Přechod ze 64GB na 16GB - moc velké šílenství?

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
camm
Příspěvky: 6
Registrován: 17 črc 2014 08:24

Přechod ze 64GB na 16GB - moc velké šílenství?

Příspěvek od camm » 12 srp 2016 19:22

Leží přede mnou nový nerozbalený iPhone 6s 16GB a já smutním a váhám, jestli ho začít používat.

Můj starý iPhone 6 64GB neustál bouřku na dovolené a odebral se do věčných lovišť. Náhradou mi teď byl v mé nepřítomnosti koupen iPhone 6s 16GB, vrátit ani vyměnit se nedá (koupeno v prodejně operátora). Co teď s tím? Všude se píše, že 16GB je zoufale málo, takže asi budu muset ořezat muziku, nemít tam moc aplikací, netočit děti na video, promazávat během dovolené fotky apod.

Jak jsem se dočetla na fóru, ve výsledku je v telefonu volných cca 11 GB, zbytek zabere systém. Jenom muzika mi na staré šestce zabírala 9 GB. Je mi z toho smutno, byla jsem ze šestky zvyklá na dostatek místa, a teď mám pocit, že jsme vyhodili spoustu peněz za něco, co možná ani nesplní svoji funkci. Potřebuji tam mít běžnou kancelář, maily, kalendáře, Safari, poznámky, facebook, Waze, whatsup, počasí, evernote, hudbu, jízdní řády, hodně fotím (i v práci)... na zesnulou šestku jsem přecházela ze 4s, které mi se svými 8GB už beznadějně nestačilo.
Je tu někdo, kdo má těch pouhých 16GB a je s tím v pohodě? Nebo doporučíte to zkusit prodat a došetřit si na 64GB?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod ze 64GB na 16GB - moc velké šílenství?

Příspěvek od rony » 12 srp 2016 19:38

podla popisu rychlo narazis na limit volneho miesta.

Bez ohladu na to, ze sem pridu asketi, ktori prehliasia, ze s 16tkami preziju bez vacsich problemov, fakt je ten, ze tato kapacita je kazdym dnom tym viac smiesne mala :)

PS: mam iPhone 5S so 16GB a jedinym dovodom, ze som kupil i6Splus so 64 bolo prave to zufale miesto a to som v nom chcel mat o trosku viac hudby :) najhrozivejsi pocit je, ze casom ti narastie others na 2 gigabajty a viac, co je uz neprijatelne aj ked viem, ze tam su data, co som si natahal do teefonu. Najhorsie je, ze ak si zvyknuta updatovat apky rovno z telefonu, tak opat narazis na problem, takze do asketickeho pouzivania patri aj neustale synchronizovanie s iTunes, neustale archivovanie dat z telefonu prec do pocitaca, neustale mazanie apiek, nahravanie inych podla potreby. takze dennodenne k pocitacu aby si manazovala co je v iphone :)

16tka je podla mna dobra volba pre ludi, co chcu iPhone ale realne hlavne telefonuju a komunikuju bez dalsich narokov a maju ho len preto, ze sa tieto zaklady robia na nom dobre :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

camm
Příspěvky: 6
Registrován: 17 črc 2014 08:24

Re: Přechod ze 64GB na 16GB - moc velké šílenství?

Příspěvek od camm » 12 srp 2016 19:45

Díky za rychlou odpověď, toho se právě bojím :-( Ach jo. Kdybych u té koupě byla bývala, a nebo mi aspoň chlap zavolal, co kupuje...řekla jsem, že se mi nelíbí zlatá verze, a to byla jediná, kterou tam v 64GB měli, tudíž mi muž koupil šedé 16GB, abych byla esteticky uspokojena....grrrrr.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod ze 64GB na 16GB - moc velké šílenství?

Příspěvek od rony » 12 srp 2016 20:13

hej, skoda veru.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

RadimV
Příspěvky: 47
Registrován: 10 úno 2014 14:54

Re: Přechod ze 64GB na 16GB - moc velké šílenství?

Příspěvek od RadimV » 18 srp 2016 15:01

Myslím, že zase tak velké šílenství to nemusí být :-), záleží k čemu to potřebuješ,

já měl, nebo ještě mám 6s Plus 64GB, a co jsem na něm používal byly slovníky, dropbox, emails, navigace, knihy kindle, ibooks, fotky, videa z fotaku ...na hudbu používám spotify.
žádné hry, nebo filmy ... z těch 64GB jsem měl pořád cca 34GB volných ...

placku už jsem nechtěl tahat, tak mám SE 16GB, zjistil jsem, že ze 3 slovníků, kde každý měl cca 1GB mi stačí jeden, navigace, tu teď řeším, ale jedna stačí také : 1GB, knihy, emails, nestojí za řeč, dropbox, evernote, hudba spotify, ... u offline je limit = nevím možná 300MB, fotky, když jich je více, přenesu do iCloud nebo jinam .. a mám cca 8 GB volných, u mne fakt nevím nevím co víc bych tam měl dát

jinými slovy, pokud víš na co to budeš používat, hrubým odhadem si to spočítáš a zjistíš .. co Ti vyhovuje
já v pohodě vystačím s tím SE 16GB, ale mám iPad ... ale každý to má asi jinak
jinak čistý SE 16GB má cca 10-11GB volných
 iPhone 7 Plus 128gb
 iPad Pro 32 GB
 MacBook 12" CZ 2016
 Apple TV 2

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod ze 64GB na 16GB - moc velké šílenství?

Příspěvek od rony » 18 srp 2016 17:18

pozri, zijem s 5Skom, ktore ma 16GB. Others sa nezbavis, takze hned ide z volneho dole asi tak 20 percent. takze miesto 16 gigabajt mas k volnemu nakladaniu mozno 5 az 9 gigabajtov. ako som vyssie pisal, akonahle chces len hudbu, tak 5 gigabajtov je relativne malo skladieb. potom fotky, videa a ak si to poctivo denne netriedis a nezalohujes tak si nahraty. da sa prezit ale budes na to spominat kazdy den :)

vzdy je lepsie pri vybere kapacity zhrnut, kolko toho pouzivam a vynasobit to dvomi. takze tvoj system, ze mas este 32 GB volne je presne ten idealny stav. Ja to mam podobne (zo 64GB mam volnych 20), ak idem na par dni prec, pripnem k telefonu v itunes na macu jeden vacsi playlist (zvacsim mnozstvo hudby) a idem ;)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Vebecko
Příspěvky: 108
Registrován: 22 zář 2013 22:25

Re: Přechod ze 64GB na 16GB - moc velké šílenství?

Příspěvek od Vebecko » 19 srp 2016 07:01

Život s 16GB paměti možný je, ale jsou nutné optimalizace s přemýšlení co je potřeba víc. Přítelkyně má iP6 se 16GB, žádné velké aplikace nepoužívá, zato tam má poměrně dost hudby a tím pádem vyvstal problém s velikostí fotogalerie. Bylo tedy nutné zapnout optimalizaci úložiště iPhonu u fotek. V iPhone jsou miniatury, plné rozlišení se stahuje z iCloudu, což při prohlížení fotek mimo WiFi klade zvýšené nároky na objem dat.

Takže ano s 16GB paměti se dá žít, ale s rozvahou :-)
Macbook Pro 15 | iPhone 6s

Odpovědět