iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Zamčeno
sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od sallvator » 27 lis 2015 14:29

Zdravím musím pustiti ven své emoce tak to udělám zde... dorazil mi iphone 6s plus 64gb od apple.cz... a sem dost zklamanej telefon má dost nepříjemně nerornovměrně podsvícený displej (problem který jsme zažil už u 6tek) v jednom rohu má displej slabší jako by hnědo/žluté podsvícení a je to docela vidět...

Přitom, to mě štvalo už u 6tek, v obchodech maj vystavené od začátku kusy s krásným bílím displejem, ale jako zákazník zas dostanu polotovar?

Minulej rok ze 6tkou jsem měl uplně první várku (ze dne zahájení prodeje) a byla super jako ty vystavené ale po pul roce když sme přešel na plusko tak tenhle problem a i 10x výměna nepomohla všechny ten samej problem někdy víc někdy méně...

Letos jsem měl v ruce zatím dvě 6s plus 64, bílou a ted cernou kaaždá měla jeden z rohu takto "postižený" jeden v levo nahoře druhej v pravo nahoře...

+ tento ted vybalený nový kus měl na několika místech ve spáře mezi tělem displejem černé lepidlo které bylo docela obtížné seškrabat a vylejzalo zevnitř spáry a je ho torchu i v šudlíku na přepínání hlasitosti a to nejde odstranit je tma prostě černej bordel...

Ty nekvalitní displeje mě u iphonu dost štvou, nedokažou udělat telefon s dobrý displejem nebo já nevím, přitom každý kus má jinej displej 16/64/128, normál i plus každej jinej displej někdy žlutej někdy bílej někdy flekatej...nechápu to
Naposledy upravil(a) sallvator dne 27 lis 2015 14:36, celkem upraveno 1 x.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od swenak » 27 lis 2015 14:35

KDyby jenom displaye. 2x 6s + 1x 6s+ lupání při zmáčknutí (https://youtu.be/lfpYxPb60YI). Včera jsem něco řešil s jejich telefonickou podporou a dnes jsem vyplňoval dostazní ohledně toho. V posledním kroku se ptají, co mohlo být lepší, abych byl s podporou více spokojen. Napsal jsem, že by mohli mít kvalitnější produkty, abych na podporu vůbec nemusel volat :-) Smutné. člověk dá 28tis, což není sice mega částka, ale málo to za telefon není a dostává za to šrot.

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od pavliczeck » 27 lis 2015 21:09

Prosim, neberte to spatne, ale na mem blogu se treba doctete, ze sam nevidim jediny duvod, proc kupovat telefon u prodejcu jako je apple.cz istyle iwant.cz apod kdyz od nich nedostanete nic navic. Objednam si telefon v datartu, vyzvednu osobne, rozbalim a kouknu. Neco se mi nelibi? Hned ho vratim. Navic mam na otestovani skoro 14 dni behem kterych ho muzu osobne vratit. Proc je kupujete u takovych prodejcu? Ja zatim na jedinou vyhodu neprisel. Jinak mam 6s 64gb a zadny problem, teda kdybych s nim na lede nespadl a neodrel si roh telefonu a ochranne sklo.

Jeste jednou prosim, neberte to spatne.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od majkom » 27 lis 2015 21:22

A aka je teda vyhoda proti apple.cz?:D

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od pavliczeck » 27 lis 2015 23:40

Majkome, jsi mistni rejpal, takze az mi napises vyhody apple.cz pred Datartem a prestanes se jen smat, rad ti napisu duvody, proc nakoupit v Datartu. Pokud te nic nenapadne tak se priste uklidni a radeji nereaguj. Tvoje pripominky maji informacni hodnotu 0.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od swenak » 28 lis 2015 01:24

Co bych se zlobil, kdyz jsem ho chtel, skladem byl pouze tam, kde jsem kupoval, nebo EW Plzen a tam se mi uz nechtelo. Jinak bych do iStyle ani nevkrocil, nakupuju bezne v Alza.cz, kde se ke mne chovaji tak, jak by se meli chovat vsude.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od SharkeeCZ » 28 lis 2015 06:37

