iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od kesounam » 08 úno 2017 19:40

QW7
Nějak moc mi připomínáte jednoho ,který tu byl pod několika nicky. Máte totiž úplně stejnou mluvu a argumentaci.
Co nechápete na tom,že někomu na práci stačí iPad a plně si s ním vystačí. Každý má jiné požadavky a vážně nechápu ,že okolo toho pořád mudrujete,když už jste to sem několikrát napsal. Tímto se omlouvám,ale nemohl jsem si pomoci.
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

QW7
Příspěvky: 109
Registrován: 28 led 2017 19:46

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od QW7 » 08 úno 2017 19:57

Samozřejmě, že jemu může toto zařízení stačit. Jenže on to neví a tak se ptá, zda je lepší MacBook a nebo iPad. A myslím, že kromě keců o tom, jak je to strašně úžasný zařízení by měl taky vědět, jaký ta volba má úskalí! Co ve výsledku zvolí, jeho věc. Mě je to u řiti.
Máte tady někdo zkušenost? Skutečně je to takto použitelné, takže už není potřeba ntb? Případně jaký iPad na tohle je optimální?

Názory?
A co chtěl jsem mu také zodpověděl. I když negativně.
XPS 15 7700HQ, 16GB RAM, 512GB SSD, 1050
AMD 1700X, 16GB DC RAM, 2xKC400 512GB, GTX1070 ACX, 850 Pro 512GB
AMD 1600, 16GB RAM, KC400 512GB, RX580
Custom NAS - 4x WD Red 4TB
Asus ZF3; iPad Pro 9.7" 32GB
MacBook Pro 2011

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od Hajnejch » 08 úno 2017 20:25

Osobně si myslím že QW7 má pravdu. iPad je skvělá volba na doma na gauči ale pokud chci dělat i sebemenší věc tak šáhnu po notebooku. Na cesty bych si iPad nevzal už jen z toho důvodu že bych mohl narazit na něco co by nemuselo jít udělat, ale na notebooku v kombinaci s iPhonem se my to stát nemůžu a zatím ani nestalo. Dokud nebude mít iPad plnohodnotný OSX tak pro mě je iPad jen hračka domu. Doma máme každý svůj iPad a iPhone + já mám Macbook Pro a ještě PC s Win 7. Na těchto dvou strojích pracuji na iPadu si hraji.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od SteveJSF » 08 úno 2017 20:57

Původně se neuvažovalo o tom, že by iPad měl nahrazovat počítač. Časy se ale mění, je více možností, uživatelé také mění svůj způsob zacházení s těmi věcmi a tak jsme se holt dočkali doby, kdy spousta uživatelů týdny nesáhne na počítač a stačí jim iPad. Proč? Protože jim to na iPadu stačí, baví je to, má to jednodušší obsluhu, nemá to sice některé možnosti počítače, ale oni si uvědomili, že je vlastně ani nepotřebují. Tím to nechci zevšeobecňovat, sám jsem byl vždycky zastáncem toho, že iPad nenahradí počítač, ale doba holt ukázala jak se věci mají. Je potřeba rozlišovat lidi, kteří na počítači denně pracují a potřebují k tomu určitý SW - tam je blbost jim sebrat počítač a strčit jim do ruky iPad. Ale někteří na tom dělají jen takové věci, na které nutně počítač nepotřebují. A někteří to vůbec nemají na práci, ale prostě na doma, na běžný život, nikdy nepotřebovali makra, fotky upraví klidně na iPadu apod. Proč ne?

Já osobně mám určité pracovní činnosti, které z počítače přenáším právě na iPad, protože je na to iPad lepší a na počítači je to třeba i nemožné. Na iPadu podepíšu, orazítkuju a odešlu dokument za pár sekund, ale na počítači ani kdybych se rozkrájel. A podobně často řeším různé dokumenty, které mám potvrdit a odeslat zpět. Co bych s nimi dělal na počítači? Tiskl je, vyplňoval a podepisoval, pak skenoval a někam posílal? Tahle doba je už pryč - teď mám iPad a je to s ním hračka.

Tím nechci nikomu vnucovat iPad. Jen ho nechci zatracovat a nechci nikoho zastrašovat tím, že "to nejde a je mi to u p*dele". Z takového chování jsem už vyrostl. :-)

mike-biker
Příspěvky: 396
Registrován: 09 lis 2014 12:16
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od mike-biker » 08 úno 2017 22:31

Sám jsem podobný problém řešil před třemi lety.
Mít hlavní PC s Wyndejsi, pak tabletík iPad Mini či iPad 4 a iPhone.
Můj postřeh. :!:
Pro práci, byť i jednoduchou je tablet naprosto nevhodný, ten je ideální, pokud opravdu je píšu maily, prohlížím internet a sem tam velmi vyjímečně něco jiného.
Jako primární zařízení je to omezení tak velké, že brání jakékoli práci např. s flash diskem, zálohováním souborů atd.
Takže nakonec jsem pořídil MacBook Pro a velký iPhone = naprostá spokojenost.
iPad jsem prodal a vůbec mi nechybí. 8-)
iPhone 13 Pro 256GB Graphite.
iPhone 13 Mini 128GB as reserve.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od SteveJSF » 08 úno 2017 23:59

Určitě je to hrozně individuální záležitost. Já vůbec nemám potřebu dělat z iPadu primární zařízení, od léta mám nový MBPro, který šlape skvěle, ale postupně si uvědomuju, že bych ho asi ani nepotřeboval a můj přístup k iPadu by se ještě víc změnil. S prací na iPadu nemám problém, kromě tvorby dokumentů bez externí klávesnice, tam cítím určité omezení. A kupodivu s flashkami mám větší problém na MBPro než na iPadu, ale to je holt asi zase nějaký bug, který možná někdy Apple vyřeší. Stolní PC s Win mám doma už skutečně jen na chytání prachu.
Když to tak vezmu, tak kdo nepotřebuje počítač kvůli práci, ten si se samotným iPadem v pohodě vystačí, pokud nemá koníčka, pro který by počítač potřeboval. Vždyť dnes když někdo přijde na návštěvu a chce se pochlubit s fotkami, tak je stejně má někde online, nebo je donese na flashce a tu píchnu do televize, rozhodně kvůli tomu nevytahuju počítač. Ale jak říkám - to si musí každý probrat v hlavě sám.

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: iPad (a jaký) jako primární zařízení vs MacBook Pro

Příspěvek od lipon » 09 úno 2017 20:07

Mně třeba ipad Macbook nenahradí, dělám často s texty a používám velice často revize, což Word pro iOS stále neumí
Často potřebuji mít otevřeno několik dokumentů ve Wordu, pár skenů k tomu, větší tabulku apod.
v tom mi ipad bohužel nestačí

Odpovědět