Špína na každé fotce

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
kutchak
Příspěvky: 3
Registrován: 25 dub 2017 11:57

Špína na každé fotce

Příspěvek od kutchak » 25 dub 2017 12:01

Dobrý den,

mám dotaz. Zničehonic se mi na každé fotce objevuje špína v podobě "růžové nalepené žvejky" na každé fotce. Vím, že je asi těžké takhle poznat, o co se jedná, ale každá rada dobrá. Nevíte, zda se jedná jen o nějakou nečistotu, nebo je to hardwarová chyba fotoaparátu? Neviděli jste to už někdy?

Zobrazuje se už při náhledu na displeji ještě před vyfocením fotky.

Předem děkuji mnohokrát za jakoukoliv pomoc.

Honza
IMG_7410.JPG
zvejka.png

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Špína na každé fotce

Příspěvek od Jirka_S » 25 dub 2017 14:26

Něco podobného, byť ne tak velké, jsem měl na iP 5. Myslel jsem, že je to nějaké mikro smítko na čipu, leč nebylo, šlo patrně o závadu čipu jako takového a byla mi nabízena (nijak levná) výměna celé foto části či jak bych to nazval. Bylo to už dávno po záruce, tak jsem foun levně prodal, nový majitel byl o tom informován a souhlasil. Ale jak říkám, měl jsem to mnohem menší.

kutchak
Příspěvky: 3
Registrován: 25 dub 2017 11:57

Re: Špína na každé fotce

Příspěvek od kutchak » 25 dub 2017 15:44

Asi bude nejlepší, když ho odnesu někam do servisu.. Ale jak píšete, bojím se, že mi nabídnou jen výměnu celé foto části a to se člověku asi nevyplatí.

Patko44
Příspěvky: 31
Registrován: 11 úno 2017 11:38

Re: Špína na každé fotce

Příspěvek od Patko44 » 29 dub 2017 08:09

Pokud telefon uz neni v zaruce a v servisu ti reknou nejakou horentni castku, tak bych mozna zkusil objednat fotoaparat soucastku nekde na ali a zkusil vymenit. Bude stat tak 2dolary, bude fungovat(i kdyz ne v takove jakosti), a aspon zjistis, jestli je u opravy nutne menit vse.

kutchak
Příspěvky: 3
Registrován: 25 dub 2017 11:57

Re: Špína na každé fotce

Příspěvek od kutchak » 02 kvě 2017 13:08

To je dobrý nápad, díky za něj!

Odpovědět