iPhone 4 - samovolné vypínání

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Kach
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2012 11:12

iPhone 4 - samovolné vypínání

Příspěvek od Kach » 02 srp 2012 13:14

Stává se mi, že se telefon najednou vypne, znovu zapnu - nechce to ani heslo! - a za pár minut opět spadne. Baterie je nabitá mnohdy i víc než 50%. Zkousel jsem hard reset, asi to chvíli pomohlo, ale po 10 dnech se situace opakovala. Je to ale náhodný jev, ne pravidelný - telefon pracuje normálně i několik dní a pak jsou dny, kdy začne "padat". Nenašel jsem žádnou společnou příčinu těch "špatných dní". Myslíte, že je to baterií? Případně, kde koupit originál novou baterii?

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone 4 - samovolné vypínání

Příspěvek od casey » 02 srp 2012 13:33

Jestli se ti to stalo včera, tak to byl asi nějaký dálkový impulz z Apple, protože jsem měl naprosto stejný problém. ;) Akorát mně se teda vypnul a nešel zapnout jinak, než kombinací Home + Power. Jestli chtěl heslo, to už si nepamatuji, ale PIN k SIMce nechtěl určitě...

Uživatelský avatar
MikeshCZ
Příspěvky: 137
Registrován: 30 črc 2012 11:32
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone 4 - samovolné vypínání

Příspěvek od MikeshCZ » 02 srp 2012 13:51

Pokud se vypne a točí se tam takový to kolečko a samostatně se to nabootuje zpět, tak spadnula aplikační zobrazovací vrstva z Jailbreaku známá pod jménem SpringBoard. K jejímu restartu dochází řízeně např. při změně jazyka telefonu. Zbytek ale běží dál, proto nechce zadat pin a heslo.

Každopádně pokud se problém opakuje a nemáš JB, tak bych doporučil čistou novou instalaci telefonu přes iTunes, pokud nepomůže, tak servis.

Jakou máš verzi iOS? Updatoval jsi někdy? Pokud ano, dělalo to i na předchozích verzích?
iBook G3 Indigo - Mac OS9 | MacBook Pro 15" (Late 2006) | Mac Mini (Mid 2007) | MacBook 13" (Early 2008) | iPhone 4S - iOS7

Kach
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2012 11:12

Re: iPhone 4 - samovolné vypínání

Příspěvek od Kach » 02 srp 2012 14:06

MikeshCZ píše:Pokud se vypne a točí se tam takový to kolečko a samostatně se to nabootuje zpět, tak spadnula aplikační zobrazovací vrstva z Jailbreaku známá pod jménem SpringBoard. K jejímu restartu dochází řízeně např. při změně jazyka telefonu. Zbytek ale běží dál, proto nechce zadat pin a heslo.

Každopádně pokud se problém opakuje a nemáš JB, tak bych doporučil čistou novou instalaci telefonu přes iTunes, pokud nepomůže, tak servis.

Jakou máš verzi iOS? Updatoval jsi někdy? Pokud ano, dělalo to i na předchozích verzích?
Mám verzi 5.1.1., aktualizuju pravidelně, JB nemám, ani jsem neměl. Telefon normálně běží a najednou černá obrazovka, žádné kolečko. Startovacím tlačítkem standardně naběhne a kupodivu nechce heslo k SIM (v prvním příspěvku jsem se vyjádřil nepřesně). Celé se to opakuje třeba 3x. Zkoušel jsem několikrát start+home button, chvíli dobrý, pak po pár dnech zase začalo padat.

Stalo se to včera (viz. poznámka od casey), dneska zatím ne.

Milos
Příspěvky: 71
Registrován: 31 črc 2012 08:47

Re: iPhone 4 - samovolné vypínání

Příspěvek od Milos » 02 srp 2012 20:50

Zdravím, měl jsem ten sám problém, zničeho nic kolem 50% baterie se mobil vypl. Vysledoval jsem, že při větším odběru el. např příchozí volání aktivace fotoaparátu, tak se natvrdo mobil vypl. Byla to vadná baterie. Po výměně vše O.K. jen bylo to na iPhone 3GS.
Šlape po výměně baterie jak hodinky.

Uživatelský avatar
MikeshCZ
Příspěvky: 137
Registrován: 30 črc 2012 11:32
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone 4 - samovolné vypínání

Příspěvek od MikeshCZ » 03 srp 2012 09:22

Po tom co jsi psal předtím bych se taky přiklonil k vadné baterii. Mě tohle dělal MB, když začla odcházet baterka...
iBook G3 Indigo - Mac OS9 | MacBook Pro 15" (Late 2006) | Mac Mini (Mid 2007) | MacBook 13" (Early 2008) | iPhone 4S - iOS7

Odpovědět