Vir v iPadu?

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
afm
Příspěvky: 1
Registrován: 19 bře 2018 12:15

Vir v iPadu?

Příspěvek od afm » 19 bře 2018 12:38

Dobrý den,
Už je to delší doba(cca měsíc), co se mi toto děje. Mám iPad Mini už pár let starý. Fungoval skvěle, aplikace běžely a nebyl ani moc pomalý, i když mi nejde aktualizovat na nejnovější iOS krásně fungoval. Před cca měsícem začal ale totálně blbnout. Nic jsem na něm nedělala a sám začal otevírat aplikace a kamkoli klikat, všechno sám od sebe.Ze začátku to bylo lehké a objevovalo se to zřídka, ale teď se to děje stále. Nechce mě už pomalu ani poslouchat, kdykoli kdy zadávám heslo, abych se do Ipadu dostala kliká to na různé číslice apod. Zkoušela jsem ho několikrát restartovat, ale nic se nezměnilo. Stáhla jsem si AntiVirus, který mi řekl, že je v něm vir, ale za jeho odstranění chtěl peníze. V šoku, že v něm mám vir jsem to i hned vypla a hledala nějaké Antivirusy zadarmo. Přesně nevím, zda tam psali o nějakém viru, ale na sto procent vím, že tam bylo pár chybek, které to chtělo vyčistit. Rozhodla jsem se odinstalovat všechny aplikace apod. Jestli to nebude nějakou t nich, ale ne. Odhlásila jsem se z iCloudu apod, ale nic se nezměnilo. Je možné, že je v něm vir?
Děkuji

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Vir v iPadu?

Příspěvek od ra3662 » 19 bře 2018 12:45

Vir může být všude i v krku.
Které antiviry zdarma byly testovány?

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Vir v iPadu?

Příspěvek od Honza.Mac » 19 bře 2018 12:53

Dát iPad do DFU, obnovit resp. provést restore na poslední iOS, připojit k iTunes a nastavit jako nový - postup který na 100% zabere pokud se nejedná o HW problém s dotykem.
Nikdy neobnovovat data ze zálohy (pokud nějakou máte), vše si budete muset nastavit a nakofigurovat od začátku ....
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Vir v iPadu?

Příspěvek od Mironet » 19 bře 2018 13:09

Téměř jistě je aplikace, kterou jste si stáhla podvodná a chce peníze za nic. Řeknete nám její název?

Problém bych viděl v odcházející dotykové vrstvě, která špatně registruje dotek –> proto ty náhodné znaky. Žádný virus.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vir v iPadu?

Příspěvek od rony » 19 bře 2018 16:03

celkom urcite to dianie v ipade nie je ziadny virus.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět