Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

barous
Příspěvky: 29
Registrován: 26 zář 2016 21:56

Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od barous » 29 zář 2016 20:39

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli je možné, aby se mi někdo vzdáleně bez mého vědomí připojoval na iPhone a sledoval všechno, co v něm mám uloženo / zaznamenáno a např. mě přes telefon odposlouchával? Bohužel mám nepříjemnou zkušenost tohoto typu s notebookem a mám dojem, že se mi dotyčný "naboural" i do telefonu...☹️ Popřípadě můžu se nějak bránit a jak? Předem děkuji za rady!

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od Demonicus » 29 zář 2016 21:16

Teoreticky je to možné.
Doporučuji obnovit tovární nastavení a používat jiný účet icloud, případně alespoň změnit heslo k iCloudu. Pokud ale telefon máte zamknutý, nikdo k němu nezná heslo a zároveň máte iCloud nastavený tak, že heslo znáte jen vy, tak je to v pohodě.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

barous
Příspěvky: 29
Registrován: 26 zář 2016 21:56

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od barous » 29 zář 2016 21:47

Děkuji za radu! A myslíte, že když mám vypnuta mobilní data, Wi-Fi i Bluetooth, tak jsem alespoň dočasně "v bezpečí"? Vysledovala jsem, že když jsem měla dojem, že se někdo připojil, rapidně rychle mi začala ubývat baterie... Přitom používám pořád stejné aplikace a nastavení, tak už vím, jak rychle mi normálně baterie ubývá... Vím, že na baterii má vliv spoustu věcí, ale v tomto případě mi doslova ubývalo procento po procentu před očima... Zkoušela jsem už mockrát obnovit všechna nastavení, ale vždy bez smazání dat. A pak se to znovu a znovu opakovalo. Zřejmě mám v telefonu nainstalováno něco, co dotyčnému opět umožní znát přístupová data. Zkusím ještě zálohu a smazat ta data... Nevím už přes co jiného by se na ten můj telefon dostal...😏

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od lulu » 29 zář 2016 22:06

slusne rozjeta paranoia

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od rony » 29 zář 2016 22:17

takto, zaskodnicke naburanie je problematicke.

ak je vsak kompromitovane apple id, cize dotycny pozna konto a heslo k Apple id, tak okamzite urob len to, ze zmenis k apple id heslo. zaroven si prekontroluj na http://appleid.apple.com vsetko, co ide a prever si, ze tam nie su nezname udaje. zmen si odpovede na bezpecnostne otazky, odloz si ich.

tu aj uvidis, ci tvoje appleid nie je pouzivane inymi zariadeniami, ak tam najdes take, ktore sa nejavi ako tvoje, daj ho prec.

nikdy nikomu nedavaj hesla k apple id.

prakticky nie je mozne, aby ta bez kompromitacie appleid niekto sledoval, ale naopak, ak poznam tvoje apple id, mam slusnu sancu monitorovat tvoje Messages, hesla atd.

to iste co s apple id urob s mailboxom, ktory pouzivas na prihlasovanie do apple id, ten musis mat pod vladou iba ty.

asi som to este nenaposal, nikdy nikomu netreba zo ziadnych dovodov hovorit heslo. na zdielanie veci sa daju pouzit aj ine techniky.


a teraz k ubyvani baterie, to co popisujem vyssie sa neprejavuje zranim baterie, v skutocnosti pri znalosti tvojho apple id nebeham do tvojho mobilu, mam pristup k tvojim datam ale k tomu ten tvoj mobil nijakym sposobom nepotrebujem.

ak si myslite, ze ubytok baterie je priznak sledovania, tak vysoko pravdepodobne nie. to mava prozaickejsie dovody.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od Jadro » 29 zář 2016 22:58

Leda by to byl nekdo jako byvaly, kdo mel pristup k telefonu a nainstaloval tam nejakou App na vzdaleny pristup. Pokud je na telefonu JB mohlo by to byt i skryte. Ale to uz solidne konspiruju.
V takovem pripade by pomohlo Obnoveni a nenahravat zalohu, iP nastavit jako novy.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od Mironet » 30 zář 2016 05:21

