Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Věnujete se hudbě nebo práci se zvukem? Hledáte správnou audio aplikaci pro MacOS X nebo iOS? Zde najdete podobně zaměřené uživatele.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, JKL

Odpovědět
swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od swenak » 10 pro 2015 11:58

Zdravím.

Umíte někdo doporučit něco namísto iTunes pro Windows a Hudba pro iOS. Čím více chci iTunes používat, tím více zjišťuji, jaká je to ......, asi nejhorší app, co jsem za 30 let používal. To samé app Hudba, ta sice není extra špatná, ale komfortní není.

Co mi vadí? Pokud do iTunes přetáhnu vložím adresář, ono mi to založí playlist s jeho názvem, ale pokud je v adresáři třeba m3u, tak založí další playlist, někdy s jiným názvem (dle toho, jake je m3u vytvořeno). Když ale vložím více adresářů, tak se to chová jinak a založí někdy ještě více playlistů, než když to dělám po jednom. Po vložení čehokoliv to začne hned přehrávat první vloženou skladbu.

Dále, když odstraním playlist, tak zůstává v iTunes hudba, která tím byla vložena. Někdy iTunes založí 2 playlisty, ač nemám v adresáři m3u playlist. Dále, iTunes nějak nemí s cover.jpg. Alba taky rozděluje dle interpreta, takže pokud mám třeba soundtrack,nebo nějaké VA album, vidím album klidně 10x (to samé v Hudba.app). Dále, iTunes ani Hudba neumí flac, musí, konvertovat do alac (m4a).

Když mám dlouhé názvy playlistů, tak je nevidím celé, protože levá strana, kde jsou playlisty, nejde rozšířit.

Taky, když mám 2 stejná alba, jedno v mp3, jiné v m4a, tak ač po jednom do Hudba.app projdou, tak pokud je mám obě v knihovně, tak se do Hudba.app nedostane vše (ač toto nedělám často, spíše jsem chtěl ověřit, jestli poznám rozdíl mezi mp3 320CBR a alac.

Hudba.app stiší zvuk, když mi přijde viber message, ač mám vypnutý zvuk pro zprávu, takže jen je chvilku ticho a pak zase hraje. Stejně tak přestane hrát, pokud pustím foťák (musím tedy fotit jinou app, pokud chci poslouchat u toho hudbu).

Bylo by toho asi ještě více, ale fakt by mi postačilo, abych do iPhonu narval svou adresářovou strukturu hudby a byl klid. Muhl bych si sice dát práci a vše to narvat a správně předělat přes iTunes, ale hudbu dávám i do auta, která umí zase jenom adersáře, poslouchám na PC (ne přes to dementní iTunes, ale Winamp). Prostě mi přijde, že iTunes + Hudba.app je strašná kombinace a chce to moc práce na to, abych poslouchal hudbu.

Možná jenom dělám něco špatně, ale těch much je tam dle mého extra moc.

Díky :-)

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od SharkeeCZ » 10 pro 2015 17:12

A co Google Hudba?
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od albertan » 10 pro 2015 17:42

Groove music od Microsoftu.
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od swenak » 10 pro 2015 18:03

Google Music je ale pro online hudbu, ne? Mně jde o mou offline hudbu. Groove nejde zase v CZ storu, ale to bych když tak vyřešil, ale taky to vypadá na online, resp. z One Drove do iPhonu.

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od albertan » 10 pro 2015 18:58

Groove muze byt online i offline.
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od SharkeeCZ » 10 pro 2015 20:46

Hudba Google je i pro offline, prostě si tam nasip hudby kolik sneseš a stáhneš i do iOS (max 50.000)

https://support.google.com/googleplay/a ... 0232?hl=cs
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od Hajnejch » 11 pro 2015 00:04

Vezmu to na přeskáčku.
Boční panel v iTunes rozšířit jde klidně přes půl monitoru.
CapturFiles.jpg
Když zapnete fotoaparát tak muzika přestane hrát pouze když je zapnuté Video. Je to logické,když natáčím, tak je předpoklad že i se zvukem.
U alb kde je víc interpretů stačí zaškrtnout že je to součást kompilace. A pak to máte v jednom chlívku.
CapturFiles_1.jpg
Jpg iTunes normálně zvládá buď ručně a nebo automaticky. Je třeba si nastavit v předvolbách na kartě Obchod co chcete.
Flac iTunes nepobere. Ale není moc rozdíl mezi alac a Flac.
Rozdíl mezi M4a a mp3 na mobilu v PC ani v autě nepoznáte žádný. A troufnu si tvrdit že ho nepoznáte ani mezi Flac a mp3 na běžném mobilu natož v autě. Na Flac je už potřeba sakra dobré vybavení. Flac je taková móda.
Playlisty jsou opruz je lepší si je vytvářet přímo na tom zařízení kde je chcete poslouchat.
Problém s některou muzikou která nejde nahrát do mobilu je v její kvalitě. Je to problém u stahované muziky.Kupovaná kdekoliv to nedělá. Tak asi tolik.

