Koupě iphone 5s vs. 6

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Martin02
Příspěvky: 3
Registrován: 02 bře 2015 09:45

Koupě iphone 5s vs. 6

Příspěvek od Martin02 » 02 bře 2015 09:55

Zdravím všechny,

doufám, že Vám nebude můj dotaz připadat stupidní, nicméně bych znal názor více lidí na následující situaci.

Chystám se kupovat úplně nový iphone a rozhoduji se mezi 5s 32gb a 6 64gb. V minulosti jsem již měl 4s 16gb a 5s 16gb, nicméně pak jsem se kvůli nedostatku paměti rozhodl pro upgrade na 5s 64gb šlo ale o refubrished verzi. Vystřídal jsem takhle 3 telefony a u všech nějaký problém. Řeším tedy vrácení peněz a půjdu radši do úplně nového (hold každý se musí poučit z vlastních chyb :D ). Řeším jestli jít do 5s, které už je pomalu na ústupu, 64gb verze už se pořádně nedá koupit a tak musím vzít 32gb, což by mi ale taky mělo stačit. Nebo vzít 6 64gb, která je ale dle mého názoru děsně předražená, moc se mi nelíbí design a ani moc ta velikost.

Celou tuhle věc řeším hlavně kvůli tomu, že 5s už se nějakou dobu prodává a já bych s ním rád vydržel aspoň 2-3 roky. Jde mi tedy o to jestli za tu dobu bude ještě plně podporovaný (jako třeba nyní 4s) ale s rizikem, že nebude stíhat nároky novějších verzí iOS apod. Předem díky za Vaše reakce ;)

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: Koupě iphone 5s vs. 6

Příspěvek od Mailo » 02 bře 2015 15:36

Podle toho co píšete bych šel tedy do 5S. S téměř 100% jistotou lze říct, že 5S bude podporované určitě stejně dlouho jako 4S. U 4S iOS9 už asi nebude. Ale 5S je už železo naladěné na "64bit" operační systém, takže novější iOS by neměli mít takové problémy, jako třeba zmíněná 4S s iOS8 (i když, i zde se dá telefon dobře používat, pokud se vypnou různé animace).

Pokud Vám tedy 6 nesedí cenou a rozměry a váhání je na jen na straně podpory iOS pro dané zařízení s vyhlídkou 2 až 3 let, určitě bych se 5S nebál a šel do něj ;)
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

syky01
Příspěvky: 312
Registrován: 31 črc 2012 09:36

Re: Koupě iphone 5s vs. 6

Příspěvek od syky01 » 02 bře 2015 21:14

Skoro bych řekl, že 4S ještě jednu sezonu přežije. Pokud je pravda, že nové verze systémů mají přinést optimalizace a opravy, tak není moc důvod řezat kvůli výkonu. Další věc je, že stále prodávají iPad mini, což je v podstatě stejný hardware jako iPad2/iPhone 4S.

Takže taky bych se nebál jít do 5s, osobně bych řekl, že ještě tak 3 roky vydrží.
Mac (Mini 2012) Macbook Pro (2016TouchBar, 2021 M1 Pro), iPad (Air, Pro 10.5), iPhone (6S, 8, 13mini), iPod (nano 6G), aTV (4, 4K), Watch (S2, S7)

Martin02
Příspěvky: 3
Registrován: 02 bře 2015 09:45

Re: Koupě iphone 5s vs. 6

Příspěvek od Martin02 » 03 bře 2015 09:36

Děkuji za Vaše reakce. Taky to vidím na to 5s...půjdu si teda ještě 6ku ,,ošahat", ale víceméně jsem už rozhodnutý. Navíc teď mám jako nouzovku iPhone 4 a docela se už těším na něco co bude hezky šlapat :D

Kuba.Vlk360
Příspěvky: 155
Registrován: 12 říj 2014 23:28
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Koupě iphone 5s vs. 6

Příspěvek od Kuba.Vlk360 » 31 srp 2015 09:09

Zdravím, myslíte, že půjde po představení nových iPhonů cena 5S rapidně dolů? Zítra by měli v iSetosu 5S 16 GB za 15 590,- tak jestli je to výhodné koupit, či počkat na pokles cen. Díky
 iMac 27"  iPad Pro 11”  iPhone X  Apple Watch 4  Apple TV 4  Airpods 2nd gen.
† Macbook 12” † Macbook Air 13" † iPad Mini 2 † iPhone 4 † iPhone 5 † iPhone 6 † iPhone 6S Plus

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě iphone 5s vs. 6

Příspěvek od rony » 31 srp 2015 09:20

Bazarove 5S by mozno sli dole ale ak dufas v znizenie cien novych asi ani nie.

Ja by som pockal na 9.9. ale podla toho, co pises, tak nie si cielovka na najnovsie modely, cize skoro by som ti chcel povedat, ze si z tych dvoch vyber podla vkusu a ten telefon si naplanuj na cojaviem 3 roky. Podla mna vtedy uz budes usiet u 5S akutne riesit vymenu.

Podla mna sa naviac bavime o cenovych rozdieloch mozno tisic vasich korun (rozdiel medzi dnesnym dnom a tym, co bude mozno na konci mesiaca - a skor nebude ziadny).
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Kuba.Vlk360
Příspěvky: 155
Registrován: 12 říj 2014 23:28
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Koupě iphone 5s vs. 6

Příspěvek od Kuba.Vlk360 » 31 srp 2015 09:28

Telefon není pro mě, já mám 6 a jsem spokojený :), iPhone si chce koupit přítelkyně, ale hledáme nový, ne bazarový. Díký za názor :)

Co si myslíte o této stránce? http://webtelefony.cz/index.php?route=p ... uct_id=320
 iMac 27"  iPad Pro 11”  iPhone X  Apple Watch 4  Apple TV 4  Airpods 2nd gen.
† Macbook 12” † Macbook Air 13" † iPad Mini 2 † iPhone 4 † iPhone 5 † iPhone 6 † iPhone 6S Plus

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě iphone 5s vs. 6

Příspěvek od rony » 31 srp 2015 09:49

nic si nemyslim o ziadnej stranke, ktora nie je oficialnym predajcom Apple. Od nich nenakupujem lebo nechcem riskovat peniaze alebo zbytocne problemy.

Poloz si otazku: ak je o iPhone 6 celkovo silny zaujem, je to aktualny model, PRECO by mal nejaky priekupnik ti ho davat s TAK SIALENE NIZSOU CENOU? Neodpovedaj ako obhajca toho priekupnika, odpoveda ako podozrievavy klient. Ak ta to napadlo aj bezomna, tak by si sa na takyto web nepytal :-)

iPhone 6 v danej konfiguracii stoji okolo 21 tisic vasich korun. Realne znizenie by som pocital radovo tisic korun.

Cize zhrnute: v spekulaciach s nakupmi na vselijakych webikoch si uplne sam na svoje triko :) obecnych rad ako sa vyhnut podvodnikom je dost ale zaklad som napisal - vyrazne nizsia cena :-)

moja poznamka nakoniec: v podpise mas bohate vybavenie, chces to pre priatelku. Pockaj si na nove modely telefonov, kup si pre seba novy a jej daruj ten svoj. A usetrite daleko viac ako tymito pokusmi :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět