Zhoršená kvalita zvuku, zesilování

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
agibau
Příspěvky: 13
Registrován: 14 črc 2016 23:08

Zhoršená kvalita zvuku, zesilování

Příspěvek od agibau » 14 črc 2016 23:29

Ahoj všichni,
snažila jsem se najít nějaký podobný příspěvek, abych někoho neopakovala, ale neúspěšně. Tak snad nikoho opakovat nebudu. K problému:
Můj iphone 6S se začal dnes bez zjevné příčiny sám od sebe zesilovat, vypadá to úplně stejně, jako kdybych pořád dokola mačkala tlačítko na straně určené ke zvyšování hlasitosti. Mělo to několik fází, nejprve se to nezesilovalo, ale tlačítko na zeslabování nefungovalo, pouze to na zesilování (stále mluvím o páru tlačítek na boční straně). Asi po pěti minutách se to začalo zesilovat, jakobych nepřetržitě mačkala zesilovací tlačítko, na zeslabování nereagovalo, když jsem zkoušela v nastavení vypnout ovládání tlačítky, tak se nic nezměnilo. Pak jsem šla běhat, chvíli to jelo normálně bez neustálého "samozesilování", s tím že jsem hlasitost nastavovala ne tlačítky, ale přímo v mobilu. Po pár minutách se to začalo zase zesilovat, zeslabit to nešlo, takže jsem sluchátka vytáhla a běžela bez hudby, nicméně iphone se stále zesiloval a neustále odemykal, zkrátka jako bych neustále mačkala ono zesilovací tlačítko.
Jinak pozoruji také zhoršenou kvalitu zvuku, pokud to s tím může mít nějakou souvislost. A abych nezapomněla, v levém dolním rohu je jakoby skvrnka na displeji, malá.
Na iphone si dávám, myslím, docela pozor, má skla a kryt, takže myslím že nějakou ránou to být nemůže, snad jediné, co mě napadá je, že mohl navlhnout například při běhání, jsem teď v Anglii a dost tu prší, ale vždy jsem s Apple produkty měla jen dobré zkušennosti a vše vydžely, tak doufám, že tohle nebude výjímka.
Prosím, poraďte. Iphone mám ještě v záruce, tak bych o ni nerada přišla. Jsem v Anglii, poblíž Peterboroughu, nicméně na Apple stránkách jsem našla nejbližší autorizovaný servis až v Cambridge. Je tedy nějaká jiná cesta? Domů se vracím 1. srpna, tak to můžu vydržet, spíš mám strach, aby se to nezhoršilo.
Teď jsem dala iphone do misky s rýží, kdyby to mělo nějakou souvislost s vodou nebo vlhostí, takže je teď vyplý a doufám že to pomůže. A protože nemám originální tyčinku na otevírání slotu na SIM kartu a pinetkou, jehlou, ani náušnicí to nejde, nechala jsem ho zavřený.

Budu moc vděčná za každou radu.
Děkuji, Barbora

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhoršená kvalita zvuku, zesilování

Příspěvek od iMe1980 » 15 črc 2016 00:19

Při prvních větách mne napadla vlhkost, kapalina v zařízení. O několik vět později jste to sama potvrdila. Nechal bych ho vyschnout, klidně v te misce s ryzi aspon minimálně 24 hodin a nezapinat.

Nicméně, ty místa, kam se připadne dostala vlhkost/voda stejně časem z oxidují. Problém muze po vysušení přestat a nebo nemusí, muze se objevit rada jiných. Těžko ted predikovat. Ted suste a buďte trpěliva. Možná by nebylo spatne, dat to ruky někomu, kdo vi, co by s tim měl dělat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

agibau
Příspěvky: 13
Registrován: 14 črc 2016 23:08

Re: Zhoršená kvalita zvuku, zesilování

Příspěvek od agibau » 15 črc 2016 00:46

iMe1980 píše:Při prvních větách mne napadla vlhkost, kapalina v zařízení. O několik vět později jste to sama potvrdila. Nechal bych ho vyschnout, klidně v te misce s ryzi aspon minimálně 24 hodin a nezapinat.

