LED Notifikace

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Bajunka
Příspěvky: 7
Registrován: 17 srp 2016 23:19

LED Notifikace

Příspěvek od Bajunka » 17 srp 2016 23:27

Dobry vecer, zjistuji jestli existuje nejaka aplikace na iphone 5s, ktera by fungovala jako Led notifikace... tzn. pokud prijde sms, (neprijaty hovor) a display zhasne, aby bylikalo svetylko vedle sluchatka a tim padem by clovek nemusel porad tel zapinat a divat se jestli nema neprijaty hovor nebo prichozi sms... moc diky za pripadny odkaz nebo nazev pro stazeni...

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: LED Notifikace

Příspěvek od SteveJSF » 18 srp 2016 00:20

Ale vedle sluchátka není žádné světýlko, takže tam nemá co blikat.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: LED Notifikace

Příspěvek od swenak » 18 srp 2016 06:54

Což je mimochodem jedna z věcí, co mi dost schází:( Ale je tam možnost blikání bleskem.

Honzajs
Příspěvky: 302
Registrován: 27 úno 2015 06:08
Bydliště: Praha

Re: LED Notifikace

Příspěvek od Honzajs » 18 srp 2016 11:59

Blesk bliká jen při akci samotné (někdo volá, přišla sms, atd), nechová se jako notifikace, jen jako analogie zvukového oznámení.....
iPhone 15 Pro Max 512GB Blue
MacBook Air M2 15" Blue
AWatch Ultra2
Airpods Pro

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: LED Notifikace

Příspěvek od swenak » 18 srp 2016 13:48

Já vím, jak to funguje, proto to nepoužvám, pouze jsem to konstatoval, jento jediná optická notifikacd, co máme.

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: LED Notifikace

Příspěvek od Hnata » 18 srp 2016 14:30

no nápad k řešení by tu byl ale je to o nějakých přidaných korunkách - k tomu telefonu doplnit Watch a tam je krásný červený puntík když se něco zmešká :-) :-) :-)

Bajunka
Příspěvky: 7
Registrován: 17 srp 2016 23:19

Re: LED Notifikace

Příspěvek od Bajunka » 18 srp 2016 20:35

Diky za odpovedi, myslela jsem samozrejme nekde nahore to blikani, ono se to spatne vysvetluje... :) Android to ma jednoduche a krasne to blika ruznyma barvama ale stacilo by mi i to cervene, kde to prosim sezenu? klidne si i priplatim... moc diky vsem :)

Bajunka
Příspěvky: 7
Registrován: 17 srp 2016 23:19

Re: LED Notifikace

Příspěvek od Bajunka » 18 srp 2016 20:48

Hnata píše:no nápad k řešení by tu byl ale je to o nějakých přidaných korunkách - k tomu telefonu doplnit Watch a tam je krásný červený puntík když se něco zmešká :-) :-) :-)
Kde mam prosim sehnat??? diky

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: LED Notifikace

Příspěvek od Honza.Mac » 18 srp 2016 20:49

Apple Watch ? Koukněte na apple stránky ... ;)
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Bajunka
Příspěvky: 7
Registrován: 17 srp 2016 23:19

Re: LED Notifikace

Příspěvek od Bajunka » 18 srp 2016 20:56

Honza.Mac píše:Apple Watch ? Koukněte na apple stránky ... ;)
U me je trochu problem ze jsem uplny zacatecnik a teprve se s tel ucim... ale toto mi opravdu moc chybi byla jsem na to dost zvykla... :) vite jaka je cena? nebo muzu prosim odkaz? diky moc

Bajunka
Příspěvky: 7
Registrován: 17 srp 2016 23:19

Re: LED Notifikace

Příspěvek od Bajunka » 18 srp 2016 20:59

Aha myslite hodinky? to neeee :D myslela jsem ze je to nejaka aplikace... :) ale i tak diky

