Nabíječka iPhone5 Čína

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gngngn
Příspěvky: 104
Registrován: 05 zář 2012 23:43

Nabíječka iPhone5 Čína

Příspěvek od Gngngn » 05 dub 2013 20:36

Dobrý večer,

prosím o radu. Zakoupil jsem na e-shopu shop.applehelp.cz iPhone 5. iPhone po vybalení opticky v bez vady, šlape v pohodě, originální balení, ovšem nabíječka byla americká. Po zhruba 4 týdnech beznadějné komunikace mi konečně z e-shopu zaslali nabíječku do "naší zásuvky". Ovšem bláhový ten, kdo by si myslel, že pánové pošlou originál. Dostal jsem neoriginální adaptér určený (alespoň podle obrázku) pro iP4/4S. Na obalu nabíječky jsou uvedené údaje output mezi 5 - 5.5 V, max 800mA. Na nabíječce samotné jsou údaje 5V a 1A.

E-shop samozřejmě neuvádí, že v balení nejsou origo nabíječky (šedivka/USA dovoz atp. - nevím). Mám po nich požadovat originální nabíječku?

Orig. Apple nabíječka pro iP5 je cca 500,-. Neoriginální nabíjčka cca 130,- CZK.

Máte někdo zkušenosti s podobnými artikly? Bojím se, aby to nějakým způsobem neoddělalo baterku v iP5. Starý iPod touch 3rd g. se zatím nabil v pohodě.

Díky za každou radu či zkušenost.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Nabíječka iPhone5 Čína

Příspěvek od tlacenka » 06 dub 2013 05:45

http://obchody.heureka.cz/shop-applehelp-cz/recenze/

Co se tyka reklamace te nabijecky, chtelo by todle meho resit pisemnou formou doporucene a s dorucenkou.
Mozna je take vhodna cesta "delat blba" a zaslat kopie veskere komunikace - mailu i faktur na COI a SOS s tim, ze mate takovy problem a jak mate postupovat pri jeho reseni.

Co se tyka napajeni a spol, tak co jsem koukal letem svetem, tak ty nabijeci hodnoty jsou identicke, tzn dle meho zadny problem (myslim nabijecku na iphone 4).
Dalekolevneji vas vyjde koupit si redukci z americke zasuvky na evropskou, coz uz je ted jedno:)

A zasada je vzdy kupovat od apple nebo APR, pripadne od AR, pokud kupuji nove veci, protoze je to proste zaruceny "klid" se servisem

Odpovědět