Jen na okraj, dřív když jsem si v iTunes otagoval muziku z CD a pak si jí chtěl přehrát v Média playeru tak to bylo tak zmršené že to nemělo cenu se snažit. Od té doby cca. pět let jedu výhradně na iTunes všechnu muziku

Na iOS vám, mohu doporučit aplikaci Ecoute. Pokud ale nemáte muziku správně otagovanou tak asi nebudete moc spokojený.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od swenak » 11 pro 2015 00:44

Roztáhnout jde v knihovně, ale nejde při vybraném zařízení, tedy, když se chci podívat, co na něm mám.
IT_device.PNG
Kompilace jde, ale musím to vždy udělat ručně, tedy na to myslet :-(

Obrázky nevím, co přesně myslíš, ale prostě u některých alb mám v adresáři cover.jpg a nic. Můžu možná vysledovat, proč to tak je, ale to na tom asi nic nezmění.

MP3 vs flac - ano, dobré mp3 (320CBR) a flac nepoznám, ale nějaké mp3 a flac poznám, proto jsem to začal řešit (různé artefakty nízkých tónů). V autě většinou ne, ale mám jenom jednu hudbu a tu hraju všude, jenom ne vždy se stejným výsledkem. To s tím porovnáním je "jednorázová" věc a psal jsem to hlavně proto, že tam je nějaký problém, asi když jsou stejné názvy souborů, nebo co, ač typ byl jiný. Že nejde flac mi nevadí pro formát, ale že musím konvertovat. Prostě další práce.

Playlisty a tagy obecně - já v tom opruz nevidím, protože jediné, kde to problém je, je iTunes. Všehna ostatní zařízení umí přehrát adresář, více ani nechci. Nechci pro každé zařízení rešit, jak to udělat, abych tam měl to samé. Vše jde udělat a asi bych se ani nebránil, kdyby to nebyl v iTunes takový problém, nutí mně to dělat moc práce, kterou dělat prostě nechci a hlavně ne tak složitě. Možná, dělat to průběžně, ale teď jsem si začal vše předělávat, vzal větší kapacitu, abych tam neměl jenom výběr a chtěl jsem si udělat hezky knihovnu a zjišťuju, že je to, dle mého, ještě horší produkt, než jsem si myslel (proto jsem itunes používal jenom někdy, abych se nezbláznil).

Ecoute zkouknu. Někde někdo doporučoval VLC, tak to taky zkusím. Ono některé filem managery taky umí hezký adresáře a přehrávat, mám i něco nakoupené, tak to vše asi otestuju, jenom jsem myslel, že nejsem sám, co má takové problémy :-)

Jo a ještě foťák vs hudba. Nikoliv, stačí spustit foťák a ač jsem ve volbě focení, huba přestane hrát. Nemám ani livephotos zanputé. Na 6tce je to OK, na 6s nikoliv, pokud si dobře pamatuju.

Díky a díky i ostatním:-)

Vtomas
Příspěvky: 86
Registrován: 06 zář 2013 12:16

Re: Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od Vtomas » 13 pro 2015 19:15

ono stačí mít vše řádně oTagováno.

Já na iTunes nedám dopustit!!!!

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od rony » 13 pro 2015 19:28

suhlasim s tym, ze v momente ako sa clovek prekona a svoje kdekade pozbierane mp3ky otaguje a vypipla si katalog v iTunes, je to prechod z pekla do vyborneho nastroja. Dokonca po nestastnej zmene Music.app v iOS (generacie 7, 8 v iOS) je ta v iOS9 reinkarnacia a daleko daleko najlepsie zmodernizovanie aj voci mnou dodnes uznavanou iPod.app (uz od iOS 1).

Uznavam, ze som katalogu venoval obdobie niekolkych mesiacov (vzdy parkrat za tyzden som prebral par albumov alebo som sa zaprel a zhladuval coverarty, prepisoval nazvy skladieb atd.). Dnes uz do katalogu nepustim poriadne neotagovanu vec.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Vtomas
Příspěvky: 86
Registrován: 06 zář 2013 12:16

Re: Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od Vtomas » 13 pro 2015 20:17

tak tak.
Já s tím piplám cca rok a jsem ve 3/4 své knihovny 130GB. Vyhledávám a doplňuji skladatele (to fakt není prdel, kdy Shazam hlásí naprosté nesmysly a pak jdu stejně růčo hledat na discogs nebo wiki),

díky BPM je potom playlist v iTunes fakt pecka, kdy to krásně navazuje beatama po částečném prolnutí skladeb

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od swenak » 14 pro 2015 00:49

Kluci, tagy jsou jenon jedna z věcí, co mně štve, ale podívejte se na to, co vám to dalo práce:) Mně to za to nestojí, je to pro mně dvojitá práce, protože už mám adresáře, mám playlisty mimo iTunes a představa, že budu dělat tagy pro desetitisíce souborů je .... a hlavně by to vyřešilo jenom něco z toho, co mně vede k tomu, proč iTunes ne.