A co Find My Friends? Pokud je povoleno a vzdáleně neustále zapnuto, pak by přes GPS opravdu žralo baterku bez vědomí uživatele...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od rony » 30 zář 2016 06:00

FmF v skutocnosti vzdy vies, ze si niekto vyziadal polohu. FmF zaroven neznamena neustale zapnute GPS. A u smirovania predsa nejde len o GPS, nie? :)

Ak jedina indicia sledovania je zranie baterky, tak to ma celkom urcite uplne inu pricinu ako, ze ju niekto smiruje tym, ze lieta po jej telefone.

Nie som si celkom isty tym, ze by BEZ jailbreaku existovali bezne dostupne smirovacie aplikacie do iPhone. Ak by mi slo o najlahsi sposob monitorovania aspon casti informacii, tak je to cez kompromitaciu Apple ID. Nikdy nie je zle ZMENIT si heslo k AppleID a rovnako mailbox, ktoreho adresu mam ako prihlasovacie meno k Apple ID.

Uznajte preboha, co je lahsie, mam Apple Id a vybehnem si po informacie na http://www.icloud.com - na to nemusim mat ten iphone na internete, zapnuty, vypnuty. Takze nevymyslajte spionske aplikacie.

V skutocnosti jej baterku zerie nejaka blbina zapnuta v mobile.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od Honza.Mac » 30 zář 2016 07:10

Ano možné to je, že vás někdo šmíruje. Možné je vše a trochu tu vaší paranoiu přikrmím.
Pokud je iPhone používán/fasován jako firemní je na něm nainstalován Mobile Iron a to sebou nese jakousi "kontrolu" ze strany zaměstnavatele.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od rony » 30 zář 2016 11:06

Asi MobileIRON nema ale okej, ideme hrat hru na bububu :)

Ak si na sukromny mobil dovolite firemny MobileIRON, tak ste svojim sposobom stratili sukromie :)

minimalne spravcovia systemu, cize prakticky cela firma tym padom moze vediet: kedy pouzivate mobil, kde pouzivate mobil, co s mobilom robite. Zakerny sviniar vas moze sikanovat nutenim zmien hesiel, nastavenim drakonickych pravidiel pre hesla. Vie aky mobil mate, moze vam tam vnutit rozne nastavenia, ktore by vam mohli komplikovat zivot (nastavenia sieti, presmerovanie cez firmu a tym padom odchytavanie nesifrovanej komunikacie0 atd. atd. :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od Mironet » 30 zář 2016 12:10

Pánové, držte to trochu v realitě. Nechcete navrhnout taky odeslání do servisu, aby zjistili, zda pod krytem není vložená štěnice?

Pokud je jediným indikátorem špatná výdrž baterie, tak to může znamenat mnoho věcí, nejčastěji prostě jen to, že baterie už má něco za sebou a chtěla by vyměnit. Dojít hned k závěru, že mě někdo sleduje, je hodně velký skok. Pokud má tazatelka podobnou zkušenost na počítači, tak to je něco dost jiného, protože je to mnohem více otevřený systém. iOS je uzavřený a bez velkých zásahů do systému tam žádné sledování možné není.

Pokud mám ale pochyby, pak je samozřejmostí změna hesla jak k iCloudu, tak mailu, jak už bylo řečeno, a případná celková obnova zařízení do továrního stavu.

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od lipon » 30 zář 2016 12:27

a co říkají informace v Nastavení o využití dat a baterky, která aplikace nejvíc "žere"?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od rony » 30 zář 2016 12:35

uzivatelka pisala, ze si odpaja mobilne data, internet, takze uz zrejme nema nikam pristup :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

barous
Příspěvky: 29
Registrován: 26 zář 2016 21:56

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od barous » 30 zář 2016 18:42

xxx
Naposledy upravil(a) barous dne 15 lis 2016 19:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1610
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od SharkeeCZ » 30 zář 2016 19:33

Pokud není iPhone s Jailbreak, tak nejde schovat aplikace a tyed není jak spehovat.

