Používať alebo nepoužívať ochranné sklo

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Pjetro15
Příspěvky: 72
Registrován: 22 srp 2016 20:02

Používať alebo nepoužívať ochranné sklo

Příspěvek od Pjetro15 » 19 črc 2018 21:20

Zdravím vás , mám iPhone x už pol roka pred tým som mal tiež vždy iphoni a vždy ochranné sklo teraz v poslednej dobe rozmýšľam nad tým že prestanem nosiť ochranné sklo na svojom iPhone x telefón oveľa lepšie reaguje a má lepšie farby bez skla iPhone nosím vo vrecku a mám originál kožený kryt od apple na mobil si vždy dávam veľký pozor ... odolnosť displeja by mala byt daka myslím že len tak sa neposkriabe pokial nepríde ku kľúčom alebo ostrým predmetom aké máte názory ? Skúsenosti ? Ďakujem vopred za odpoved .

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Používať alebo nepoužívať ochranné sklo

Příspěvek od rony » 20 črc 2018 06:03

Ja som nosieval na predoslych foliu. Xina ma zaoblene hrany, skusil som, nefungovalo, skusil som ochranne sklo, stale zly pocit.

Ja vsak nosim iPhone vzdy v taske (samostatne vrecko), nedavam ho nikde obrazovkou na stol. Mam puzdro s vystupenim okolo obrazovky (original silikon a koza). Preto sa nebojim poskrabania.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Používať alebo nepoužívať ochranné sklo

Příspěvek od Jirka_S » 20 črc 2018 07:05

Ochranná skla z ebay za cca dolar kus i s cestou, platit za to v Česku stokoruny je nesmysl. Používám a nevadí, často mám mobil v kapse i s klíči, drobnými apod., neřeším.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Používať alebo nepoužívať ochranné sklo

Příspěvek od ra3662 » 20 črc 2018 07:38

Odpověď je velice jednoduchá, stačí malá nepozornost a je rýha nedej bože prasklina.
Pak si asi těžko budu říkat pro uklidnění, na fóru psali že nemusím mít sklo.
Za mne tedy ano. Za vlastníka telefonu, to záleží na něm a jeho opatrnosti a šikovnosti. Výčitky pak pouze sobě. :lol:

kocpel
Příspěvky: 37
Registrován: 15 lis 2013 08:00

Re: Používať alebo nepoužívať ochranné sklo

Příspěvek od kocpel » 20 črc 2018 12:32

Já mám na telefonu ochranné sklo a ještě survivor kryt s folií Telefon dam v klidu se všemi věcmi do batohu a mám jistotu, že se mu nic nestane.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Používať alebo nepoužívať ochranné sklo

Příspěvek od SteveJSF » 20 črc 2018 14:45

Ochranné sklo jsem měl jen na jednom iPhonu, který jsem koupil z druhé ruky už s ním. Jinak jsem nikdy žádné sklo ani fólii nepoužíval (od iPhonu 3G) a vetšinou jsem všude pokládal přístroj displejem dolů. Teď už pokládám i displejem nahoru, abych na něj mohl klepnout a vidět hodiny, stav odpočtu, baterie nebo nějakou notifikaci.

Za uplynulých cca 10 let jsem nikdy sklo na displeji nerozbil a ani nijak zásadně nepoškrábal. Záda na X už mají dva pěkné škrábance, ale displej je bez chyby.

Toť moje uživatelská zkušenost, evidentně dost rozdílná od většiny ostatních. Neřeším cenu a kvalitu různých ochranných skel a fólií, jejich odlupování apod. Nemůžu nikomu zaručit, že se mu se sklem na displeji nic nestane, ale mně se holt nikdy nestalo.

Edit:
Dokonce ani dětem, což se fakt divím. Díky tomu se mi doma začínají hromadit nevyužité iPhony.

Uživatelský avatar
Envy
Příspěvky: 95
Registrován: 28 led 2014 23:10

Re: Používať alebo nepoužívať ochranné sklo

Příspěvek od Envy » 21 črc 2018 09:23

Každý to vidí jinak, každý je na to trochu jinak citlivý ale - v práci mimo jiné lepím skla, vidím ledacos, máme tam opravdu ostré světlo na kterém je vidět cokoliv a řeknu Vám - vlásečnice na displeji má zákazník klidně i po jednom dni po vybalení z krabičky a nosení v kapse. Oni o tom neví, ale pokud jim ukážu přeleštěný displej na světle, tak to opravdu jde vidět. Za mě - iPhone displej je šíleně náchylný na mikroškrábance a sklo rozhodně doporučuju. Ať už proti škrábancům nebo případnému rozbití.
Druhá věc je pokud neřešíte takové poškrábání, telefon Vám nepadá a je Vám jedno následný prodej telefonu a jeho hodnota.
 iPhone 11 Pro
 Watch s4
 MacBook Pro 13" Touch Bar

casesik
Příspěvky: 179
Registrován: 25 kvě 2015 09:41

Používať alebo nepoužívať ochranné sklo

Příspěvek od casesik » 21 črc 2018 15:01

Nejlepší nevyndavat z krabičky, pro jistotu tam nechat ještě tu folii a hlavně nepoužívat.

To se pak prodá ještě líp.

Odpovědět