Garage Band

Věnujete se hudbě nebo práci se zvukem? Hledáte správnou audio aplikaci pro MacOS X nebo iOS? Zde najdete podobně zaměřené uživatele.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, JKL

Odpovědět
Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Garage Band

Příspěvek od Jirka_S » 11 zář 2015 10:38

Jste-li tu někdo, kdo máte Garage Band v malíčku a chtělo by se mu napsat pár vět, byl bych velmi vděčen. :)
Jde mi o jednoduchý postup, jak si vytvořit nějaký třeba rock and rollový nebo rockový základ bicí a basu, třeba v E-dur, abych si to mohl pustit a přes kombo s kytarou bych si k tomu jamoval až do zblbnutí. Případně si tu kytaru nahrát k tomu. Jinak na kytaru mám a používám na hraní doma Mobile Pod, mám ten i s mikrofonem, s iPadem docela fajn věc.

Uživatelský avatar
i!i
Příspěvky: 8
Registrován: 20 lis 2015 07:52

Re: Garage Band

Příspěvek od i!i » 23 led 2016 11:57

Garage band nemám v malíčku, ale popíšu aspoň tu omáčku okolo

Hraju stylem el.kytara > šňůra > iRig HD (výhodou jiných podobných zařízení může být např. že připojíte různé nástroje i zpěv, příp. mají zvukový výstup, kterým by se dá vést zvuk do PA) > iPad (větší displej se může hodit v Garage Band) > aplikace Bias Amp (stažení zvukově namatchovaných kyt. nebo bas. zesilovačů a možnost upravit si je podle svého), aplikace Bias FX (možnost importovat zvuk zesilovače z Bias Amp a dát před něj / za něj efekty a opět si pohrát s nastavením). Přes sluchátkový výstup iPadu se kabelem minijack-minijack můžete propojit do libovolného reproduktoru nebo zesilovače. Pokud jde o mobilitu, může být tím reproduktorem třeba Marshall Kilburn (výdrž na baterii 20hod., hlasitost dostatečná pro cvičení - 30W při napájení ze sítě, na baterku míň). Bohužel, PositiveGrid (vývojář Biasu) se potýká s problémy (bugy) svých aplikací způsobenými přechodem na iOS 9 a ne a ne to spravit, takže lepší volba je momentálně asi aplikace ToneStack. Za zmínku stojí i možnost použít Bluetooth pedalboard pro přepínání kytarových presetů a ovládání efektů, ale pozor na kompatibilitu konkrétního pedalboardu s vaší oblíbenou kytarovou aplikací.

V GarageBand můžete nahrát kytaru nebo basu přes rozhraní "Aplikace InterApp audio" - vybrat Bias FX a uvnitř GarageBandu začít nahrávat zvuk, který máte nastavený v Bias FX. Bicí se dají přidat několika způsoby - 1, Garageband virtuální drummer, 2, Garageband apple loops 3, nahrát stopu bicích z jiné aplikace (např. Drumjam). Nahrávání bicích z Drumjam funguje tak, že přes rozhraní "Aplikace Interapp audio" vyberete a otevřete Drumjam, kde se vám objeví ikonka GarageBand a pod ní ikona record, ikona play/pausa a ikona rewind. Kliknutím na rewind synchronizujete začátek stopy a kliknutím na record se stopa nahraje v GarageBand. Nahrávání se automaticky vypne na konci stopy. Přepněte se do GarageBand a dolaďte hlasitost stopy.
Mini 4

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Garage Band

Příspěvek od Jirka_S » 24 led 2016 08:46

Díky moc za opravdu obsáhlou odpověď! 😊👍

Uživatelský avatar
i!i
Příspěvky: 8
Registrován: 20 lis 2015 07:52

Re: Garage Band

Příspěvek od i!i » 24 led 2016 10:19

Rádo se stalo.

Díky Interapp audio se v otevřené aplikaci (drumjam) použije tempo z Garage Band. Kdybyste chtěl měnit tempo celé skladby po nahrání stop, stačí v Garage Band vybrat stopu, kliknout na ní a v Nastavení zatrhnout Sledovat tempo a výšku, a tempo stopy se přizpůsobí tempu skladby.
Mini 4

Uživatelský avatar
sstopar
Příspěvky: 43
Registrován: 17 kvě 2016 12:34

Re: Garage Band

Příspěvek od sstopar » 08 říj 2016 11:43

Po reinstalaci na Sierru mi Mac píše, že mám v paměti cca 2,4GB souborů GarageBand, které ale nechci. Jak se jich nejčistěji zbavit. Všech... Díky.
 iPhone 3GS 16GB/Phone 7+ 128GB  Macbook Air 128 GB 2015  Magic Mous  iPad 2018 128 GB Wifi +  Pen  iPad 2 64 GB Wif. + cel.  TV3  Watch Sport 1

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Garage Band

Příspěvek od MICKI2701000 » 12 říj 2016 08:42

Smazat z library v uzivateli ci klasicke library na disku ted uz si to nepamnatuju.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
Tarabys
Příspěvky: 106
Registrován: 29 led 2014 20:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Garage Band

Příspěvek od Tarabys » 08 pro 2016 15:17

Jen doplním, že velice slušné (a aktualizované) informace se dají najít na TheGarageBandGuide.com.

Třeba to někomu pomůže... ;)
MacBook 12" (Early 2015) 1,1GHz Intel Core M, 8GB RAM, 256GB; iPhone 11 128GB; Apple TV 3G; Kingston MobileLite Wireless; (můj Instagram)

Odpovědět