Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

barous
Příspěvky: 29
Registrován: 26 zář 2016 21:56

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od barous » 01 říj 2016 21:28

xxx
Naposledy upravil(a) barous dne 15 lis 2016 19:49, celkem upraveno 1 x.

barous
Příspěvky: 29
Registrován: 26 zář 2016 21:56

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od barous » 01 říj 2016 22:12

xxx
Naposledy upravil(a) barous dne 15 lis 2016 19:51, celkem upraveno 1 x.

barous
Příspěvky: 29
Registrován: 26 zář 2016 21:56

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od barous » 01 říj 2016 22:27

xxx
Naposledy upravil(a) barous dne 15 lis 2016 19:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od rony » 01 říj 2016 22:54

barous píše:
rony píše: Niekolkokrat sme pytali AKE aplikacie ti podla Settings, Battery zeru najviac bateriu. Stale cakame.
Teď mám na obou telefonech mobilní data, Bluetooth i Wi-Fi pro jistotu vypnuty, tak jsem více v pohodě, dokud to nevyřeším jinak a budu si je moct zase zapnout... Ale i předním, jsem využití baterie sama kontrolovala a aplikace, které mi nejvíc žraly baterii, jsem vypnula. Měla jsem ale srovnání - vždy stejné používané aplikace a přitom někdy baterka vydržela fakt dlouho a někdy byla za pár minut o desítky procent dole... Takže předpokládám, že ji zatížilo něco, co já jsem sama neovládala...
1. je uplne fuk, ci ides na mobilnych datach alebo na wifi. Toto opatrenie je uplne K NICOMU. Znova sa ta opytam: UZ si urobila aspon JEDNU jedinu radu z tych, co tu opakovane ZAZNELI? Pomenila si hesla k dolezitym sukromnym veciam? Okvotovala si cely moj text ale NEODPOVEDALA si na VOBEC NIC z toho.

2. takze NEPOVIES ani len to, ktore aplikacie tam teda mali najvacsi podiel na baterky?

3. NIE, tymto smerom mozes paranoju uplne vypustit, ZIADNU potichu nainstalvoanu sledovaciu aplikaciu NEMAS. Za dalsie, mala si v mobile zriadeny pristup do FIREMNEJ siete? Firemny profil - tom musis vediet, lebo bez tvojho vedomia TO NIE JE MOZNE do mobilu dostat (najma ak je tvoj) - musela si pri pristupe NIECO odklepavat, odsuhlasovat. Rovnako sa toho da aj zbavit.

4. Rada najst si kamarata ITckara a poriesit to s nim stale PLATI.

5. prestan si v hlave konstruovat spionazne sposoby o sledovani. Firemne stroje na ne sa uplne vykasli. Sukromny mobil a pocitac ti mozeme ramcovo povedat, co je rozumne spravit ale nebudeme stracat cas tym, ze nas nepocuvas a nereagujes na rady.

Mas teraz vybudenu paranoju a VYMYSLAS KONSTRUKCIE, ktore nemusia mat realny zaklad. Pritom v tej panike zabudas na chladne uvazovanie ale hlavne nevnimas, co ti tu ludia pisu a radia urobit. Na nich VOBEC NEREAGUJES. Takze premyslam, ze vlastne sa ti v tej pozicii asi paci. Viem, to bolo sarkasticke konstatovanie ale davas k tomu podnet. Popremyslaj, ci vobec chces nejake rady od nas. Zatial sa javi, ze nie.

To o vymyslani nemyslim tak, ze si vymyslas problemy. Len si z toho napatia vytvaras strasiakov a veci, ktorymi ta este kto moze obtazovat. Ver mi, ze dostat sa do iPhone formou SLEDOVACEJ aplikacie je TAK TAZKE, ze na to nemaju tolko motivacie, aby to dokazali. Rozumies mi? Ubytok baterie z dovodu sledovacej aplikacie je uplny vymysel.