Zdá se ale, ale FileBrowser je jednoduché řešení a nepotřebuju na PC nic, hezky si ze SMB stáhnu přímo adresáře a hotovo. Jenom tam nefunguje v control center čas a pozice ve skladbě a jednou se mi stalo, že se to vypnulo, ale napíšu vývojářům, oni komunikují, už jsem s nima něco řešil a jsou ochotní:)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od rony » 14 pro 2015 13:25

no a? myslis, ze ja som z coho vychadzal? z rokmi stavanej adresarovej struktury a m3u plalistov. tie sli ako prve prec, lebo ako popisujes, pri importe to robi blbosti - takze som to importol bez nich a uz som navzdy zabudol na nejake fyzicke zlozky fajlsystemu.

Ano, presne tak ako ty, celu povodnu kniznicu som prekopal do itunes library, otagoval. Stalo to kvanta casu.

Dnes viem, ze tie tisice neotagovanych HOVADIN by som radsej pozhanal znova uz otagovane. Viem, ze je ti to luto.

Popisujeme ti tu zhodne skusenosti s identickym vychodiskom ako mas teraz ty.

BER ALEBO NEBER :)

no s hladanim ako zachovat prezivajuci system postavenych na byvalych technologiach a postupoch, to budes mat tazke, velmi tazke. Najma preto, ze vzdat sa toho je mozno lahsie.

Skor sa pytaj ako sme tagovali my. aby si nemal pocit, ze je to piplacka subor za suborom (realne nie je, len musis mat postup). Nakoniec staci si tie id3 otagovat externe - su kvanta tagovacich nastrojov.

prepac mi, nechcem aby to vyznelo osobne, ale mat neotagovane ID3 v mp3 je podla mna dnes uz celkom bordel :-) spoliehat sa len na zaradenie v zlozkach :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od swenak » 14 pro 2015 13:39

Neboj, neberem to osobne :-) A ja to otagované mám, ale iTunes aj tak má problém. Ano, používal som na to nátroje už pred rokmi, dal som si prácu, aj ked nie takú extrémnu, pretože mi to nemalo nič priniesť a ani teraz neprinesie. Áno, niekey stiahnem nanovo (a to práve teraz robím z dovodu kvalituy a tam už tagy tiež sú, ale, stále je to pre iTunes málo a prerábať sa mi nechce).

Problém je, že ja nechem a ani to nejde, prejsť komplet na iTunes. Ten SW je jednak hnusný mastodont a nejeden článok mi dáva za pravdu, mám k tomu už aj odpor. A ďalej, ako som písal, nepoužívam len iTunes<>iPhone. Do auta musím mať štruktúru, VW Media Device Interface z USB to inak nevie. Rádio som už skúšal zmeniť, aby som to mal cez BT, ale žial, je to nepoužitelné (počúvam hudbu, prída SMS, hudba sa stíši, tadaaaa, zase hore, to isté navigácia a podobne). Mohol by som skúsiť modernejšie rádio (ale čo viem, tak ani posledné verzie to nemajú s iPhonom ľahké), žial, to nejde z bezpečnostnýého hľadiska (už ma 2x vykradli pre rádio, raz ho ani nevzali, ale aj tak celkovo asi 150k škoda).

Takže myslím, že mám predstavu, aké sú možnosti, aj tagy používam, ale prerábať a presúvať to nebudem, tých 80% práce naviac pre 20% vylepšenie za to nestojí :-)

Tým nechcem povedať, že si nevážim rád, ani to, že to všetci robíte zle, ale že prácu som si dal takú, ako som bol ochotný dať a iTunes proste eee :-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od rony » 14 pro 2015 16:02

dobre, ved itunes nebrani tomu mat fyzicky zachovane struktury zloziek. v reali naozaj staci len shortcut v itunes library.

presne - presne takto to aj mam - povodnu strukturu na NAS s mp3. len uz kaslem na jej udrzovanie a len som postupne chytil album a hodil do itunes.

nerozumiem tomu autu - to mas vzdialeny pristup ci si hardisk s hudbou vlacis so sebou ci co presne? aby som popisal:

mam auto, ktore este nezazilo moderne multimedia, takze jedine co som vymyslel je SDkarta, kde mam separatne hudbu. Povodny ideal bol, nech mi to spolupracuje s iphonom a podobne sny ale ked som zistil, ze mne sa NECHCE vyberat iphone a akokolvek ho montovat do palubky ani sa mi nechce vyberat ho a pred jazdou PAROVAT s palubkou, tak som sa na to uplne vykaslal. Cakam na pristroje v palubke, kde nebudem musie iphone ani vybrat.

Takze dovtedy hudba v aute u mna je separatna zalezitost -> napevno krabicka s SDkartou.

