iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

osmacinthehead
Příspěvky: 172
Registrován: 17 kvě 2015 12:50

iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od osmacinthehead » 03 úno 2017 09:52

Ahoj,

vím, že na netu je spousta článků, které se touto problematikou zabývají. Zajímal by mě názor zdejších uživatelů –> iPad Pro velkej / malej jako primární zařízení pro práci (Psaní emailů, konzumace obsahu, tvorba dokumentů, sem-tam prezentace, práce s tabulkou) vs MacBook Pro.

Máte tady někdo zkušenost? Skutečně je to takto použitelné, takže už není potřeba ntb? Případně jaký iPad na tohle je optimální?

Názory? / odkaz na české články, které se tímto zabývají budou taky super :)

Děkuji.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od Honza.Mac » 03 úno 2017 10:59

Myslím že se to probírá i zde na fóru ...
U mě iPad Air 2 vs. 15" MBPro a 13" MBPro.
Air 2 mi od léta oba stroje "nahradil" ...
Plně postačuje na mou práci, serverový a aplikační administrátor.
Pokud jedu/letím pryč a vím že budu potřebovat virtualizovat, beru 13", pokud jedu autem beru 15" ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

osmacinthehead
Příspěvky: 172
Registrován: 17 kvě 2015 12:50

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od osmacinthehead » 03 úno 2017 11:44

Honza.Mac píše: Air 2 mi od léta oba stroje "nahradil" ...
Díky.

jaké příslušenství? Asi nějaká externí klávesnice, že?

John911
Příspěvky: 89
Registrován: 19 bře 2015 18:26

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od John911 » 03 úno 2017 12:23

K MacBooku Pro jsem pořídil iPad Pro 9.7 a po 8 měsících sem z něj furt nadšenej. MacBook používám mnohem míň. Na videa, maily, hudbu a internet je super, občas používám Numbers jen na náhled nebo menší změny. Nedovedu si představit na tom dělat celou tabulku nebo prezentaci, ale asi je to o zvyku.

k iPadu mám jen smart cover, ale přemýšlím o klávesnici, ale i ty maily se dají pohodlně psát i ze sw klávesnice.
iPad Pro 10.5
MacBook Pro 13' 2017
iPhone 11
Apple TV

osmacinthehead
Příspěvky: 172
Registrován: 17 kvě 2015 12:50

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od osmacinthehead » 03 úno 2017 12:37

Jasně, díky. Já rozumím tomu, že iPad je dobré zařízení. Nicméně mi jde o to (o zkušenost lidí), kteří se rozhodli ho používat jako své jediné (hlavní) pracovní zařízení. To mě zajímá. Ale díky za reakci :-)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od Honza.Mac » 03 úno 2017 13:24

Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od SteveJSF » 03 úno 2017 14:55

S tou klávesnicí to vypadá super.

iPad zřejmě každému nedokáže nahradit notebook, ale věřím, že hodně lidem stačí. Jako pracovní nástroj bych k němu určitě doporučil tu přídavnou klávesnici, protože bez ní na tom některé věci dělat nejdou. Prakticky na tom nejde udělat v textu pevnou mezeru, takže bez externí klávesnice si jen můžete "hrát" na nějakou tvorbu dokumentů. Pak bych doporučoval koupit MS Office 365.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od Honza.Mac » 03 úno 2017 15:25

Ano potvrzuji, mám koupené Office 365 a na takovéto "cestovní" žvýkání to plně postačuje.
To samé platí o SSH a jiných "terminálových" službách.
Leckdy by se hodila myška ale to už chci moc.
Nicméně jsem již dříve zvažoval využívat více iPad ale měl jsem iPad Mini 2 a to byl opruz, myslím velikost displeje, tak jsem ho dal dětem a chtěl si pořídit 11" Air ale v konfiguraci kterou jsem chtěl jsem byl lehce přes 40 kKč a pak jsem začal hledat appky pro iOS které by mi usnadnili práci na iOS tak když jsem jich měl víc jak 80% šel jsem do iPad Air 2 protože iPad Pro bych po stránce výkonu neuživil.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

osmacinthehead
Příspěvky: 172
Registrován: 17 kvě 2015 12:50

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od osmacinthehead » 03 úno 2017 17:50

Díky za názory. Já právě přemýšlel, jakou případně zvolit velikost.

