Jaký přehrávač pro iMac -> DAC

Věnujete se hudbě nebo práci se zvukem? Hledáte správnou audio aplikaci pro MacOS X nebo iOS? Zde najdete podobně zaměřené uživatele.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, JKL

Odpovědět
Roman
Příspěvky: 62
Registrován: 07 lis 2012 13:26

Jaký přehrávač pro iMac -> DAC

Příspěvek od Roman » 19 čer 2014 09:34

Zdravím, po pořízení externího D/A převodníku, bych do něj chtěl posílat hudbu z iMacu.
Nejpravděpodobněji přes USB, možná optikou, coax to nemá.
iTunes nepoužívám a tak chci požádat o radu ohledně alternativy Win přehrávače Foobar2000.
Jde mi o to, dopravit přes USB hudbu do DACu bez vylepšování, přepočítávání, prostě tak jak jedinčky a nuly plynou jí poslat do USB.

Používáte někdo iMac připojený na DAC - Preamp - Amp? Jak to máte vyřešeno?

db.
Příspěvky: 107
Registrován: 05 srp 2012 07:34

Re: Jaký přehrávač pro iMac -> DAC

Příspěvek od db. » 22 čer 2014 10:19

Sem to vyřešil přez ATV. Ale to je asi něco jiného než hledáš. iMac iTunes-Airplay-ATV optika-DAC.
Respektíve jsem koupil ATV 1gen. Vyměnil ji disk za SSD (hluk). ATV je tedy zdroj s muzikou a k přehrávání používám jako dálkový ovladač to co je zrovna po ruce: iMac, iPhone, iPad nebo jednoduše dálové ovládáni k ATV.
☕ kavárenský povaleč - Certified Trainer
*Gorenie K337 *Elektrolux EWT1000 *Eta Compact *Tefal Aquaspeed 250

Uživatelský avatar
Akuba
Příspěvky: 87
Registrován: 10 zář 2012 21:19

Re: Jaký přehrávač pro iMac -> DAC

Příspěvek od Akuba » 22 čer 2014 23:40

Je to:
1. D/A převodník na způsob Hi-Fi komponentu, nebo
2. externí zvuková karta?

1. Nejjednodušší je propojení iMacu z kombinovaného sluchátkového/optického výstupu rovnou do převodníku.

Při využití AirPlay se mi daří posílat jen zkonvertovaný PCM stereo signál (do AppleTV nebo Airport Express), což by mohl být problém u vícekanálového audia... (Pokud to jen neumím nastavit, prosím poraďte.)

2. Jediné funkční řešení je propojení přes USB.


Nejsem si jistý, jak dobře funguje správa hudební knihovny ve VLC, ale podporu pro digitální přenos zvuku má slušnou a bohaté možnosti případného nastavení také. A nebyly by náhodou iTunes tou alternativou, kterou hledáte?

Roman
Příspěvky: 62
Registrován: 07 lis 2012 13:26

Re: Jaký přehrávač pro iMac -> DAC

Příspěvek od Roman » 23 čer 2014 12:33

Má to být řešení ve stylu HIFI/High End komponentu, konkrétně D/A převodníku.
Takže potřebuji tenhle DAC propojit s iMacem, buď tou optikou a nebo asi lépe USB protože to mi nesníží parametry některých 24/192 souborů.

Jestli se tomu dá říct externí zvuková karta, nevím, ale vlastně asi ano, protože v principu chci, abych klikl na album, nebo skladbu
a ta cestovala bez přepočtu v počítači iMac -> USB -> DAC -> Preamp -> Amp

iTunes nevím... nepoužívám ho, nevím co mi dělá se skladbami a cítím, že to nemám úplně pod kontrolou.
Navíc neumí FLAC. Vím, že se to dá konvertovat na ALAC, ale já právě nechci nic konvertovat, protože za dva roky zas můžu řešit, že mi jiný OS nečte ALAC a dělat to celé jen proto, aby mi iTunes navíc nabídl organizaci muziky, kterou nechci, je práce navíc.
Jsem si skoro jist, že třeba VLC má horší možnosti správy muziky, ale to nehledám. Vyznám se ve své muzice sám a stačí mi na to organizace dle alb ve složkách.

Jediné co vlastně potřebuji vědět, jaký player umí písničku vzít a bez přepočítávání jí posílat do USB.
Nevím jak se po připojení DACu přes USB iMac chová, jestli ho pozná jako nějaký externí zvukový HW a pak se to dá někde přepnout...

Uživatelský avatar
Akuba
Příspěvky: 87
Registrován: 10 zář 2012 21:19

Re: Jaký přehrávač pro iMac -> DAC

Příspěvek od Akuba » 24 čer 2014 21:52

A po optice neprojde 24/192?
Pokud se DAC připojuje přes USB, tak by ho měl iMac rozpoznat (v horším případě po nainstalování ovladačů) a pak se dá nastavit jako výchozí zvukové zařízení v Předvolbách systému.
U specifických audio formátů je asi dobré kouknout na podporované formáty na stránkách výrobce softwaru.
Já přehrávám z VLC optikou do AV recieveru, mám nastaveno, aby nepřeváděl audio do jiného formátu a rovnou ho hrnul na optický výstup.

Roman
Příspěvky: 62
Registrován: 07 lis 2012 13:26

Re: Jaký přehrávač pro iMac -> DAC

Příspěvek od Roman » 26 čer 2014 08:40

Právě na té optice má Apple omezení na 24/96. Nejde o život, ale to mě mrzí :-)
Takže připadá do úvahy to USB. Jestli tvoje slova chápu dobře, tak v ideálním případě po připojení DAC ho mac pozná a zařadí ke zvukovému hardware. Já si potom zvolím, aby mi šel zvuk přes USB ven vlastně na úrovní OS, nikoli playeru a někde pak zvolím to o tom nepřevádění do jiného formátu.

Uživatelský avatar
Akuba
Příspěvky: 87
Registrován: 10 zář 2012 21:19

Re: Jaký přehrávač pro iMac -> DAC

Příspěvek od Akuba » 05 črc 2014 20:27

Jojo, přesně tak by to mělo fungovat. Pokud zvukové zařízení umí převádět takhle vysoké vzorkování, tak pak by to po nastavení v systému neměl být problém. Kdysi jsem ve studiu nahrával i přehrával ve 192/24, ale ta karta měla vlastní ovladače. pokud je ten převodník kompatibilní s Core Audio, pak stačí jen zapojit a hrát. (To podporuje spousta zvukových karet, ale jak je to s HiFi komponenty, to zkušenost nemám.) Tzn. při nákupu se podívat na případnou podporu CA nebo kompatibilitu ovladačů s aktuální verzí OS X.

Odpovědět