Cakam na auto, ktore bude integralne pripojene k music.app v iphone a napoji sa samo od seba s tym, ze ovladam z volantu s rozhranim, ktore nemusim matlat ani nan pozerat. CarPlay? snad.


suhlasim, ze itunes je mastodont ale- podotykam ale, treba to trosku spoznat, skor z tej stranky, ked je vsetko super idealne poriesene, mne najviac pripomina praveky winamp, ked mu pridali library. nepouzivam ho ako rutinny player pretoze tym je Music.app v iphone, no asi by ma regulerne mrdlo, keby som nemal taky nastroj ako je itunes pre spravu hudobnej kniznice.
No ak by som mal pouzivat na pustanie hudby cokolvek ine, co mi nedava sluzby ako itunes, tak som nasraty.

Chcem mat statistiky, nechcem nic vediet o zlozkach filesystemu, chcem mat genres, albums, artists, chcem mat pocty prehrani, datum pridania, datum posledneho prehrania. Chcem mat SMARTLISTY, co je vec, bez ktorej je hudobna kniznica uplne k 80\//\\/ :)
Chapem, ze by mohol byt modernejsi ale vsetci, co pisu o tom, ze je mastodon vlastne ani nevedia presne napisat, co by chceli presne aby itunes mal robit. Ja po tych par rokoch viem, ktore veci by mali zlepsit. No su to detaily, ktore mi nebrania zostat :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od Mironet » 14 pro 2015 17:41

Já osobně už několik let čekám, kdy Apple iTunes zařízne podobně jako iPhoto a rozděli na několik menších a jednodušších aplikací. Představoval bych si Music app pro vlastní hudbu + Apple music, audioknihy přejdou pod iBooks, videa dostanou novou aplikaci a podcasty a iTunes U možná taky. V každé aplikaci se pak bude přepínat mezi lokální knihovnou a iTunes Storem. Přibude také nějaká synchronizační utilita pro iOS zařízení, ve které se bude nastavovat obsah ze všech aplikací včetně kontaktů, ringtonů, apod. Myslím, že by to byl docela logický krok.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od swenak » 14 pro 2015 19:03

rony: Moje auto je tiež staršieho data, dal som do neho niekoľko rádií z novších modelov, nakoniec som skončil pri jednoduchej verzii, ktoré ani omylem nevyzerá a nie je navigáciou a pripojil k nemu MDI od VW, je to originál krabička, kde si podľa kábla vyberieš, či chceš mať USB slot, SD slot, alebo aj pripojenie na iPhone, ale 30pin. Síce sú zvesti, že by mal ísť aj nový, ale aj keby to šlo, tak integrácia je nič moc. Takže mám USB slot a tam flash disk, na ktorom mám kópiu toho, čo mám doma a raz za čas to vezmem domov, pripojím, aktualizujem a hotovo. No a tá originál MDI krabička vie pracovať s adresármi.

Bluetooth sa bojím, že tiež nie je cesta, ale uvidíme, možno to CarPlay vyrieši. Rádio, čo malo BT som skúšal a dopadlo to tragicky. Ale uznávam, nebolo to HighEnd, ale originál VW to asi inak nevie.

Viem, že adresáre nikoho moc nezaujímajú, nielen na OSX, kde sa to moc nenosí, ale bežných uživateľov ani na Windows, nechápu, ako s tým pracovať, čo to je, ale technika s tým pracuje, no :-) Takže mám doma adresár hudba a tam pakne roztriedené, ten istý mám na flash disku v aute. No a teraz to usté nakopírujem do iPhone a mám rovnaký "zážitok" :-)

Nie je to ideál, ale funguje to a nie je to náročné (pre mňa, no). Tagy sú super, veď ja ani nevravím nič iné, aj ich mám, ale ani s tagmi mi iTunes nepríde príjemný a intuitívny a to ani music.app na iPhone. Čím ďalej, tým neprehľadnejšia.

Winamp bol super, aj dnes ho používam, neinštalujem žiadne pluginy, len základ, classic vzhľad. Jednoduché, rýchle, prehľadné. iTunes je naopak mastodont, ktorý ma vedieť všetko, ale podľa mňa, všetko nahovno. Často neviem, kde som, moja hudba, taká hudb, hentá hudba, knihovňa, či zariadenie. Do toho app store, itunes store. Potom ma napadne, že by som chcel do nejakej aplikácie nahrať súbor. No, ak by som si t nenašiel na nete, tak neprídem na to, že kde a ako to je schované.