Jistotu získáš tak, že dáš telefon zcela obnovit a přihlásit jako nové zařízení se vším všudy, ideálně i s novým AppleID
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od Jadro » 30 zář 2016 19:53

Ale znamena to zrusit vsechny ucty, nebo minimalne prenastavit hesla na nich na jinem pc. A uz nikdy se neprihlasovat na tom sluzebnim PC.
Firemni iPhone Obnovit, zadat Apple ID uz se zmenenenym heslem a bezp. otazkami (nebo nove Apple ID). A pouzivat ho jen na sluzebni veci.
Na soukrome si poridit svoje zarizeni a ve firme vubec neukazovat, nepripojovat

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od lulu » 30 zář 2016 20:28

Kamarád ajťák+wireshark atp.


Sent from my iPad using Tapatalk

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od rony » 30 zář 2016 21:14

1. podozrenie na skompromitovane pristupy sa riesi ZMENOU hesiel. pripadne prechod na dvojfaktorove overovanie. Nepisala si vobec nic o tom, ci SI ZMENIS hesla k tym Facebookom atd. Ak nie, tak nechapem, na co cakas?

2. ako uz niekolkokrat piseme, OKREM kompromitacie Apple ID nejde nijako vazne behat po iphone aspon nie v predstave ake popisujes, aj ked viem pristup na tvoje Apple ID, v skutocnosti mam len pristup na http://www.icloud.com a data, co su tam. Je to samozrejme tiez ZLE. Znova, staci zmenit hesla k Apple ID, staci si zmenit heslo k mailboxu toho mailu, co pouzivas na prihlasenie, uz som vsetko vyssie spytal. NIC si na to neodpisala, ci to ides urobit, takze asi to ani nechces riesit. Samozrejme okrem toho si musis overit ci nemas nahraty nejaky firemny profil v telefone a podobne. iphone nejde spehovat a nejde nan nahrat spehovacia aplikacia - ani akokolvek schopny clovek nema na to moznosti.

3. Zvysok opisu toho pripadu: v prvom rade sa ukludni, v emocnom rozruseni clovek robi zbytocne hluposti a nevsimne si dolezite veci, ktore musi urobit.

4. Ten clovek, ktoreho podozrievas vsak musi mat v IT vo firme bud kamaratov alebo vyssiu moc. Ani k firemnemu pridelenemu pocitacu predsa NEMOZES len tak hocikoho pustit. Ale ak sa tak stalo, tak pristupy k webom a pocitacu sa nedaju zasa tak lahko ziskat bez spoluprace s IT, iba ak by si nechala ten pocitac bez kontroly a ten clovek si k tomu sadne a v klude si prebehne ulozene hesla. Preto body 1. 2. a 3. okamzite urobit. Nechapem, co este cakas. K tvojmu pripadu nechcem toho moc komentovat, no minimalne u iPhone su to podla mna hlavne tvoje fabulacie vyplyvajuce z toho, ze sa ti odrazu zda po zlych skusenostiach vo firme, vsetko podozrive. Nerob tu chybu a nepouzivaj sukromne zariadenia na sluzobne veci. Mas sukromny mobil, tak na nom neries nic okrem sukromnych veci. Na firemny laptop mozes kaslat, nech si na nom firma robi co chce ako chce. Pozri, ak by na pocitaci bol sledovaci software, ktory nakradol svoje sukromne veci, tak napriek firemnej politike je to na hodne vaznu vec a to si uvedomi kazdy, kto nie je uplny kreten, ze tam by to firma nepredychala. Sama si okolo laptopu vyvolala nejaky kolotoc, neviem aku moc mas ale ak zacne niekto moc riesit, tak ITcko a vsetci proste na pocitac cloveka ako ty naozaj zavesi veci na sledovanie diania a nemozes cakat, ze to nebude zatazovat laptop - kvoli podozreniu zo sledovania si si ty od nich vyziadala DALSIE sledovanie od nich. Rozumies? Na mojom mieste by som skor ziadal uplne cisty pocitac, prekontrolovany, ci tam nie su nazdielane veci na ine ako opravnene osoby (ITckari), urcite by som si zvolil heslo, ktore sa neda uhadnut alebo nie je rovnake s tymi, co inde pouzivas. Nenechaval by som pocitac prihlaseny atd.

