PhotoStream - Jak se zbavit chaosu

Sekce pro uživatele iPhoto, Aperture, Lightroom, Photoshopu a všech ostatních foto aplikací pro MacOS X i iOS

Moderátoři: Alisczech, zmiy, dandas, yonah, Macforum_Admin, Keny

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

PhotoStream - Jak se zbavit chaosu

Příspěvek od Kenika » 31 črc 2012 18:04

Zajímalo by mě, jakým způsobem pracujete s fotkami od doby, kdy Apple přišel s funkcí Photostream. Přiznám se, že mi díky tomu neúrekom přibývá fotek a dostávám se trošku do mírného chaosu s fotkami. Všiml jsem si, že Photostram zakládá měsíční události v iPhoto. Což je celkem fajn, ale nezkoušel jsem, zda se tam uloží opravdu všechno a já to mohu s klidem z Photostramu smazat, atd.

Zároveň mi přijde, že někdy uloží verzi HDR i bez ní, někdy si vybere jen jednu z nich. Mám už 1000 fotek ve Photostreamu a nevím, jaký je algoritmus jejich postupného automatického mazání. Trošku v tom holt tápu, tím jak jsem si ještě na ty iCloudovské Applí nápady pořádně nezvykl :-).

Možná tápu i tímto dotazem, ale asi je to na můj vkus už tak moc automaticky jednoduché, až mi to přijde složité :-D.

Denis

Uživatelský avatar
xergic
Příspěvky: 10
Registrován: 30 črc 2012 10:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: PhotoStream - Jak se zbavit chaosu

Příspěvek od xergic » 31 črc 2012 18:19

Pokud si dobře pamatuju, tak ve Photostreamu se ukládá max. 1000 fotek a ty starší 30 dní se smažou. U HDR fotek nevím, nepoužívám.

Fotky z Photostreamu beru ručně, hlavně pokud jde o nějaké události (třeba i vícedenní). Tady se mi ta automatika nehodí, ne všechny fotky chci importovat. Z Photostreamu většinou nic nemažu, to se udělá samo po 30 dnech (jak jsem psal výše).

Funguje to spolehlivě, ale už se mi párkrát stalo, že se do Photostreamu nenahrály všechny fotky (když jich bylo za den hodně). Tam bych problém viděl asi ve výpadku wifi, nebo se to prostě nestihlo uploadovat. Ale to se mi stalo asi u dvou fotek z tisíce.
MacBook Air (2013), i7 1,7 GHz, 8 GB RAM, SSD 256 GB
iPad Air 64 GB WiFi
iPhone 5c 32 GB

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: PhotoStream - Jak se zbavit chaosu

Příspěvek od Alisczech » 31 črc 2012 19:14

Uprimne mam z toho stejny pocit chaosu a krome vyzkouseni Photostream nepouzivam. Je fajn pro lidi co obcas udelaji par fotek iPhonem, ze se jim prenesou sami do iCloudu a nasledne do pocitace, ale pri vetsim mnozstvi fotek se stava jednim velkym smetistem bez ladu a skladu
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
HeartcoreCZ
Příspěvky: 26
Registrován: 30 črc 2012 23:06
Kontaktovat uživatele:

Re: PhotoStream - Jak se zbavit chaosu

Příspěvek od HeartcoreCZ » 31 črc 2012 22:59

Osobne netusim proc, ale fotky v Photostreamu se mi automaticky nemazou :?
Pred cca 50dny jsem fotil pro klienta sadu jeho vyrobku, importoval do Aperture/iPhoto a dodnes strasi ve streamu.

Delam neco spatne ja nebo Apple? :)

Uživatelský avatar
yonah
Příspěvky: 112
Registrován: 15 črc 2012 20:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PhotoStream - Jak se zbavit chaosu

Příspěvek od yonah » 01 srp 2012 06:43

Jsi si jistý, že za těch 50 dní udělal víc jak 1000 fotek?
Nesignováno.

Faramir

Re: PhotoStream - Jak se zbavit chaosu

Příspěvek od Faramir » 01 srp 2012 07:02

Já Photostream vůbec nepoužívám, moje zrcadlovka nemá přístup k internetu :-) A kdybych fotil iPhonem (jako že nefotím, protože 3GS dělá příšerné fotky), stejně bych to vypnul, protože mám na mobilním připojení limit 60 MB na týden a radši to využiju na důležitější věci. Navíc stejně fotky stahuji z foťáku do Aperture, kde s nimi dále pracuji a dávat tam mezičlánek Photostream mi přijde zbytečné.