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: LED Notifikace

Příspěvek od rony » 18 srp 2016 21:40

opticka notifikacia je, ze po prichode notifikacie sa ti rozsvieti obrazovka. samozrejme neblika doaleluja :) (co sa mne u androidu nakoniec zavrelo s tym, ze ta dioda proste blikala nonstop) :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Bajunka
Příspěvky: 7
Registrován: 17 srp 2016 23:19

Re: LED Notifikace

Příspěvek od Bajunka » 18 srp 2016 21:59

Takze proste na iphone 5s zadna aplikace na toto neni??? :D

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: LED Notifikace

Příspěvek od Honza.Mac » 18 srp 2016 22:06

Jaká aplikace ??? V druhé odpovědi v tomto vláknu bylo vše řečeno, iPhohe není Android shit a NEMÁ žádnou diodu která by blikala ... To, co se domníváte, že by blikat mohlo je "přední" čočka fotoaparátu a u ní se pokoušet o jakoukoli "světelnou" notifikaci je jako mámit z jalové krávy tele nebo jako čekat až opadá listí z dubu ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: LED Notifikace

Příspěvek od SteveJSF » 18 srp 2016 23:32

Ne, zadna aplikace na to neni a zadna diodka, ktera by blikala nebo odlisne barevne svitila, na iPhonu neni.

Kazda aplikace ma moznost vlastniho nastaveni notifikaci, napr. prichozi zprava nemusi pipnout (nebo zavrnet) pouze jednou, ale treba opakovane az 10x s urcitym odstupem, ale vic holt necekej. Proste musis sahnout na iPhone a neco stisknout, aby se ti rozsvitil displej a ukazal zmeskanou udalost. Nebo pak mit ty Apple hodinky - tam zrejme staci na ne mrknout a hned je tam videt ten cerveny puntik (nevim, nemam je). Jinak holt viz prvni veta - zadna takova signalizacni diodka tu neni a zadna aplikace to nenahrazuje (i kdyz bych si ji dokazal predstavit).

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

LED Notifikace

Příspěvek od swenak » 19 srp 2016 06:30

Ani hodinky nevyřeší situaci v noci, nebo ráno, když je nemám na ruce a chci pohledem vědět, jestli ten krám do ruky vzít, nebo ne. Takže ho vemu a ač tam nic nlvé není, začnu šmátrat a číst a kontrolovat....

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: LED Notifikace

Příspěvek od Jadro » 19 srp 2016 08:30

OT: sorry. Chtel bych mit vase problemy...

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

LED Notifikace

Příspěvek od swenak » 19 srp 2016 08:49

OT: Pochybuju:) Je to o pohodlí a komfortu, LED by mi jistě udělala radost:)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: LED Notifikace

Příspěvek od rony » 19 srp 2016 09:16

no a nie je :-) staci to prijat :-) v Pristupnosti je moznost nastavit led diodu fotaku na notifikovanie ale to je skor pomocka pre hluchych. Obecne si myslim, ze diodka ako informacia zmeskannych veci konci tym, ze blika takmer neustale, takze jej uzitocnnost tym klesa (aj tak neviem, ci je to, co caka dolezite, takze obratom si telefon aj tak rozsvietim).
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: LED Notifikace

Příspěvek od swenak » 19 srp 2016 09:56

To by som netvrdil, resp. je to otázka nasadenia. Farebná dioda a možnost si napr. nastaviť, že hovory, SMSky, emaily, Viber a iné od konkrétných kontaktov, skupín, VIP a podobne budú např. červene, ostatné zelene, tak už máš prvý "hint". Svojho času to šlo aj pri jednofarebných, resp. ak len 1 farba bola notifikačná (iná nabíjanie/nabitie) a to frekvenciou blikania. Je to jednoduché a na prvý pohľad viem, ako sa k zachovať.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: LED Notifikace