Este raz a POSLEDNYKRAT sa ta pytam: uz mas prebohaziveho ZMENENE heslo k Apple ID alebo NEMAS? Ak doteraz nemas uz mi prekristoverany PREZRAD preco nie? Na tieto otazky aspon odpovedz a bude to lepsie. Zatial mas moju pozornost a na rozdiel od majstrov, co mudruju o firemnych politikach, ti verim, ze mas problem, ktory si si nesposobila a vazne ta niekto obtazuje. Lenze nemam tolko casu z teba tahat odpovede a nemam chut stracat cas tym, ze ta budem 10x prosit aby si reagovala na veci, ktore odporucame robit.
Naposledy upravil(a) rony dne 01 říj 2016 23:09, celkem upraveno 3 x.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od rony » 01 říj 2016 23:04

barous píše:Ještě by mě zajímalo - je vůbec teoreticky možné / popř. byl by někdo z Vás schopen - získat nějaký důkaz, že se mi do mých účtů a zařízení nabourává tahle konkrétní osoba? Dá se na něj nějak políčit, prostě jej na něco nachytat? Bylo by třeba možné v jeho osobní blízkosti něco odsledovat / připojit se na jeho telefon a vidět, co dělá???
Nepozeraj tolko spionaznych filmov. Nie, nebolo by mozne do telefonu v jeho vrecku nainstalovat nic. Miesto vymyslania si takychto veci, reaguj na to, co fakt treba pri podozreni robit a co uplne nevnimas, ze ti uz niekolki viackrat opakujeme a ty to ignorujes.

Vnimala si, ked som pisal, ze JE MOZNE, ak si bola NEOBOZRETNA (nedavala si pozor alebo si lahkovazne nechala pristup cudziemu cloveku k pocitacu, kde si sa k svojim veciam prihlasovala), tak mohol ziskat hesla k nim, a ze je tym padom mozne, ze sa napr. prihlasuje pomocou tvojho Apple ID na http://www.icloud.com ? Vnimala si ma vtedy?

Uz si sa preboha ziveho pozrela na ten http://www.icloud.com a presvedcila si sa ake veci by tam napr. mohol vidiet? A uz si si zmenila to prekliate heslo k Apple ID? Toto sprav a neries uplne bludy o ziskavani dokazov o niecom, co vobec nie je tak ako si myslis alebo o veciach, ktore su dokonca trestne - tj. ponuky na ziskanie pristupu k cudzim veciam. Nemozes svoj problem prebijat tym, ze urobis cudziemu to iste a to ani vtedy ak si myslis, ze je to vinnik niecoho, co si myslis, ze robi tebe. Tymto smerom ak uvazujes, tak sa pohybujes k smerom k trestnym cinom. No a ten ti moze byt lahsie preukazatelny ako tvoje pocity, ze niekto robi nieco podobne tebe. Toto je varovanie v dobrom.

Zasadna chyba je to spajanie sukromneho a firemneho. Nevies ani poriadne rozlisist, ci je ten iPhone tvoje alebo firemny. Ma SIMkartu a ani netusis, ci je tvoja alebo firemna. Pristala sa na sposob, ze uctujes firme pouzivanie sukromneho mobilu. Cele zle.

Zameraj sa na odstranenie moznych kompromitacii pristupov k tvojim SUKROMNYM kontam na tvojich sukromnych zariadeniach. Rozumies mi? ANO/NIE. Tie hesla hlavne men na tvojom sukromnom zariadeni mimo firemnej siete. Je fuk, ci je to Wifi alebo mobilna siet.

Este raz: opusti ten blud, ze mas nejaku specialnu spion aplikaciu v mobile. Su moznosti legalne akymi sa riadia firemne zariadenia ale to nie su ziadne potichu "zakernosti" a da sa toho zbavit. Rozhodne ak ich niekto z firmy vyuziva na mobing, tak si koleduje o problemy ale to neries skor ako si zabezpecis svoje sukromne konta. Vidis kam ta dostalo mixovane pouzivanie firemnych a sukromnych veci.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

barous
Příspěvky: 29
Registrován: 26 zář 2016 21:56

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od barous » 01 říj 2016 23:36

xxx
Naposledy upravil(a) barous dne 15 lis 2016 19:53, celkem upraveno 1 x.

barous
Příspěvky: 29
Registrován: 26 zář 2016 21:56

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od barous » 01 říj 2016 23:42

[quote="rony"][quote="barous"][quote="rony"]
[

Teď mám na obou telefonech mobilní data, Bluetooth i Wi-Fi pro jistotu vypnuty,

1. je uplne fuk, ci ides na mobilnych datach alebo na wifi. Toto opatrenie je uplne K NICOMU.

