iPad Air2

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
hanapuc
Příspěvky: 1
Registrován: 27 čer 2016 22:25

iPad Air2

Příspěvek od hanapuc » 27 čer 2016 22:43

Ahoj,
jsem naočkovaná od šéfky - v práci pracuji na Mac...
Po letech mi odchází můj počítač, ale nemám na to momentálně investovat do svého vlastního Mac-a
Proto jsem se rozhodla pro tablet - na nenarocne domací užívání - video, appky, web, skype,zkouknout film nebo serial...
k práci nepotřebuji.

Chci se zeptat - má smysl kupovat iPad air 2 v té nejlevnejší 16GB verzi?
Jaké máte zkušenosti? Jak dlouho vydží baterka? iCloud? je možné SIM?
A jak je to s případným připojením externího disku? (jako primární úložiště )
(PS - porovnavam se Samsung Galaxy tab S2)

Moc děkuji za vhodnou radu!

Uživatelský avatar
Korwin
Příspěvky: 218
Registrován: 10 dub 2012 17:41
Bydliště: Praha 4

Re: iPad Air2

Příspěvek od Korwin » 27 čer 2016 23:19

Dle mého je 16GB opravdu jen na pasivní konzumaci z netu nebo domácího NAS úložiště. Po instalaci apps, systému apod. tam už moc místa na data jako filmy a seriály nezbyde, takže musíš častěji mazat a nahrávat. Baterie vydrží standardně dlouho, záleží co s tím budeš dělat, bežně několik dní. iCloud funguje, jsou dvě verze iPadu - pouze Wi-Fi a Wi-Fi + SIM, která je dražší. Připojit externí disk, jako u Androidu moc nejde, ale existují speciální úložiště s Wi-Fi, která fungují (cena). Dle mého raději připlatit za 64gb verzi bez SIM, na doma i příležitostné cesty stačí.
iPhone13pro_MAX: 128GB_16.1 iPadPRO 11: 256GB_GSM iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM AirPods_pro
MacBook Pro 15"Retina: Late2013 16GB RAM, 512GB SSD MacPRO: Late2013 16GB RAM, 2T SSD

Teleport
Příspěvky: 68
Registrován: 10 led 2016 15:25

Re: iPad Air2

Příspěvek od Teleport » 06 črc 2016 14:23

Na konzumaci obsahu bez pritomnosti wifi je ovsem verze se SIM k nezaplaceni. Ovsem zase to chce datovy tarif .....
16 GB verzi bych taky nebral. Na ukladani filmu na cesty je "wifi disk" super.

Odpovědět