Podľa mňa, aj keď za to budem kameňovaný, Apple nevie robiť SW. To, že iOS, OSX, iTunes, bol jednoduchý a prehľadný, nebolo tým, že premýšlali a programovali. Bolo to tým, že tie aplikácie nič nevedeli. Pár funkcií aj neschopný vývojár zvládne spraviť jednoducho. Ale čím viac tie aplikácie vedia, tým viac je to bordel. Smutné je napr. to, že aj keď používám iPhone, tak do dnešného dňa nemám prehľad o setting, kde čo je, kam sa pozrieť. Vezmem ale ten strašný Android, ktorý som mal za tých, dajme tomu 5 rokov celkom pár dní a trafím sa tam, kam chcem. U Windows Phone je to horšie, z neho mám vyrážku, ale aj ten mi príde jednodušší, než nastavenia iOS. A takto by som mohol pokračovať. Ale to by bola debata na inú tému :-)

Takže, ako som písal, iTunes je pre mňa zlo, ale ja som aký som :-) Snažil som sa, fakt áno a to je u mňa úspech, lebo viem odsúdiť aj veľmi rýchlo a bez snahy o zoznámenie sa, ale ja na iTunes nevidím nič, nič, nič dobré. Fakt nič. Nič :-) Skutočne nič :-) Ani tá posledná vec, čo mi aspoň trošku fungovala, teda zálohovať iPhone komplet a potom obnoviť, aby som neťahal toľko dát z App store, už nefunguje. Takže nič :-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od rony » 14 pro 2015 19:43

Mironet píše:Já osobně už několik let čekám, kdy Apple iTunes zařízne podobně jako iPhoto
mozno, lenze stale to neurobil a uz aj na to ma zdroje - ma Cloud. lenze zrejme sa boji ludi, ktori su zasa nie moc cloud friendly. naviac asi nema tolko penazi aby nam to dal zadarmo a platit bude malokto.

swenak: ja mam rad len fabricke radia :) vsetky mimo toho su cirkusacke blikajuce krabice :)

ale podla tvojho popisu, bez problemov mozes fungovat, ved tie mp3ky ti v itunes nezmiznu, stale ich mozes mat na tom istom mieste ako ich mas teraz. Len si ich ZKATALOGICUJES v iTunes (jedna volba v settings -> nepresuvaj subory dovnutra kniznice ale nechaj ich tam, kde su). tym padom tvoj problem s autom vyrieseny.

ak sa ti paci winamp, nechapem preco itunes nie :) je to defakto to iste :-) akurat sa neda moc dobre skinovat, co je skor dobre :))))

pozri, je to len a len otazka ad predsudku, ad citania blbosti po internete ad. nechuti skumat moznost lebo si myslis, ze je to zle. :)

on itunes je zly, no nie tolko aby bol nepouzitelny :)))

apple vie robit software :) za roky vo windows viem, ze kazdy autor softwaru co ma v riti dieru si mysli, ze vymysli SVOJE ovladanie svojeho nezmyslu.

vies, to je tazke, uz si asi dospel mozno predcasne do stareho zapskleho dedka, ktoremu nesedi nic a v kuse chce tu svoju 20rocnu historicku starinu, ktoru uz nikto nepozna a nevie ani ovladat :-))))) len pre starnucich ludi je to priznak odumierania mozgu, ktory treba prekonat :)

zalohovanie iphonov stale funguje.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od swenak » 15 pro 2015 23:47

Veď ja mám tiež rád fabrické a to, čo skúšal, sú vždy len fabrické a to MDI je priamo od VW rozšírenie fabrického rádia :-)

Stále som nepochopil, resp. nevidím zmysel, prečo by som mal fungovať, ako píšeš. Predstav si situáciu. Stuahnem legálne z uloz.to album. Musím ho niekam uložit, inak to nejde a je jedno, či Windows, alebo OSX. Takže si to uložím do adresára s hudbou a podľa toho, ako si to organizujem (nech je to akokoľvek). Hudba je hneď pripravená k použitiu, play nad adresárom, m3u (ak nie je, jednoducho uložím vo winamp). Chcem to do auta? Vložím USB flash disk a buď pustím synchronizáciu adresára hudby a flash disku, alebo ručne nakopírujem adresár. Hotovo. Žadna práca. No a teraz to chcem dostať do iPhonu. Cez FileBrowser (aktuálne testujem, len príklad) sa pripojím cez WiFi k súborom, vyberiem adresár a nakopírujem. Hotovo. Ak by som šiel cez iTunes a začína to. Neviem, aké sú tagy, takže buď kontrola, v lepšom prípade sa zdá byť všetko OK a dávam do iTunes. Synchronizácia. Ale ak tagy nie sú OK, úprava. Je to soundrack? Označenie alba. Toto je ešte relatívne málo práce, ale už je to práca naviac, ktorá mi nepriniesie úžitok. Ak takto stiahnem diskografiu, alebo viac álb, tak sa nepomer mení, pretože adresáre stačí označit, alebo synchronizovať (napr. cez "blbé" robocopy) a je to stále málo práce a hotovo, ale kontrola tagova, tagovanie, označovanie musím spraviť pre každý súbor. A robím to LEN preto, že inak bude v iTunes bordel, pretože nič z toho, čo mi to prinesie, nevyužijem. Takže všetka práca je vlastne pre mňa zbytočná.

