Ukradli mi v Bulharsku iPhone - na co si dát bacha?

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
MartinaCZE
Příspěvky: 4
Registrován: 13 bře 2015 17:01

Ukradli mi v Bulharsku iPhone - na co si dát bacha?

Příspěvek od MartinaCZE » 09 črc 2017 22:13

Dobrý den,
jdu se raději poradit. Před pár dny mi v Bulhrasku na dovolené ukradli iPhone 6S z pokoje v hotelu. Po celým dni řešení s hotelem se stejně nic nevyřešilo ani nenašlo a protože nebyl v sejfu, tak bylo i zbytečný volat policii. Takže jsem se smířila, že si půjdu zítra koupit nějaký nový.

Co mě ale trápí je to, zda mi někdo nemůže nějak zneužít údaje a data uvnitř? Byl zaheslovaný, Find my iphone aktivovaný. Hned jsem z jiného tel u něj nastavila mód Ztraceno, ale zatím nebyl přihlášený na wifi, takže nevidím ani polohu. Jelikož to bylo v zahraničí, tak jsem měla vyplý datový roaming.

Já tajně doufám, že se nikdo k uloženým heslům nedostane a že dokonce mu telefon bude úplně k ničemu, že ho nikdy neodemče. Je to tak? Nebo mám raději změnit heslo Apple ID? Dá se někam nahlásit IMEI?

Děkuji

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Ukradli mi v Bulharsku iPhone - na co si dát bacha?

Příspěvek od mberdych » 10 črc 2017 04:25

Změna hesla u Apple ID nikdy neuškodí, nicméně ho nikdo neodemkne, leda by trefil PIN a to není příliš pravděpodobné pokud jste tam neměla pin jako 1111 či tak něco.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Ukradli mi v Bulharsku iPhone - na co si dát bacha?

Příspěvek od sallvator » 10 črc 2017 05:48

MartinaCZE píše:Dobrý den,
Jelikož to bylo v zahraničí, tak jsem měla vyplý datový roaming.
Od 15.6. už roming neplatí v rámci EU stojí vše uplně stejně jako v CR. Měla jste ho vyplý uplně zbytečně. Je to škoda mohla jste ho bezproblemu najít. Ted to chce kontrolovat ale moc už stejně neuděláte, v zahraničí nemáte šanci něco vyřešit a z CR už také ne.

MartinaCZE
Příspěvky: 4
Registrován: 13 bře 2015 17:01

Re: Ukradli mi v Bulharsku iPhone - na co si dát bacha?

Příspěvek od MartinaCZE » 10 črc 2017 06:26

sallvator píše: Od 15.6. už roming neplatí v rámci EU stojí vše uplně stejně jako v CR. Měla jste ho vyplý uplně zbytečně. Je to škoda mohla jste ho bezproblemu najít.
To mě taky napadlo, ale ona je stejně sim nedostupná, takže ani data by tomu nepomohla. Asi ho hned vypli a nebo vytáhli sim. Děkuji

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Ukradli mi v Bulharsku iPhone - na co si dát bacha?

Příspěvek od MICKI2701000 » 10 črc 2017 08:11

1. Chyba mela ste to I tak nahlasit policii sejf nesejf.
2. Dle me data nemusi byt zapla udajne de IP dohledat I na zaklade gps polohy tj. aniz by byla zapla data.
Kdyby ste to nahlasila tam bylo by to jednodussi ted to bude tessi nikoli asi nemozne.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Ukradli mi v Bulharsku iPhone - na co si dát bacha?

Příspěvek od sallvator » 10 črc 2017 08:11

pokud jste neměla snadne heslo tak se do něj nedostanou a ani ho nemaj šanci resetovat. Bude jim k ničemu max ho mužou prodat na díly.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukradli mi v Bulharsku iPhone - na co si dát bacha?

Příspěvek od rony » 10 črc 2017 09:50

" udajne de IP dohledat I na zaklade gps polohy tj. aniz by byla zapla data."

Takze: ak nie su zapnute mobilne data, tak telefon si pamata poslednu polohu a tu odklada do FindMyiPhone.

GPS je chip, ktory moze citat z oblohy polohu. Lenze vsetky implementacie pocitaju s kanalom ako ju z telefonu dostat.

Ak nie je mobilny internet a ak nie je ani WiFi, tak je tato moznost nulova.

Pokial je vsak telefon prihlaseny k operatorovi, je samozrejme lokalizovatelny podla inych zariadeni -> podla BTS vysielacov. Ale to musi aktivne makat policia a operatori. Rozumej: len strateny telefon nebudu riesit. To nie je kritika, to tak je.

Takze dohladat asi ano ale len cez SIMkartu, zapnuty telefon, prihlaseny k operatorovi a triangulaciou pomocou BTS.

Potom existuju este teoreticke moznosti ako "telefon GPS suradnice posiela automaticky ako SMS" ale to u iPhone nepocitajte, ze je realne.

Ano, mala nahlasit policii, je nejaka sanca, ze sa telefon zucastni nejakej trestnej cinnosti a je dobre, aby policia mala zaznam, ze predosly majitel nad nim stratil kontrolu. Moze im to poskladat indicie, dokazy atd. voci pachatelom.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Ukradli mi v Bulharsku iPhone - na co si dát bacha?

