jaky iPhone vybrat

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: jaky iPhone vybrat

Příspěvek od pavliczeck » 23 led 2018 10:07

sallvator píše:Jeste bych dodal že díky dospleji až dolu (a nahoru) je na Xku videt více obsahu než na Plusku...tedy iPhone x ma i obsahově větší displej než plusko ale v těle malého iphonu. To bylo přeba pro mě dost rozhodující, vetší displej než plusko ale vmenším tělě s výdrží pluska.

Pro mě je X revoluce hlavně pro pluskovou řadu protže vše to co má plusko dostává do těla malého iphonu.
Hloupost..... Největší displej (prostor pro obsah) má stále iPhone (6,7,8) Plus.
Bazz10 píše:Já jsem jel od iPhonu 4 a vlastně každé dva roky zvětšoval. Naposledy jsem přecházel z normální 6 na 7 Plus. Dnes mám X a musím říct, že je to pro mě zatím nejideálnější velikost, co jsem kdy měl. Pluska jsou super, a kdyby nepřišlo X, tak bych na ně nedal dopustit. Jen jsou prostě situace, kdy uvítáš menší tělo - ať už je to při sportu nebo v práci v obleku.
Já bych uvítal, kdyby X bylo stejně široké jako Plus. Lépe se mi na něm píše, než na X.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: jaky iPhone vybrat

Příspěvek od SteveJSF » 23 led 2018 13:56

Který model má největší displej - úplně zbytečné dohady. Záleží na tom, co na tom potřebuješ vidět a jak. V některých případech z toho vychází lépe plusko, v některých zase X. Každý ať si podle toho sám zvolí, co mu přináší víc.

nunasjiri
Příspěvky: 121
Registrován: 07 lis 2016 21:26

Re: jaky iPhone vybrat

Příspěvek od nunasjiri » 23 led 2018 14:33

Procentualne je na tom lip , nekdde jsem to videl ofiko


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

jaky iPhone vybrat

Příspěvek od SteveJSF » 23 led 2018 14:47

Promin, z toho vycteme jen to, ze jsi nekde neco videl, nic vic.
Napada me cela rada prikladu, na kterych se da ukazat, ze vetsi displej je na X, ale rada prikladu, kde bude vetsi na plusku. Zalezi na tom, jak a co na tom kdo sleduje a jak to pouziva. Je hloupost prohlasovat, ze jeden z nich je vetsi, protoze jsou zkratka jine pomerem stran. Ale nejspokojenejsi jsou ti, kteri tohle vubec neresi - uzivaji si jednu z tech dvou variant a zbytek je jim fuk.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: jaky iPhone vybrat

Příspěvek od rony » 23 led 2018 15:08

v skutocnosti sa kazdy bavite o inej veci.

dolezite parametre su dva: POMER STRAN a UHLOPRIECKA.

Ak porovnavas displeje s roznym pomerom stran, tak je to nespravodlive, lebo druhy displej je sirke mensi a vyske vacsi. Takze je potom aj mensi aj vacsi? no nie je....

Porovnatelny parameter je PLOCHA. tj. sirka x vyska. Ale tu tiez, bez pomeru stran, ti moze vyjst ze je skvely display siroky 1 cm ale dlhy 200...

Takze pri porovnavani pluskovych iphonov s Xinou zabudate na toto: Xina ma vyssi displej ale je uzsi.

Ti co presli z plusiek na Xinu, tak sli do prijatelneho kompromisu: zbavili sa padla, maju uzsi displej ale plocha je porovnatelna (az vacsia?). Pluskari, co nepresli maju zasa zjavne radsej taky pomer stran pretoze viac zoomuju alebo maju zvacsene pismo takze sirku dost potrebuju.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Bazz10
Příspěvky: 143
Registrován: 25 lis 2013 18:52

Re: jaky iPhone vybrat

Příspěvek od Bazz10 » 23 led 2018 16:01

pavliczeck píše:Já bych uvítal, kdyby X bylo stejně široké jako Plus. Lépe se mi na něm píše, než na X.
To máš pravdu, klidně nějaké milimetry přidat mohli, ale není to nic, co by mě vrátilo zpět k Plusku. Našel bys asi pár dalších věcí, co jsou lepší na Plus, ale ty rozměry celého telefonu u mě prostě zatím převládají.

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: jaky iPhone vybrat

Příspěvek od pavliczeck » 23 led 2018 16:11

Dovolím si odkaz na článek, kde jsou fotky pro porovnání displejů iPhonu X a iPhone 7 Plus. Je tam evidentní rozdíl v některých případech. http://www.applik.cz/2018/01/23/ma-ipho ... -768-plus/

Jinak mám rád oba telefony, ale protože s telefonem často pracuji oběma rukama, tak volím 7 Plus, protože je širší = logicky se na něm lépe píše bez překlepů (mám velký pazoury). Souhlasím však s tím, že je telefon velký a třeba do obleku to už není komfortní. Na druhou stranu, být X stejně široký jak 7 Plus, tak je jasný vítěz iPhone X (ale to už se opakuju).
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

jaky iPhone vybrat

Příspěvek od SteveJSF » 23 led 2018 21:24

Jak jsem už psal, dá se uvést řada případů, kdy vychází být větší displej u X, ale i případy, kdy je to větší u pluska. Nemá smysl to tu vypisovat, už to tady bylo v jiném vláknu a v některých případech je displej pluska proti X směšně malý, a to včetně textu na něm. Může se vám to nelíbit, ale je to tak. Oba displeje jsou velké a záleží na způsobu používání, jestli je pro uživatele vhodnější nebo větší jeden nebo druhý.

