Find my phone - lost device - jak vypadá

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
prostah
Příspěvky: 62
Registrován: 07 říj 2012 16:27

Find my phone - lost device - jak vypadá

Příspěvek od prostah » 18 srp 2018 08:26

Ukradli mi iPad. Přes Find my phone jsem ho uvedl do režimu ztráty, napsal telefonní kontakt na sebe, zatrženo Oznámit nalezení, zatím naivně doufám. Stále je v offline. Jenže jsem nikde nedohledal, jak tohle funguje dál. IPad není chráněn heslem pro otevření, takže dokud se ho nikdo nepokusí připojit k wifi, může ho normálně používat, tedy číst si knížky a nahraný videa. Co se ale stane ve chvíli, kdy se připojí k wifi? To jsem nikde nenašel. Čekám, že by se tam právě měla ukázat zpráva pro nálezce, jen nevím, zda je možno ji ignorovat a nebo je tímto iPad zamčený a vyžaduje šestimístný kód?
Co znamená oznámit nalezení?
Zatím to nechám v režimu ztráty, po čase vzdáleně vymažu. Znamená vzdálené vymazání bricknutí iPadu, že je z něj těžítko, nebo se uvede do továrního nastavení a může ho používat někdo s jiným ID?
V iPadu jsem měl pouze spárovaný Dropbox, tam jsem změnil heslo. Ještě něco bych měl udělat?
Díky za odpověď

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Find my phone - lost device - jak vypadá

Příspěvek od rony » 18 srp 2018 09:36

tymto si to vyriesil "není chráněn heslem pro otevření, takže dokud se ho nikdo nepokusí připojit k wifi, může ho normálně používat"

tam nema zmysel dalej asi spekulovat o find my iphone.

oznamit nalezeni znamena, ze ked sa pripoji k wifi, tak ti pride sprava.

ak si mal ipad bez akehokolvek vstupu, ze sa dal otvorit, tak uz nema zmysel spekulovat a hlavne mal si ho dat vymazat ako prve..

velka chyba bolo to otvorenie bez hesla ci odtlacku prstu. v takej situacii si mal ako prve pokusit sa ho zmazat.

a ja ako zlodej by som takyto ipad rozhodne nepripajal k wifi, tesil by som sa, ze mam pojazdny ipad.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Find my phone - lost device - jak vypadá

Příspěvek od Hajnejch » 18 srp 2018 19:14

iPad bez wi-fi je skoro k ničemu. Pokud by se na wifinu někde připojil tak by se vám měla zobrazit jeho poloha.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Find my phone - lost device - jak vypadá

Příspěvek od rony » 18 srp 2018 19:41

lenze vypol pin pri otvarani, takze mozno pojde restornut.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

prostah
Příspěvky: 62
Registrován: 07 říj 2012 16:27

Re: Find my phone - lost device - jak vypadá

Příspěvek od prostah » 26 srp 2018 11:41

Tak je to týden a iPad se pořád ještě nenašel, stále je offline. Co mě ale zaráží, offline je i můj druhý iPad, který mám v ruce, funguje, zkusmo přihlášen ke dvěma wifi, ale Find my phone ho má stále označený jako offline.

prostah
Příspěvky: 62
Registrován: 07 říj 2012 16:27

Re: Find my phone - lost device - jak vypadá

Příspěvek od prostah » 26 srp 2018 13:53

Tak update situace.
Ipad se najednou objevil. Někdo ho vrátil na místo krádeže. Ve chvíli, kdy se připojil k wifi, se ukázala obrazovka se zprávou ztracené zařízení a vyžadoval kód, který jsem zadal při uvedení do režimu ztráty.
Tak jsem ho přes iCloud odblokoval a mělo by být vše v pořádku.

Odpovědět