iPhone 5S - rychlé vybíjení, hřeje

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
LinDan
Příspěvky: 2
Registrován: 03 črc 2018 08:38

iPhone 5S - rychlé vybíjení, hřeje

Příspěvek od LinDan » 03 črc 2018 10:19

Dobrý den,

včera mi přišel použitý iPhone 5S 16GB silver, který jsem před necelým týdnem zakoupil na eBay.de.
Mobil je v dobrém stavu (vizuelně) a vše by bylo fajn, kdyby se, podle mého názoru, celkem rychle nevybíjel. Ráno jsem třeba aktualizoval iOS a během 2-3 minut ubylo 5% baterie. Pak jsem zkoušel nahrávat 5 minut video, opět 3-5% dolů, 15 minut hraní Real Racing 3 - 7% dolů. Mobil jsem nabil na 100% včera v 20:00, dnes v 8:15 jsem byl na 41% a to jsem s mobilem nic moc nedělal! Přijde mi, že se i telefon při některých činnostech docela zahřívá v oblasti mezi logem Apple a nápisem iPhone. Chápu, že to kovové telefony dělají, ale jako hlavní mobil mám momentálně také kovový Xiaomi Redmi 4X a tam mi to přijde v pořádku... V čem by mohl být problém?

Dle faktury byla v telefonu měněna baterie 10. dubna 2018 firmou stuttgart-phone.de.
Mobil přišel naformátovaný, takže appkami by to být nemělo, ještě jsem víceméně nic moc neinstaloval.
Dal jsem za něj 2250,- Kč, je včetně originální krabice - je telefon v takovém stavu případně prodatelný alespoň na díly za nějakou rozumnou cenu nebo to bude o těžkém prodělku?

Díky

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

iPhone 5S - rychlé vybíjení, hřeje

Příspěvek od Maaara » 03 črc 2018 10:41

Zkusil bych udelat DFU - vygoogli si to - a neobnovovat ze zalohy. A uvidis jak se bude chovat uplne cisty. Dej mu pak chvilku na nabijecce aby si vse zaindexoval, to chvilku bude hrat a pak se uklidni. V nastaveni pak koukni na baterii co zere nejvic.
Pomoci treba app Battery Life zjisti stav akumulátoru a pak se uvidi co dal.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4636
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: iPhone 5S - rychlé vybíjení, hřeje

Příspěvek od ra3662 » 03 črc 2018 10:43

Rychlost vybíjení je velice subjektivní, je více faktorů které to můžou ovlivnit. Teplota, tlak, rosný bod :lol: :lol: :lol:

Co se týče ceny, tak nabídni v rubrice prodám za svou představu a postupně snižuj. Zájemce se ozve.
Myslím že těžký prodělek to nebude. :lol: Podívej se na ceny jinde a máš přehled cobydup.

LinDan
Příspěvky: 2
Registrován: 03 črc 2018 08:38

Re: iPhone 5S - rychlé vybíjení, hřeje

Příspěvek od LinDan » 03 črc 2018 11:23

Maara: dobře, děkuji za pomoc, zkusím. V aukci u toho telefonu byly dva obrázky ohledně baterie a HW, možná se budou hodit: obrázek 1, obrázek 2. Já se hlavně bojím, aby nebyl problém v HW, konkrétně v chipu U2 IC, jak jsem četl v souvislosti s rychlým vybíjením a přehříváním na jiném fóru. :?

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

Re: iPhone 5S - rychlé vybíjení, hřeje

Příspěvek od Maaara » 03 črc 2018 11:37

Jasny zkus a uvidis. Ten prvni obrazek je z te app jak jsem psal, ma zelenou ikonu tak ji na store najdes.

Odpovědět