Zašedlé skladby v Apple Music

Věnujete se hudbě nebo práci se zvukem? Hledáte správnou audio aplikaci pro MacOS X nebo iOS? Zde najdete podobně zaměřené uživatele.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, JKL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Zašedlé skladby v Apple Music

Příspěvek od Mironet » 12 srp 2016 08:16

Mám dotaz na další uživatele Apple Music - máte také některé skladby zašedlé a nelze je přehrávat? Nevím jestli je to chyba a mám to řešit, anebo prostě tyto songy nejsou opravdu dostupné v rámci Apple Music. Tipuji spíše to druhé, ale pak zase nechápu proč, když např. na screenshotu je Eminem na soundtracku nedostupný, ale všechny jeho songy včetně tohoto na Apple Music dostupné jsou...
Přílohy
Snímek obrazovky 2016-08-12 v 9.15.20.png

Uživatelský avatar
Vebecko
Příspěvky: 108
Registrován: 22 zář 2013 22:25

Re: Zašedlé skladby v Apple Music

Příspěvek od Vebecko » 12 srp 2016 08:59

Taky jsem na to u některých písní v Apple Music narazil. Následně jsem vypátral, že jsou to písně, které lze i v iTunes Store zakoupit pouze v rámci koupě celého alba (viz print screen z iTunes Store). Nevím jestli je to chyba, záměr, nebo co :?: Každopádně to trochu Apple Music sráží. Já to tenkrát vyřešil tak, že jsem stejnou píseň našel v rámci jiného alba, kde už přehrát v rámci Apple Music šla...
Přílohy
ss_it.JPG
Macbook Pro 15 | iPhone 6s

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Zašedlé skladby v Apple Music

Příspěvek od Mironet » 12 srp 2016 11:36

Aha, tak to bude ono, zajímavé. Nenapadlo mě kontrolovat stejné album i na iTunes Storu. V tom případě by mě zajímalo srovnání s jinými službami jako Spotify. Může někdo napsat? Pokud je to politika distributora alba na daném trhu, pak by to mělo být ve všech streamovacích službách stejné...?

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Zašedlé skladby v Apple Music

Příspěvek od mberdych » 12 srp 2016 11:59

Konkrétně tohle je na Spotify kompletní. Ale občas je taky něco nedostupné.

Uživatelský avatar
pavelprucha
Příspěvky: 123
Registrován: 30 črc 2012 10:36
Bydliště: Brno

Re: Zašedlé skladby v Apple Music

Příspěvek od pavelprucha » 26 srp 2016 10:47

Znamená to, že tuhle skladbu vydavatel ještě nezpřístupnil v rámci Apple Music. Většinou tak učiní později, až vyprší třeba exkluzivní dohody s jinými službami.
 15" MacBook Pro 8.2  iPhone X  iPad Pro 9,7"  Apple Pencil  Apple TV 4  Apple Watch Nike+ s3  AirPods 

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: Zašedlé skladby v Apple Music

Příspěvek od MartyM » 28 srp 2016 22:42

na spotify tento problem neni, pouzivam obe sluzby a tohle mi vadi hodne na AM

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Zašedlé skladby v Apple Music

Příspěvek od Mironet » 29 srp 2016 09:42

Je to vážně dost nešťastné. U instrumentálních soundtracků jsou často dvě, tři skladby zpívané a ty jsou na iTunes Store "album only" a na Apple Music nedostupné. A samozřejmě to jsou právě ty, které všichni chtějí. Zrovna u Suicide Squad je to ale nesmyslné úplně, protože všechny zašedlé skladby na AM jsou, jen ve svých původních albech, na soundtracku jsou nedostupné. Pokud pak dám u tohoto soundtracku přidat celé album do mojí hudby, tak se mi v knihovně objeví ještě navíc ty cca čtyři další alba pouze s jednou písní. Snad se toto časem změní, je to dost nepraktické řešení.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Zašedlé skladby v Apple Music

Příspěvek od MichalJ » 30 srp 2016 10:30

MartyM píše:na spotify tento problem neni, pouzivam obe sluzby a tohle mi vadi hodne na AM
na Spotify ten problem neni zdanlive, Spotify ma jenm stream takze tam skladba neni vubec. Apple ma stream a itunes, takze treba nemaji prava na stream ale maji je ke koupeni.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Zašedlé skladby v Apple Music

Příspěvek od Mironet » 30 srp 2016 12:18

No, pokud chceme srovnávat, musíme srovnávat podobné služby, tzn. v tomto případě Spotify a Apple Music. iTunes Store je bokem, tam se hudba pouze kupuje a není žádnou součástí placené služby Apple Music. Pokud mám tedy jako uživatel AM nějakou skladbu zašedlou, můžu si ji sice koupit na iTunes Storu, ale za další peníze. A pokud ji mají uživatelé Spotify k dispozici v rámci svého předplatného, pak má Spotify zřejmě vyjednány lepší podmínky.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Zašedlé skladby v Apple Music

Příspěvek od MichalJ » 30 srp 2016 13:07

Ne, pochopil jste to špatně. Existují například umělci, kteří nechtějí aby se jejich tvorba streamovala. na Spotify pak takovou skladbu neuvidíte vůbec, v Apple Music ji uvidíte zašedlou, protože to Apple sharuje s Itunes Store kde se dá koupit.

Druhým případem může být že si skladbu přidáte do playlistu a paom vyprší práva na streamování, v playlistu vám zůstane, ale zašedlá.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Zašedlé skladby v Apple Music

Příspěvek od Mironet » 30 srp 2016 13:16

Nojo, řeč je ale o tom, že ony zašedlé skladby jsou na Spotify k dispozici, zatímco na AM nejsou dostupné. To pak chápu tak, že se Švédům podařilo dojednat s daným distributorem lepší podmínky než Applu.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Zašedlé skladby v Apple Music

Příspěvek od MichalJ » 30 srp 2016 13:23

Ano, každá služba má vlastní smlouvy a obsah se může lišit. Smlouvy jsou navíc často časově omezené, takže to že je něco např. na Spotify dostupné neznamená že bude dostupné pořád.

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: Zašedlé skladby v Apple Music

Příspěvek od MartyM » 30 srp 2016 18:33

no ja to hodnotim z ciste hlediska user friendly a pokud si najdu neco na streamovaci sluzbe za kterou platim tak cekam ze si to i poslechnu

Odpovědět