Problém s Lightningem u iPadu

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Random Citizen
Příspěvky: 3
Registrován: 24 kvě 2013 13:07

Problém s Lightningem u iPadu

Příspěvek od Random Citizen » 24 kvě 2013 13:35

Zdravím,
jsem jeden z těch nechvalně proslulých uživatelů, co registraci na fórum vyplní pouze z důvodu potřeby o pomoc. Tak doufám, že na mě hned nezačnete házet rajčata... 8-)

Mám takový velmi konkrétní problém, na nějž jsem řešení na internetu hledal zbytečně, a ani v servisu si s ním, kromě kompletního rozebrání či výměny zboží, nevědí rady. Bude to tak tři-čtvrtě roku, co si užívám funkce iPadu čtvrté generace (tj. pořád v záruce) - zároveň mám dvě kočky a ty k elektronice nikdy žádnou větší úctu nechovaly. A tak jednoho dne, když jsem si chtěl dát iPad nabíjet, jsem si všimnul, že konec Lightning to USB kabelu je ohnutý do ostrého úhlu. No co, to se možná často nestává, ale lepší než škrábanec na displeji - ohnul jsem tedy Lightning zpátky, zasunul do iPadu a šel po svých. Jenže když jsem se po nějaké době vrátil, iPad se nenabíjel. No a teď to začne - když jsem se pokusil Lightning znovu vysunout, prakticky se rozpadl a ocelová část, která jej chrání, v iPadu zůstala.

V čem je tedy problém? Tenhle kabel už je kaput, nepoužitelný - což by mi problém nedělalo, koupit nový je to nejmenší, ale neplechu dělá ta ocelová část, která zůstala v jacku iPadu. Nemá někdo z Vás nápad, jak se jí zbavit - resp. vyndat? Zkoušel jsem jehlu a nůžky na nehty, jenže jsem trochu opatrnější a nechci zase rozbít či poškrábat ten samotný jack. Byl jsem s tím i v servisu, konkrétně v iSupportu na Andělu, ale i tam bylo krátké snažení neúspěšné. Bylo mi řečeno, že pokud se mi tu ocelovou část nepovede vydolovat osobně, nic jiného než reklamace nebo vyjmutí skla a rozebrání nezbývá. Obou možnostem se pochopitelně bráním, protože u reklamace vady, jež nebární používání, je primární výměna zboží a data se mi ztrácet moc nechce. U výměny skla zase hrozí riziko jeho poškození, protože si můj iPad už pár pády prošel a přesně to je u výměny skla klíčové.

Cením si sebemenší rady, přinejhorší i doporučení servisů. Jen pište, já budu pitvat jack a snažit se toho ocelovýho sr*če nějak vyrvat. Kočky už přednášku o zacházení s Apple komponenty dostaly, to bez obav.
Předem díky. :idea:

KaldaJ
Příspěvky: 265
Registrován: 27 led 2013 21:03

Re: Problém s Lightningem u iPadu

Příspěvek od KaldaJ » 24 kvě 2013 13:44

1. postup vydolování - kolikrát jsem tu už na fóru zažil radu hodinářského náčiní. Přijde mi to vcelku rozumné, sám k takovému přístup nemám a když řeším obdobné problémy, osvědčilo se mi chirurgické ;-)

2. "Ztráty dat" bych se zase až tolik nebál, pokud máte iCloud nebo jste alespoň občas zálohoval přes iTunes... Jako chápu, bez kabelu nebo režimu "nabíjení" teď už bohužel synchro neuděláte :-/

3. Co do servisování takových "vychytávek" (strhnutý šroubek, zaseknutá redukce SIM karty atd.) se mi docela osvědčil Macwell - není to sice autorizovaný/smluvní servis (autorizovaný v ČR není, smluvní jsou pak iOpravna a Český servis), ale vždy mi to udělali za rozumný peníz a na počkání.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Problém s Lightningem u iPadu

