Přehrávač pro hudbu z NAS serveru.

Věnujete se hudbě nebo práci se zvukem? Hledáte správnou audio aplikaci pro MacOS X nebo iOS? Zde najdete podobně zaměřené uživatele.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, JKL

Odpovědět
Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Přehrávač pro hudbu z NAS serveru.

Příspěvek od SharkeeCZ » 23 lis 2015 06:55

Prosím o tip na appku, nebo postup, jak na hudbu v m4a, kterou mám na lokálním serveru. Když se přihlásím přes aplikaci k tomu NASu, tak si to stáhni i do offlinu, ale nevidím ji v přehrávači hudby, což bych rád. Nechce se mi ta hudba synchronizovat přes iTunes. Mate někdo tip jak na to? Jaká appka umí scannovat všechny složky a dohledat i tuto offline hudbu a zároveň umí i hudbu z AppleMusic? Na tom NAS mám hudbu z AID, který nemám standardně v iPhonu. Pomůže v tom nějak i Cloud třeba? ITunesMatch nechci, kvuli horší kvalitě oproti m4a. Jde mi jen o alba, která v AppleMusic nejsou, samozřejmě.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Přehrávač pro hudbu z NAS serveru.

Příspěvek od ra3662 » 23 lis 2015 08:44

A co tak otestovat toto:
označím skladby nebo alba které chci, stisknu ALT a přetáhnu je na iTunes?
Jsou v iTunes, jdou přehrát a zároveň tam nejsou datově.
Nevyhovuje?

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Přehrávač pro hudbu z NAS serveru.

Příspěvek od SharkeeCZ » 23 lis 2015 08:47

Píši v úvodním příspěvku, že to nechci tahat přes iTunes. Mám to na NASu a nechci to zase zpět ukládat do PC nebo MBA. Navíc pak je problém, když to budu chtít vymazat, budu muset zase připojit iTunes. iTunes jsou por mně zlo, kterému se vyhýbám. Nerád drátuji.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Přehrávač pro hudbu z NAS serveru.

Příspěvek od ra3662 » 23 lis 2015 09:56

No nic jsem o znovuukládání nepsal, ale budiž. Psal jse o přetažení s ALT.
Takto uložené skladby na NAS či extérním disku jdou bezproblémově smazat, i když iTunes není připojeno.

Ale budiž, proti gustu, ...

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehrávač pro hudbu z NAS serveru.

Příspěvek od casey » 23 lis 2015 10:46

Nebo je dát do iTunes bez kopírování (nechat originální soubory na NASu).
Mimo iTunes to s tím, co potom chceš, asi moc fungovat nebude.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Přehrávač pro hudbu z NAS serveru.

Příspěvek od SharkeeCZ » 23 lis 2015 11:55

ra3662 píše:No nic jsem o znovuukládání nepsal, ale budiž. Psal jse o přetažení s ALT.
Takto uložené skladby na NAS či extérním disku jdou bezproblémově smazat, i když iTunes není připojeno.

Ale budiž, proti gustu, ...
Pokud zmáčknu ALT tak se nekopírují do PC, ale jdou jen do Cloudu iTunes? Uvidím je pak v iTunes nebo v aplikaci Music? Pokud ano, tak to je přesně to co chci.

To mazání jsme myslel v případě synchronizace PCaiPhonu, kdy co je přidáno přes iTunes, jde z iPhonu odstranit zase jen přes iTunes. Nešlo mi o NAS, tam iTunes nemám.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

okubis
Příspěvky: 29
Registrován: 04 kvě 2015 15:27
Bydliště: Přerov

Re: Přehrávač pro hudbu z NAS serveru.

Příspěvek od okubis » 18 kvě 2016 22:33

Ahoj.. pokouším se z NAS přidat album do knihovny pomocí ALT ( aby zdrojový soubor zůstal na NAS a uložil se pouze odkaz.. )
dotaz zní :
1, jak poznám která alba jsou v MAC os - a která zástala datově na NAS ( pokud to vůbec lze kombinovat )
2, ať dělám pomocí ALT cokoli, ve finderu vidím velikost dané skladby / alba - na SSD MAC ve složce a itunes / viz : /Users/XXXXXXXXX/Music/iTunes/iTunes Media/Music/Pearl Jam/The complete x-mas singles (91-99)/01 Let me sleep.mp3 / .. připadá mi že se data nakopírovali i na HDD v macu.. v případě odpojení wifi jde jakákoli písnička z alba přehrát.. vše tedy nasvědčuje tomu, že se opravdu kopírují na sdd disk MAC

děkuji za radu.. Olda K.
Macbook pro 13,3 retina ( late 2014 )
iPad AIR2, 16gb
iPhone 7, 128gb
iPhone 4, 8gb

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Přehrávač pro hudbu z NAS serveru.