Uživatelský avatar
Tass
Příspěvky: 285
Registrován: 30 črc 2012 16:40
Bydliště: Ostrava

Re: PhotoStream - Jak se zbavit chaosu

Příspěvek od Tass » 01 srp 2012 08:07

Faramir píše:..A kdybych fotil iPhonem (jako že nefotím, protože 3GS dělá příšerné fotky), stejně bych to vypnul, protože mám na mobilním připojení limit 60 MB na týden a radši to využiju na důležitější věci..
Jen detail, photostream funguje pouze přes wifi, nikoliv přes mobilní data. Dokud se iphone nepřipojí k wifině, fotky se neuploadnou.)
 Mac nemá konkurenci. 

Uživatelský avatar
davidhavir
Příspěvky: 212
Registrován: 15 črc 2012 22:05
Bydliště: Červený Kostelec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PhotoStream - Jak se zbavit chaosu

Příspěvek od davidhavir » 01 srp 2012 09:14

Já například obsah samotného Photostream neřeším, tedy to, co je přímo tam, nechávám si fotky rovnou importovat do měsíční události v knihovně a zde akorát vždy označím "společné" fotky a dám rozdělit událost, tak se mi vyčlení ven a už s nimi pracuji jinde. Ale možná to bude tím, že už nepoužívám třetí zařízení, které by po importu do knihovny aktualizovalo Photostream o nové přírůstky, a také je třídím celkem často. To, že některé fotky ignoruje se mi asi ještě nestalo.

Největší problém ovšem nastal, když jsem byl na dovolené (bez Wi-Fi), tam nafotil zhruba 2800 fotek, importoval je přes kabel a doma se začaly sypat do Photostreamu na 2megu od O2. Neštěstí.
Apple Watch Sport
iPhone 6 Plus
MacBook 12 (2016)

Faramir

Re: PhotoStream - Jak se zbavit chaosu

Příspěvek od Faramir » 01 srp 2012 09:25

Tass píše:Jen detail, photostream funguje pouze přes wifi, nikoliv přes mobilní data. Dokud se iphone nepřipojí k wifině, fotky se neuploadnou.)
To jsem nevěděl, děkuji za připomínku. Ale úžasné by bylo přijít domů, tam se mi iPhone připojí do mé sítě (mimo domov wifi nepoužívám), já píchnu iPhona do docku (tedy kabelem do USB v počítači) a současně se mi začnou fotky přenášet do Photostreamu přes wifi, z Photostreamu do Aperture po LAN a z iPhonu do Aperture z docku. Docela schizofrenie :-D

Uživatelský avatar
MilanSvec
Příspěvky: 11
Registrován: 30 črc 2012 19:20
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: PhotoStream - Jak se zbavit chaosu

Příspěvek od MilanSvec » 02 srp 2012 22:18

Fotostream používám jako průběžně aktualizovaný pracovní prostor a zásobárnu pro další použití jeho neustále měněného obsahu.
Fotím jak s iPhone 3GS (Camera+), tak s Olympusem SP 550 UZ. Teď v podstatě denně. Fotostream mám na všem (iPhone, iPad, MBA) v iCloudu zapnutý jako aktivní. iCloud mám rozšířený na 15 GB.
O snímky z iPhona či iPadu se nemusím starat, doma jde všechno přes Wi-Fi. Nové fotky jsou následně k vidění jak v MBA (iPhoto, Fotostream), tak ve Fotostreamu Obrázků toho druhého iOS stroje. Totéž se děje se snímky displejů sejmutými na obou iOS HW nebo pomocí aplikace Jing na MBA a importovaných z Dokumentů do iPhoto.
Fotky z Olympusu importuji do iPhoto MBA USB kabelem a Fotostream (na všem) je taky přijme sám.
Pořád mám ve všech třech Fotostreamech 1000 fotek. Nové se ve Fotostreamu (tam, kde se objeví jako nové nejdřív) doplňují stále průběžně na konec a stejný počet těch nejstarších mizí ihned současně z opačné strany. A obdobně i na dalších dvou místech potom.
Takhle to tu denně funguje pořád dokola.