Píšu, že mám vypnuto obojí - 1) mobilní data i 2) wi-fi!

barous
Příspěvky: 29
Registrován: 26 zář 2016 21:56

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od barous » 01 říj 2016 23:55

Rony, přestaň se tady rozčilovat. Já jsem se tady snažila dopodrobna popsat situaci, abyste mě neobviňovali z paranoi, a kdo pozorně čte, ten se dozví, že soukromé a firemní věci už rok nespojuju. Nemyslím si, že nějakou špiónskou aplikaci mi do mobilu nainstalovali naši IT, ale podle toho, co průběžně zažívám, je možné, že mi ji tam nějakým způsobem dostal ten můj šéf... Podle toho, co píšeš, v současné době firemní profil už na žádném zařízení nemám. Někteří Tví kolegové si myslí, že to s tou špiónskou aplikací možné zřejmě je... Jak jsem již několikrát psala - všechna hesla jsem si už několikrát měnila a znovu změním a Apple ID taky! Diky za tip!

barous
Příspěvky: 29
Registrován: 26 zář 2016 21:56

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od barous » 02 říj 2016 00:06

A Apple ID jsem si ještě nezměnila, protože když to udělám na některém z mých současných zařízení, tak ho pravděpodobně zase stejně odkryju... Takže si musím nejdřív koupit nový notebook... A iCloud nemám aktivní...

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od Jadro » 02 říj 2016 06:26

Pokud mas vypnute pripojeni, neni mozne ten iP sledovat. Nemluvim o uctech, ale o tom zarizeni. Ucty by mohl nekdo prolejzat na webu, pokud zna hesla. Ale tim padem, to nema vliv na baterku tveho iP!!! Takze z ubyvajici baterky usuzovat na sledovani se ukazuje jako nesmysl.
At vyloucime profily. Nekdo by ho tam musel nainstalovat s tvym vedomim.
Otevri na iP: Nastaveni - Obecne - Profil
Je tady neco nainstalovane? Pokud ne, zadny firemni profil v telefonu nemas.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1610
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od SharkeeCZ » 02 říj 2016 07:35

Podle mého se jedná jen o paranoiu. Evidentně není jak spehovat.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od rony » 02 říj 2016 08:00

Prave o tom pisem, ak si si nezmenila Apple ID heslo, tak potom vsetko ostatne je nanic.

Stale sa drzis instalacie nejakej spionskej aplikacie do iPhone. Snazim sa ti povedat, ze tato predstava je najchybnejsi smer akym uvazujes. Spionit ta samozrejme mozu ale toto je najmenej pravdepodobne.

Uz nebudem klast otazky, ktore som sa pytal a nemam pod nimi odpoved :) Vela stastia, toto uz nie je problem, ktory by sa uzko tykal iOS zariadeni :-)

Ak sa ti vobec nieco stalo, tak to, ze ti ukradli hesla k roznym sluzbam (LinkedIn, Facebook atd.). Druha velmi pravdepodobna moznost je, ze si mala niekde volne dostupny prihlaseny pocitac. Pripadne, ze si odklepla nieco, co ti prislo a nainstalovala si si to vlastne sama. S telefonom sa toho moc robit neda. Na dialku uz vobec nie.

Uprimne povediac, vsetky tieto veci by chceli hlavne silne motivovaneho cloveka ale zaroven aj trochu babraka, lebo sa s tym serie viac nez rok a vysledky vlastne nema.

Zavert mam vyssie rovnaky ako Jadro a Sharkee
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

barous
Příspěvky: 29
Registrován: 26 zář 2016 21:56

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od barous » 02 říj 2016 08:39

xxx
Naposledy upravil(a) barous dne 15 lis 2016 21:19, celkem upraveno 1 x.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od swenak » 02 říj 2016 08:54

Pořád píšete, co se Vám "děje" a ne, co děláte z toho, co se zde doporučuje. Mimo jiné, i základní app třeba pro sport umí tak jednoduchou věc, jako je záznam pozice a následné zveřejnění, když bude dostupný net. Pořád se ale točíte v kruhu a pak jsou rady zbytečné a spíše to pak vypadá, že je to snaha se vypovídat, než snaha něco dělat pro změnu.