Obecně nemám rád nimrání na malém displeji -takže jsem si říkal to větší Pročko, i když taky vím, že co se výkonu týče, tak by mi v poho stačil Air 2ka, ale na druhou stranu si myslím, že to místo navíc za ty peníze navíc i stojí.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od Honza.Mac » 03 úno 2017 17:57

Nejlepší bude zajít k prodejci a "osahat" si to ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
MahdalRene
Příspěvky: 22
Registrován: 04 pro 2014 00:32

iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od MahdalRene » 03 úno 2017 21:03

Záleží co na tom za práci chceš dělat ty. Já iPad využívám ve stavebnictví takže plány, dokumenty, e-mail, hromada fotek atd. a od te doby nemám na stavbě MBP, pak ohledně e-shopu co mám přes iPad plní, komunikace, tvorba banneru atd. Ano iPad nahradil komplet MBP a MBP zapnu jen jednou za týden ba i jednou za měsíc kvůli ničemu (hra, film) více méně i na tyto věci mám iPad
Jo a mám iPad Pro 9.7

Sent from my iPad using Tapatalk

osmacinthehead
Příspěvky: 172
Registrován: 17 kvě 2015 12:50

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od osmacinthehead » 03 úno 2017 21:18

MahdalRene píše: Jo a mám iPad Pro 9.7
Předpokládám že se smart coverem? Nebo nějakým jiným řešením klávesnice? ;)

Uživatelský avatar
ofce.cz
Příspěvky: 4
Registrován: 04 úno 2017 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od ofce.cz » 04 úno 2017 19:17

Zkoušel jsem to. 95% věcí, které na počítači dělám, iPad zvládne. 5% moc ne a i tu většinu, kterou zvládá, tu dělám na iPadu mnohem pomaleji než na MacBooku. Mezi těch 5%, které mi dělá problém, patří práce s FTP a Photoshop. Asi existuje ekvivalent na profi práci s obrázky, ale takové ty malé rychlé úpravy velikosti, retušování, vyseknutí a vložení do jiného obrázku, to vše mám na MacBooku v řádu vteřin, zatímco na iPadu se na to radši vykašlu (i když jsem třeba kupoval appku Pixelmator). FTP a práce s kódem dělat jde, ale je to zdlouhavé a náročenější.

Obecně se dá říct, že komplikovanější úlohy vyžadující multitasking, třeba tvorba/úprava webu, kde potřebujete neustále přebíhat mezi FTP, kódem, editací obrázků, tvorbou textu aj., bývají zdlouhavější, než dělat totéž na plnohodnotném počítači. Pokud ale většinou děláte jednu věc, třeba píšete knížku, tak proč ne.

Jako primární stroj dnes používám MacBook 12", který je malý jako iPad, ale zastoupí plnohodnotně veškerou práci. Mobilní je stejně, když budete srovnávat větší iPad+klávesnici. Nevýhodou bude pouze cena oproti iPadu.
Začínám bastlit ofce.cz

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od casey » 04 úno 2017 21:03

osmacinthehead píše:Předpokládám že se smart coverem? Nebo nějakým jiným řešením klávesnice? ;)
Smart Cover je na houby. Se ZAGG Slim Book se to nedá vůbec srovnat

https://www.zagg.com/us/en_us/keyboards ... ad-pro-9-7

osmacinthehead
Příspěvky: 172
Registrován: 17 kvě 2015 12:50

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od osmacinthehead » 05 úno 2017 10:42

Ok, děkuji za všechny postřehy.

Poslední věc, kterou nevím skutečně jak se rozhodnout.

Jaký iPad zvolit. Co se ceny týče, tak by samozřejmě bylo super se "vejít" do iPadu Air 2ky. Protože upřímně řečeno, většina mojí práce opravdu spočívá v naprosto základních úkolech, jako je procházení webu a psaní textu / práce v nějaké tabulce.

Tím pádem bych asi vyřadil iPad Pro 9,7", protože je to rozměrově stejné a výkon navíc v podstatě nepotřebuji (pochopil jsem teda, že má lepší displej, ale ne zas o tolik, aby to byl primární důvod koupi?)