Winamp vs iTunes - neviem, kedy si naposledy videl Winamp a iTunes, ale taky mastodont Winamp nebol nikdy. Nehovoriac o tom, čo som písal. Žiadne pluginy, nič naviac mimo holý základ vo Winamp, nič neinštalujem. Už fakt, že iTunes po spustení má 150MB v RAM a Winamp 4 je sakra rozdiel. Winamp je rýchly a jednoduchý, nepotrebuje stále skúšať pripojenie k app store, itune storu, k účtu a podobne, nevidím stalé "kontaktování ......". Ani o ňom nemusím vedieť. Ale to je vec osobných preferencií.
winamp.PNG
winamp1.PNG
winamp1.PNG (11.35 KiB) Zobrazeno 14310 x
Ad čítanie hlúpostí a nechuť - ak si čítal, čo som písal, tak vidíš, že to nie je neochota a nechuť, strávil som s tým dosť času a je to sračka, nič viac. Čas naviac to nezmení a našťastie, nie je to jediná možnosť. To, že Ty si myslíš opak, alebo aj ďalší, je vec názoru, ktorý rešpektujem, ale nezdieľam a idem inou cestou, pretože mám iné potreby, pohľad na vec :-)

Apple a SW - No, čo vieš je opať Tvoj pohľad. Nevravím, že každá aplikácia je dobrá, ani sa mi nepáči, kam to smeruje, každý má iný vzhľad, nerešpekuje často ani základné univerzálne pravidlá, UI systému, ale to nemení nič na tom, že ani Apple to nerobí. Len sa pozri na iOS. Len taká "prkotina" ako vytvoriť SMS a vytvoriť email. Všimol si si rozdiel? A to sú obe app od Apple. Ani v OSX nie je všetko zladené. Keď si porovnám jednoduchosť Spotify a Music.app, tak mám pre mňa tiež jasno, kde sa cítim lepšie, ale nikomu to nenútim, len vyjadrujem svoj pohľad. Možno som konzerva, možno dávno starý dedko, ale asi nie jediný, pretože stále existujú riešenia, ktoré sú aktualizované a vyhovujú mi. Je ale možné, že to programujú konzervatívny dedkovia s dierou v prdeli :-)

Ad zálohovanie v iPhonu v iTunes - nefunguje tak, ako fungovalo a podľa toho, čo som dohľadal, je to "novinka". Nejde preniesť aplikacie z iPhonu do iTunes. Takže, zálohu spravíš, to áno. Ale keď z nej obnovíš, tak aplikácie sa sťahujú z netu nanovo. A niekde následne ani nemám obsah, ktorý som stiahol v aplikácii, napr. offline mapy v HERE (aj keď je možné, že to bolo betou, cez icloud to nešlo myslím ani vo final). Je možné, že v poslednej verzii iTunes, čo som sťahoval snáď včera je to inak, ale nešlo to a popisujú to aj na fóre - vraj spojitosť s tou funkciou sťahovania nekompletných aplikácií pre ušetrenie miesta.

Každopádne, toto téma nie je o tom, prečo sa MNE nepáči iTunes a Music.app a prečo komukoľvek inému áno, ani sa nepýtam na to, ako tagovať a organizovať si hudbu, predtým, ako som sa rozhodol, že to skúsim inak, aby som si ušetril pre mňa zbytočnú prácu a nervy, som si dal vlastnú prácu a skúšal, čítal, zisťoval. Názor má každý iný, nebudem Teba ani iných presviedčať, aby ste zahodili iTunes, pretože ja si myslím, že je nanič, ale ani nečekám, že mi bude niekto tlačiť do hlavy, že ak sa mne iTunes nepáči a nevyhovuje mi, tak sa mýlim. Možno, ale na to sa nepýtam;) Takže sa prosím vráťme k tématu, čím nahradiť, ako na to inak, ostatné je možné riešit v iných tématoch, nemám problém to preberať, ale to, čo tu riešime, nevedie k tomu, na čo som sa pýtal a je to silne OT:-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od rony » 16 pro 2015 07:03

Stále som nepochopil, resp. nevidím zmysel, prečo by som mal fungovať, ako píšeš.
naopak, nechapem, co brani to tak pouzivat, kedze je to transparentne, zachova ti struktury filesystemu a iTunes tam vystupuje len ako katalogizer. Ale chapem, ak to beries tak, ze ten katalog, zanre, albumy, nazvy kapiek, pesniciek, pocty prehrani to vsetko je pre teba zbytocnost a cele to mas na tom, ze to iste robis vo filesystem, tak tomu rozumiem. Pozri TIEZ som si organizoval hudbu v ZLOZKACH filesystemu. Netreba mi to popisovat. A tiez si aj myslim, ze mena skladieb ako nazvy fajlov, mena albumov ako nazvy zloziek je tak povediac skoro nezmysel :-) dovod? lepsie ak je to v ID3, hotovo bodka :-)