Jen tak pro pobavení, i já teď vím o Vás dost, a to Vás sledovat nechci. Ne vždy je na zjištění údajů potřeba bondových hraček, často stačí zdravý rozum. Ono uživatelé často na sebe práskají věci sami a sociální inženýři mají žně.

barous
Příspěvky: 29
Registrován: 26 zář 2016 21:56

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od barous » 02 říj 2016 09:05

A souhlasím s Vámi, že teď není jak špehovat. Ale nechci žít s tím, že si na svém soukromém telefonu nemůžu zapnout ani data. A že jsem si tam vlastně něco mohla stáhnout i sama - ano, mohla, protože když by mi např. poslal nějaký vir v aktualizaci něčeho, co mám na telefonu, tak jsem to lako laik neměla šanci odhalit. Taky mi chodí maily, které vypadají jako z LinkedIn - jakoby žádosti od lidí, které neznám s "prokliky", že potvrzuji přidání do kontaktů. To samé podvodné maily z prokliky - jakoby žádostmi o doplnění dat - do PayPalu. Když jsem se ale pro kontrolu podívala na účty, tak tam ty žádosti ve skutečnosti nebyly... To Vám píšu proto, abyste viděli, že se mi pravděpodobně pokouší něco dostat do mých zařízení.

Jsem překvapená, jak jste rychle hotoví s tím, že to je jen moje paranoia! Psala jsem Vám už přece, že ví informace, které se může dozvědět jen z tech mých telefonů. A co víc - hlavně z toho soukromého telefonu, na který nemá už vúbec právo se dostávat...

Jak jsem psala - Apple ID si změnit zkusím. A zkusím oba telefony i oba iPady taky obnovit do továrního nastavení.

Pochopte - jsem laik a něco, co je pro Vás - IT odborníky - možná samozřejmě, je pro mě španělská vesnice...

barous
Příspěvky: 29
Registrován: 26 zář 2016 21:56

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od barous » 02 říj 2016 09:14

Jadro píše:Pokud mas vypnute pripojeni, neni mozne ten iP sledovat. Nemluvim o uctech, ale o tom zarizeni. Ucty by mohl nekdo prolejzat na webu, pokud zna hesla. Ale tim padem, to nema vliv na baterku tveho iP!!! Takze z ubyvajici baterky usuzovat na sledovani se ukazuje jako nesmysl.
At vyloucime profily. Nekdo by ho tam musel nainstalovat s tvym vedomim.
Otevri na iP: Nastaveni - Obecne - Profil
Je tady neco nainstalovane? Pokud ne, zadny firemni profil v telefonu nemas.
Teď jsem zkusila ověřit ten profil - podle návodu jsem otevřela Nastavení - Obecné - a bohužel tlačítko Profil tam úplně chybí...:-( Tohle se mi nedávno stalo i s tlačítkem "Operátor" na soukromém telefonu a následně jsem vůbec nemohla z toho telefonu volat. Trvalo to ale jen pár dnů a pak se mi tam zas zázračně znovu objevilo...

barous
Příspěvky: 29
Registrován: 26 zář 2016 21:56

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od barous » 02 říj 2016 09:19

A ještě doplňuji - to tlačítko "Profil" mi chybí na obou telefonech - pracovním i soukromém...

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od swenak » 02 říj 2016 09:27

Vy zkuste pochopit, že na to, že "jste laik" máte extrémní představy, což je sice OK, ale zde Vám "zkušenější" píšou dost věcí, které ignorujete, nebo je "plánujete" zbytečně složitě. To, že jste (pokud jste, to nevíme) paranoidní, samozřejmě neznamená, že Vás nesledují, ale z toho, co je dnes běžné, vyvozujete extrémní závěry. Mně chodí taky někdy žádost z linkedin a to jsem ho nikdy ani nezaložil. Na to, aby Vám přišla žádost, není nutné znát nic, pouze email, kam to poslat. To samé ostatní služby. Tomu se říká právě to sociální inženýrství http://goo.gl/JSxkba . Jdou po Vás ale většinou lidé, kteří o vás nevědí nic a jste jim obecně ukradena a jenom zkoušejí, jestli z toho něco nebude, co by šlo využít.

Z mého pohedu, zkuste si už přestat "stěžovat", co se Vám děje a zkuste chvilku naslouchat tomu, co zde píšeme. Není to sice 100%, ale už jenom to, že jsme muži nám přikládá větší racionalitu. K tomu nejsme oběti jako Vy (pokud jí opravdu jste) a tedy nejsme do toho tak emočně zataženi (o tom, že obecně muži nejsou tak smítání emocemi nemluvě). Pokud ale pořád půjdete svou cestou, nemá z mého pohledu se tomu dále cenu věnovat.