Takže je to v podstatě iPad Pro 12,9" nebo iPad Air a to opravdu nevím, jak se rozhodnout. Samozřejmě jsem si to vyzkoušel osahat atd. iPad Pro je super, má velkej dispej, jenže taky pořizovací cena je o dost vyšší. Výše tu i lidé uváděli, že si v podstatě vystačí s iPadem Air 2kou na všechno, takže si říkám, jestli by to nebylo nejjednodušší a nejelegantnější řešení... ;)

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od casey » 05 úno 2017 11:02

Já mám 9,7". Určitě bych si vystačil i s Air, ale chtěl jsem podporu Apple Pencil.
12,9" je na mne moc velké.
Pro moje používání by mi nejvíc vyhovoval "Mini Pro", ale to si budu muset počkat :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

QW7
Příspěvky: 109
Registrován: 28 led 2017 19:46

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od QW7 » 05 úno 2017 11:55

iPad je jako primární zařízení naprosto nepoužitelný! Je to skvělé zařízení na konzumaci obsahu, ale na práci s dokumenty, prezentacemi, či snad tvorbou tabulek naprosto nevhodný! Postrádá desktopový software (ty parodie na "desktopový software, které se jmenují aplikace opravdu nejsou adekvátní náhradou).
A snad nemusím ani zmiňovat, že co se týče konektivity - katastrofa. Nelze připojit myš (což někomu nemusí vadit) nebo normální USB disk. K tomu připočti absenci File Manageru, mobilní OS a jsi na jasné volbě - MacBook Pro.

iPad prostě není zařízení schopné nahradit notebook, či snad desktop. Nejde o náhradu počítače, jak ho Apple prezentuje, jde pouze o slabou alternativu, nebo doplněk.

Skvělý produkt by to byl za předpokladu, že by na něj Apple nahrál OS-X, ale toho se asi nedočkáme. Ale kdo ví, co Apple přinese v blízkých měsících. Zatím je to kočkopes.
XPS 15 7700HQ, 16GB RAM, 512GB SSD, 1050
AMD 1700X, 16GB DC RAM, 2xKC400 512GB, GTX1070 ACX, 850 Pro 512GB
AMD 1600, 16GB RAM, KC400 512GB, RX580
Custom NAS - 4x WD Red 4TB
Asus ZF3; iPad Pro 9.7" 32GB
MacBook Pro 2011

phailo
Příspěvky: 54
Registrován: 02 kvě 2014 23:01

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od phailo » 05 úno 2017 12:31

QW7 píše:iPad je jako primární zařízení naprosto nepoužitelný! Je to skvělé zařízení na konzumaci obsahu, ale na práci s dokumenty, prezentacemi, či snad tvorbou tabulek naprosto nevhodný! Postrádá desktopový software (ty parodie na "desktopový software, které se jmenují aplikace opravdu nejsou adekvátní náhradou).
A snad nemusím ani zmiňovat, že co se týče konektivity - katastrofa. Nelze připojit myš (což někomu nemusí vadit) nebo normální USB disk. K tomu připočti absenci File Manageru, mobilní OS a jsi na jasné volbě - MacBook Pro.

iPad prostě není zařízení schopné nahradit notebook, či snad desktop. Nejde o náhradu počítače, jak ho Apple prezentuje, jde pouze o slabou alternativu, nebo doplněk.

Skvělý produkt by to byl za předpokladu, že by na něj Apple nahrál OS-X, ale toho se asi nedočkáme. Ale kdo ví, co Apple přinese v blízkých měsících. Zatím je to kočkopes.
V zásadě bych souhlasil. S jednou obměnou. Ještě tady nikdo nezmínil Macbook 12. Pro běžné kancelářské věci je výkonově naprosto ok. Z hlediska mobility je na tom v podstatě jako iPad. Sám jsem z něj udělal primární počítač. Doma je připojen k 4K monitoru, jinak zcela postačuje vestavěný displej. Je to překvapivá pecka.

