Dokovací stanice s reproduktorem, iPhone/iPod

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Pavlas
Příspěvky: 88
Registrován: 03 srp 2012 14:18

Dokovací stanice s reproduktorem, iPhone/iPod

Příspěvek od Pavlas » 29 zář 2012 13:16

Dlouho už přemýšlím o nákupu nějakého docku s repráčky pro přerávání hudby z iPhonu. Vím, ještě je hodně brzy vybírat dock pro nový iPhone 5, ale předběžně bych se chtěl zeptat někoho, jaké má s těmito dokovacími stanicemi zkušenosti. Jakou značku je dobré zvolit, zdali se pro nenáročný poslech takový dock vyplatí, popřípadě jestli má smysl do toho investovat. Pokud máte někdo takový dock pro svoji iHračku doma, napište podrobnosti. Díky. ;)
iMac 21,5" (2014)
MacBook Air (2014)
iPhone 7
iPad 9.7 (2017)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokovací stanice s reproduktorem, iPhone/iPod

Příspěvek od rony » 29 zář 2012 14:39

mam dock na zasuvanie iphone a nakoniec ho nepouzivam lebo som prisiel na to, ze praktickejsi je bezdrotovy.

tj. cez bluetooth spojim iphone s reprakmi a potom ide zvuk do nich.

pouzivam to omnoho castejsie ako by som bol ochotny vzdat sa dosahu na iphone zastrcenom v docku a to vratane typickej situacie akou je dock na nocnom stoliku.

mat iphone volne polozeny je lepsie - neustale je moznost volania, sms, notifikacii a zastrceny v docku je na to nevhodny.

ber to ako tip k premyslaniu kam sa vybrat.

nabijanie: neberiem do uvahy, to totiz mozem robit aj s bezdrotovym dockom :-)

znacky Creative a Logitech maju taketo repracky v roznych modeloch myslim od hladiny 20 az 50 eur az po solidne radovo v stovkach. Ja mam d-200 od Logitech a este modul pripojeny k zosilovacu receivera.

bluetooth repracik je dobry pre macy namiesto dratovych reprackov,.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

tohe
Příspěvky: 38
Registrován: 15 zář 2012 19:17

Re: Dokovací stanice s reproduktorem, iPhone/iPod

Příspěvek od tohe » 29 zář 2012 15:12

Souhlasim s ronym. Osobně bych si raději koupil něco z kategorie "Airplay speakers".

Dokovací stanici jsem kdysi koupil kvůli iPodu Classic, funguje i s iPhonem 4S, ale vůbec to nepoužívám.
Vzhledem k tomu, že ale dock hraje celkem obstojně, pořídil jsem další Airport Express a propojil.
Hudbu pouštim už jen přes Airplay.

Kolik do toho chceš investovat ?

Pavlas
Příspěvky: 88
Registrován: 03 srp 2012 14:18

Re: Dokovací stanice s reproduktorem, iPhone/iPod

Příspěvek od Pavlas » 29 zář 2012 16:26

Bezdrátové repro mě kupodivu nenapadlo. Díky za rady. Koukal jsem na ty Creative D200, ty by snad stačly, hodlám se držet investice okolo dvou tisíc korun. Ani bych nemusel řešit kompatibilitu s novým konektorem, to je paráda. Připojení přes bluetooth se u iPhonu řeší nějakou zvláštní aplikací, nebo se jen zařízení spáruje a já pustím hudbu přes AirPlay? Možná jsou to hloupé otázky, ale v tomhle opravdu nemám moc přehled. :)
iMac 21,5" (2014)
MacBook Air (2014)
iPhone 7
iPad 9.7 (2017)

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokovací stanice s reproduktorem, iPhone/iPod

Příspěvek od Alisczech » 29 zář 2012 16:36

BT reseni jsem zkousel a nakonec jsem to vzdal. Pri trochu aktivnejsim pouzivani telefonu clovek potrebuje dobijet, takze stejne hleda kabel ...
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

tohe
Příspěvky: 38
Registrován: 15 zář 2012 19:17

Příspěvek od tohe » 29 zář 2012 18:46

Streamování hudby přes Bluetooth i Airplay (WiFi) je přímo podporováno v iOS.
Všechny aplikace, které já osobně používám (Music od Apple, Spotify, 8tracks, Instacast, TuneIn Radio) s touto funkcí umí pracovat.

Varianta přes Bluetooth je levnější, ale s horším zvukem, protože dochází ke kompresi.
Zařízení s podporou Airplay stojí víc, ale zvuk je kvalitnější.

Pokud už máš doma nějaký audio systém, popřemýšlel bych taky o Airport Express, který podporuje audio přes Airplay.

Celkem vyčerpávající seznam Airplay reproduktorů najdeš tady:
/airplay-speakers-current-options-and-alternatives/

Odpovědět