Výdrž baterie iOS11 iPhone 5s + Watch

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
ljk
Příspěvky: 34
Registrován: 05 srp 2012 18:31

Výdrž baterie iOS11 iPhone 5s + Watch

Příspěvek od ljk » 13 říj 2017 13:27

Ahoj,

chci se zeptat na zkušenosti či radu. Od pátku mám na iPhonu 5s iOs 11 a zároveň mám od pátku Apple Watch 3.
Přes víkend jsem si žádného problému s výdrží na baterii nevšiml, možná jsem to nevnímal anebo mobil nevydržel nijak radikálně méně než předtím. Klasicky mi vydrží nabitý 2 dny, pokud jej nepoužívám nějak příliš aktivně. Od pondělí mi však baterka často mizí téměř před očima (tuším že mi to sežralo třeba 30% za 6h a to jsem na mobilu snad nic nedělal); a myslím, že od pondělí používám defaultně jiný ciferník.
Když koukám do využití baterie, tak mi to nedává moc smysl. Třeba za posledních 24 hodin mi hlásí Safari 36% baterie, při přepnutí na čas "6 min na obrazovce", aplikace Můj vlak 23%, "8 min - obrazovka - 1 min - pozadí" (kupoval jsem jízdenku, jel vlakem, párkrát přestoupil a koukl na zpoždění a tak; aplikace pak posílala i notifikace na Watch o zpoždění a tak).

Mohou mi tu energii tolik brát Watche? Nebo to může být ještě nějaká nevyladěnost iOsu? V podstatě při podobné zátěži mi nyní mobil vydrží asi polovinu provozní doby.
Poznám z využití baterie kolik třeba bere komunikace s Watch? Napíše mi to žravost třeba nějaké aplikace na pozadí (vím že jsem třeba v neděli povoloval hudbě stahování přes data, ale přes týden jsem poslouchal hudbu jen přes iPad)?

Ještě se mi tento týden dvakrát stalo, že se mi mobil nezačal nabíjet po napojení kabelu, to se mi nikdy jindy nestalo (orig kabel i nabíječka od iPadu)

Jestli s tím máte nějaké rady či zkušenosti k podělení nebo doporučení, jak tu spotřebu nějak korigovat, budu rád.
Díky

PS: U Watch ta udávaná spotřeba "až 18 hodin" je docela 'zavádějící'; mně vydrží v pohodě dva dny :-)

PS2: v pátek a o víkendu byl mobil téměř stále na wifi, přes týden se na internet dostal naopak téměř pouze přes LTE. Ale dříve jsem to měl taky tak.
Macbook Air 13" 2012 / iPhone 5S / iPad Air 2 / Watch 3 / ... desktop PC :)

ljk
Příspěvky: 34
Registrován: 05 srp 2012 18:31

Re: Výdrž baterie iOS11 iPhone 5s + Watch

Příspěvek od ljk » 14 říj 2017 16:33

Tak přidám aspoň naměřené údaje, kdyby to někoho zajímalo...

Doma, wifi, telefon žere asi 2% za hodinu, to je ok.
45 minut venku, 15 minut rychlé chůze s Nike+ Run na Watch - mobil nejdříve ukazoval pokles baterie asi o 3%, ale pak v jednu chvíli ztratil 10%

Dnes chůze asi jedna hodina (Nike+ run club na Watch), nicméně jsem udělal na iPhone pár fotek, pokles o 13%... pokud Nike+ na hodinkách zatěžuje i mobil, tak je ten pokles asi v pohodě, jinak se mi zdá, že to sežralo docela dost.

