GarageBand 10 - přehrávání smyčky při nahrávání

Věnujete se hudbě nebo práci se zvukem? Hledáte správnou audio aplikaci pro MacOS X nebo iOS? Zde najdete podobně zaměřené uživatele.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, JKL

Odpovědět
ljk
Příspěvky: 34
Registrován: 05 srp 2012 18:31

GarageBand 10 - přehrávání smyčky při nahrávání

Příspěvek od ljk » 28 led 2017 20:53

Nevíte jak si přehrávat smyčky/loops při nahrávání?
Když poklikám na smyčku v panelu smyček, z modré či zelené ikonky se stane repráček a slyším doprovod. Pokud ale zapnu nahrávání, repráček se sice ukáže, ale smyčku neslyším. Ve free garagebandu (verze 6) to fungovalo, v placené verzi (verze 10) mi to nejde. Nevíte co můžu mít třeba nastaveno špatně?
Hodit loopu jako stopu a roztáhnout ji není řešení, protože nevím, jak dlouho budu nahrávat.
Možná kdyby šlo nastavit, aby se mi v té stopě automaticky prodlužovala, ale ani tak bych ji nejraději neházel do stopy. Používám ji pouze jako metronom (přímo samotný metronom je hnusný :) )

Jestli někdo víte co s tím, budu rád za pomoc. Nerad bych kvůli tomu používal zase ten starý. Díky :)
Macbook Air 13" 2012 / iPhone 5S / iPad Air 2 / Watch 3 / ... desktop PC :)

Uživatelský avatar
Tarabys
Příspěvky: 106
Registrován: 29 led 2014 20:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: GarageBand 10 - přehrávání smyčky při nahrávání

Příspěvek od Tarabys » 21 úno 2017 11:33

Nerozumím tomuto: "Hodit loopu jako stopu a roztáhnout ji není řešení, protože nevím, jak dlouho budu nahrávat."
Vytvoření vlastní stopy čistě pro účely metronomu je nejjednodušší forma jak vytvořit metronom podle svých potřeb. Sice jde ve většině DAW v nastavení naprogramovat svůj metronom, ale většina profesionálů si stejně raději vytvoří vlastní "metronom" stopu, protože je to flexibilnější (nejlépe přes MIDI stopu). Dá se zapínat jednoduchými solo/mute tlačítky na stopě nebo, a to je právě ta největší výhoda, pomocí automatizace jen v pasážích kde ho chci/potřebuji.

Prostě mi přijde věta "nevím, jak dlouho budu nahrávat" trochu nesmyslná. Pustím nahrávání, jede mi metronom (stopa s "metronomem"), já nahrávám. V nějakém místě hraní ukončím, vypnu nahrávání a hotovo. To, že stopa bude v timelime pokračovat dále (klidně po dobu celého songu) je snad úplně jedno, ne? ;)
MacBook 12" (Early 2015) 1,1GHz Intel Core M, 8GB RAM, 256GB; iPhone 11 128GB; Apple TV 3G; Kingston MobileLite Wireless; (můj Instagram)

ljk
Příspěvky: 34
Registrován: 05 srp 2012 18:31

Re: GarageBand 10 - přehrávání smyčky při nahrávání

Příspěvek od ljk » 13 říj 2017 13:38

ano, to že ta "metronomová" stopa pojede dál v podstatě nevadí, ale já nevím, jestli budu hrát 5 minut nebo 50 minut a před začátkem si vždycky nagenerovat 2 hodiny podehrávky není úplně praktické
když nenahrávám, tak smyčka jede stále dokola do nekonečna, když nahrávám, tak jen přehrává stopy
(v poslední době jsem to nezkoušel, tak jestli přišel nějaký update, tak jsem si toho nevšiml :-) )
Macbook Air 13" 2012 / iPhone 5S / iPad Air 2 / Watch 3 / ... desktop PC :)

Uživatelský avatar
Tarabys
Příspěvky: 106
Registrován: 29 led 2014 20:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: GarageBand 10 - přehrávání smyčky při nahrávání

Příspěvek od Tarabys » 13 říj 2017 15:23

no ale stále nerozumím tomu, že nevíš jak dlouho budeš nahrávat? :) Snad máš nějakou pasáž skladby, o které víš jak dlouho trvá (kolik taktů/dob) a tak máš pod ní vytvořenou stopu metronomu, ne? Pokud se ve skladbě nemění tempo, tak máš stopu metronomu pro celou skladbu.
A rozsah 5 minut až 2 hodiny mi přijde nereálný - copak nevíš jak dlouho má/měla by skladba trvat?

Snad jedině, že by sis nahrával svoje čvičení/jamy pro pozdější použití a pro zachycení nápadu.
A i pro tyto účely není nic jednoduššího než MIDI stopu "natáhnout" myší na požadovanou délku = když si uděláš prázdný MIDI region o požadované délce (stačí asi jeden takt), do něj si naprogramuješ jednotlivé údery a zvolíš si zvuk, který Ti vyhovuje jako metronom. A pokud najedeš kurzorem na konec tohoto regionu v jeho horní polovině, tak se Ti objeví šipka zatočená dokola (loop) a táhnutím se Ti tento region bude kopírovat za sebe...;)
MacBook 12" (Early 2015) 1,1GHz Intel Core M, 8GB RAM, 256GB; iPhone 11 128GB; Apple TV 3G; Kingston MobileLite Wireless; (můj Instagram)

ljk
Příspěvky: 34
Registrován: 05 srp 2012 18:31

Re: GarageBand 10 - přehrávání smyčky při nahrávání

Příspěvek od ljk » 13 říj 2017 15:49

myslel jsem cvičení a improvizace, tam když chytneš nápad, tak jedeš dál a dál a nechce se ti přestávat a když ti do toho skončí ten podklad, tak je to trochu blbý :-)
jasně, když už nahráváš konkrétní věc, tak se ti z pěti minut hodina neudělá, nedostatečně jsem se vyjádřil, promiň :-)

"A pokud najedeš kurzorem na konec tohoto regionu v jeho horní polovině, tak se Ti objeví šipka zatočená dokola (loop) a táhnutím se Ti tento region bude kopírovat za sebe..."
teď mluvíš buď o tom, jak si to připravit před hraním a natáhnout to tak, aby to neskončilo dřív jak já, což znám... anebo je v tom ten fígl na který jsem nepřišel... kouknu na to ještě

Díky za reakci :-)
Macbook Air 13" 2012 / iPhone 5S / iPad Air 2 / Watch 3 / ... desktop PC :)

Odpovědět