Samovolná synchronizace 2 iPhonů

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Uživatelský avatar
MirekK
Příspěvky: 40
Registrován: 21 srp 2012 21:53

Samovolná synchronizace 2 iPhonů

Příspěvek od MirekK » 03 led 2017 21:23

Mám problém - s manželkou máme iPh5 a iPh5S, iOS10.2, pod stejným účtem na Appstore (kvůli nakoupeným apkám). iCloud máme vypnutý. Ze zábavy sledujeme počasí na různých místech světa, ale teď se nám začala vybraná místa slučovat - když zapnu Počasí na jednom iPh, tak se na druhém přepíše na stejná města (dělá to obousměrně). Jediné, co máme zapnuté, je přebírání hovorů v rámci jedné WiFi (oba iP + iMac).
Naštěstí se takhle nechová budík, kontakty, emaily a snad ani nic jiného.
Dá se někde nastavit, aby si počasí "nekradlo" nastavení z druhého mobilu?
Předem díky za rady.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Samovolná synchronizace 2 iPhonů

Příspěvek od mberdych » 03 led 2017 21:49

Počasí si ukládá nastavení do cloudu a proto se to takhle chová. Buď najít apku, která to nedělá a nebo rozdělit účty.

Apple nabízí family sharing, takze muzete vy mít současný účet, manželka si založí nový a vy ji přidáte do rodiny a sdílíte aplikace a další nákupy z iTunes store. Jediné omezeni jsou in-app nákupy, kde to sdílení většinou nejde.

Edit: možná to ukládání do cloudu jde v nastavení tě aplikace vypnout.

Uživatelský avatar
MirekK
Příspěvky: 40
Registrován: 21 srp 2012 21:53

Re: Samovolná synchronizace 2 iPhonů

Příspěvek od MirekK » 03 led 2017 22:36

Díky. Myslel jsem, že když mám iCloud vypnutý, tak to dělat nebude, ale asi to není pravda... Zálohuji do Maca, na cloudu zálohy nemám. iCloud Drive a vůbec všechno co jde je vypnuté, na iCloudu je 4,94GB z 5GB, zálohy obou iPh jsou 0 KB, WhatsApp je 53,7 MB a Sygic 5 KB, jinak tam nic není. App "Počasí" nikde vidět není, ale asi si to dělá samo a nejspíš to nejde vypnout. Tak zkusím překopat účty a uvidím.
Jo, a předtím měla iPh4, s tím to nedělalo. Na 5S jsem jenom natáhnul zálohu ze 4, nic jsem neměnil, všechna nastavení (i společný účet) zůstaly.

Uživatelský avatar
MirekK
Příspěvky: 40
Registrován: 21 srp 2012 21:53

Re: Samovolná synchronizace 2 iPhonů

Příspěvek od MirekK » 08 led 2017 22:20

Tak nějak nevím, co s tím. Mám druhý iPhone úplně odhlásit - a odkud? iCloud je vypnutý u obou iPh, AppStore máme odhlášený, a Počasí se pořád přebírá a nejde mít různá města samostatně. Máme takovou "úchylku" sledovat počasí na různých místech světa... Předem díky za radu, jak na to.

Odpovědět