@Rony: Trochu jsi mě dojal tím, ža zapomínáme na rozdílný poměr stran. Asi jsi to v textu přehlédl.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: jaky iPhone vybrat

Příspěvek od rony » 23 led 2018 22:41

ano je moznost, ze ta niecim dojmem.napriklad tym,ze je moznost,ze nieco prehliadnem. udalost hodna rozpitvania :)

najma ak pointa je v divnych tvrdeniach,ze raz je ten isty displej A vacsi od displeja B a sucasne je B vacsi ako A ;) to uz sa mozeme dohodnut,ze 2+2 je 4 ale v extremnych hodnotach dvojky je to 5. ;)
Naposledy upravil(a) rony dne 23 led 2018 22:49, celkem upraveno 3 x.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: jaky iPhone vybrat

Příspěvek od SteveJSF » 23 led 2018 22:44

To ani ne. Asi bychom si lip pokecali i bez toho.

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: jaky iPhone vybrat

Příspěvek od MartyM » 24 led 2018 14:28

iphone X má nepatrne vetsi display zobrazeni napr. safari na vysku nez 8 plus !!!, na sirku mene, kdyz jsem to drzel v ruce v obchode, tak jsem pochopil, ze spravna cesta je X, je mnohem mensi a pritom obrovsky display srovnatelny s 8plus, jedinym limitem je cena

Bixby
Příspěvky: 71
Registrován: 03 pro 2017 01:34

Re: jaky iPhone vybrat

Příspěvek od Bixby » 24 led 2018 23:53

Tady mas jasné nevýhody :lol: jsem se tak dlouho nezasmál :lol:
Text v inzerátu:
“Iphone 8 plus 64 GB silver za Iphone X 64 GB (je jedno aká farba), Používaný jeden den,je velmi rýchly ani škrabanček ani ťukanec je úplne čistý,prípadne pridám aj púzdro,ochranné sklo, + všetko príslušenstvo. Prečo? Iphone 8 plus je rýchlejší od X (trocha) Iphone X chcem len kvôli dizajnu. Face id nemá,ale má bezpečnejšiu funkciu (TOUCH ID) Iphone X,má ešte velmi vela nedostatkov,a laguje sa. Oba telefony majú takú istú kameru Face id spôsobuje sledovanie hackermi,ak chodíte po nebezpečných stránkach. Všetko také isté okrem nevýhod,ktoré som vymenoval. 🙂
 iPhone X 256GB  iWatch Edition Ceramic  Airpods  MacBook Pro 13 s TB 2017

Chlumec
Příspěvky: 196
Registrován: 20 dub 2017 15:48

Re: jaky iPhone vybrat

Příspěvek od Chlumec » 25 led 2018 13:33

Tak objednaný Xko, Vyslo na 22700kc. tak snad budu spokojeny. Díky a mej te se,

pajasXS
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2017 16:54
Bydliště: Slaný

Re: jaky iPhone vybrat

Příspěvek od pajasXS » 17 úno 2018 18:04

Já nedoporučuji iPhone 7. Přijde mi ze jich je nebo bylo hodně s vadou základní desky (přehřívání)


Sent from my iPhone using Tapatalk
MacBook PRO 13'' (mid 2011, High Sierra, 2,3 GHz i5, 8 GB RAM, SSD Samsung 250GB)
iPhone 6S (iOS 12, 64GB)
Apple Watch 42mm Series 2

Jozef191
Příspěvky: 12
Registrován: 19 úno 2017 06:46

Re: jaky iPhone vybrat

Příspěvek od Jozef191 » 17 úno 2018 21:00

Dobrý večer. Dneska som doma porovnaval fotenie za šera mojim X a manzelkynim 7+ ale vo fotení za zlých svetelných podmienok jednoznačne najlepsi je 7+. Vo fotení za šera X zlyhalo. V oboch iphonoch najnovší iOS.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: jaky iPhone vybrat

Příspěvek od SteveJSF » 17 úno 2018 21:54

To je tost laické hodnocení. Nevzpomínám si, že by mi při focení za šera kterýkoliv model iPhonu “zlyhal”.

Jozef191
Příspěvky: 12
Registrován: 19 úno 2017 06:46

Re: jaky iPhone vybrat

Příspěvek od Jozef191 » 17 úno 2018 22:15

No 7+ v jednej ruke, X v druhej ruke, ruky zaluzene na stole, šero, fotka zo 7+ dosť ostrá- pekná, fotka z X neostrá, tmavá, s výrazným šumom.

Jozef191
Příspěvky: 12
Registrován: 19 úno 2017 06:46

Re: jaky iPhone vybrat

Příspěvek od Jozef191 » 17 úno 2018 22:18

Ale napriek tomu naspäť na 7 by som nešiel.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: jaky iPhone vybrat

Příspěvek od mberdych » 18 úno 2018 07:13

Osobně mě také přijde, ze za šera fotí 8+ co mám možnost srovnat lépe. Přijde mě, ze z X to mám často mazly.

Radvse
Příspěvky: 11
Registrován: 18 úno 2018 22:08

Re: jaky iPhone vybrat

Příspěvek od Radvse » 18 úno 2018 22:35

Já zase zmenšoval z poslední 7 + jsem skončil u iPhonu SE Maximální spokojenost.

Odpovědět