Nicméně, ty místa, kam se připadne dostala vlhkost/voda stejně časem z oxidují. Problém muze po vysušení přestat a nebo nemusí, muze se objevit rada jiných. Těžko ted predikovat. Ted suste a buďte trpěliva. Možná by nebylo spatne, dat to ruky někomu, kdo vi, co by s tim měl dělat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Děkuji moc za pohotovou odpověď. Mohu se zeptat, co to pro mě znamená, že to zooxiduje?
No je tu v okolí několik servisů, vypadají i poměrně seriózně, už jsem o tom přemýšlela. Není to však autorizovaný Apple servis. Upřímně, moc tomu systému opravování v autorizovaných a neautorizovaných servisech nerozumím, iphone mám z alzy a když byl probém tak jsem to řešila přes ně. Když to dám no neautorizováného servisu, tak ztratím záruku, nebo to jsou schopni udělat tak, aby mi záruka nepropadla (že zařízení nepoškodí)? Omlouvám se za blbé dotazy, ale opravdu nevím.

Ještě jednou díky moc, vážně mi to pomohlo.
Barbora

agibau
Příspěvky: 13
Registrován: 14 črc 2016 23:08

Re: Zhoršená kvalita zvuku, zesilování

Příspěvek od agibau » 15 črc 2016 00:48

Nemáte ještě prosím tip, jak otevřít slot na SIMkartu? Nemám originální "tyčinku" a chtěla bych se podívat, jestli je Liquid Contact Indicator červený. Děkuji

Uživatelský avatar
mikijoy
Příspěvky: 208
Registrován: 27 zář 2012 07:47

Re: Zhoršená kvalita zvuku, zesilování

Příspěvek od mikijoy » 15 črc 2016 05:40

Spendlik, jehla, kancelarska sponka apod. :)
... even the very wise cannot see all ends

agibau
Příspěvky: 13
Registrován: 14 črc 2016 23:08

Re: Zhoršená kvalita zvuku, zesilování

Příspěvek od agibau » 15 črc 2016 08:15

Děkuji moc, ale mně to opravdu nejde, ani špendlík, pinetka, náušnice, jehla... Začínám být zoufalá :(
Mohu se prosím zeptat, co si myslíte o tom, že dám iphone do místního servisu? Jak už jsem psala, není to Apple autorizovaný servis, protože i ten nejbližší je poměrně daleko. Vypadá to jako seriózní servis, ale protože mám iphone ještě v záruce, nechci o ni přijít.

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Zhoršená kvalita zvuku, zesilování

Příspěvek od iMe1980 » 15 črc 2016 09:10

Těžko radit něco relevantního, to je fakt střílení od boku. Jestli iPhone navlhnul nebo se tam někam dostala kapka vody, tak o tu záruka byste přišla stejně. Obzvlášť pak při indikaci problému, který popisujete, protože ten na to přímo poukazuje.

Nicméně, mrknout na indikátor pod sim neni na škodu, ale ten nakonec muze byt i v pořádku, pokud iPhone nebyl polity komplet. Nevím, jaké vsechny mechanizmy Apple používá (ke kontrole záruky) ohledně navlhnuti atd. ale skoro si myslim, ze jen indikátor to nebude.

Já bych ted asi neřešil záruku, to je sekundární. Hlavně, at iPhone funguje. Nejlíp asi donest na nějaké nejlepší možné místo (dohledat si nějakou servisni historii a reakce lidi na firmy, kam půjdu). Tam problém popsal a lidsky se s nima domluvil, plus možné konsekvence následku.

Vic fakt těžko radit. :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

agibau
Příspěvky: 13
Registrován: 14 črc 2016 23:08

Re: Zhoršená kvalita zvuku, zesilování

Příspěvek od agibau » 15 črc 2016 09:20

Děkuji moc. Mohu se jen zeptat? Oprava v neautorizovaném servisu automaticky znamená konec záruky nebo jen pokud tam iphone nějak poškodí?

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Zhoršená kvalita zvuku, zesilování

Příspěvek od Jirka_S » 15 črc 2016 09:24

Kancelářskou sponkou to musí jít naprosto v poho. Tlačit sponku směrem do tel. a ten slot vyjede proti, už jsem totiž viděl, jak se někdo pokoušel ten slot jakoby vyloupnout, nebrat prosím osobně. :)

agibau
Příspěvky: 13
Registrován: 14 črc 2016 23:08

Re: Zhoršená kvalita zvuku, zesilování

Příspěvek od agibau » 15 črc 2016 10:08

Tak já zkusím nějakou najít, nejsem u sebe doma, ale tohle je snad výbava všech domácností. co prosím myslíte s tím servisem?