5. Dosledne si teda prejdi VSETKY sluzby, konta, weby a zmenit hesla. Ak pouzivas jedno heslo na vsetko, tym horsie. V klude si na to sadni, hesla si po jednom pis na papier, nech nemas este stresy so zabudnitim novych hesiel. Ten papier nenos nikde, kde ti ho mozu vziat :)

6. Doveryhodny kamarat, co je ITckar, ti pomoze skratit cas s tymito vecami. Najdi si takeho.

Toto je vec, kde potrebujes chladnejsie uvazovanie ako paranoicke konstrukcie podporene emociami. Chapeme, ze mas z toho stresy ale nas sa az tak moc tie medziludske problemy vo vasej firme netykaju, mozeme ti poradit po technickejsej stranke ako sa spravat a ako konat.

Niekolkokrat sme pytali AKE aplikacie ti podla Settings, Battery zeru najviac bateriu. Stale cakame.
Naposledy upravil(a) rony dne 30 zář 2016 21:26, celkem upraveno 2 x.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od tlacenka » 30 zář 2016 21:21

vse dulezite bylo jiz receno
prestat pouzivat sluzebni veci k sourkomym ucelum
z jineho nez sluzebniho notebooku/telefonu se prihlasit ke vsem sluzbam (ne pres pracovni sit), ktere jste pouzivala na sluzebnim notebooku/siti
zmenit hesla, bezpecnostni otazky, sekundarni maily
NEPOUZIVAT nikde stejne heslo, ani jeho varianty
zmenit to naprosto vsude
znovu opakuji, je nutna unikatnost hesel
neprihlasovat se pres cokoliv pracovniho (notebook, sit,wifi, vpn, telefon...) k soukromym vecem
to ostatni uz jsou jen ciste subjektivni konstrukce, ktere nemuzeme/nechceme/neumime vyvratit ani potvrdit

obalamutit koncove uzivatele neni zadny problem, jak dokazete posoudit miru toho, co umi ten druhy, kdyz tomu sama nerozumite (nic osobniho) ?
ukrast pripojeni umi kde kdo, internet je plny navodu...
a nepotrebujete k tomu byt kdovijak sikovny

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od Honza.Mac » 30 zář 2016 21:50

Tak a máme jasno, ve firmě je pracovní řád a jasné směrnice, jinak to nejde, prostudujte si vaše jelikož jsou nedílnou součástí pracovní smlouvy. Nejedná se o kyberšikanu ale vaši nadřízení mají plné právo vědět co s JEJICH lopatou, myšleno notebook, mobil, služební auto, děláte.
Jste prostě "pipka" která si myslela že vše co nástupem do zaměstnání dostala k využívání může používat ke svým soukromým účelům a bum, dostala jste přes prsty. A to mám rád, mám skripty co takovým jako jste vy oskenují počítač a vyplivnou mi kolik jste strávila času na FB, skypu, na jaké weby jste lezla, co jste tam psala a taky vím co máte v počítači uloženo a všechny multimediální soubory vám smažu bez mrknutí oka ať jste s počítačem kde chcete.
A jak je psáno výše, jen de*il může v dnešní době služební notebook, chytrý mobil používat k soukromým účelům a ještě se přihlašovat ke svým soukromým účtům.
U nás v koncernu byste šla na hodinu .... A vy k tomu máte nakročeno i u vás. To vám nedošlo, že má teď na vás váš ne-oblíbený šéf trumf a bič v ruce a že budete muset skákat jak bude on pískat ?
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od Honza.Mac » 30 zář 2016 22:38

SharkeeCZ píše:Pokud není iPhone s Jailbreak, tak nejde schovat aplikace a tyed není jak spehovat.