Příspěvek od Jirka_S » 19 srp 2016 10:07

Se svým OT do mlýna: diodu bych uvítal, za těch pár let jsem si na to už sice zvykl, ale nemám iP pořád u sebe a když přijdu co já vím ze zahrady, z patra dolů či odněkud, tak je třeba vzít tu placku do ruky a zmáčknout. V opačném případě by stačil letmý pohled. Byl bych tedy všemi deseti pro. Ale na to se mě (nás) nikdo neptá, takže dioda nebude. Škoda.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: LED Notifikace

Příspěvek od rony » 19 srp 2016 12:20

toto vsetko riesim s AW. iPhone uz nevyberam z tasky. no chapem ak AW nemas, tak uvazujes o veciach, ktore nie su a ako by mohli byt.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: LED Notifikace

Příspěvek od Jadro » 19 srp 2016 19:18

Mel jsem na zkousku SGS7 edge, ktery diodu ma. Nejak jsem v tom nespatril zadnou vyhodu. Proste to blikalo a ve finale, presne jak rika Rony, temer porad. Takze prinos (pro me) nula.

Bajunka
Příspěvky: 7
Registrován: 17 srp 2016 23:19

Re: LED Notifikace

Příspěvek od Bajunka » 19 srp 2016 20:26

Vsem diky za nazory, chapu ze nekomu se to zda zbytecne, kdyz to nepouzival... ja na to byla zvykla a vyhovovalo mi se jen na tel podivat, proto me zajimalo jestli neco takoveho ma i iphone-tak dokonaly tel :D :D :D :D ale nic se nedeje musim si zvyknout... blikani bylo jen po dobu nez jsem si sms nebo hovor vyzvedla...signalizovalo to i podle barvy jak hodne uz je nabita baterka takze fajn... a u sony ericssona to bylo primo v mezere kde je sluchatko nikde mimo...takze jsem nevedela jestli to tak nema i iphone... kazdy ma jine priority chapu ale diky za info, hned jsem chytrejsi... :D

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: LED Notifikace

Příspěvek od Honza.Mac » 19 srp 2016 20:35

Ano ano, jste "switcherka" z Androidu tak to tak trochu chápu.
Nevím jestli to bude fungovat i na iPhone 5s, ale mám 6s s iOS 10 a ten když je položený na stolku a já jej zvednu tak se rozsvítí displej a já na uzamčené obrazovce vidím notifikace. Ale moc to nepoužívám ... Jinak aby mě v noci "hrála barevná hudba v podobě diody" nepotřebuji v noci se má spát a ráno když vstanu a vezmu telefon do ruky tak se mi rozsvítí displej a já vidím co se přes noc dělo ... ;) A přes den na sms a e-maily odpovídám z MacBooku jelikož jsem on-line.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: LED Notifikace

Příspěvek od rony » 19 srp 2016 20:51

Bajunka píše:blikani bylo jen po dobu nez jsem si sms nebo hovor vyzvedla...
ved to, a do par minut to blikalo znova :-) to je prave ten problem. aj keby mala 10 druhov farieb, proste do BLIKA a aj tak sa donutis otvorit ten telefon :-) takze ak som zavislak na rychlom pozerani co nove, tak DIODA mi ten stav zhorsi :-) ale v konecnom dosledku ako zavislak, sa do toho telefonu pozriem s diodou ci bez diody :-) Ako pise niekto predomnou: mam tleefon v noci v spalni na nabijacke, SILNE mi v tej tme vadia akekolvek svetla diody atd. Takze ako z toho von?