Uživatelský avatar
ofce.cz
Příspěvky: 4
Registrován: 04 úno 2017 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od ofce.cz » 05 úno 2017 12:43

phailo píše:
QW7 píše:...
V zásadě bych souhlasil. S jednou obměnou. Ještě tady nikdo nezmínil Macbook 12. Pro běžné kancelářské věci je výkonově naprosto ok. Z hlediska mobility je na tom v podstatě jako iPad. Sám jsem z něj udělal primární počítač. Doma je připojen k 4K monitoru, jinak zcela postačuje vestavěný displej. Je to překvapivá pecka.
Já ho zmiňoval a používám ho přesně jako ty. Všechny ty detaily, které vás napadnou, jestli se dá dvanáctka používat jako primární stroj i při celodenním sezení v kanceláři, jsem sepsal: Dlouhodobé zkušenosti s MacBook 12″ (včetně polití čajem). Neplánovitě jsem otestoval i odolnost. Než jsem přešel na Apple produkty, kupoval jsem si notebooky s cenovkou kolem 24tis a takové zacházení by žádný z nich nepřežil..
Začínám bastlit ofce.cz

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od SteveJSF » 06 úno 2017 11:33

QW7 plácá blbosti a většinu těch věcí by mu tady každý druhý hladce vyvrátil. Samozřejmě jsou uživatelé, kterým iPad počítač nenahradí, ale dost velká část uživatelů si s iPadem naprosto s přehledem vystačí a notebook jim jen někde leží.

QW7 je tady teprve krátce, takže jeho zkušenosti v porovnání s ostatními bych tady nebral jako vzor.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od casey » 06 úno 2017 12:51

Ono je hlavně třeba si uvědomit, že každý dělá něco jiného. Podle mě na otázku: "Dokáže iPad nahradit stolní počítač?" prostě ani nemůže existovat "správná" odpověď...

Jiné potřeby má student, důchodce, programátor, manager, číšník, popelář....

Osobně dokážu na iPdu udělat téměř cokoliv - správa Windows / Linux serverů, management sítí, podpora Windows / Mac uživatelů, komunikace s klienty / dodavateli, vystavování faktur, správa stránek na sociálních sítích, banka, dokumenty, smlouvy, tabulky, některé úpravy fotografií...
Ale přesto, když sedím v kanceláři, pracuji promárně na Mac Mini se dvěma velkými monitory.
iPad mi v podstatě nahradil MacBook Air 11", který jsem s sebou tahal v podstatě úplně všude.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od MichalJ » 06 úno 2017 13:02

SteveJSF píše:QW7 je tady teprve krátce, takže jeho zkušenosti v porovnání s ostatními bych tady nebral jako vzor.
Myslim ze tu zase tak moc kratce neni, kratce je tu tak maximalne pod timto loginem.
Naposledy upravil(a) MichalJ dne 08 úno 2017 16:40, celkem upraveno 1 x.

QW7
Příspěvky: 109
Registrován: 28 led 2017 19:46

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od QW7 » 07 úno 2017 16:02

SteveJSF píše:QW7 plácá blbosti a většinu těch věcí by mu tady každý druhý hladce vyvrátil.
Tak vyvracej...
Jak se dají "pohodlně" upravovat na iPadu dokumenty / dělat prezentace, když si mohu dát nanejvýš dvě okna vedle sebe? A multitasking prakticky nulový?
Jak chceš tvořit řádné tabulky bez maker a funkcí?
Najdi mi na iPad adekvátní alternativu třeba pro Lightworks... Nebo SolidWorks.
Připojíš k iPadu normální Flashku? USB disk? Ono ne všude totiž můžeš mít s sebou NAS a ne všude máš data!
Jak chceš patřičně pracovat se soubory, když nemáš žádný File Manager? A Jailbreak nechceš? Ono se tomu totiž správně říká JAILbreak.

Jsem si vědom toho, že každý nevyužije všechny funkce desktopu (tím myslím i notebook), ale iPad mě o své schopnosti nahradit počítač nepřesvědčil. A na tom si trvám!
XPS 15 7700HQ, 16GB RAM, 512GB SSD, 1050
AMD 1700X, 16GB DC RAM, 2xKC400 512GB, GTX1070 ACX, 850 Pro 512GB
AMD 1600, 16GB RAM, KC400 512GB, RX580
Custom NAS - 4x WD Red 4TB
Asus ZF3; iPad Pro 9.7" 32GB
MacBook Pro 2011

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od casey » 07 úno 2017 17:40

Dělám ajťáka přes dvacet let a za tu dobu jsem se setkal maximálně s desítkami lidí, kteří dělali v PowerPointu a jednotkami, kteří uměli napsat makro.
Sám jsem makro nepsal tak deset let.
Poslední prezentaci jsem dělal před osmi lety.
Flešku používám jenom na bootování počítačů a serverů, které spravuji.
Lightworks ani Solidworks jsem nepoužil nikdy.
Práce se soubory? Přílohu k mailu přidám a to mi stačí.