Jistotu získáš tak, že dáš telefon zcela obnovit a přihlásit jako nové zařízení se vším všudy, ideálně i s novým AppleID
Já si myslím opak .... ;)
A ještě vám zakážu díky Profile Manageru, aplikace mazat, dělat updaty a smazat firemní profil a mnoho mnoho dalšího co mohu včetně restore telefonu ... :)
Profilů máme ve firmě plno pro všechny iOS hračky a generujeme je pomocí Apple Configuratoru s různými restrikcemi.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od Jadro » 01 říj 2016 07:03

Honza.Mac píše:Tak a máme jasno, ve firmě je pracovní řád a jasné směrnice, jinak to nejde, prostudujte si vaše jelikož jsou nedílnou součástí pracovní smlouvy. Nejedná se o kyberšikanu ale vaši nadřízení mají plné právo vědět co s JEJICH lopatou, myšleno notebook, mobil, služební auto, děláte.
Jste prostě "pipka" která si myslela že vše co nástupem do zaměstnání dostala k využívání může používat ke svým soukromým účelům a bum, dostala jste přes prsty. A to mám rád, mám skripty co takovým jako jste vy oskenují počítač a vyplivnou mi kolik jste strávila času na FB, skypu, na jaké weby jste lezla, co jste tam psala a taky vím co máte v počítači uloženo a všechny multimediální soubory vám smažu bez mrknutí oka ať jste s počítačem kde chcete.
A jak je psáno výše, jen de*il může v dnešní době služební notebook, chytrý mobil používat k soukromým účelům a ještě se přihlašovat ke svým soukromým účtům.
U nás v koncernu byste šla na hodinu .... A vy k tomu máte nakročeno i u vás. To vám nedošlo, že má teď na vás váš ne-oblíbený šéf trumf a bič v ruce a že budete muset skákat jak bude on pískat ?
A ty jsi hrdina!!! Ted jsi na to kapnul a setnul hlavu vinikovi.
Kde beres tu jistotu, ze to je pipka? Ze dela soukrome veci v pracovni dobe? Co kdyz ma sluzebni NB i k soukromym ucelum jako treba ja (i to byva v korporacich bezne)? Co kdyz si opravdu proziva bossing a ty ji davas jeste kapky? Asi trosku komplexek ne :-)
EDIT: a kdyz uz tak moralizujes, tak co ucta k dame?

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od Honza.Mac » 01 říj 2016 11:30

Ono je k soukromým účelům a k soukromým účelům.
U nás sjíždění YT mimo pracovní dobu "tolerujeme", ve směrnicích máme, tvořil jsem je, že je výslovně zakázáno používat na NTB své soukromé účty sociálních sítí a všichni uživatelé nemají adminy ať již na PC platformě či Apple platformě. Toto vše již od dob Novell sítí.
Toto je v dnešní době nutnost a počítače userů s lokálním adminem podléhají top monitoringu. Bohudík v automotive se toto takto musí řešit, a i když je se strojem mimo síť tak aby se dostali na net doma na wifi musí používat firemní proxy. Díky těmto schváleným "omezením" máme síť čistou. Trpím tedy komplexem ? Ne netrpím ba naopak, neřeším viry, koně, ramsonware a jinou havěť a z pohledu admina mám já čas na své vzdělávání a certifikace a více jak 24 000 "spokojených" uživatelů a více jak 10 let bezhavěťovou síť a doménu.
A úctu projevuji jen těm před kterými nemusím hrbit záda, podlejzat a pochlebovat jim ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od Jadro » 01 říj 2016 13:09