Souhlas, přístup Alza je super.V iStylu mi přijde jejich přístup stylem, neotravuj a nakupuj. Stejně dobrý přístup je i v Datartu, jen je tam menší výběr zboží. Ale už jsme asi hodně off topic.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od swenak » 28 lis 2015 09:19

Oni se tím ani netají. Na zvedání telefonů nemají čas, protože tam jsou zákazníci, protože zítra BlackFriday, na servis není čas, protože toho mají moc a snad už se i blíží vánoce.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od sallvator » 28 lis 2015 10:00

Já s nákupem na Apple.cz jako takovim sem spokojen přístup je super, dali my i slevu a 2 měsíce na vracení přej jen tak když sou ty Vánoce... Ale kvalita toho iPhonu je naprd a myslím že to ani moc nezáleží kde ho kupuju zas bude dobrém 1 z 10 jako u 6tek

A další věc když sem objednávál byl Apple CZ jedinej kdo je měl skladem...

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od swenak » 28 lis 2015 10:12

Mně taky nejde o tu kvalitu, ze to nemůže prodejce, to už jsem psal, ale následný přístup k reklamaci a zákazníkovi, to už prodejce ovlivní.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od SharkeeCZ » 28 lis 2015 11:52

swenak píše:Oni se tím ani netají. Na zvedání telefonů nemají čas, protože tam jsou zákazníci, protože zítra BlackFriday, na servis není čas, protože toho mají moc a snad už se i blíží vánoce.
Nehovořím o přístupu dnes, včera, ale o přístupu kdykoliv i když je prázdný obchod.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od swenak » 28 lis 2015 12:21

To byl jenom příklad, krom toho obchod byl prázdný i tak:)

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od casey » 28 lis 2015 12:33

majkom píše:A aka je teda vyhoda proti apple.cz?:D
Pro mě osobně - pojištění. Většinou nakupuji na Apple.cz, Alza.cz, nebo u IT distributorů. Ale teď chci pro sebe iPhone s pojištěním, takže ho beru na Datart.cz.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od sallvator » 28 lis 2015 12:46

swenak píše:Mně taky nejde o tu kvalitu, ze to nemůže prodejce, to už jsem psal, ale následný přístup k reklamaci a zákazníkovi, to už prodejce ovlivní.
Tak na applu CZ vim ze mi bezreci pošlou novej, minulej rok mi dokonce poslali nejdřív novej a až pak vyzvedly ten vadnej aby sme nebyl bez telefonu, sem zvedavej letos...+ davaj k vanocum 2 mesice na vrácení a ne jen 14 dní...

spíš je to nekomfort že se to vleče, než přijde kurýr, než doveze jinej, kdbych chtel zpatky peníze tak si odvezou vadnej a pak budu par dní čekat na peníze...

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od pavliczeck » 28 lis 2015 16:53

Nepřekvapilo mě, že majkom a jeho urejpanost s informační hodnotou 0 přijde s nějakým argumentem.

Jenom pro upřesnění, netušil jsem, že dává apple.cz možnost vrácení výrobku do 2 měsíců, to je fakt super, ale třeba pro podnikatele to nepatří a mám takový pocit, že většina z kupujících kupuje telefon na IČ. U Datart.cz má právo na vrácení výrobku do 14 dní i podnikatel, takže to je jednoznačně výhoda. Pak tu je nějaký bonus ve formě dárku, který většinou vždy dostaneš. Nehledě na pojištění, o kterém jsem se už několikrát zmiňoval a napsal 2 články na svém blogu. Za ty peníze, které dostaneš pojištění v Datartu (a ještě za těch podmínek), ten telefon neseženete.

Píšete, že můžete okamžitě žádat o výměnu telefonu, což je super, ale třeba pro mě je daleko zajímavější, že si objednám telefon přes internet, jedu si ho vyzvednou a mám ho ještě ten den. Pokud vznikne problém do 14 dnů, tak sednu do auta a jedu ho vrátit. Samozřejmě se pak čeká třeba 14 dní na peníze, ale telefon můžete vzít rovnou jiný.

K těm 2 měsícům ještě jedna zajímavost. Já po 4 dnech spadl s telefonem u ucha na ledě, protože mi podjela noha. Lehce se mi potlouknul a bezpečnostní sklo se "poškodilo" (odřelo). Takže stejně už nárok na vrácení nemám.