Příspěvek od ra3662 » 19 kvě 2016 07:50

Pokusil ses někdy podívat na označenou písničku (popř. album) a zmáčknout kombinaci CMD +I?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehrávač pro hudbu z NAS serveru.

Příspěvek od rony » 19 kvě 2016 11:42

SharkeeCZ píše:Píši v úvodním příspěvku, že to nechci tahat přes iTunes. Mám to na NASu a nechci to zase zpět ukládat do PC nebo MBA. Navíc pak je problém, když to budu chtít vymazat, budu muset zase připojit iTunes. iTunes jsou por mně zlo, kterému se vyhýbám. Nerád drátuji.

ja mam fyzicky subory s mp3 na NAS.

V iTunes som vypol kopirovanie do zlozky iTunes, takze ked nove subory vkladam do kniznice itune (chytim myskou, hodim do itunes), tak zostavaju na tom mieste odkial som ich myskou hadzal. Cize musia tam aj samozrejme zostat!

Tym padom mam aj kniznicu iTunes aj viem, ze subory su na NAS a normalne ich vidim vo Finderi (co vobec nikdy nerobim, nevidim uz dovod).

iTunes je jediny nastroj lebo ma nebavi hrat sa na ajtaka a hrabat sa vo vnutornostiach pocitaca, aby som si vypocul nejaku hudbu. iTunes mi spravuju albumy, robia to dobre, mam tam doplnkove informacie, ktore mi organizacia hudby v suborovom systeme nikdy neda :-)

Psychicke problemy, co mas z iTunes vyplyvaju podla mna z toho, ze sa ti nechce doplnovat kniznicu o veci, ktore k hudbe musia byt (spravne ID3, obrazky obalov atd.). V momente ako mam takto urobenu kniznicu v itunes sa uz nechcem vratit do blbuckeho organizovania v zlozkach filesystemu :)

V kazdom pripade, nemas problem - prehravacov priamo zo zlozky je dost.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: Přehrávač pro hudbu z NAS serveru.

Příspěvek od musashi » 19 kvě 2016 12:36

Co je to za NAS? Třeba Synology nebo QNAP mají vlastní aplikace, které to z toho NASu umí streamovat, takže se to přehrává přímo z NASu a lokálně se nic neukládá (cache samozřejmě neberu v potaz).
Samozřejmě nevýhoda je ta, že je to separátní aplikace a není to součástí jedné aplikace.

okubis
Příspěvky: 29
Registrován: 04 kvě 2015 15:27
Bydliště: Přerov

Re: Přehrávač pro hudbu z NAS serveru.

Příspěvek od okubis » 21 kvě 2016 12:22

Tak problém u mě vyřešen.. měl jsem hloupě zaplé kopírování do složky iTunes ...proto to nebralo ALT v potaz..

takže problém mezi klávesnicí a židlí .. :-) ale takových ještě bude ..

Díky za nakopnutí .. Olda
Macbook pro 13,3 retina ( late 2014 )
iPad AIR2, 16gb
iPhone 7, 128gb
iPhone 4, 8gb

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Přehrávač pro hudbu z NAS serveru.

Příspěvek od Jirka_S » 04 lis 2016 18:14

Hodím to sem: mám doma na vyzkoušení síťový přehrávač Cambridge CXN a zkouším přehrávat hudbu, uloženou v mp3 ve složce music na NASu Synology DS216play. Cambridge vidí Synology, pak má nabízí složky hudba, fotografie a video. Složku video otevře i s podsložkama, u music hlásí prázdnou složku. To nevím proč, třeba appka Remote Files v iPhonu si tuto složku z NASu v pohodě načte, co mohu dělat blbě? Jsem z toho jelen.

Odpovědět