Pokles na hodinkách mám asi 2% za hodinu při pasivním užívání (sem tam kouknu na čas nebo nějaké info, notifikace); s hodinou Nike+ mi to sežralo 10%, což beru jako ok

uvidím kolik mi mobil sežere ještě dnes a zítra a jestli se mimo domácí wifi zase rozežere, pak bych to asi svedl na LTE...?
Macbook Air 13" 2012 / iPhone 5S / iPad Air 2 / Watch 3 / ... desktop PC :)

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: Výdrž baterie iOS11 iPhone 5s + Watch

Příspěvek od kesounam » 14 říj 2017 18:44

Možná se pletu , ale podobný problém s větší spotřebou baterky při používání Apple Watch ve spojení s iphone 5 jsem též pozoroval . Když jsem používal iphone 5 bez hodinek které jsem koupil později tak byla spotřeba baterie na telefonu OK. Spotřeba na hodinkách byla velmi dobrá a to hodně používám cvičení a Nike+ na běh , na telefonu iphone 5 šla baterie rychleji dolu ve spojení s hodinkami. Možná se pletu, ale přičetl jsem to bluetooth které na Iponu 5 je ve verzi 4.0 . Po zakoupení iphone SE je spotřeba baterie na telefonu ve spojení s hodinkami parádní . Nevím možná je to jen můj klamný dojem, ale větší spotřebu pročítám i u Vás Bluetooth.
Ještě bych doplnil že na iphonu 5 byl iOS 10.3.3 a na Apple Watch os 3.2.3 . Teď na iphonu SE je iOS 11 a Apple Watch os 4
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

ljk
Příspěvky: 34
Registrován: 05 srp 2012 18:31

Re: Výdrž baterie iOS11 iPhone 5s + Watch

Příspěvek od ljk » 14 říj 2017 20:01

To je dobrá poznámka. Spotřeba bluetooh.
O důvod víc k upgradu :-)

Díky za komentář
Macbook Air 13" 2012 / iPhone 5S / iPad Air 2 / Watch 3 / ... desktop PC :)

Kohyx
Příspěvky: 164
Registrován: 15 říj 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž baterie iOS11 iPhone 5s + Watch

Příspěvek od Kohyx » 15 říj 2017 08:43

Vybíjení by se mělo zastavit, do normálu za pár dnů.
Provozuji magazín FreeBit.cz nejen o Apple smartphonech.

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: Výdrž baterie iOS11 iPhone 5s + Watch

Příspěvek od kesounam » 15 říj 2017 13:21

Kohyx píše:Vybíjení by se mělo zastavit, do normálu za pár dnů.
Smím se prosím zeptat čím máte své tvrzení podložené ? Neb já jsem u iphonu 5 čekal dost dlouho a zcela marně .
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

Kohyx
Příspěvky: 164
Registrován: 15 říj 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž baterie iOS11 iPhone 5s + Watch

Příspěvek od Kohyx » 15 říj 2017 21:19

Podle mě je vybíjení doprovázené akcemi na pozadí díky změně formátu fotek a dalším interakcím. Měl jsem iP7 po aktualizaci taky takovej. Snad to není jen má domněnka.
kesounam píše:
Kohyx píše:Vybíjení by se mělo zastavit, do normálu za pár dnů.
Smím se prosím zeptat čím máte své tvrzení podložené ? Neb já jsem u iphonu 5 čekal dost dlouho a zcela marně .
Provozuji magazín FreeBit.cz nejen o Apple smartphonech.

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: Výdrž baterie iOS11 iPhone 5s + Watch

Příspěvek od kesounam » 16 říj 2017 05:48

No nevím ale mám pocit že iPhone 5s nový formát fotek bude jen umět zobrazit rozhodně ne fotit. Nebudu se přít , ať počká a uvidí .
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

ljk
Příspěvky: 34
Registrován: 05 srp 2012 18:31

Re: Výdrž baterie iOS11 iPhone 5s + Watch

Příspěvek od ljk » 16 říj 2017 06:46

čekám :-)
víkend, kdy byl mobil na wifi, tak ten den a půl, 2% za hodinu idlování
a zase se mi nenabíjel na nabíječce, tentokrát na druhé, takže náhoda že by se mi zrovna poškodila ta původní v tom nebude

v noci jsem ještě aktualizoval na 11.0.3 z 11.0.2, tak to třeba bude lepší
Macbook Air 13" 2012 / iPhone 5S / iPad Air 2 / Watch 3 / ... desktop PC :)

Odpovědět