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: Zhoršená kvalita zvuku, zesilování

Příspěvek od Schumi » 15 črc 2016 10:19

Pokud je v záruce, tak jen do autorizovaného servisu, nebo přímo do Apple Store, jinak záruka končí ...

agibau
Příspěvky: 13
Registrován: 14 črc 2016 23:08

Re: Zhoršená kvalita zvuku, zesilování

Příspěvek od agibau » 15 črc 2016 11:58

No bohužel je problém že nejbližší autorizovaný servis je daleko, i když bych to mohla zkusit se tam nějak dostat... a pokud by mi neuznali záruku, tak bych se možná nedoplatila. Jinak mám iphone z alzy a nemám tu ani účtenku nebo nic takového, myslíte prosím, že to vadí?
Já nevím jestli to dobře chápu, ale našla jsem, že návštěva neautorizovaného servisu neukončuje záruku, ale pouze následky neautorizované opravy. A já jsem si myslela, že tohle by zvládnout mohli.

Děkuji moc

agibau
Příspěvky: 13
Registrován: 14 črc 2016 23:08

Re: Zhoršená kvalita zvuku, zesilování

Příspěvek od agibau » 15 črc 2016 12:08

Sim slot otevren, kancelarska sponka! Diky diky diky

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: Zhoršená kvalita zvuku, zesilování

Příspěvek od Schumi » 15 črc 2016 14:39

Apple dává na své produkty roční celosvětovou záruku, takže v prvním roce od koupě nepotřebujete žádný doklad a můžete reklamovat v kterémkoliv autorizovaném servisu, Apple Store, apod. Při reklamaci v druhem roce, už potřebujete doklad od koupě. Pokud je z Alzy mrkněte na jejich reklamačni podmínky, nebo mají nějakou on-line podporu, kde vám poradi jak a kde nejlépe reklamovat. Samozřejmě se můžete zajít poradit i do neautorizovaného servisu, ale pokud by ho museli třeba rozebrat - otevřít, aby zjistili případnou závadu mohl by být do budoucna s reklamaci problém ( šlo by třeba poznat, že ho někdo otevíral, apod.).

agibau
Příspěvky: 13
Registrován: 14 črc 2016 23:08

Re: Zhoršená kvalita zvuku, zesilování

Příspěvek od agibau » 15 črc 2016 18:37

Tak po tom, co jsem otevřela sim slot jsem prozkoumala barvu indikátoru a díkybohu je BÍLÝ! Iphone jsem se rozhodla nechat v rýži ještě do zítra, možná to ta rýže tak úplně nevyřeší, ale zkrátka ho nechám vyplý ještě do zítra. V pondělí bych se potom mohla dostat do autorizovaného Apple servisu.
Ještě bych se však chtěla zeptat, jestli mám vyhráno, když je ten indikátor bílý? (myslím v tom smyslu, že nemám po záruce).
Díky moc všem za ochotu a rychlé odpovědi.

Barbora

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhoršená kvalita zvuku, zesilování

Příspěvek od iMe1980 » 15 črc 2016 21:30

Teoreticky, ale jak už jsem psal výše. Indikátor je znám všem a je to na první dobrou. Jestli tam jsou i jiné kontrolní mechanismy, těžko povědět. Za výhru bych to úplně nepovažoval, za dobrou zprávu ano.
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

agibau
Příspěvky: 13
Registrován: 14 črc 2016 23:08

Re: Zhoršená kvalita zvuku, zesilování

Příspěvek od agibau » 15 črc 2016 22:03

Myslíte tedy prosím, že když si udělám výlet do autorizovaného servisu, že by mi to mohli znat? Děkuji

Teleport
Příspěvky: 68
Registrován: 10 led 2016 15:25

Re: Zhoršená kvalita zvuku, zesilování

Příspěvek od Teleport » 18 črc 2016 10:48

Autorizovany servis bude rozhodne lepsi volbou.
Jestli to uznaji nikdo nevi.
Ale taky ty problemy nakonec mohou byt uplne necim jinym, takze zachovat zaruku bych vrele doporucoval. Akorat nevim, jak to dopadne s tim druhym rokem zaruky - tel byl kupovan v alze a tam by spravne taky mel byt reklamovan.

agibau
Příspěvky: 13
Registrován: 14 črc 2016 23:08

Re: Zhoršená kvalita zvuku, zesilování

Příspěvek od agibau » 19 črc 2016 06:58

Děkuji moc všem.

Odpovědět