Příspěvek od MICKI2701000 » 10 črc 2017 09:54

JJ tak sem to myslel aby byl prihlaseny v nejake siti je jendo jeslti Wi-Fi ci mobilni operator.
Jinak je skoda, ze neni moznost prihlasit se k jakekoli siti ta moznost by byla jen plus pro ty co jim tel byl ukraden a zlodeji by to k nicemu nepomohlo krome nalezeni jeho sameho.
No nic slecna se smirila se stratou no.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

MartinaCZE
Příspěvky: 4
Registrován: 13 bře 2015 17:01

Re: Ukradli mi v Bulharsku iPhone - na co si dát bacha?

Příspěvek od MartinaCZE » 10 črc 2017 10:33

Děkuji všem za info. Ano už jsem se smířila se ztrátou. Kdyby to bylo v ČR, tak to asi s policií řeším, ale Bulharsko je holt jiný stát. Moc mi tam pomáhala naše delegátka, ale nakonec jsme řešení s policíí obě zavrhly, protože by to akorát nadále kazilo dovolenou a stejně by to k ničemu nevedlo. Už tak jsem sepisováním protokolu na hotelu a řešením ztratila asi 4 hodiny. Sice jsme měli pojištění, ale dveře pokoje nebyly poškozené, takže to pojistka nekryje a mám smůlu.
Ale když to vemu z jiného soudku a pominu vyhozené peníze za mou blbost, tak musím říct, že ekosystém Applu a jeho řešení zabezpečení se mi líbí. Ve starém iPhonu by se mi k datům bez hesla teoreticky neměl být schopen nikdo dostat a ještě je mu telefon k ničemu. Což mi jej samozdřejmě nevrátí, ale snad se nemusím bát, že se někdo dostane k mým uloženým heslům a fotkám. A nastavení nového iPhone byla otázka chvilky díky záloze z iCloudu, která se mi automaticky udělala noc před krádeží.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukradli mi v Bulharsku iPhone - na co si dát bacha?

Příspěvek od rony » 10 črc 2017 15:08

presne tak, nikto neuchrani pristroj ale data uchrani pred nezelanym okom ale aj zachrani, umozni obnovit do noveho pristroja.

mozno je to aj referencia na dany hotel - tiez nie je prijemne vediet, ze nedokazu chranit majetok hosti.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Ukradli mi v Bulharsku iPhone - na co si dát bacha?

Příspěvek od Jirka_S » 10 črc 2017 15:31

Synovi byl kdysi ukraden iPad, v penzionu v Praze, taky ze zamčeného pokoje. Policii nahlášeno, nějaký čas se nedělo nic. Pojednou se mu však ozvala dáma z pražské zastavárny, aby jí sdělil heslo k iCloudu 😃. Ta dobrá duše tu čorku koupila od zloděje a v dobré víře jej chtěla odblokovat. 😃 Mladej poskytl její telefon Policii a za týden si jel do Matičky pro svou mašinku. Odnesl to "jen" prasklý display. I tyhle věci se stávají. 😊

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Ukradli mi v Bulharsku iPhone - na co si dát bacha?

Příspěvek od SteveJSF » 10 črc 2017 16:18

Taky přispěju svojí troškou do mlýna.
Dcera před nedávnem ve městě ztratila iPhone - vypadl jí z oblečení. Paní, která jej našla (jen těsně jej zachránila před výrostky, kteří si už na něj dělali zálusk), zanesla telefon do nejbližší prodejny jednoho z našich operátorů. Tam je nenapadlo nic lepšího, než z něj vytáhnout SIM kartu. Přestože jsem na telefon snad během dvou hodin po ztrátě odeslal zprávu se svým kontaktem a snažil jsem se ho dohledat, bylo to naprosto marné - telefon byl prakticky během pár minut neaktivní a zcela jednoduchý pokus o záchranu pokazil dá se říci neuvážený nápad.

Příběh měl naštěstí dobrý konec, jen přístup operátora poctivou nálezkyni dost znechutil. Podle čísla SIM karty se podařilo zjistit, k jakému účtu karta patří, nálezkyni mobil nechali, ale kontakt jí odmítli sdělit. Musela na prodejnu dorazit druhý den znovu a ani tak se k ničemu nedobrala. Po pár dnech se nám podařilo vzájemně se spojit a pro mobil si zajít, ale paní byla z celého toho procesu znechucená. Prý kdyby to věděla, tak ho radši nechá ležet. Samozřejmě jsem jí nezústal nic dlužen a doufám, že závěr v ní nějaký dobrý pocit přece jen zanechal.

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Ukradli mi v Bulharsku iPhone - na co si dát bacha?

Příspěvek od MICKI2701000 » 11 črc 2017 07:30

Ok.
Taky dcera jendou nasal obic. tel nekde zapadly v krovi. prinesli jej, tel byl skoro vybity opsal sem si jedno cislo z kontaktu a zavolal na nej.
Na druhe strane muzsky hlas, byl to otec dotycneho co tel. ztratil, do pul hodky prijel pro tel. Kdyz sem mu rikal, ze asi sem synovi zpusobil pruser se pousmal a rikal ze od nej to sice zchyta, ale co jeho manzelka?
Suma sumarum dal mi resp. dceri 500 kdyz sem mu rikal ze tne tel ma hodnotu ani ne pulku nejaka stara tlac. nokia snad tak rekl, ze syn je spediter a ze spise jde o kontakty.
Ale este ze sem si obsal to cislo protoze jinak by se tel vybil.
Takze tak kdo jak se chova tak se mu to pak muze vratit.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Odpovědět