Na MBA to pak v iPhoto přiřazuji do příslušně pojmenovaných alb vytvářených účelově pro prezentace, pro zvolené téma, datum nebo místo.
Současně se mi to samo všechno ukládá do Dropboxu, kde pak co chci, můžu přehodit do samostatných složek a ty pak podle potřeby individuálně po webu sdílet.
Milan Švec
 iMac 27″ 2011/12, Time Capsule, Macbook Air Mid 2011, iPad 2, iPhone 3GS
Opera 12, Opera Mini, Opera Mail M², Opera Link
http://milansvec.cz

Uživatelský avatar
HeartcoreCZ
Příspěvky: 26
Registrován: 30 črc 2012 23:06
Kontaktovat uživatele:

Re: PhotoStream - Jak se zbavit chaosu

Příspěvek od HeartcoreCZ » 05 srp 2012 23:11

yonah píše:Jsi si jistý, že za těch 50 dní udělal víc jak 1000 fotek?
Ach ták, takže fotky se mažou nejen po 50dnech, ale zároveň po vyčerpání limitu 1000 fotek. Díky za objasnění ;)

Uživatelský avatar
Kenika
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2012 10:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: PhotoStream - Jak se zbavit chaosu

Příspěvek od Kenika » 08 srp 2012 23:56

Díky za informace. Vidím, že PhotoStream rozdělil tábor na dvě skupiny. Doplním za sebe ještě pár informací.

Mám iPhone 4 - 16GB, díky tomu, že mám zapnutý PhotoStream, tak mám rázem o 1000 fotek víc a tím pádem mi to ukrojí odhaduji 300 až víc mega za fotky navíc. Nic příjemného :-).
PhotoStream mi rozhodně nenahrává všechno a zajímal by mě algoritmus. Někdy nahraje HDR i obyč verzi, někdy si vybere jen jednu....
Po dosažení 1000 fotek mi to umazává zezadu, takže žádných 30 dní a konec.
Problém u mě je, že prostě nestíhám fotky z mobilu upravovat. Jakž takž zvládnu fotky z fotoaparátu, které používám na konkrétních událostech. Tam je to logické, ale za cca 7 let, co je foťák na mobilu nebo PDA (já začal fotit Treem :-))), tak jsem si ještě nenašel způsob, jak to třídit... připadá mi, že mám fotky v počítači asi tak v chaosu, jako bych je měl pohozené v krabici :-), ale to se časem snad dá do pořádku.
Každopádně, abych to shrnul. PhotoStream je fajn, že fotím na iPhone a ukazuji rovnou na iPad, ale při přenosu do Mac a další zpracování mi přináší do systému chaos a s tím budu muset něco vymyslet :-)
Spíš mi vadí, že iPhoto na iPad/iPhone není kompatibilní s aplikací na Mac, při vytváření alb, lehčí úpravě mobilních fotek a roztřídění by mi to usnadnilo život (a nevěřím, že by lokaci, tagy a další blbosti iPad nezvládl...)... , tak třeba se dočkáme :-)

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: PhotoStream - Jak se zbavit chaosu

Příspěvek od Alisczech » 09 srp 2012 01:38

Kenika píše:Díky za informace. Vidím, že PhotoStream rozdělil tábor na dvě skupiny. Doplním za sebe ještě pár informací.

Mám iPhone 4 - 16GB, díky tomu, že mám zapnutý PhotoStream, tak mám rázem o 1000 fotek víc a tím pádem mi to ukrojí odhaduji 300 až víc mega za fotky navíc. Nic příjemného :-).
PhotoStream mi rozhodně nenahrává všechno a zajímal by mě algoritmus. Někdy nahraje HDR i obyč verzi, někdy si vybere jen jednu....
Po dosažení 1000 fotek mi to umazává zezadu, takže žádných 30 dní a konec.
Problém u mě je, že prostě nestíhám fotky z mobilu upravovat. Jakž takž zvládnu fotky z fotoaparátu, které používám na konkrétních událostech. Tam je to logické, ale za cca 7 let, co je foťák na mobilu nebo PDA (já začal fotit Treem :-))), tak jsem si ještě nenašel způsob, jak to třídit... připadá mi, že mám fotky v počítači asi tak v chaosu, jako bych je měl pohozené v krabici :-), ale to se časem snad dá do pořádku.
Každopádně, abych to shrnul. PhotoStream je fajn, že fotím na iPhone a ukazuji rovnou na iPad, ale při přenosu do Mac a další zpracování mi přináší do systému chaos a s tím budu muset něco vymyslet :-)
Spíš mi vadí, že iPhoto na iPad/iPhone není kompatibilní s aplikací na Mac, při vytváření alb, lehčí úpravě mobilních fotek a roztřídění by mi to usnadnilo život (a nevěřím, že by lokaci, tagy a další blbosti iPad nezvládl...)... , tak třeba se dočkáme :-)

Moje slova. Uplny souhlas
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Odpovědět