O přístupu iStores.cz, iWant.cz, iProdukt.cz apod.... mám podobný názor jako SharkeeCZ a mám pocit i sweenak. Přístup je takový, že my jsme borci a ty si tu jdeš koupit rohlíky, tak si je "vyber" a zaplať. Nebudu ani popisovat přístup, když jsem se šel "jenom informovat" před nákupem Macbook Pro. Byl jsem nejistý a stále jsem váhal. Ty řeči jako "když si koupíte ledničku, chcete aby chladila, tak když chcete počítač, kupte si apple" mě prostě zůstanou v hlavě hodně dlouho.

Přítelkyni jsem cca. před 14 dny bral iPhone 5s v Datartu s pojištění za peníze, které jiný obchod neměl a na iPhone 6s jsem čekal taky dlouho. Stále neměli Silver v 64GB verzi, no tak jsem si počkal. Dát za telefon 24 500 a nemít ho pojištění je prostě dle mého hazard. Kdyby mi po těch 4 dnech praskl displej a neměl jsem pojištění, tak bych hodně, ale hodně zuřil, takhle bych si řekl "no, tak bude novej".....
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od czhook » 28 lis 2015 17:16

Podobný problém jsem řešil u 3x iPhone 5 a 2x u iPhone 5s a 4x u iPad Air. Zažloutlý displeje nebo na jedné straně zašedlé je dloudobý nešvar, který bohužel dost lidí neřeší.
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od majkom » 28 lis 2015 18:03

pavliczeck píše:Majkome, jsi mistni rejpal, takze az mi napises vyhody apple.cz pred Datartem a prestanes se jen smat, rad ti napisu duvody, proc nakoupit v Datartu. Pokud te nic nenapadne tak se priste uklidni a radeji nereaguj. Tvoje pripominky maji informacni hodnotu 0.
mna zaujimaju tie vyhody datartu proti apple.cz a ostatnym, pretoze to co pises ako super vyhodu apple je standart u kazdeho eshopu... plus u apple.cz konkretne, no question asked, vezmu aj poskrabany iphone napriklad do 14 dni.... takze sem s tymi super vyhodami:)

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od pavliczeck » 28 lis 2015 18:23

Jakože mi spadne telefon na zem a do 14 dní mi apple.cz telefon vymění? To máš podložené čím?

Podmínky, které popisuji, včetně vrácení zboží do 14 dnů u podnikatele nabízí každý e-shop? Fakt? Cucáš z prstu nebo to máš podložené? Já totiž ano... Když si na e-shopu objednám zboží, tak mi přijde do 3 dnů, když ho vrátím, další 2-3 dny tam to zboží půjde. Takto si to objednám z domů a vyrazím osobně. To samé u možnosti vrácení. Pojištění asi přehlížíš, protože u toho ani z prstu nevycucáš, že tomu tak není.

Takže tvoje argumenty, proč kupovat u apple.cz jsou jaké?
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od swenak » 28 lis 2015 18:27

Alza.cz vrací i na IČO, Electroworld taky myslím a tam je i na IČO 2roky záruka. Každý má své pro i proti.

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od majkom » 28 lis 2015 19:32

pavliczeck píše:Jakože mi spadne telefon na zem a do 14 dní mi apple.cz telefon vymění? To máš podložené čím?

Podmínky, které popisuji, včetně vrácení zboží do 14 dnů u podnikatele nabízí každý e-shop? Fakt? Cucáš z prstu nebo to máš podložené? Já totiž ano... Když si na e-shopu objednám zboží, tak mi přijde do 3 dnů, když ho vrátím, další 2-3 dny tam to zboží půjde. Takto si to objednám z domů a vyrazím osobně. To samé u možnosti vrácení. Pojištění asi přehlížíš, protože u toho ani z prstu nevycucáš, že tomu tak není.

Takže tvoje argumenty, proč kupovat u apple.cz jsou jaké?
Kolega, poskriabany display na 5s, vratene a dostal novy telefon v ramci 14 dni...

To ze ty mas potrebu po nieco chodit, to je ok, ale zobecnovat ze to je vyhoda? Navyse, opat, u kazdeho eshopu objednam, mozem ist na pobocku, a mam 14 dni (alza, setos, istyle) - takze opat, kde je ta vyhoda datartu?