EDIT: Co se týče profilu, usuzovat z toho, že jste sledována, taky moc nelze. Protože stačí zadat do google podobný problém a nejste jediná.
Naposledy upravil(a) swenak dne 02 říj 2016 10:51, celkem upraveno 2 x.

barous
Příspěvky: 29
Registrován: 26 zář 2016 21:56

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od barous » 02 říj 2016 09:53

Věřte, že důvod, že to sem píšu, není ten, že si potřebuju někomu postěžovat nebo se vypovídat... Na to mám jiné lidi. Snažila jsem se Vám dát co nejvíce detailů, abych Vám přiblížila, co se děje a pomohla dojít k tomu Vašemu technickému, co mi způsobuje ten problém. Tak se, prosím, snažte zase Vy být trochu shovívaví ke mě jako k laikovi a k ženě a neobviňujte mě hned z paranoi!

Po tom všem, co jste tady napsali a vyhodnocení toho, co jsem zažila a udělala už mockrát pro nápravu (změny hesel, separace soukromého a služebního atd.), si myslím, že problém bude právě v tom "Profilu"... Dá se s tímto něco dělat? Pomůže tady obnova do továrního nastavení?

Co myslíte tím, že plánuju uskutečnění Vašich rad "zbytečně složitě"? Jakože je chci udělat na novém počítači a ne na stávajících zařízeních, o kterých si myslím, že jsou "napíchnutá"???

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od Jadro » 02 říj 2016 10:02

To ze tam tlacitko Profil chybi je proto, ze tam zadny NENI. Tim padem je telefon cisty. Ja ho tam mam, protoze jsem si vedome nainstaloval firemni profil na firemni postu.
Profil tedy muzeme vyloucit.
Tim padem muzeme vyloucit vzdaleny dohled na telefonech. Neni proste jak.
Takze jedina varianta je, ze se nejak dozvedel hesla k nejakym uctum.
Priklad s Rakouskem nemusi byt vhodny. Jak resis Knihu jizd? Pravdepodobne pres nejaky GPS chip v aute ne? Tim padem asi firma vi, kde to auto je ze :-)

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od swenak » 02 říj 2016 10:03

Nechte doma firemní telefon, resetněte osobní do továrního nastavení. Zajděte si k někomu (ne autem, ale busem, pěšky, vlakem a cestou neplaťte kartou), koho znáte, ale ne moc dobře (aby útočník nemohl lehce odhadnout, kdo Vám pomáhal a nezačal špehovat i tu osobu - pokud to již nedělá, že...) a na jeho počítači si změntě přístup k účtům k vašim službám, Apple ID a dalšímu. Bacha, aby ten člověk neměl automatické ukládání hesel - možná by to chtělo portable verzi nějakého prohlížeče, nebo založit jiný profil do jeho PC a ten pak smáznout, ... . Pokud takovou osobu neznáte, zkuste kavárnu, knihovnu, .... .

EDIT: Zkuste taky kouknout seriál Comeback, díl 47 s názvem "holter" :-)

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od iMe1980 » 02 říj 2016 13:18

Jak to tady tak čtu, ach jo. Něco možné je, Báro, ostatní je čistá paranoia, nic víc, nic min. Takže:

1. Změňte heslo k Apple ID
2. Možná změňte i hlavní e-mail k Apple ID (nejlépe vytvořit nový a ten použit jen k tomuto)
3. Zapnete si dvoufazove ověření k přihlášení k Apple ID
4. Done

Ja bych se skoro vsadil, ze to co Vám ten člověk možná udělal je, ze mate zapnuté find my friends a to je cele.

Odposloucháváni iPhone? Ne, to opravdu určitě ne. Číst Vaše zprávy, maily? To možné je. Sledovat vaši polohu? To možné je.

Obnovte si iPhone, udělejte doporučený postup a přestante v sobě živit svoje osobní pekla.


Sent from my iPad using Tapatalk
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

trevor12
Příspěvky: 200
Registrován: 27 črc 2014 10:53

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od trevor12 » 02 říj 2016 13:53

pokud by mela na nejakem z tech zarizeni zapnuty Find My Iphone a on znal hesla muze ji to na dalku bloknout a poslat vyderacskou zpravu a chtit vypalny ?

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od iMe1980 » 02 říj 2016 14:02

Jasné, mohl.