Každý má jiné potřeby a na otázku náhrady počítače iPadem prostě neexistuje jednoznačná odpověď. A na tom si trvám :-)


Sent from my iPad using Tapatalk

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od SteveJSF » 07 úno 2017 19:05

Přesně jak píše Casey. Jinak správců souborů je plný app store a s flashkami pracuju na iPadu i na iPhonu už roky (ještě ani iPady neexistovaly). Holt když nechceš, tak nejde nic. Když chceš, tak jde všechno. A ty leta praxe jsou znát.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od SharkeeCZ » 07 úno 2017 20:07

Prezentace v PPT dělám xx krát ročně.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od Honza.Mac » 07 úno 2017 21:33

@QW7 : Jak jsem psal výše, Zagg Folio s podsvícenou CZ/SK klávesnicí mi umožňuje psát slohovky a dělat v PowerPointu prezentace naprosto bezproblémově pomocí Split View a Slide Over, nehledě na to, že pomocí klávesnice se dá iPad ovládat klávesovými zkratkami a klávesovými přepinačemi.
Jak píší kolegové nademnou, pokud se chce všechno jde a na vše je řešení.
Jediné co já neřeším je správa souborů a externí flashky, využívám buď soukromý OneDrive, domácí cloud a nebo podnikový cloud či web file a project managery ...
No a pokud narazím na zádrhel, existuje Citrix Receiver či VMware ThinApp či Horizon, vše iOS kompatibilní ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

QW7
Příspěvky: 109
Registrován: 28 led 2017 19:46

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od QW7 » 08 úno 2017 13:40

Já pracuji ve strojírenství. Ke své práci momentálně používám notebook + desktop a NEDOVEDU si představit, že BYCH SVOJI PRÁCI DĚLAL NA TABLETU. Nedokážu si představit, že bych Excel/Solidworks ovládal dotykově. A Citrix ani alternativy to nevyřeší! To je jen vzdálená plochla, takže stejně potřebuješ ještě jedno zařízení! Mít iPad jako primární zařízení je strašné omezení a notebooku/desktopu se nemůže rovnat.
A k tomu, pracovat na 9.7"/12.9" displeji je masochismus. Pokud to má být jen na dokumenty, budiž, ale už na excelovou tabulku je 15" minimum.

Možná jsem zastaralý, ale stojím si za tim.
XPS 15 7700HQ, 16GB RAM, 512GB SSD, 1050
AMD 1700X, 16GB DC RAM, 2xKC400 512GB, GTX1070 ACX, 850 Pro 512GB
AMD 1600, 16GB RAM, KC400 512GB, RX580
Custom NAS - 4x WD Red 4TB
Asus ZF3; iPad Pro 9.7" 32GB
MacBook Pro 2011

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od casey » 08 úno 2017 15:39

Takže abychom to shrnuli. Celý problém je v podstatě v tom, že neakceptuješ fakt o různých lidech a různých potřebách...

Já třeba jedu dnes večer ke klientovi. Budu tam připravovat nové notebooky, zapojovat a konfigurovat switche, nastavovat firewally atd... Budu mít auto plně naložené technikou, ale na práci si s sebou beru jenom iPad...

QW7
Příspěvky: 109
Registrován: 28 led 2017 19:46

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od QW7 » 08 úno 2017 16:37

Neakceptuji, protože i když si s tím iPadem nějakým zázrakem vystačíš, ale potřebuješ nějaký program pro který alternativa na iPad prostě neexistuje, tak to řešíš Citrixem/vm ware, ale stejně potřebuješ druhé zařízení na vzdálenou plochu! Není tedy lepší rovnou koupit plnohodnotné zařízení?
XPS 15 7700HQ, 16GB RAM, 512GB SSD, 1050
AMD 1700X, 16GB DC RAM, 2xKC400 512GB, GTX1070 ACX, 850 Pro 512GB
AMD 1600, 16GB RAM, KC400 512GB, RX580
Custom NAS - 4x WD Red 4TB
Asus ZF3; iPad Pro 9.7" 32GB
MacBook Pro 2011

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od SteveJSF » 08 úno 2017 16:47