Winamp a itunes som myslel koncepciou - nie tym, ze zacnem robit magora zo seba a sledovat RAMku :) Ten prehravac v iTunes ak si teda skumal ma tiez ten rezim, kde je minimalny, preto to vobec spominam, ze su si podobne.

zálohovanie v iPhonu v iTunes- normalne funguje. Ano, stiahnute appky v iphone sa neprenesu do itunes, co je hodne otravne, no realne to nema s backupom telefonu nic spolocne. Zalohu ti iPhone naozaj robi. Uprimne povediac ma prilis nezaujima nic dalej podrobnejsie :-) ano, nestahuje aplikacie, ano je to sialene otravne, SUHLASIM!!!!

Cim to nahradit? No ja som svojho casu hladal alternativy k Music.app pre iOS. Nic k nicomu. Najblizsie bol prehravac s nazvom Lagu (Music+), ten ale skapal na neaktualizaciu. A potom nic, co by ma uchvatilo. Ano, AppStore po zadani prehravacov vypise tisice chobotin. Vselijake downloadery s prehravanim. Vselijake prehravace, co nie su prehravace. Proste najdes toho vela a nevyberies si nic. Alternativa - za mna - ziadna ;-)

iTunes alternativu nepotrebujes. K comu? Ak si najdes prehravac s hudbou do iphonu, tak ten by ti mal vyriesit aj to, ako tu hudbu don dostanes.


jA TA NEPRESVIEDCAM, ad jedna si myslim, ze ides stracat kvanta casu len tym, ze si sa proste na niecom zasekol :-) podla mna zbytocne :-) mam na to aj dovod, ze uz som taketo veci hladal :-) a podla mna v danom stave nie je co riesit, realita je priblizne taka ako predosle dva odstavce, tam nie je skoro co zdlhavo riesit :-) takze mozeme prebrat, ci okrem tvojej vysnenej alternativy nie je pre teba aj dalsia alternativa, ktora by bola funkcna a to bol dovod rozoberania ako organizovat hudbu. Ak to nevies ocenit, uplne tomu rozumiem aj ked nechapem :-)))) Moja odpoved k teme je teda boldom.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od swenak » 16 pro 2015 08:01

Je to PRE MŇA zbytočná práca naviac :-) Času mám síce dosť, ale nerád robím zbytočnosti, to je všetko. So súbormi nič nerobím, nepremenovávam, v 99% už majú názov, aj tagy, aj adresár je pomenovaný správně, nerobím si značky, koľko som čoho prehral, čo mám rád. Hudbu mám len tú, čo mám rád, často si z alba vezmem len jeden súbor, ktorý už má meno od začiatku a hodím do mixu. Ten filesystem je nutnosť, inak to nejde, ale iTunes library je naviac a ide to bez nej a nič mi nepridá, tak prečo to mám robiť. Takže stiahnem ZIP, alebo cez torrent (legálne) rovno adresár so súbormi a rovno tam, kam potrebujem. A tým to hasne, hotovo. Maximálne niekedy upravím názov adresára.

Winamp - Vidíš, podľa Teba je strapňovanie sa upozorňovat ne techinckú stránku, pritom sú tu desiatky témat, kde sa rieši, koľko RAM si kúpíť :-) A opakujem, Winamp má zázračnú možnosť inštalovať len to, čo chcem. iTunes tiež? Nie, vždy mám všetko a aj keď si to vypnem v zobrazovaní, inde na to narazím, resp. to tam je.

Zálohovanie - vidíš, Ty to neriešiš. Ale ja áno. Prečo? Za posledný mesiac, možno 6 týžďňov som restoroval iPhone, hmm, 10x? Mať všetko lokálne, trvá to, čo si pamatám, 10 minút? A všetko bolo OK. Teraz? 2-3h, apple servery sa extra spomalili, vidieť to aj na sťahovaní app a altualizácií. 50MB app sťahujem niekedy pár minút (linkou ani WiFi to nie je, mám ac router, 40M symetrickú linku a sťažujú si aj ďalší užívatelia). Takže obnovujem a musím čakať. Ale dajme tomu, že to nechám na noc. Aj tak ráno vidím, že sa to nepodarilo a niečo sa neobnovilo (niekde nie sú nastavenia, viz HERE), vždy nanovo riešiť touch id a pár ďalších vecí. Alebo iná vec. Pred časom som predal iPhone a ešte nedorazil následujúcu model, mal som teda záložný "nič moc" telefón. Lenže som neplánovane potreboval spraviť 3000km cestu cez pár štátov. Vzal som notebook, šiel kúpiť zase ten istý iPhone, čom som predal, obnovil zálohu za pár minút v mekáči a šup, navigácia a všetko pripravené a ideme. Dnes by to už asi nešlo. Sú to prkotiny, ale v mojom, asi divnom živote, také situácie nastávajú, aj keď si to Ty nevšímaš a nezaujímaš sa :-) Takže nie, zálohy nefungujú tak, ako fungovali, aj keď tam tlačítko zálohovať stále je :-)