Ohladne ico ti napisal uz kolega vyssie (aj ked to mna nezaujima, na ico nas asi nenakupuje viac) - opat, vyhoda datartu je kde?

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od majkom » 28 lis 2015 19:32

czhook píše:Podobný problém jsem řešil u 3x iPhone 5 a 2x u iPhone 5s a 4x u iPad Air. Zažloutlý displeje nebo na jedné straně zašedlé je dloudobý nešvar, který bohužel dost lidí neřeší.
tak ja mam asi stastie, u ziadneho iphonu/ipadu co som mal som si nic take nikdy nevsimol.. jedine, co si vybavujem, u imacu som mal par bleedingov, ale bolo vidno len ked bol uplne tmavy obraz - dalo sa s tym zit:)

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od pavliczeck » 28 lis 2015 19:47

Asi se spíše zaměřuji na podnikatele, protože na IČ osobně nakupuji.

Na Alza.cz mi odpověděli na můj dotaz zcela jasně aneb podle obchodní podpory není možnost vrácení zboží nárokována, ale vše záleží na přijímacím technikovi. Takže lepší je s tím nepočítat.

Electroworld mi před minutou sdělili na infolince, že uplatnění na odstoupení do 14 dnů v případě, že nakupuji na IČ nemohu uplatnit. Navíc, záruka HAPPY CARE stojí na 6 měsíců 3 658 Kč a na 12 měsíců 7 315 Kč. V Datartu mám za 2 799 Kč pojištění na 36 měsíců. Nehledě na to, že pojištění si sice podnikatel zařídit může, nesmí však danou věc používat k podnikatelským účelům, takže suma sumárum by v případě pojistné události byl asi problém.

Osobně bych ještě odkázal na tento článek: http://www.applik.cz/2015/11/03/kupuji- ... otrebitel/

Je tu totiž možnost koupit telefon od neplátce DPH nebo neoficiálního prodejce, protože proč neušetřit třeba 3 tisíce na iPhone 6s 64GB, když u prodejce budu řešit pouze a jenom nákup? Reklamace se stejně řeší se servisem, takže do kontaktu s obchodem už člověk nepřijde.

PS: Majkome, takže tvůj jediný argument je, že když si člověk do 14 poškrábe svou blbostí displej, tak mu dají nový telefon. Stačilo to napsat a neštěkat tady jako slepý pes. Informační hodnota tvého příspěvku by byla víc, než jen nula.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Niethalf
Příspěvky: 387
Registrován: 04 kvě 2014 09:40

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od Niethalf » 29 lis 2015 16:32

Tohle ma být forum, kde se dočtu o problémech 6S, nebo trapna reklama pořád dokola na applik.cz? Takové žvásty...
iMac 21.5-inch, Late 2013 + Magic Trackpad
taška Thule Stravan Deluxe Attache - všechno od Apple v ní nosím
iPad mini + LifeProof pouzdro
iPad mini 4 + diar pozdro
iPhone 6
iPhone 5SE
iPhone 5c
iPod nano
Apple TV
AirPort Express

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od swenak » 29 lis 2015 16:34

Spíše to druhé.

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od pavliczeck » 29 lis 2015 16:41

1 odkaz v tomto vlákně na článek, který se týká diskuse? Klucíííí... beru na vědomí.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od majkom » 29 lis 2015 17:44

A este adorace datartu :D

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od pavliczeck » 29 lis 2015 18:13

majkom a jeho příspěvek s informační hodnotou nula... s jakou informací si přišel ty? Že u apple.cz můžeš do 14 dní vrátit poškrábaný displej?
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od swenak » 29 lis 2015 18:24

Hlavně to zde není o tom, kde bylo pořízeno, už s tím dej pokoj. Kde je informační hodnota tohoto posledního postu? Jdi si antipatie řešit jinam, není to první téma, kde se navážíš do něj.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: iphone 6s, opět odbytá výroba ????!

Příspěvek od MichalJ » 29 lis 2015 18:38

pavliczeck píše:majkom a jeho příspěvek s informační hodnotou nula... s jakou informací si přišel ty? Že u apple.cz můžeš do 14 dní vrátit poškrábaný displej?
Jdi už do háje ty informační hodnoto.

Zamčeno