S uctou to mam stejne. Ale neni treba byt neuctivy k nekomu koho neznam.
Slo mi jen o to, ze nemam rad rychle souzeni lidi, tim spis, kdyz o nich nic nevim, resp o jejich zivote.
Zkusenosti ti neberu. Uz jen z rad, ktere tu davas te radim do skupiny par jedincu tady na foru, kteri jsou technicky velmi zdatni.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od Honza.Mac » 01 říj 2016 14:06

Jadro píše:S uctou to mam stejne. Ale neni treba byt neuctivy k nekomu koho neznam.
Slo mi jen o to, ze nemam rad rychle souzeni lidi, tim spis, kdyz o nich nic nevim, resp o jejich zivote.
Zkusenosti ti neberu. Uz jen z rad, ktere tu davas te radim do skupiny par jedincu tady na foru, kteri jsou technicky velmi zdatni.
Omlouvám se tedy dámě, ale to je přesně ono na co ten její z*urvenej bossér čekal resp. zavdala tomu příčinu.
Na druhou stranu kázeň musí být všude a ve všem. Takových uražených ješitů jsem za celou svou více jak 25 letou kariéru poznal a všechny jsem si povodil jako pejsky na vodítku.
Prosím vás, tak jak je psáno výše, změňte si hesla, kontaktní e-maily a kontrolní otázky ke všemu co máte, změňte hesla kndomácí wifi a na služebních strojích (mobil a notebook) nemějte žádná soukromá data (fotky, účty, dokumenty ...), korektně vyúčtovávejte soukromé hovory a jízdy služebním vozem (má skrytý GPS modul), dodržujte firemní standardy a směrnice. Pak na vás nebude moci.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od Jadro » 01 říj 2016 14:17

Porad existuje varianta, ze pani neporusuje nic foremniho a ten sef je proste blazen :-) Jak to ve skutecnosti je, se my tady nikdy nedozvime ;-)
Zaujalo me, ze ja mam firemni NB. Kdyz se chci z domova pripojit, musim pres VPNku. Noramalka. Ale pokud jen surfuju na netu, mam pristup vypnout proxynu a surfovat si jak chci. V NB jsou samozrejme nejaky firemni data. Vetsina se uklada na servery, protoze se automaticky zalohuji a local mame jen 128 GB, takze se tam toho moc nevejde. Ale neco tam preci jen je. Prihlasovat se muzu kam chci.
Jedine co se dozoruje, je to, co je na NB nainstalovany. To vim, protoze jsem mel zlomeninu, delal z domova a mel PowerUsera, abych nemusel kvuli kazdy ptakovine posilat NB do firmy k IT. Byla nuda, tak jsem nainstaloval hru. Druhy den jsem dostal mail z Anglie at to okamzite vymazu :-)
Jinak samozrejme, kdyby IT chtelo, tak v dobe, kdy jsem na firemni siti vidi do vsech stanic. Obcas rozesilaji mail lidem, kteri maji na localu fotky, nebo videa a zustava jim jen par GB volneho mista, takze to brzdi PC.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od tlacenka » 01 říj 2016 15:00

to je individualni - dle firmy a jejich politik/ certifikaci/pozadavku zakazniku atd
...

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od casey » 01 říj 2016 15:20

Jadro píše:To vim, protoze jsem mel zlomeninu, delal z domova a mel PowerUsera, abych nemusel kvuli kazdy ptakovine posilat NB do firmy k IT.
U nás nemají Power User ani lidi ležící v nemocnici (ano i tam dobrovolně makají, až mě to překvapuje). Všechny servisní zásahy řešíme vzdáleně.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od Jadro » 01 říj 2016 15:25

Dneska uz by mi to asi taky nepovolili. Ale tenkrat to z nejakyho duvodu takhle bylo. Bylo to i tim, ze se s ITym znam a veri mi. Tu hru jsem mu hned poctive hlasil, takze o ni vedel, aby si nekdo nemyslel, ze jsem toho hned zneuzival :-) Rikal, ze budou asi prskat, ale ze zkusit to muzu ;-)

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od swenak » 01 říj 2016 15:50

Sice nejsem IT admin, ale často s nima něco řeším, abychom mohli na zařízeních provozovat naše app pro klienty a takové extra restrikce jsem ještě nezažil. Tím neříkám, že je to dobře, často se až divím, na co vše kašlou a co vše je možné. Osobně jsem za těch cca 20 let měl téměř vždy vlastní HW, pokud jsem pro někoho dělal, takže byl pro soukromé i pracovní účely. Dnes se tomu moderně říká BYOD, sle i tam musí platit pravidla.

