Apple Music a rodinné předplatné

Věnujete se hudbě nebo práci se zvukem? Hledáte správnou audio aplikaci pro MacOS X nebo iOS? Zde najdete podobně zaměřené uživatele.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, JKL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nimierio
Příspěvky: 149
Registrován: 16 led 2015 15:35
Bydliště: Praha

Apple Music a rodinné předplatné

Příspěvek od Nimierio » 07 čer 2016 12:36

Ahojte,

mám takový dotaz ohledně rodinného předplatného v AM... Možná jsem jen špatně hledal, nicméně nenašel jsem. Ale vy určitě budete vědět... :)

Jak probíhá správa uživatelů, kteří mají AM přístupné v rámci jednoho předplatného? Vztahuje se to pouze na uživatele, které mám v rámci rodinného sdílené (a ti mají přístup automaticky do AM) nebo je to oddělené?

Předem moc díky za odpovědi
MacBook Pro 16" M2 PRO 2023
iPhone 13 mini

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Apple Music a rodinné předplatné

Příspěvek od mberdych » 07 čer 2016 14:33

Je to spojené. Ne každý uživatel z rodiny musí mít AM (může si ho v nastavení vypnout), ale jen Family members mohou mít AM. V tomhle je (opět) Spotify lepší, byt to u Apple je logické chování.

Uživatelský avatar
Nimierio
Příspěvky: 149
Registrován: 16 led 2015 15:35
Bydliště: Praha

Re: Apple Music a rodinné předplatné

Příspěvek od Nimierio » 29 čer 2016 13:00

Apple music v rodině už frčí, ale narazil jsem na další otázku... :) A protože to v podstatě přímo souvisí s tímto tématem, budu pokračovat v tomto vlákně.

Máte někdo rodinné AM s někým, kdo používá AM na Androidu? Tzn. nemá žádný jablečný produkt, ale na svém "android něco" stroji používá AM. Jde mi o to, pokud přidám onoho androidistu s jeho AppleID (vytvořeném vlastně jen kvůli AM) do mého family sharingu, tak zda mu to všechno pojede... Předpokládám, že by to ani nemělo dělat žádné problémy, co se týče nákupů pomocí mé karty, vzhledem k tomu, že nemá přístup do iTunes storu, App strou apod. přístup. Je to tak?
MacBook Pro 16" M2 PRO 2023
iPhone 13 mini

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Apple Music a rodinné předplatné

Příspěvek od mberdych » 29 čer 2016 15:33

Fungovat to bude, ale nic mu nezabrání se přihlásit do iTunes (třeba na Windows) a něco si koupit. Tohle můžeš vyřešit dětským účtem (pak ti přijde výzva k potvrzení platby), ale zase pozor, dětský účet následně nejde vyhodit z Family sharingu (přinejmenším do nějakého věku). Celkově je to na pytel, protože přes web může vidět tvá photo alba, tedy ta sdílené rodině apod. Mnohem lepší volba je spotify, kde je to jen účet pro spotify a nic jiného.

Uživatelský avatar
pavelprucha
Příspěvky: 123
Registrován: 30 črc 2012 10:36
Bydliště: Brno

Re: Apple Music a rodinné předplatné

Příspěvek od pavelprucha » 26 srp 2016 10:39

Spotify rozhodně není lepší volba, nechápu, proč se to tu furt doporučuje. Rodinné sdílení je z už z názvu určené pro rodinu. Když si to ale rozjedete mezi kámošema, musíte počítat s tím, že jim zpřístupníte služby na to navázané. Tj. přístup k společnému rodinnému kalendáři, k upomínkám a fotografiím. Je ale třeba říct, že pokud do těchto rodinných alb nenahrajete fotku nebo nepřidáte upomínku, nikomu se nezobrazí nežádoucí věci.
Dále v rámci rodinného sdílení je k dispozici poloha členů rodiny. Ale to lze vypnout. Nakonec členové rodiny mají přístup k všem zakoupeným aplikacím v jednotlivých členů, takže další výhoda - aplikace se nemusí znova kupovat. Vše je hrazeno z karty správce rodiny, veškeré nakupovaní medií, ale i třeba rozšíření prostoru na iCloudu. Faktury samozřejmě chodí správci, takže ví, kdo a za co platil, vyrovnání je pak snadný.
 15" MacBook Pro 8.2  iPhone X  iPad Pro 9,7"  Apple Pencil  Apple TV 4  Apple Watch Nike+ s3  AirPods 

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple Music a rodinné předplatné

Příspěvek od swenak » 26 srp 2016 12:23

To, že dle Vás je Spotify horší, je Váš názor, který není závazný. Já sice nepoužívám teď ani jedno, ale Spotify mi vyhovuje více.