Holt neakceptuje. :-)

QW7
Příspěvky: 109
Registrován: 28 led 2017 19:46

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od QW7 » 08 úno 2017 17:10

Od toho jsme na diskuzním fóru... Vždycky se najde někdo, kdo nesouhlasí, tak to chodí.
XPS 15 7700HQ, 16GB RAM, 512GB SSD, 1050
AMD 1700X, 16GB DC RAM, 2xKC400 512GB, GTX1070 ACX, 850 Pro 512GB
AMD 1600, 16GB RAM, KC400 512GB, RX580
Custom NAS - 4x WD Red 4TB
Asus ZF3; iPad Pro 9.7" 32GB
MacBook Pro 2011

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od SteveJSF » 08 úno 2017 17:15

Jo, ale ty neakceptuješ to, že se může najít ten někdo...
Tak nějak popíráš sám sebe. :-D

osmacinthehead
Příspěvky: 172
Registrován: 17 kvě 2015 12:50

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od osmacinthehead » 08 úno 2017 17:23

QW7 - proč píšete do mého příspěvku? Upřímně mě nezajímá, že děláte ve strojírenství.

Já se ptal na použití / sdílení zkušeností pro sebe a popsal jsem i CO běžně dělám.

Případně si založte svoje nové vlákno - např. "Jak naho*no je iPad a jeho použití ve strojírenství".

Vytváříte zbytečný flame, Svůj názor jste vyjádřil více než jasně, díky za něj, ale je myslím zbytečné se tu dohadovat - Vám nevyhovuje, jiným ano. Ok, výpovědní hodnota pro mě 0. Chtěl jsem vědět spíše jak to dělají ti, kterým vyhovuje a mají to jako primární zařízení.

QW7
Příspěvky: 109
Registrován: 28 led 2017 19:46

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od QW7 » 08 úno 2017 18:29

Ne, já nepíši o využití ve strojírenství. Já píši o tom, že nenahradí MacBook Pro a že MacBook Pro je lepší volba. Já ti píši, proč NEbrat ipad jako primární zařízení a proč raději VZÍT MacBook Pro.
Psaní emailů, konzumace obsahu, tvorba dokumentů, sem-tam prezentace, práce s tabulkou
Takže pokud mám rozebrat tvé určení:
Psaní emailů - na to stačí i mobil
Konzumace obsahu - už jsem ti napsal, že iPad je skvělé zařízení na konzumaci obsahu!
Tvorba dokumentů - pokud ti nevadí ořezaný Word a 9.7"/12.9" displej, nebo klávesnice - budiž
sem-tam prezentace - na tom prťavým displeji v PowerPointu s omezenýma funkcema? Masochismus, ale pokud nejsi náročný, budiž.
práce s tabulkou - děláš si prde*?! Pokud nebudeš dělat grafy, nepotřebuješ funkce/makra apod., je to na tvém uvážení.

proč tvrdím, že nebrat?
- příšerná konektorová výbava a totální zabedněnost Applu v nekompatibilitě s okolním světem! (ano, lze připojit disk, flashku, ... ale je to složitý! jsou flashky pro iOS zařízení, ale ty sou předražený!)
Honza.Mac psal o cloudu, ale já už jsem zmiňoval, že všude nemáš přístup k datům!
- ovládat excel bez myši je masochismum (můj názor)
- nemožnost jakékoli práce soubory a jejich debilní správa! (opět můj názor)
- Aplikace NENÍ Program! Pokud neupravuješ fotografie, neděláš složité tabulky se vzorci a funkcemi, needituješ video, nepoužíváš CAD, neděláš do grafiky, je ti to u pr*ele, ale co není může být! Ano, vím o citrixu a alternativách, ale na to stejně potřebuješ zařízení na které se připojíš, takže opět k ničemu!

Vem si z toho, co chceš. Až budeš mít problémy, já tě varoval.
XPS 15 7700HQ, 16GB RAM, 512GB SSD, 1050
AMD 1700X, 16GB DC RAM, 2xKC400 512GB, GTX1070 ACX, 850 Pro 512GB
AMD 1600, 16GB RAM, KC400 512GB, RX580
Custom NAS - 4x WD Red 4TB
Asus ZF3; iPad Pro 9.7" 32GB
MacBook Pro 2011

Odpovědět