Na straně druhé, snad jednom jednou jsem zažil situaci, která znamenala velký problém a to když jsme před asi 20ti lety chtěli zapařit myslím Duke Nukem po síti v rámci jedné státní instituce:) Znamenalo to pak reinstalaci 3 poboček:)) To jsem ještě tím adminem byl, takže jsem zo musel řešit i já. Ale to byla jiná doba.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od casey » 01 říj 2016 16:11

Ono hodně záleží na oboru, ve kterém pracuješ a na tvé pozici. Já si moc nedovedu představit, že bys měl vlastní počítač například v bance, nebo nějaké větší korporaci. Pro státní správu jsem už dlouho nic nedělal, ale ani tam "za mých dob" nebylo možné používat vlastní železo.
V "korporátním" prostředí je běžné, že lidi mají práva pouze běžného uživatele a nemohou si sami nic nainstalovat. Mají omezený přístup na internet a často je jejich práce monitorována.

Já jsem naopak vždycky "kvetl" z vývojářů, kteří pro provoz své aplikace vyžadovali nějaká zvýšená oprávnění. Ale je fakt, že posledních deset let se to hodně zlepšilo. :-) Když začínaly Windows, tak bylo běžné, že aplikace měli "natvrdo zadrátované" cesty a nevyužívaly se proměnné... :-)

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od swenak » 01 říj 2016 16:28

Vývojáři, to je kategorie sama pro sebe, škoda psát:) Na straně druhé, za něco ne vždy můžou, ale to by bylo už dost OT.

Každopádně, změna přístupů pro tazatelku je základ a pokud opravdu je ten problém takový, jak se zdá, tak se napříště držet firemních pravidel bez ohledu na to, jestli jdou, nebo nejdou obcházet. Může být jakkoliv šikovná a mít výsledky, ale nemusí mít "politické" schopnosti a tak ji může padouch "sundat" i přes výsledky. Už samotný iPhone je ukázkou toho, že i horší, když se to umí, se dokáže prosadit;)

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od albertan » 01 říj 2016 18:00

Toto je v dnešní době nutnost a počítače userů s lokálním adminem podléhají top monitoringu. Bohudík v automotive se toto takto musí řešit, a i když je se strojem mimo síť tak aby se dostali na net doma na wifi musí používat firemní proxy. Díky těmto schváleným "omezením" máme síť čistou. Trpím tedy komplexem ? Ne netrpím ba naopak, neřeším viry, koně, ramsonware a jinou havěť a z pohledu admina mám já čas na své vzdělávání a certifikace a více jak 24 000 "spokojených" uživatelů a více jak 10 let bezhavěťovou síť a doménu.
V oil&gas je to jeste o par radu drsnejsi.
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od tlacenka » 01 říj 2016 18:24

muzu rict, ze v R & D, pripadne v konstrukci je i toto celkem slaby odvar (zalezi samozrejme konstrukce ceho .)
nicmene nic zvlastniho mi na tom neprijde - jsou to jasne dana pravidla, jejichz dodrzovani se predpoklada - poruseni = jdete od valu
hlavne ta pravidla jsou jasne dana dopredu a muzou se vam libit, nebo nemusi - ale to je tak vsechno co s tim muzete udelat

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od swenak » 01 říj 2016 19:37

Ano, s tím se dá souhlasit. Krom toho, dnes většinu těch soukromností, které člověk "musí" dělat nestále, jde dělat přes soukromý mobil.

Odpovědět