Na iPhonu 7 nelze uskutečňovat telefonické hovory

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Karel Giebisch
Příspěvky: 101
Registrován: 08 čer 2014 11:56
Kontaktovat uživatele:

Na iPhonu 7 nelze uskutečňovat telefonické hovory

Příspěvek od Karel Giebisch » 21 led 2017 15:27

Zdravím,

před pár dny jsem na jednom iPhonu zákazníka začal řešit zapeklitý případ s jeho iPhonem 7.

Telefon vlastní od konce prosince roku 2016 a nedávno se na něm vyskytl zajímavý úkaz. Z ničehožnic nelze řešit telefonické hovory. Co se týče spojení, tak to je v pořádku, ale druhá strana neslyší to, co zákazník do telefonu hovoří.

Projevuje se to tím, že zákazník údajně slyší vše krásně zřetelně ale druhá strana tedy já, slyším pouze takové škvrčení, které by se dalo přirovnat k praskání statické elektřiny např. při špatně naladěném signálu vysílačky či rádiové stanice. Je slyšet pouze tento šum, ale nikoli hlas zákazníka, který se snaží hovořit do svého iPhonu.

Zajímavé ovšem je, že tento zvláštní jev se projevuje pouze u telefonických hovorů a i u FaceTime. Když ovšem probíhá hovor přes Messenger nebo WhatsApp, zvuk je krásně čistý a nic nenasvědčuje tomu, že by z iPhonem bylo něco v nepořádku.

Zkoušeli jsme:

1. Vypnutí a zapnutí aplikace telefon.
2. Vypnutí a zapnutí telefonu.
3. Zavření všech aplikací, které byly otevřené, aby nemohlo dojít k nějakému ruchu od třetích stran.
4. Údajně zákazník také zkoušel vytáhnutí SIM z telefonu a její opětovné vložení.

Nic nezabralo.

Mohu se mýlit, ale osobně mi to nepřipadá na chybu mikrofonu a žádný hardwarový problém. Buď nějaká divná chyba v iOS, která se mi ale z nějakého důvodu na mém iPhonu 7 neprojevuje, nebo bych to tipoval na vadnou SIM. Zákazníkovi jsem doporučil aby si zašel k operátorovi a nechal si SIM prověřit.

Co myslíte? Kde může být problém?
Díky VoiceOveru mohou s Apple produkty efektivně pracovat i zrakově handicapovaní lidé.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Na iPhonu 7 nelze uskutečňovat telefonické hovory

Příspěvek od Jadro » 21 led 2017 15:54

Zkusil bych jeste:
1) Hard reset - drzet power a volume down na deset vterin
2) Zazalohovat. Obnovit pres iTunes a nastavit jako novy. Nic neinstalovat a jen zkusit zda lze volat.
Pokud ani jedno nezabere, tak reklamace

Karel Giebisch
Příspěvky: 101
Registrován: 08 čer 2014 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Na iPhonu 7 nelze uskutečňovat telefonické hovory

Příspěvek od Karel Giebisch » 21 led 2017 16:34

Jadro píše:Zkusil bych jeste:
1) Hard reset - drzet power a volume down na deset vterin
2) Zazalohovat. Obnovit pres iTunes a nastavit jako novy. Nic neinstalovat a jen zkusit zda lze volat.
Pokud ani jedno nezabere, tak reklamace
Ok. Doufal jsem, že k těmto variantám nebudeme muset přistoupit, ale nevadí, udělám si k zákazníkovi výlet a provedu je.
Díky VoiceOveru mohou s Apple produkty efektivně pracovat i zrakově handicapovaní lidé.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Na iPhonu 7 nelze uskutečňovat telefonické hovory

Příspěvek od Jadro » 21 led 2017 18:28

Tak ten Hard reset by mohl zvladnout i sam... Je to lehky a nic nehrozi. A casto pomuze

Karel Giebisch
Příspěvky: 101
Registrován: 08 čer 2014 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Na iPhonu 7 nelze uskutečňovat telefonické hovory

Příspěvek od Karel Giebisch » 21 led 2017 19:01

Jadro píše:Tak ten Hard reset by mohl zvladnout i sam... Je to lehky a nic nehrozi. A casto pomuze
Jo, Hard reset asi zvládne.
Díky VoiceOveru mohou s Apple produkty efektivně pracovat i zrakově handicapovaní lidé.

Karel Giebisch
Příspěvky: 101
Registrován: 08 čer 2014 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Na iPhonu 7 nelze uskutečňovat telefonické hovory

Příspěvek od Karel Giebisch » 22 led 2017 08:58

Karel Giebisch píše:
Jadro píše:Zkusil bych jeste:
1) Hard reset - drzet power a volume down na deset vterin
2) Zazalohovat. Obnovit pres iTunes a nastavit jako novy. Nic neinstalovat a jen zkusit zda lze volat.
Pokud ani jedno nezabere, tak reklamace
Ok. Doufal jsem, že k těmto variantám nebudeme muset přistoupit, ale nevadí, udělám si k zákazníkovi výlet a provedu je.
Tak Hardreset nezabral. Škoda. Teď tedy nastává ta náročnější varianta. Budu informovat, až se nám to povede nějak vyřešit. Výhodou je, že telefon nemá zákazník ještě ani měsíc, takže má plnou záruku. Teoreticky by nemusel být problém výměny kus za kus.
Díky VoiceOveru mohou s Apple produkty efektivně pracovat i zrakově handicapovaní lidé.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Na iPhonu 7 nelze uskutečňovat telefonické hovory

Příspěvek od Jadro » 22 led 2017 09:31

V pripade, ze to bude HW vada, tak by nemusel byt ani tak. Pravdepodobne to bude repas (ne komplet baleni), ale treba u 6 jsem mel repas v lepsi kvalite nez novy kus.
Jen je divne, ze u toho WhatsApp to jde. Kdyz naharaje video, nebo pouzije diktafon (zaznamnik), tak je zvuk v poradku?