Ale ako som písal, chápem, že to vidíš inak a je fajn, že to, čo Ti iTunes je schopné ponúknuť, Ti stačí. Mne nie, no, hanbím sa, ale je to tak :-))

No a už k téme - zatiaľ to vyzerát skutočne na FileBrowser. Síce niektoré funkcie a ovládanie mi v ňom prídu kostrbaté, ale akceptovateľné, funguje a dáva mi aj ďalšie možnosti. Pripojím sa s ním cez FTP, alebo SMB cez WiFi, ozkačím adresár s hudbou, dám copy a skopírovalo sa 25GB do iPhonu zasunutého v docku u postele a ja som u toho pekne spinkal:-) A je tam hudba tak, ako používam všade, bez práce naviac v iTunes :-) Vyberiem si adresár, kde je to, čo práve chcem, dám play a prehrá celý adresár pekne za sebou. Rovnako si cez aplikáciu stiahnem svoj 16GB šifrovaný kontejner a mám so sebou všetky dáta, ktoré by som mohol potrebovať a nemusím ani k PC s iTunes, aby som si ten súbor nahral do iPhonu. Stiahnem si tak aj filmy, seriály, či osobné video, všetko zase tak, ako to mám cez všetky zariadenia. Všade rovnaký princíp práce. Síce je trošku obmedzujúci sandboxing a napr. Decipher si nevie siahnuť do FileBrowser (dúfam, že zatiaľ), ale cez OpenIn to ide, aj keď som i vďaka tomu musel prejsť zo 64G verzie na 128G, aby som mohol, aspoň dočasne, mať uložený ten 16GB súbor 2x.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od rony » 16 pro 2015 09:31

Ved tej praci naviac rozumiem, ze to tak vidis.

Winamp - je historia :-) aj tak na Macu neexistuje, nasiel som len prehravac Vox.

Zalohovanie: neriesim, lebo s tym nic neurobim, okrem toho, ze si tie appky proste postahujem, nech ich mam lokalne. Ale nic ine urobit NEVIEM. Takze sa tym nezaoberam a nefilozofujem :-) Mas ale pravdu, suhlasim, je to NAHOVNO!!! Ja ale restorujem len velmi zriedkavo. Najcastejsie len pri upgrade iOS.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od swenak » 16 pro 2015 09:41

No, neurobíš, neurobíš, to je naprd prístup :-) Ak sa nám niečo nepáči, musíme to dať vediet a tým nemyslím tu na fóre. Ja posielam feedbacky, aj keď mňa serú, tak to robím, aby som si mohol povedať, že sa snažím. A ešte chvíľku ma budú srať, tak písnem Coockovi. Ale s tou zálohou som to nemyslel ani tak, že to nejde, ako, že šlo a už nejde. Práve to, že app lokálne už nedostaneš, zdá sa. Nefunguje to, ale overím na poslednej verzii. Ja tiež bežne nerestorujem, ale Apple okrem toho, že neviem robiť SW, tak má aj nekvalitný HW a tak som stále v servisoch, mením zariadenia. No a k tomu taká ta schýza, že v pondelok mám chuť na 6s+ a v stredu už mi príde lepší 6s, v piatok zase 6s+, potom iná velľkosť storage a je to :-)))

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Alternativa iTunes (Windows) a Hudba.app

Příspěvek od swenak » 16 zář 2016 08:54

Jinak s odstupem času jsem zase začal testovat aplikace, protože díky tomu, že je 256GB iPhone, můžu mít vše pořád sebou a tedy se požadavky změnili. Takže jsem hledal kvalitní přehrávač, pořád ale na principu adresářů.

Zkoušel jsem:

* Picky – Filter, queue, browse, and play your music, your way.
* Cesium Music Player
* Musicloud Pro - MP3 and FLAC Music Player for Cloud Platforms.
* VOX – Music Player for FLAC & MP3, SoundCloud, YouTube
* FLAC Player for iPhone
* Neutron Music Player - The audiophile quality music player with professional sound and DSP effects
* jetAudio - Music Player with Hi-Res Audio Playback, Hi-Def Sound Enhancers (AM3D, Bongiovi DPS, Crystalizer), Plus Unlocker

a jistě ještě něco a nakonec jsem zůstal u posledního, tedy u jetAudio https://itunes.apple.com/de/app/jetaudi ... 88135?mt=8. Je jednoduchý, umí dát play nad adresáře, nebo ho i celý poslat do seznamu pro přehrání, umí řadit frontu, pamatuje si místo i po vypnutí. Má své mouchy, jak grafické, tak některé nedotaženosti, ale je funkční. Do něj jsem pořídil Bongiovi DPS plugin, který hraje znatelně lépe.

Odpovědět