Sent from my iPad using Tapatalk
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1610
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od SharkeeCZ » 02 říj 2016 17:07

Tak naposled. Evidentně u vás vládnou emoce a jistota spehovani, než zdraví rozum. Pokud nemáš nainstalovanou nějakou zvláštní Appku, mimo AppStore, nemáš povoleno ve FindMyPhone, jiné lidi, pokud nemas v nějaké appce s kontrolou GPS lokace povolené sdilení polohy, pokud na iPhonu není JB, pak není jak sledovat!

Samozřejmě může být v nějskych aplikacich (firemnich) zasilani lokace přihlášení, ale to jsme zpět u předchozího odstavce.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1610
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od SharkeeCZ » 02 říj 2016 18:34

A úplně na závěr. Nejlíp bude asi zajít s telefonem na specializované firmy, které vše prověří a případně navrhnou ochranu do budoucna.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od MICKI2701000 » 03 říj 2016 08:47

Klidne vam s tim pomuzu I vysvetlim, a zabespecim, to co tu ostatni radili zjevne je ignorovano.
1. IOS je uzavreny jinak nez prez apstore tam apku nedate resp. date ale ne jako normalni uzivatel co o otm vi prd, takze ani neni mozno aktualizovat.
2. Max prez profil ale ten tam zjevne nemate.
Takze jeslti chcete klidne vam s tim pomuzu, ale zadarmo to nebude.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od SteveJSF » 12 říj 2016 10:57

Na iPhonu běžel iOS 9, nevím o použití jakékoliv alternativní klávesnice. Při vypínání iCloudu se objevila zmínka o datech aplikace "TextInput". Žádnou takovou jsem nenašel ani v iPhonu ani v AppStore. O co tedy jde? Může jít o data z toho, že na tom iPhonu bylo vyzkoušeno diktování? Nebo jde o něco nebezpečného, zavlečeného do iPhonu?

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od MICKI2701000 » 12 říj 2016 11:47

Chapu to tak, ze ti ho pucila abys ji ho dal dohormady?
Nevim to pochybuju s tim diktovanim byla tam orpavdu jen apple klavesnice?
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od SteveJSF » 12 říj 2016 11:56

Jo, sešli jsme se a zkusil jsem co šlo. Jinou klávesnici jsem tam nikde neviděl, pár divných aplikací tam bylo a všechny se tvářily jako že tě budou chránit - ty šly pryč okamžitě. Nakonec jsem to vyřešil DFU restore a nastavení jako nový iPhone. Bylo potřeba jen zachovat fotografie a kontakty - kontakty jsem poslal na iCloud a fotky stáhl do počítače - to bylo nejrychlejší řešení, použil jsem iMazing.

Edit:
Ještě má iPad a tam po smazání dat a nastavení (z menu iPadu) i tak vyskakuje ta zmínka o TextInput. DFU by to zase vyřešilo.

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od Demonicus » 12 říj 2016 23:26

Není náhodou ten TextImput nějaká podpůrná aplikace ke klávesnici? Moc programování nerozumím :-)
Na internetu něco málo k tomu je https://facebook.github.io/react-native ... input.html
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od SteveJSF » 12 říj 2016 23:33

Jo, to si taky myslím. Jen o tom chybí nějaká oficiální zmínka a přitom systém o ní uživatele informuje v souvislosti s daty na iCloudu (iCloud drive).

Obrázek

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od albertan » 13 říj 2016 04:04

Melo by to byt ukladani "vlastniho" slovniku (pouzivana slova a jejich frekvence), pro lepsi predikci a korekce.
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

barous
Příspěvky: 29
Registrován: 26 zář 2016 21:56

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od barous » 18 říj 2016 20:20

Tohle jsem našla na internetu: https://m.youtube.com/watch?v=fE4yzzPEYhA

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Je možné, aby se mi někdo připojoval na iPhone???

Příspěvek od rony » 18 říj 2016 20:37

Podla videa musi byt iPhone jailbreaknuty aby to vedelo vobec nieco zaujimave.

Nehladajte ako mozno telefon spehovat. Riadte sa radami ludi, ktore smeruju k tomu, ako sa vyhnut nevhodnemu konaniu aby ste nekompromitovala svoje pristupove konta, hesla atd. To je vhodnejsie ako guglit po internete veci, ktore aj tak nedokazete pouzit.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět