prodej vadneho kusu

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
ve_ronika
Příspěvky: 8
Registrován: 11 srp 2016 21:44

prodej vadneho kusu

Příspěvek od ve_ronika » 05 zář 2016 11:26

Koupila jsem u Mobilni pohotovosti I6S, u jehoz IMEI na Apple tvrdi, ze byl vymenen. Info linka Apple mi rekla, ze by v prodeji byt nemel nikde, at jim ho vratim, ale MP me samozrejme vyfuckovala, ze byl prece prodavan jako pouzity.

tusite nekdo, jestli nekdo (bazary napr.) muzou preprodavat iphony, ktere byly v ramci reklamace vymeny za nove? Tzn. predpokladam, ze na nich byla neopravitelna vada? Repasuji se takove pristroje?

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: prodej vadneho kusu

Příspěvek od mberdych » 05 zář 2016 12:45

Servis Applu vyměněné zařízení má vrátit a už by se nemělo dostat do prodeje. Jak se to stalo je mě záhadou, protože si to hodně hlídají.

ve_ronika
Příspěvky: 8
Registrován: 11 srp 2016 21:44

Re: prodej vadneho kusu

Příspěvek od ve_ronika » 05 zář 2016 19:47

no a jak je ted donutit, aby ten telefon vzali zpatky?

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: prodej vadneho kusu

Příspěvek od lulu » 05 zář 2016 20:21

asi bych delal bububu, ze nabizeji zbozi, ktere neni urceno k prodeji (viz mail vyrobce) a trestni oznameni a kdesicosi. Kdyby necukli (predpokladam ze ano, protoze vam vymeni za jiny kus a tohle obratem nabidnou nekomu dalsimu, kdo to tak moc nezkouma), tak klidne trestni oznameni podejte pro podezreni z podvodu a klamani spotrebitele. V nabidce nebylo nikde uvedeno, ze se jedna o neprodejny kus ;)

Anebo jeste muzete zkusit spotrebitelskou poradnu d-testu
https://www.dtest.cz/spotrebitelska-poradna

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: prodej vadneho kusu

Příspěvek od majkom » 05 zář 2016 20:41

Pripadne sa pokusit do toho zapojit apple:) kedze ale nejde o resellera, asi nemaj zadne paky

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: prodej vadneho kusu

Příspěvek od pavliczeck » 08 zář 2016 13:38

Neopravitelná závada na iPhonech tak nějak není. Řeší se to tak, že ti vezmou tvůj telefon a ty dostaneš tzv. refurbished, tzn. nové tělo, použitý vnitřek.

Co se týče prodeje v MP, kontaktuj přímo vedení MP, že se ti stalo to, co se ti stalo. Musí to řešit. Není možné, aby se takový kus dostal do oběhu. Klidně bych jim pohrozil medializací na internetu, že prodávají kusy, které se prodávat vůbec nemají.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: prodej vadneho kusu

Příspěvek od swenak » 08 zář 2016 14:37

Asi nevíš, co je MP zač;) Ale nožné je vše, i to, že to s ním budou řešit.

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: prodej vadneho kusu

Příspěvek od pavliczeck » 09 zář 2016 15:49

O MP jsem už četl hodně, vlastní zkušenost nemám, ale za to jsem už "bojoval" s velkými korporacemi a zjistil jsem, že bojovat s běžnými zaměstnanci nemá cenu. Dopis na vedení se vždy oplatilo.

Nevěřím, že tomu tak nebude i v tomto případě. Pokud někdo nahoře dostane dopis od zákazníka, musí se tomu věnovat, protože to už není ten brečící šmejd na pobočce, kterého to přejde ale už to je člověk s jistým nasráním, který se nebojí napsat pár řádků a prudit tím právě to vedení.

Navíc toto je fakt divný...
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: prodej vadneho kusu

Příspěvek od swenak » 09 zář 2016 16:24

Tak takové štěstí asi nemám:) Sice jsem pokořil firmy jako HP, MS, Apple, ale u těchto CZ firem často neuspěju. S MP jsem jednal osobně s vedením, ač je to už tak 10let, ale poslali mě otevřeně do ..... S jinými CZ firmami, když to nešlo, jsem uspěl u výrobců produktu, o který šlo, ale málo CZ firem si váží klienta. Ale možná mám jenom smůlu, nebo dělám něco špatně:)

ve_ronika
Příspěvky: 8
Registrován: 11 srp 2016 21:44

Re: prodej vadneho kusu

Příspěvek od ve_ronika » 11 zář 2016 15:06

ja bohuzel nemam od Apple pisemne stanovisko, ze se takove telefony prodavat nemuzou :(. Pokusim se to ziskat, ale zatim mi to rekli jenom na infolince. Mam jenom to IMEI, ktere rika, ze bylo nahrazeno.
Pripada mi to trochu zvlastni, ocekavala bych, ze Apple sam nebude chtit, aby se tohle delo, podle toho IMEI by melo jit preci uplne lehce dohledat, odkud- z jakeho servisu- ten pristroj "unikl".

Kdyby ten telefon fungoval, tak s tim asi dokazu zit, ale problem je v tom, ze nefunguje.
Uz jsem to tu resila - viewtopic.php?f=6&t=23447.
Mam za to, ze ta vada tam byla uz od zacatku, vybavuju si, jak jsem par dni po nakupu resila, ze po vychodu z metra jeste pomerne dlouho nemam signal. Ale pak jsem to odmavla, ze asi nic. Ale vzhledem k tomu, co se s tim signalem deje ted, mi to nepripada jako nahoda. Bohuzel mi za tech par dni spadnul a rozbilo se sklo, ktere jsem nechala vymenit.

Jeste me zajima - pokud nebudu mit nic z Apple v ruce, uvazuju, ze ho v MP normalne reklamuju na tu zavadu se signalem. Jenze je tam to menene sklo (u ILoveServis) - pozna MP, ze je to sklo vymenene? Predpokladam, ze pak mi to proste rovnou zamitnou, ze diky tomu tu zaruku ztratil.

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: prodej vadneho kusu

Příspěvek od MICKI2701000 » 12 zář 2016 06:34

Kote obavam se, ze si se dostala do problem tohle se nemelo asi stat a bojim e, ze ted budou mit oni trumfy.
Jinak co se tyce CZ firem, tak s tema sem vesmes nemel problem kdyz sem je donutil ze nechci strnaovisko servisu ale stnaovisko vyrobce na to pry mam narok takze musi byt primo vyjadreni od spolecnosti napr. u Gocleveryu vedeni spolecnosti z Polska a to nastesti dopadlo.
Kdy sem prohral na cele care byla Axa a jedna nejmenovana psolecnost diky ktere a sve neznalosti a najivite sem prisel o 150 litru, tak sem se poucil.
Musi tam clovek prijti a nebyt uplne neznaly problem tj. s technikem mluvit an technicke urovni, pak se na vas koukaj jinak.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Odpovědět