Neviditelné zařízení na appleID - Vyřešeno

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Patko44
Příspěvky: 31
Registrován: 11 úno 2017 11:38

Neviditelné zařízení na appleID - Vyřešeno

Příspěvek od Patko44 » 21 dub 2017 08:16

Dobrý den,
znovu se předem omlouvám, jestli to tu už někde bylo řešeno, ale hodně blbě mi funguje funkce hledat. Jednou zadám itunes a mám spoustu výsledků, po druhé ani jeden. Při hledání problému se mi nepodařilo najít můj konkrétní.
Teď k věci. Přítelkyně má starý iphone 4s a delší dobu ji ležel v šupleti. Rozhodl jsem se, že mobil opravím a předáme ho někomu v rodině. Zařízení je již plně funkční, ale narazili jsme na softwarový problém. Používaný iphone není vidět pod konkrétním appleID přes webový prohlížeč na pc. Po zadávání hesla přímo na zařízení vždy nastane chyba. Nejde ho tedy aktualizovat, stahovat aplikace ani smazat. Ovšem věci jako nové "dvoufázové" (nebo jak přesně se jmenuje ten 6-ti místný kód) ověření, imessage, zprávy "někdo právě použil Vaše appleID" na mobil stále chodí.
Nesetkal se někdo s tím? Co přesně v takové chvíli dělat? Budu rád za každou radu.
Naposledy upravil(a) Patko44 dne 24 dub 2017 12:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Neviditelné zařízení na appleID

Příspěvek od SteveJSF » 21 dub 2017 10:37

Tohle je hezký zmatek. :-)
Takže zařízení viditelné je, na tom se určitě shodneme. Neviditelné zařízení na Apple ID - to už je blbost. Takže v čem je problém? Neznáš heslo k iCloud? Je v tom iPhonu vidět, že je přihlášený k iCloudu?

Patko44
Příspěvky: 31
Registrován: 11 úno 2017 11:38

Re: Neviditelné zařízení na appleID

Příspěvek od Patko44 » 21 dub 2017 14:49

Psal jsem to ve spěchu, takže napíši souhrn. V Icloud je na daném appleID vidět pouze aktuální mobil přitelkyně - 5SE , starý 4s tam není zobrazený. Heslo a účet normálně znám, jen mi v telefonu furt píše při smazání telefonu nějakou chybu, zkuste to znovu. Problém je v tom, že přímo na iphonu 4s je evidentně přihlášen stejný účet jako na 5SE, jelikož chodí na oba dva stejné imessage, při loginu na icloud na obou vyskočí upozornění, že je appleID používané v prohlížeči. Všechny úkony - nákup v app store, smazání iphonu a cokoliv dalšího, co vyžaduje appleID píše chybu. Telefon byl naposledy používaný tak před rokem a normálně chodil.

EDIT: ano, na zařízení 4s je vidět toto konkrétní appleID, ale nikde na něj nefunguje heslo.

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: Neviditelné zařízení na appleID

Příspěvek od Josef F. » 21 dub 2017 20:20

V první řadě iMessage a App Store nejsou závislé na přidaném iCloud účtu. Může tam být různé Apple ID. Nebo třeba nemusí být zařízení přihlášené na žádný iCloud účet, ale můžou být aktivované pouze iMessages nebo přihlášení v App Store.

Patko44
Příspěvky: 31
Registrován: 11 úno 2017 11:38

Re: Neviditelné zařízení na appleID

Příspěvek od Patko44 » 21 dub 2017 21:19

Tak to jsem vůbec nevěděl. To se omlouvám. Nicméně jsem si na 100% jist, že je AppleID na obou zařízeních shodné. S přístrojem se nic nedělalo. Dosloužil, vypl se a byl vhozen do šuplete. Bohužel teď do něj nejde vložit heslo a nejde smazat, aby si ho mohl někdo z rodiny aktivovat.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Neviditelné zařízení na appleID

Příspěvek od SteveJSF » 22 dub 2017 17:48

Těch Apple ID může být v iPhonu několik - tady máš zmatek v tom, co to vůbec je a k čemu to je.

Apple ID je přihlašovací jméno v podobě mailové adresy, které slouží k příhlášení k jakékoliv službě Applu - App Store, Game Center, iCloud a nevím co ještě. V iPhonu je možné být přihlášený ke všem službám různými, odlišnými Apple ID.

Informace, že na obou zařízeních je shodné Apple ID, neříká prakticky nic. Težko radit.

Patko44
Příspěvky: 31
Registrován: 11 úno 2017 11:38

Re: Neviditelné zařízení na appleID

Příspěvek od Patko44 » 23 dub 2017 07:57

Já nevím, jestli si úplně rozumíme. Přítelkyně ani já nejsme zas takoví uživatelé, aby jsme používali několik AppleID na jednom zařízení. Skutečně se používá jedno stejné AppleID na všechny využívané služby na zařízeních IP 4s a IP 5SE. Jen je chyba v tom, že po dlouhé pauze a nepoužívání 4s nám nejde smazat, aby na něj šlo dát jiné appleID. Zařízení IP 4s píše chybu při vložení hesla do jakékoliv služby (Nikoliv chybné heslo). Chtěl jsem tedy smazat IP 4s ručné z icloudu a IP 4s tam není vidět (proto neviditelné zařízení).

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Neviditelné zařízení na appleID

Příspěvek od SteveJSF » 23 dub 2017 09:09

Pokud ten iPhone smažeš, což na 100% udělat jde, pak při novém spuštění ti napíše, jestli je na nějaké Apple ID blokovaný nebo ne. Pokud ano, napoví ti, na jaké je blokovaný. Pak jen zadáš jeho heslo. Pokud se to nedaří, přihlásíš se na webu na iCloud, heslo změníš a zkusíš to pak znovu.

Jak tedy smazat ten iPhone i bez hesla? Třeba takhle:
http://jablickar.cz/recovery-a-dfu-rezi ... ch-rozdil/

Patko44
Příspěvky: 31
Registrován: 11 úno 2017 11:38

Re: Neviditelné zařízení na appleID

Příspěvek od Patko44 » 23 dub 2017 09:26

Když dám obnovit telefon a smazat data a nastavení, tak to po mně chce heslo. Při zadání je chvilka načítání a poté se zobrazí chyba. Teď přesně nevím jaká, ale špatné heslo to není.
Na ten odkaz mrknu. To vypadá, že by mi to mohlo pomoct. Dík

Odpovědět