Chapeme vas, vsetkych diodkovych ludi, co ich povazuju za obrovsku vyhodu, ze ju musia nediodkovym iPhonom vymiest litaniami o dokonalosti iPhone a pritom nemaju diodky :-) naozaj rozumiem, ze to povazujete za dolezite. No iPhone tu diodku nema :) a aj ked si popiseme aka je super, nepribudne. :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: LED Notifikace

Příspěvek od Jadro » 19 srp 2016 21:00

Nejlepsi dioda jsou hodinky. Mam Fenix 3. Jen na ne mrknu a vim, ze muzu nechat iP v klidu v kapse Jinak je to tak navykovy, ze kdyz jsem je ted dal do reklamace, tak vylezu ven. Prisla SMS. A ja automaticky mrknul na zapesti (samo prazdne)

Uživatelský avatar
RiKy
Příspěvky: 17
Registrován: 11 úno 2015 19:10

Re: LED Notifikace

Příspěvek od RiKy » 20 srp 2016 05:33

Sice je to trochu mimo tema, ale co se jim stalo zes reklamoval?

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: LED Notifikace

Příspěvek od Jadro » 20 srp 2016 05:36

Praskl mi ten silikonovy reminek

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: LED Notifikace

Příspěvek od swenak » 20 srp 2016 06:14

Jadro píše:Mel jsem na zkousku SGS7 edge, ktery diodu ma. Nejak jsem v tom nespatril zadnou vyhodu. Proste to blikalo a ve finale, presne jak rika Rony, temer porad. Takze prinos (pro me) nula.
Ještě OT a už končím:) :Ono to chce trošku poladit. Nevím, proč by to mělo blikat stále, když si nastavím, že mě zajímají hovory, SMS, viber, emaily a nastavím, co potřebuju, tak se klidně může stát, že od večera do rána to neblikne ani jednou. Je to potřeba si nastavit a použít správné nástroje, což je zase věc, co my iPhonisti "nechápeme", pokud zároveň nepoužíváme i Jailbreak, protože to prostě iPhone neumí, víme, že to ani neumožňuje dodělat (třeba i jen využití blesku lépe, než dělá nativní možnost) a prostě to akceptujeme. Stačí se podívat např. sem: https://play.google.com/store/apps/deta ... ager&hl=cs . Já to samozřejmě nikomu nenutím, žiju bez toho léta, ale popravdě je to jeden z důvodů, proč z času na čas pokukuju po Androidech. Já to používal již v době, kdy Android ani iOS nebyli v plánu a sice to nedávalo takové možnosti, jako dnes Android, ale ani nebylo tolik volání a zpráv a kecálků, takže to účel plnilo.

Obecně mi přijde notifikování i iPhonu nejslabší ze všech systémů, co jsem kdy užíval a testoval. Třeba v autě, když mám pořád puštěnou navigaci, bych taky ocenil v horní liště neustálý přehled o tom, jeslti mi na pozadí nepřišla SMS, viber, iMessage. Nekoukám pořád na to, zvuky některých zpráv mám vypnuté (např. viber, protože neumožňuje - narozdíl od Androidu - inteligentní zvukové notifikace) a když se věnuju jízdě, unikne mi, že někdo psal.

Ano, můžu přidat hodinky, můžu přidat náramek a nevím, co ještě, ale pokud někdo nemá rád nic na zápěstí, tak ....
A už končím, sorry :-)

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: LED Notifikace

Příspěvek od Jadro » 20 srp 2016 08:05

Vsak rikam, ze PRO ME to nema smysl. Me prave nebavi hodinu nastavovat nejaky blikatko :-) A to, ze blika porad je samozrejme nadsazka ;-)

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: LED Notifikace

Příspěvek od swenak » 20 srp 2016 08:09

Vždyť já nic, jenom jsem chtěl, aby to třeba neodradilo ostatní, přejít na Samsung :)

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: LED Notifikace

Příspěvek od Jadro » 20 srp 2016 08:29

OT: Ja chtel. Design se mi libi vic nez iP. Ale vydrzel jsem to tyden. Ani ta dioda to nezachranila :-)

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: LED Notifikace

Příspěvek od swenak » 20 srp 2016 09:04

OT: Možná proto, že nebyla chuť ho hodinu nastavovat :-)

Odpovědět