iPhone - protistrana si stěžuje na kvalitu hovoru

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Haloper
Příspěvky: 11
Registrován: 07 led 2017 12:35

iPhone - protistrana si stěžuje na kvalitu hovoru

Příspěvek od Haloper » 19 srp 2017 22:53

Zdravím,

rád bych se zeptal na Vaše zkušenosti, případně poprosil o radu ... přešel jsem z iPhonu 6+ na 7+ ... přístroj jsem musel vrátit, jelikož si všichni, kterým jsem volal, stěžovali na kvalitu hovoru - výpadky, jakoby vzdalování, různé rušivé zvuky, můj hlas zněl, jako bych mluvil do sudu apod. ... dostal jsem nový iPhone 7+ a situace se opakuje!
Prošel jsem různé diskuze a fóra a zkoušel všechno možné ... neobnovovat ze zálohy, nastavit jako nový iPhone, resetovat nastavení, obnovit tovární nastavení, vypnout LTE, vypnout noise cancelling, vypnout hovory přes Wi-Fi ... a vše marno ...
Podotýkám, že hovor přes FaceTime funguje bez problémů, diktafon funguje také ... takže problém v mikrofonu asi není ...
Obrátil jsem se i na operátora - napadlo mě, že by mohl být problém v jeho nastavení ... ale slečna neznala aktuální verzi (v telefonu mám 28.2.5 - T-Mobile) ... nicméně když dám SIM do starého 6+ hovory jsou kvalitní a nikdo si nestěžuje ...
Ještě než ponesu telefon znovu zpátky do obchodu, rád bych se zeptal na Vaše zkušenosti -zda si někdo s podobnou situací věděl a nebo ví rady ...

Díky!

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone - protistrana si stěžuje na kvalitu hovoru

Příspěvek od casey » 19 srp 2017 23:08

Tohle se mi stává s lidmi, kteří telefon špatně drží. Chvíli super zvuk a chvíli je zase neslyším, protože prostě "připlácli" mikrofon rukou.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Haloper
Příspěvky: 11
Registrován: 07 led 2017 12:35

Re: iPhone - protistrana si stěžuje na kvalitu hovoru

Příspěvek od Haloper » 19 srp 2017 23:12

Bohužel to není tento případ ...

Uživatelský avatar
piXie
Příspěvky: 641
Registrován: 20 zář 2012 09:11

Re: iPhone - protistrana si stěžuje na kvalitu hovoru

Příspěvek od piXie » 20 srp 2017 19:57

Mne sa stáva niečo podobné, keď si chcem podoprieť telefón ramenom - v strede, to má vraj nie je počuť. Ale asi ani to to nebude ono.
iPhone 4S 32GB ❯ iPhone 5S 64GBiPhone 7 Plus 256GB ❯ iPhone 11 128GB
NEW iPad 32GB, WiFi, Cellular, Black, iOS 9.3.5
MacBook Pro 15-inch, Mid 2012 ❯ Mid 2015 ❯ 2017 ❯ MacBook Pro 16-inch, 2019, i9 2,3 GHz, 64 GB, 1 TB

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: iPhone - protistrana si stěžuje na kvalitu hovoru

Příspěvek od Demonicus » 20 srp 2017 20:03

Nemáš náhodou telefon v nějakém obalu/pouzdře?
Co když telefonuješ přes sluchátka, je to také špatné ?
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Haloper
Příspěvky: 11
Registrován: 07 led 2017 12:35

Re: iPhone - protistrana si stěžuje na kvalitu hovoru

Příspěvek od Haloper » 20 srp 2017 23:08

Telefon mám ve flipovém pouzdře, stejném jako byl předchozí 6+, který fungoval bez problémů ... nezakrývá žádný mikrofon, neovlivňuje kvalitu signálu ... dnes jsem zkoušel telefonovat přes Airpods a na druhé straně bylo znát výrazné zlepšení, v podstatě normální hovor ... což vede k úvaze, jestli není skutečně problém v mikrofonu ... případně telefonní aplikaci v iPhonu ...
Je to opravdu záhada ... fórum na discussions.apple.com, které se zabývá stejným problémem má 33 stran, problém byl zaznamenán hned po vydání telefonu a do teď není k dispozici žádná oprava ...

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: iPhone - protistrana si stěžuje na kvalitu hovoru

Příspěvek od tlacenka » 21 srp 2017 03:27

no a co to zkusit opravdu bez toho pouzdra ?
tim se to pouzdro vylouci uplne.
resil jsem neco podobneho u jednoho znameho a presto, ze 6+ fungoval v pohode, tak se 7+ to neslo.
metodou uvedenou vyse ("zkus to bez futralu") se zjistilo, ze za to opravdu muze futralek
dukladnou rozborkou jsme prisli na to, ze tam byl nejaky magnetek, ktery u 6 nevadil a u 7 uz jo
treba to neni tento pripad, ale za zkousku nic nedate...

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: iPhone - protistrana si stěžuje na kvalitu hovoru

Příspěvek od Demonicus » 21 srp 2017 18:48

Vytáhni telefon z pouzdra a zkus fungovat bez něj
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Haloper
Příspěvky: 11
Registrován: 07 led 2017 12:35

Re: iPhone - protistrana si stěžuje na kvalitu hovoru

Příspěvek od Haloper » 31 srp 2017 21:30

Pouzdro nemělo na kvalitu hovoru vliv ... nakonec jsem telefon vrátil do obchodu, jak mi ostatně doporučili i v Appleu ... počkám teď na nové iPhony ... všem díky za rady.

Haloper
Příspěvky: 11
Registrován: 07 led 2017 12:35

Re: iPhone - protistrana si stěžuje na kvalitu hovoru

Příspěvek od Haloper » 21 říj 2017 21:36

Ahoj všem, jen pro zajímavost ... pořídil jsem si 8+ v domnění, že se situace už prostě nemůže opakovat, ale bohužel jsem se mýlil, identický problém trvá ... abych vyzkoušel úplně všechno, nechal jsem si i vyměnit SIM, bez efektu ...
Přečetl jsem si pár článků o čipech v iPhonech a teoreticky může být problém u telefonů, které jsou vybaveny modemem od Intelu, ty s Qualcommem prý mají kvalitnější příjem signálu ... už jsem ale rezignoval, potřebuju telefon používat a ne si s ním hrát a nosit ho neustále k reklamacím ... Apple mě po mnoha letech bezproblémového užívání jeho produktů trochu zklamal ...

Odpovědět