Speciální události v kalendáři - nap. služba či pohotovost

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
magister-cze
Příspěvky: 41
Registrován: 09 pro 2012 13:26

Speciální události v kalendáři - nap. služba či pohotovost

Příspěvek od magister-cze » 20 zář 2018 12:33

Ahoj,
abych nastínil o co mne jde:
v zaměstnání máme pohotovosti, nebo prostě služby, tedy musím být připraven na telefonu a případně řešit například poruchu. Tato služba je většinou celý týden a pravidelně se střídá. Ovšem někdy je potřeba si ji přehodit a sloužit i v jiné dny.
Chtěl bych si tyto služby nějak zaznamenat do kalendáře v iOS. Nechci je zadávat jako celodenní události na celý týden nebo celý den, ale například nějakým příznakem, označením nebo podbarvením daného dne. Úplně nejlepší by bylo toto vše v rámci defaultního kalendáře pro iOS, ale nebráním se případně i jinému kalendáři.
Toto označování by mohlo být použitelné i například pro někoho kdo směnuje - ranní/odpolední nebo kdo chodí na celé dny a střídá krátký/dlouhý týden a podobně.

Používáte někdo něco takového a případně jak?

Díky všem...
iPhone Xs Plus White
iPad Pro 64 GB White
Apple Watch 4
Apple TV 4k
HomePod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Speciální události v kalendáři - nap. služba či pohotovo

Příspěvek od Mironet » 20 zář 2018 13:10

Nejsem si jist jestli rozumím, ale pokud si založíte nový kalendář s názvem Pohotovosti a zadáte do něj tyto služby se správným hodinovým rozpětím, tak bude dlouhá událost na pozadí celého dne a přes ni kratší události, viz obrázek. Pak už lze běžně nastavit opakování, sdílet události s dalšími lidmi, apod. Stačí to tak?
Přílohy
Snímek obrazovky 2018-09-20 v 14.07.13.png
Snímek obrazovky 2018-09-20 v 14.07.13.png (13.54 KiB) Zobrazeno 4107 x

magister-cze
Příspěvky: 41
Registrován: 09 pro 2012 13:26

Re: Speciální události v kalendáři - nap. služba či pohotovo

Příspěvek od magister-cze » 20 zář 2018 13:23

To už jsem zkoušel a je to poslední možnost. Ale v případě, že mám otevřený měsíční přehled, tak je u každého dne tečka a to je takové nepřehledné. Jedině mít ten kalendář vypnutý a zobrazovat jen když ho potřeba vidět.
Ale i tak díky, uvidíme jestli někdo nemá jiné řešení.
iPhone Xs Plus White
iPad Pro 64 GB White
Apple Watch 4
Apple TV 4k
HomePod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Speciální události v kalendáři - nap. služba či pohotovo

Příspěvek od Mironet » 20 zář 2018 13:37

Ono nic jiného než událost v kalendáři přidat nejde, takže pochybuji, že lze dny nějak vizuálně odlišit.

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Speciální události v kalendáři - nap. služba či pohotovo

Příspěvek od lipon » 20 zář 2018 14:17

Používám aplikaci Informant už řádku let. Zobrazuje mi jak soukromý kalendář z iCloudu, tak pracovní exchange, sdílený rodinný apod. I v měsíčním přehledu ukazuje všechny události, každý kalendář má jinou barvu, je snadno odlišitelný.
Podle mě je cestou nade mnou popsaný jiný kalendář v kombinaci s jinou aplikací na kalendář, která umí zobrazit i v měsíčním přehledu detaily dní.
Stačí, aby aplikace uměla číst a zapisovat nativní kalendář /-e.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Speciální události v kalendáři - nap. služba či pohotovo

Příspěvek od SteveJSF » 20 zář 2018 23:08

Taky můžu doporučit Informant. Používám ho několik let, protože ten vestavěný je hrozně nepraktický a Informat umí přehledně zobrazovat a přitom pracovat s vestavěnými iOS kalendáři. Co tam oceňuju oproti jiným podobným aplikacím je to, že v měsíčním pohledu můžu mít zobrazenou polovinu minulého měsíce a polovinu nového. Některé aplikace tady umí skákat jen po celých měsících, čímž se trochu zhoršuje přehlednost.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Speciální události v kalendáři - nap. služba či pohotovo

Příspěvek od MichalJ » 21 zář 2018 08:27

Informant se pro mě stal mrtvým projektem v okamžiku kdy přešli na předplatné. Naštěstí je spousta náhrad- Calendars 5, BusyCal....

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Speciální události v kalendáři - nap. služba či pohotovo

Příspěvek od SteveJSF » 21 zář 2018 09:53

Používám ho bez předplatného - ta možnost tam stále je. Nevím jak BusyCal, ale Calendars 5 tohle nemá šanci nahradit právě tím, že měsíční pohled tam skáče po celých měsících. Pokud chci vidět, jak mi přechází pohotovosti z jednoho měsíce do druhého, tak to právě skvěle vidím v tom Informantu. Nenašel jsem za něj dosud náhradu.

Odpovědět