Karel Giebisch
Příspěvky: 101
Registrován: 08 čer 2014 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Na iPhonu 7 nelze uskutečňovat telefonické hovory

Příspěvek od Karel Giebisch » 22 led 2017 09:42

Jadro píše:V pripade, ze to bude HW vada, tak by nemusel byt ani tak. Pravdepodobne to bude repas (ne komplet baleni), ale treba u 6 jsem mel repas v lepsi kvalite nez novy kus.
Jen je divne, ze u toho WhatsApp to jde. Kdyz naharaje video, nebo pouzije diktafon (zaznamnik), tak je zvuk v poradku?
No právě. To je zvuk v pořádku. Ať při nahrávání videa, zvuku přes diktafon WhatsApp, Messenger. Vše, co není propojeno s aplikací Telefon běží bez problémů.
Díky VoiceOveru mohou s Apple produkty efektivně pracovat i zrakově handicapovaní lidé.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Na iPhonu 7 nelze uskutečňovat telefonické hovory

Příspěvek od Jadro » 22 led 2017 11:07

To je dost zvlastni... To nevypada na HW vadu.
Mimochodem neni treba citovat posledni prispevek. Citace se pouziva jen, kdyz reagujes na nejaky starsi...

111pepino
Příspěvky: 63
Registrován: 24 lis 2013 19:21

Re: Na iPhonu 7 nelze uskutečňovat telefonické hovory

Příspěvek od 111pepino » 22 led 2017 17:52

Zkusil bych v nastavení LTE, jestli tam máte používat data a hovory, tak dát jen data. Dále v nastavení hovorů, jestli máte nastaveno při žádné sítí používat WiFi, tak to deaktivovat. Měl jsem s tím také problémy.
Macbook Pro
Iphone 12 Pro Max
Ipad Air

Karel Giebisch
Příspěvky: 101
Registrován: 08 čer 2014 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Na iPhonu 7 nelze uskutečňovat telefonické hovory

Příspěvek od Karel Giebisch » 22 led 2017 18:29

111pepino píše:Zkusil bych v nastavení LTE, jestli tam máte používat data a hovory, tak dát jen data. Dále v nastavení hovorů, jestli máte nastaveno při žádné sítí používat WiFi, tak to deaktivovat. Měl jsem s tím také problémy.
Myslíte vypnout Wi-Fi hovory v aplikaci Telefon?
Díky VoiceOveru mohou s Apple produkty efektivně pracovat i zrakově handicapovaní lidé.

111pepino
Příspěvky: 63
Registrován: 24 lis 2013 19:21

Re: Na iPhonu 7 nelze uskutečňovat telefonické hovory

Příspěvek od 111pepino » 22 led 2017 18:54

Jj, pak dejte vědět, jak to dopadlo.
Macbook Pro
Iphone 12 Pro Max
Ipad Air

Karel Giebisch
Příspěvky: 101
Registrován: 08 čer 2014 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Na iPhonu 7 nelze uskutečňovat telefonické hovory

Příspěvek od Karel Giebisch » 22 led 2017 19:09

111pepino píše:Jj, pak dejte vědět, jak to dopadlo.
Jasan, ozvu se. Osobně též neholduji Wi-Fi volání, též mi to slušně zlobilo. Uvidím, co má zákazník nastavené a rozhodně budu informovat, zda to zabralo.
Díky VoiceOveru mohou s Apple produkty efektivně pracovat i zrakově handicapovaní lidé.

Karel Giebisch
Příspěvky: 101
Registrován: 08 čer 2014 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Na iPhonu 7 nelze uskutečňovat telefonické hovory

Příspěvek od Karel Giebisch » 25 led 2017 17:49

Děkuji všem za zajímavé a podstatné rady při řešení tohoto problému. Záležitost vyřešena. Problém byl ve vadné SIM. Po výměně už vše funguje. SIM byla natolik poškozená, že vadu odhalil přímo operátor a výměnu provedl zdarma. Zákazník předtím dostal vadný kus.

Zase jsme o něco moudřejší. Když škvrčí zvuk při telefonických hovorech, ověřit SIM.
Díky VoiceOveru mohou s Apple produkty efektivně pracovat i zrakově handicapovaní lidé.

Tosek
Příspěvky: 1
Registrován: 27 led 2017 10:01

Re: Na iPhonu 7 nelze uskutečňovat telefonické hovory

Příspěvek od Tosek » 27 led 2017 10:05

Dobrý den mám stejně zkušenosti mám 7 plus a často se mne stává ze telefonuji a volající mne neslyší a stává se to ať volám je nebo někdo mne. Někdy se děje to ze volající se mne seká a vůbec mu není rozumnet a musím volat znovu a pak již je vše v pořádku. Také budu rad za typ nebo radu telefon jsem koupil koncem listopadu v obchodě iwant. Děkuji za typy. Zouhar

Odpovědět