iPhone 6s ma signal, ale je nedostupny

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
ve_ronika
Příspěvky: 8
Registrován: 11 srp 2016 21:44

iPhone 6s ma signal, ale je nedostupny

Příspěvek od ve_ronika » 11 srp 2016 21:55

Zdravim. Za poslednich nekolik tydnu se mi nekolikrat objevil stejny problem u 6s. Jakmile vyjedu mimo Prahu nekam, kde je sinal trochu slabsi, na displeji se zobrazuje standardni prijem napr. dve carky a 4G, surfovani funguje bez problemu, ale pokud mi nekdo vola, jsem nedostupna. Pokud zkusim zavolat ja, cislo se nikdy nevytoci, dlouho je ticho, potom hovor vzdy "selze". A po tom "hovoru" vzdy prestane fungovat i internet, casto najednou spadne signal. Musim dat restart a pak je to stejne - radoby ok signal, net fuguje, jsem nedostupna a nemuzu volat. Volani pres LTE zapnute nemam, mam 02, ktere to neumi, takze tam ta volba vubec neni.

Zaroven mam pocit, ze signal obecne naskakuje hur, typicky metro - sjedu dolu, postupne ztratim signal a pak mi naskoci treba az minutu na to, kdy vyjdu z metra.

Nekdo podobna zkusenost? Rovnou servis? Doporucite neco v Praze? Treba v ILoveServis mi rekli, ze diagnostika signalu je tezka a nemaji na to pristroj.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: iPhone 6s ma signal, ale je nedostupny

Příspěvek od Jadro » 12 srp 2016 08:07

Zkus Hard reset (podrzet Power a Home dokud nenaskoci logo Apple).
V Nastaveni - Obecne - Obnovit - Obnovit nastaveni site
Udelat zalohu a pres iTunes Obnovit iPhone. Nastavit jako novy (nenahravat zalohu) vyzkouset jestli to bude dal delat.
Pak jedine servis. Ale jelikoz to je 6S, tak je v zaruce a volil bych tedy reklamaci u prodejce, pripadne Cesky Servis, ITS, iOpravna (to jsou oficialni servisy Apple v CR)

ve_ronika
Příspěvky: 8
Registrován: 11 srp 2016 21:44

Re: iPhone 6s ma signal, ale je nedostupny

Příspěvek od ve_ronika » 12 srp 2016 13:04

diky, zkusim. Musim teda nejdriv znova vyjet na nejake misto, kde to dela. Mozna zkusim nejdriv metro.

V zaruce bohuzel neni, pred nedavnem mi spadl a rozbilo se sklo. Predpokladala jsem, ze i kdybych nechala to sko vymenit v oficialnim servisu, aby to neztratilo zaruku, jakkakoli nasledna reklamace by byla zamitnuta s oduvodnenim, ze je to dusledek toho padu, a nechala ho vymenit v neautor.
Zatim se zda, ze je ten telefon trochu proklety - spadnul mi 5 dni po koupi a ted tohle :)

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: iPhone 6s ma signal, ale je nedostupny

Příspěvek od Jadro » 12 srp 2016 13:18

Ten pad na to muze taky mit teoreticky vliv. Ten Hard reset a Obnoveni nastaveni site muzes udelat hned (neprijdes o zadna data). Pak uvidis jestli to pomohlo.
Pak by pripadne nasledovala Obnova, tam uz by zmizela data (proto pred tim ta zaloha). Ta vylouci bordel v SW.
Kdyz by ani to nepomohlo, tak je to HW problem a jedine ten servis. I tak bych preferoval oficialni servis.

syky01
Příspěvky: 312
Registrován: 31 črc 2012 09:36

Re: iPhone 6s ma signal, ale je nedostupny

Příspěvek od syky01 » 12 srp 2016 15:10

Jak správně píšete, přes LTE volat nelze. V tom případě se snaží telefon vypnout LTE a přepnout se do 2G/3G, kde volat může. Co mě teoreticky napadá, je že nemá 2G/3G signál a proto jde jenom internet.

proto bych zkusil zakázat 4G a vyzkoušet jak se telefon chová jen v 2G/3G sítích, jestli není problém s antenou:
Nastavení / Mobilní data / Volby dat / Hlas a data / 3G
Mac (Mini 2012) Macbook Pro (2016TouchBar, 2021 M1 Pro), iPad (Air, Pro 10.5), iPhone (6S, 8, 13mini), iPod (nano 6G), aTV (4, 4K), Watch (S2, S7)

ve_ronika
Příspěvky: 8
Registrován: 11 srp 2016 21:44

Re: iPhone 6s ma signal, ale je nedostupny

Příspěvek od ve_ronika » 12 srp 2016 17:29

syky01, to je zajimavy, co pisete. Na jednom z tech mist, kde to nefungovalo, jsem zkusila ze 4G manualne prepnout na 3G, v ten moment se signal ztratil. Ale pokud by byl problem s antenou, pak nerozumim tomu, proc to 4G chytne na internet, ale ne na volani?

ve_ronika
Příspěvky: 8
Registrován: 11 srp 2016 21:44

Re: iPhone 6s ma signal, ale je nedostupny

Příspěvek od ve_ronika » 12 srp 2016 17:37

hard reset uz jsem udelala, nedokazu zatim rict, jestli pomohlo, doma to bezne funguje a v rozletu me ted brzdi kojenec. Urcite uz pripadne preferuju autorizovany servis, zda se, ze budou mit i lepsi moznost diagnostiky viz ta odpoved v ILoveServis.

Jinak ad ta antena, jeste me napada, ze pokud by tedy mela problem chytat 3G, tak by to nemelo jit ani v Praze, ze? Ale ted jsem na 3G normalne prepla, volani funguje.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: iPhone 6s ma signal, ale je nedostupny

Příspěvek od Jadro » 12 srp 2016 19:07

To nemusi byt pravda. V Praze to muze byt OK, protoze je tam silny signal. V tom miste, kde mas problem, muze byt signal slaby. V kombinaci s poskozenou antenou ho tvuj iP nechyti.
4G = LTE, takze u O2 si pres to nezavolas.

ve_ronika
Příspěvky: 8
Registrován: 11 srp 2016 21:44

Re: iPhone 6s ma signal, ale je nedostupny

Příspěvek od ve_ronika » 12 srp 2016 21:29

jsem pitoma :). Jasny.
Tak zase antena by mela byt resitelnej problem. Je to snad lepsi nez nejakej podivnej SW bug.
Diky, udelam test a budu moudrejsi

Odpovědět