Problém s odebíráním songů z iTunes library

Věnujete se hudbě nebo práci se zvukem? Hledáte správnou audio aplikaci pro MacOS X nebo iOS? Zde najdete podobně zaměřené uživatele.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, JKL

Odpovědět
Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 658
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Problém s odebíráním songů z iTunes library

Příspěvek od looke » 10 bře 2015 10:11

Casto se mi stava pri synchronizaci s iPodem, ze ze seznamu skladeb nejaky track vymazu, ale v knihovne patrne zustane, jelikoz pak mi to porad pise, ze track xxx nejde zkopirovat, protoze nebyl nalezen... pripadne, ted jsem si tam dal poslechnout asi 3 GB wav a kdyz jsem ho smazal z tracklistu, tak stejne mi to iTunes chtely do iPoda nakopirovat a tvrdily, ze mam nedostatek mista na disku... :/ jde nejak v iTunes navolit, aby se mazalo to co vymazu ze seznamu skladeb i z knihovny? diky moc
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Problém s odebíráním songů z iTunes library

Příspěvek od Hajnejch » 13 bře 2015 16:31

Mám nastavenou Přidávat hudbu manuálně a když se přepnu v iTunes na konkrétní zařízení a tam vyberu Na mém zařízení Hudbu a smažu to tam tak se mi to smaže i v mobilu. Pokud něco smažu v telefonu a pak dám synchronizovat mobil v iTunes tak se to smaže i v iTunes v přehledu na mém zařízení.
CapturFiles_1.jpg

Pokud ale používáte Zaškrtávací seznamy (viz níže) tak zrušení zaškrtnutí a poté synchronizace odstraní muziku z telefonu. Pokud jí ale v telefonu smažete a nezrušíte to zaškrtnutí tak se vám to při nejbližší synchronizaci bude snažit znova nahrát do telefonu. A pokud jste jí smazal i z počítače tak se vám tam objeví i ta hláška o nedostupnosti.
CapturFiles_2.jpg
A co se týče vaší otázky zda jde navolit zda se má smazat deska jak z knihovny tak z iTunes tak ano ale nefunguje to ještě i s mobilem. To znamená že si jí smažete z disku na Macu i z iTunes ale v mobilu vám zůstane. Tam jí musíte smazat ručně.
CapturFiles_4.jpg
Naposledy upravil(a) Hajnejch dne 13 bře 2015 16:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 658
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: Problém s odebíráním songů z iTunes library

Příspěvek od looke » 13 bře 2015 16:44

Dekuju za info. Zkousel jsem to, vsechno funguje, jenom z iPoda nemuzu mazat :( I kdyz ho vysunu, odemknu a pote zasunu, tak stale je jeho ikone na plose preskrtnute kolecko (viz foto) a po kliku pravou mysi na skladbu v iTunes moznost smazat nemam :/

Obrázek
Naposledy upravil(a) looke dne 13 bře 2015 17:00, celkem upraveno 2 x.
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Problém s odebíráním songů z iTunes library

Příspěvek od Hajnejch » 13 bře 2015 16:49

Samozřejmě.

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 658
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: Problém s odebíráním songů z iTunes library

Příspěvek od looke » 13 bře 2015 16:59

Pardon - upravoval jsem predchozi prispevek :)
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Problém s odebíráním songů z iTunes library

Příspěvek od Hajnejch » 13 bře 2015 17:33

Za prvé je třeba všechna iOS zařízení synchronizovat pouze s jednou knihovnou. To moje "Samozřejmě" platilo pro iTunes a synchronizaci s mobilem. Proč máte na ploše přeškrtnutý iPod nevím, já iPod nemám a telefon na ploše není možné zobrazit tak jako máte zobrazený iPod. Ale něco vám to spojení musí rušit. Restartujte Mac i iPod a pokud nemáte tak aktualizujte jak iTunes tak popřípadě I OSX. Víc vám s tím bohužel už neporadím.

A k tomu mazání. Tohle nevidíte?
CapturFiles 2.jpg

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 658
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: Problém s odebíráním songů z iTunes library

Příspěvek od looke » 13 bře 2015 18:19

Mam k dispozici pouze toto:
nejde_smazat_ipod.jpg
Naposledy upravil(a) looke dne 13 bře 2015 20:00, celkem upraveno 1 x.
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 658
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: Problém s odebíráním songů z iTunes library

Příspěvek od looke » 13 bře 2015 18:46

muzu se jen zeptat,jak sem vkladat obrazky, aby se zobrazovaly mensi a zvetsily se az po rozkliknuti? dekuju
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Problém s odebíráním songů z iTunes library

Příspěvek od Hajnejch » 13 bře 2015 19:28

Pod mými a Demonicusovo příspěvky máte odkaz Jak používat Macfórum tak si to pročtěte. Tam se dozvíte skoro vše. A pokud by jste potřeboval ještě něco tak je zde rubrika Komunita a sekce Macfórum, tak tam je možné pokládat dotazy ohledně fóra.

Tam co to děláte to tak nejde smazat. Vy jste přepnutý na iPod a tam to smažete deletem, ale jen pokud máte zaškrtnutou ruční synchronizaci. Aby se vám zobrazilo to menu jako mě tak se musíte přepnout nahoře do Hudby. A tam jdou pak mazat skladby alba nebo celý interpreti jak ukazuji na obrázku výše a nebo rovněž klávesou.

Tady je malý návod kde co mazat.
CapturFiles_1 2.jpg

Odpovědět