Ipad 2017 vs tablet s Win

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
jixjox
Příspěvky: 13
Registrován: 28 pro 2012 11:02

Ipad 2017 vs tablet s Win

Příspěvek od jixjox » 04 lis 2017 22:45

Dobrý den,
uvažuji o pořízení tabletu a rozhoduji se mezi ipad 2017 a asus transformer mini T102HA. U toho asusu je pro mě velká výhoda minihdmi a možnost poslat obraz na monitor/projektor. Jinak nabídka tabletových win aplikací je celkem tristní.
U ipadu váhám z důvodu HW: je to v podstatě iphone 6 v jiném balení a kdoví, jak bude zvládat ios11/v budooucnu 12. Nemožnost rozšířit plochu na další monitor je taky nevýhoda.

měl někdo možnost srovnat obě dvě platformy?

to co od toho čekám (web, mail, office, filmy) zvládnou asi obě zařízení podobně.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Ipad 2017 vs tablet s Win

Příspěvek od Hajnejch » 05 lis 2017 09:32

Když už bych kupoval nějaký iPad tak jedině Air2 nebo Pro. S tablety jiných značek zkušenost nemám a ani nechci mít máme doma vše od Apple takže v tom nepomůžu. Ale už jen kvůli výběru aplikací bych neváhal s iPadem. Pokud si koupíte Apple TV tak můžete obraz z tabletu přenášet na televizi taky. A je spousta jiných řešení jak přenášet obraz na televizi. Pravda, něco to stojí ale pak je to fajn.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ipad 2017 vs tablet s Win

Příspěvek od rony » 05 lis 2017 10:46

minihdmi nie je jedina moznost ako poslat obraz na TV. Airplay je ta cesta pre iPad avsak myslim, ze na lightning nasadis aj kable, ktore maju na druhom konci HDMI (uprimne vsak poviem, ze tablet dlhodobejsie nakablovany k hocicomu nie je to, co som vobec niekedy pouzil - napriek tomu bezne z neho posielam obraz do svojej TV) :)

musis si zvazit na akom fore si (prevaha preferencie Apple) a potom aj to, ze tablet ipad a tablet s windows su vcelku odlisne zariadenia.

vykonovo sa ipadov pocnuc modelmi Air nemusis nijako bat. Ten vykon iPhone je tiez vnutri solidny. No system prace na iOS zariadeniach nijako nejde porovnavat so zariadeniami s desktop systemami :) u iOS ti staci vediet, ktore modely (ak kupujes z bazaru) su este prijatelne pre sucasne aplikacie.

Dnesny iphone 5S beha na iOS11, staci ti ako odpoved?

Podla tvojho textu dedukujem, ze hladas skor pocitac, ktory je v tele tabletu (bez klavesnice) ale chces ho podla mna pouzivat ako laptop(desktop). V tom pripade by som zmenil tvoj vyber na macbooky (mb air) a windows pocitace (vratane tych zjednodusenych hw tabletov s win).

premysli si teda, ci skutocne potrebujes tablet alebo skor ti ide o ultramobilne zariadenie s plnym OS.

ps: mal som na testoch aj win tablety.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Re: Ipad 2017 vs tablet s Win

Příspěvek od JirkaT » 05 lis 2017 11:01

jixjox: Tablety s iOS, Windows i Androidem jsem měl nebo mám (nyní mám iOS a Android). Pokud srovnám ovladatelnost, praktičnost a použitelnost, tak: vede Android, těsně za ním iOS a daleko vzadu se potácí Windows. :roll:
Napíšu to zcela jasně: nebrat tablet s Windows. On totiž Microsoft, jak to vypadá, na podporu tabletového použití Windows hází asi bobek... :) Neslavně dopadly i mobilní W10M. :oops:
Jinak na dvou PC a NB používám Windows 10 a není problém.

Pokud je pro tebe důležitá podpora microsoftího cloudu OneDrive, tak i ta paradoxně nejlépe funguje v tomto pořadí: Android, iOS a Win opět vzadu. Moje subjektivní názory, podpořené používáním všech 3 platforem...

jixjox
Příspěvky: 13
Registrován: 28 pro 2012 11:02

Re: Ipad 2017 vs tablet s Win

Příspěvek od jixjox » 05 lis 2017 11:24

děkuji za reakce a zkušenosti. ještě k té myšlence použití: často jezdím do zahraničí, přemýšlel jsem nahradit notebook tabletem, tak abych mohl v letadle využít multimédia (video, hudba, čtení) a při jednání u zákazníka "profi" část (možnost pustit prezentaci v powerpoint, otevřít pdf, dělat poznámky a ideálně rozšířit plochu na projektor). nic dalšího v profi části nepotřebuji.
právě v možnosti rozšířené plochy, připojení myši mi win tablet připadá super. výkonově mám ovšem pocit, že to jsou plečky s minimem optimalizovaných aplikací. S tou nejasnou budoucností celé platformy taktéž souhlasím.
Výkon ipadů je asi výrazně lepší. ovšem "pro" verzi ipadu sráží limity ve způsobu použití jak popisuji.

současný tablet /8 palců android/ a notebook mám kvalitní, ale mou myšlenkou bylo právě odstranit potřebu brát na výjezd dvě zařízení a nahradit je jedním, které by pro ten účel jednání a cesty stačila.

no zdá se, že na takovou kombinaci zatím asi čas nedozrál.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ipad 2017 vs tablet s Win

Příspěvek od rony » 05 lis 2017 12:25

pozri, poznam ludi, ktori v pohode pri cestovani beru iPad a vynechali laptop. Cele je to ale o tom, ze oni predtym v platforme zili niekolko rokov a dokazali si zmenit pracovne prostredie a prostriedky tak, aby im ten iPad stacil. Vzdy vsak maju aj pocitac na solidnejsiu pracu. Predstava, ze by si mal tablet totalne vzdy a na vsetko, to asi este nie.

Ty tuto skusenost nemas, takze s kludom zostan pri vlaceni laptopu a nanajvys si prejdi fazou nejakeho kvalitneho ultramoblneho laptopu - to je napriklad macbook alebo macbook air. U windows ti neviem dat priklad ale iste existuju nejake, ktore maju cojaviem 10 hodin vydrz, SSD a pod.

Tablet nie je nahrada sucasneho pocitaca, to si dost dlho opakuj :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět