iPhone 4 nefunkci mikrofon

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
matesx
Příspěvky: 5
Registrován: 13 srp 2012 23:46

iPhone 4 nefunkci mikrofon

Příspěvek od matesx » 13 srp 2012 23:57

Mam problem s iPhonem 4. Pri hovorech mi prestal fungovat mikrofon, takze me neni slyset. Ale pri jinych vecech jako je volani pres Skype, Viber nebo v aplikaci diktafon mikrofon funguje bez problemu. Zkusel jsem restart, cistou instalaci pres itunes, dokonce jsem zkousel ios 6 betu 3 ale vsude mikrofon nefunguje. Zkousel jsem volat i pres mikrofon ve sluchatkach, ale taky to nejde. Je to asi nejaka sw vada, ale nikde jsem se nedocet cim je zpusobena nebo jak by se dala opravit. Telefon mi nikde nespad, proste jsem najedou nebyl slyset. Pokud ma z timhle nekdo zkusenosti tak predem diky za odpoved.

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: iPhone 4 nefunkci mikrofon

Příspěvek od lulu » 14 srp 2012 08:31

Prve zkus Restore All Settings, pokud nepomůže čistý Restore v DFU a neobnovovat ze žádné zálohy.

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone 4 nefunkci mikrofon

Příspěvek od Alisczech » 14 srp 2012 09:10

Take bych zkusil DFU bez obnoveni. Pak je to cisty SW a ukaze se zda je problem na aplikacni urovni resitelny uzivatelem nebo jestli je to na servis
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

matesx
Příspěvky: 5
Registrován: 13 srp 2012 23:46

Re: iPhone 4 nefunkci mikrofon

Příspěvek od matesx » 14 srp 2012 10:42

Reset all setings uz jsem proved asi 6x, DFU mod jem taky zkousel, jenom si ted nepamatuju jestli jsem pak dal restore z icloudu nebo ne. Kazdopadne jsem ho odeslal na reklamaci, ale pocitam ze mi ho vrati, protoze v zarucaku mam jiny IMEI cislo nez je v telefonu, coz jsem si pri koupi nezkontroloval. Zatim diky za rady, uvidim co rekne servis.

Uživatelský avatar
dodo_mt
Příspěvky: 168
Registrován: 01 srp 2012 23:26
Bydliště: MT

Re: iPhone 4 nefunkci mikrofon

Příspěvek od dodo_mt » 14 srp 2012 17:06

OT: Dnes sa mi stala velmi zabavna vec... Zavolala ma manzelka ze u nich vo firme nefunguju dva iPhone (riaditelov a riaditelkyn) s tym ze nie je nic pocut v sluchadle... Tak som tam zasiel presiel vsetky nastavenia, resetoval iP a poskusal vsetko mozne... ale ani za otca prist na to preco nic nie je pocut... Odporucil som teda restore cez DFU a bez obnovy dat... Pri odchode som si vsak vsimol ze pani riaditelka ma na iPhone foliu ktora je samozrejme prelepena cez cele sluchadlo... Vravim jej teda s velkym usmevom odsrihnite si z folie a vyskusajte znova... a voalaaa ono to fungovalo... :D

Neviem vobec co to boli za folie ci este povodne ale prekrivali okrem HB celu prednu cast...

A k veci: podobny problem asi nemas nie? :)

dodo
Apple iPhone SE 64GB gold | iOS 9.3.5 - no JB | Orange
Apple iPad Air 2 64GB Wifi gold
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

matesx
Příspěvky: 5
Registrován: 13 srp 2012 23:46

Re: iPhone 4 nefunkci mikrofon

Příspěvek od matesx » 15 srp 2012 00:21

Mam ho skoro 2 roky, takze folie uz tam opravdu neni. On mi mikrofon poprvy vypadnul asi pred mesicem na vikend, ale na to pomohlo vypnout iPhone, vyndat a zandat sim a slo to v pohode, ale pak nekdy v pulce cervence uz me pri hovorech nikdo neslysel.
A dneska se mi vratil telefon ze servisu ze se zavada neprojevila, ale mikrofon porad nejde.

matesx
Příspěvky: 5
Registrován: 13 srp 2012 23:46

Re: iPhone 4 nefunkci mikrofon

Příspěvek od matesx » 15 srp 2012 10:30

Mam jeste dotaz. Muzete mi naspat postup pro DFU mod? Pred servisem se mi to povedlo dat do DFU modu, ale ted jsem zkousel to samy (pripojit k itunes, drzet 10s. Power + Home, pustit Power) jenomze cerna obrazovka nenaskoci a bud se zapne nebo skoncim v recovery modu.
Diky

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: iPhone 4 nefunkci mikrofon

Příspěvek od lulu » 16 srp 2012 00:21

Připojit - Off. Sleep 3sec - sleep+home 10 sec - pustit sleep a drzet jen home cca 6sec.

matesx
Příspěvky: 5
Registrován: 13 srp 2012 23:46

Re: iPhone 4 nefunkci mikrofon

Příspěvek od matesx » 16 srp 2012 18:39

Diky, uz se mi podarilo dostat iPhone do DFU modu, nahral jsem system pres restore a neudelal zadnou obnovu dat. A telefon fungoval asi 20 hodin a ted uz je zase vsechno pri starym, mikrofon proste nefunguje. Volal jsem do servisu, kde uz mi ho jednou vratili s tim, ze se zavada neprojevila. Mam ho pry poslat znova, ale ze to bude tim ze jsem proved Jailbreak, coz jsem neudelal, nebo ze jsem si tam neco nahral, coz u cisty instalace taky neni mozny. Takze ho zrejme vyhodim a pockam az vydaj novy.

schumak
Příspěvky: 48
Registrován: 31 črc 2012 10:20
Bydliště: Brno

Re: iPhone 4 nefunkci mikrofon

Příspěvek od schumak » 17 srp 2012 22:17

Mělo by stačit vyměnit flex s mikrofonem. S touto vadou jsem se setkal už vícekrát.

Odpovědět