Příspěvek od tlacenka » 24 kvě 2013 15:16

ipad 4te generace je lepeny - viz http://www.ifixit.com/Teardown/iPad+4+W ... wn/11462/1
tam mate jak ho rozebrat.
ad chirurgicke naradi - videl bych na toto idealni pean :)

pomodlil bych se k bohu
pomodlil bych se k alahu
pro jistotu bych vzyval pohanske bohy
egyptske bohy bych take nevynechal
rozloucil se s ipadem
vzal male klesticky, pripadne pinzetu (nejsem si jisty, jestli to pinzeta udrzi) a pouzil brutalni silu
ale ja nejsem vy :)
take by bylo vhodne sem bouchnout nejake foto at je predstava, jak to vlastne vypada ten vas stav.
a nebo reklamace a rozloucit se s daty.... pokud nemate tedy zalohu...

Uživatelský avatar
Random Citizen
Příspěvky: 3
Registrován: 24 kvě 2013 13:07

Re: Problém s Lightningem u iPadu

Příspěvek od Random Citizen » 24 kvě 2013 15:46

Jó, foto bych samozřejmě hodil rád, ale ono nejenom že i okem to je špatně vidět, ale hlavně je fotoaparát iPadu z mé dostupné elektroniky asi nejlepší. Alternativy jsou vyloučeny, pokud nejste sadomasochista a nevyžíváte se v zaostřování pixel po pixelu :D (a i tehdy by Váš úspěch byl velice nepravděpodobný).

Zatim to vážně vidím celý víkend na dolování, potom případně servis. Doporučovaný macwell vypadá velmi přijatelně, takže když mě Apple konektory přechytračí, můžou se těšit ze zákazníka navíc. I přes všechny milodary božstev rozdílných kultur bych totiž s rozebíráním jenom škody znásobil. A to podstatně. :?

Uživatelský avatar
MacUpgrades
Příspěvky: 129
Registrován: 23 kvě 2013 08:57
Bydliště: Praha

Re: Problém s Lightningem u iPadu

Příspěvek od MacUpgrades » 24 kvě 2013 15:53

Pokud sla ta vec dovnitr, ven musi jit take :-) zevnitr moc nezatlacite , to by se musel stejne celej lithning dock vymenit , coz zahrnuje rozborku / zborku .. Do rozebirani "doma" bych nedoporucoval se poustet , pokud takove opravy nedelate bezne , na 95 % rozlomite digitizer , ty samolepky fakt drzi pekelne a videa z youtbue, kdy rozebiraji demostracne uz jednou otevreny kus , na ty bych moc nedal , realita byva jina.

Co zkusit nejakej figl + neposkodit konektor ( protikus /samici ) rejpanim okolo ? Ja osobne bych zkusil bud prilepit nebo pripajet k tomu zbytku neco a za to to tahnout ven , zalezi, jak hluboko to je a kolik couha ven . Na klesticky a jehlicky tam mista moc neni. Exchange za dlouhy peniz nakonec muzete udelat vzdycky.
... už 20 let s Macem

Uživatelský avatar
Random Citizen
Příspěvky: 3
Registrován: 24 kvě 2013 13:07

Re: Problém s Lightningem u iPadu

Příspěvek od Random Citizen » 24 kvě 2013 18:08

Řeknu to takhle...
HALLELUJAH :!:

Pomohlo přesně to, co jsem nechtěl použít - síla. Vzal jsem nůžky na nehty a nejprve se je snažil zapřít o strany toho kovu a vytáhnout jej. Pak jsem si řekl, že to je blbost. Vzal jsem je pořádně a ryl jsem do jedný hrany. No a ta sv*ně byla venku. Malá, kovová, bezvýznamná. Novej lightning už je zapojen a iPad se vesele nabíjí.

Díky všem za rady. Upřímně, měl jsem po ruce zubařský rejpátko a kontakt na Macwell v záložkách. Ale sakra, příště se s tim už párat nebudu. Sláva hrubé síle a výbušninám - řešením všech lidských problémů!

Odpovědět