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: Apple Music a rodinné předplatné

Příspěvek od MartyM » 28 srp 2016 22:40

no mě zrovna to navázání na rodinu vadí, protože sdílíme s manželkou family kalendář a nemám zájem to sdílet s dětma, ovšem pro apple music to nutné je,
ale zas takovy problem to neni
--
jinak ja sam pouzivam spotify, dle meho je lepsi, lepe nabizi hudbu a je rozhodne rychlejsi

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Music a rodinné předplatné

Příspěvek od casey » 02 zář 2016 21:34

Můžeš jeden kalednář sdílet s manželkou, jiný s dětmi, další se spolurpacovníky (kteří nejsou rodina).... :-)

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: Apple Music a rodinné předplatné

Příspěvek od MartyM » 06 zář 2016 11:54

casey píše:Můžeš jeden kalednář sdílet s manželkou, jiný s dětmi, další se spolurpacovníky (kteří nejsou rodina).... :-)
ono jde nesdíle family kalendář se členem family?

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Apple Music a rodinné předplatné

Příspěvek od SteveJSF » 06 zář 2016 12:10

Vzhledem k tomu, že těch kalendářů můžeš mít víc, tak by neměl být problém používat nějaký nesdílený. Teď to nemám u sebe k ověření.

jeenik
Příspěvky: 14
Registrován: 19 bře 2012 15:03

Re: Apple Music a rodinné předplatné

Příspěvek od jeenik » 06 zář 2016 13:54

Jojo kalendar muzes pouzivat jaky chces. Jak je to s moznosti hudbu stahnout a dat treba na flashdisk, to je asi mozne jen pokud predplatim i iTunes Match?

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Apple Music a rodinné předplatné

Příspěvek od MichalJ » 06 zář 2016 15:51

Ne, to si tu hudbu musite koupit.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Music a rodinné předplatné

Příspěvek od casey » 21 zář 2016 17:51

MartyM píše:ono jde nesdíle family kalendář se členem family?
"Family" je běžný kalendář, který má pouze nastaveno sdílení se členy rodiny z pohledu Apple. Pokud tvoje reálná rodina (manželka, děti) neodpovídá "Apple rodině" vytvoříš si jiný kalendář a nastavíš si sdílení dle svého uvážení a do kalendáře "Family" nebudeš nic ukládat.
Takhle můžeš mít kalednářů, kolik budeš chtít. :-)

Vivago
Příspěvky: 16
Registrován: 27 kvě 2013 10:23

Re: Apple Music a rodinné předplatné

Příspěvek od Vivago » 24 lis 2016 09:47

Mohl by mi někdo vysvětlit, proč když existuje Apple Music pro Android, tak nejde nainstalovat na Android TV (Sony)?
To jsem teda nepochopil a potřeboval bych to, protože takhle odejdu ke Spotify, kde s tím problém není.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Apple Music a rodinné předplatné

Příspěvek od SharkeeCZ » 24 lis 2016 12:57

Sbohem.

PS: hudba se pouští na audio zařízení, ne na TV ;-)
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Vivago
Příspěvky: 16
Registrován: 27 kvě 2013 10:23

Re: Apple Music a rodinné předplatné

Příspěvek od Vivago » 28 lis 2016 11:24

Hudba se pouští tam, kde mám nejlepší repro od domácího kina, což je u televize.
Budu se rouhat, ale nevím proč jsem se trápil s Apple Music, když Spotify je mnohem intuitivnější a playlisty podle nálady nebo situace mi vysloveně vyhovují. Všechno špatné je k něčemu dobré :-)

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Music a rodinné předplatné

Příspěvek od casey » 28 lis 2016 15:30

Hudba se pouští kdekoliv, kde je potřeba - na iPhone, na Macu, na televizi, případně do receiveru.... :-) Všude tam ji v pohodě pomocí Spotify... :-)

Odpovědět