Bezdrátové přenášení z macu na TV

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
pocked
Příspěvky: 78
Registrován: 26 čer 2014 11:42

Bezdrátové přenášení z macu na TV

Příspěvek od pocked » 01 zář 2015 11:22

Ahoj, moc prosím o radu. Psala jsem sem včera večer, že jsem pořídila apple TV a i přesto, že jsem v applu sdělila jaký typ počítače (a z jakého roku) mám mi tvrdili, že vše bude fungovat. Až doma jsem zjistila že můj mac z roku 2009 nemá funkci airplay. Vyčetla jsem, že ta se dává do počítačů až od roku 2011. Tudíž mi nefunguje zrcadlení - potřebuji to co vidím na macu, vidět i v TV. Kvůli tomu jsem apple TV pořizovala. Půjdu ji zkusit vrátit a tím se dostávám k mému problému - dá se můj požadavek vyřešit nějakým jiným způsobem než přes apple TV? Potřebuji BEZDRÁTOVĚ přenášet to co vidím na macu na naši TV. Jde mi hlavně o filmy. Abych se vyhnula neustálému přendavání filmů na flashku kterou následně strčím do TV. Často se mi stává že film hraje v macu ale TV už ho nepřehraje. Toto by řešilo můj problém a ušetřilo čas.

Prosím o každou radu - už z toho začínám být lehce zoufalá :lol:

Předem moc děkuju T.

crazyboydom
Příspěvky: 93
Registrován: 13 črc 2015 15:24

Re: Bezdrátové přenášení z macu na TV

Příspěvek od crazyboydom » 01 zář 2015 11:47

zdravím, ještě bych tu aTV nevracel a zkusil další možnosti. Mám MBP 2014 a funguje mi vše. U vašeho MAC si nejsem jistý ale za pokus to stojí.

Tahle app dělá airplay do aTV - určitě bych zkusil, trial je zdarma na 7 dní a pro test to stačí.
http://www.airsquirrels.com/airparrot/

Pak mám skvělé zkušenosti s 5Kplayer, který v poslední verzi umí airplay (aTV i iPhone), umí přehrávat jen filmy bez zbytečného zrcadlení dalších věcí = plynulejší než klasický airplay
http://www.5kplayer.com

Těch programů bude určitě více, zeptal bych se strýce googla.

Další možnost je použít kabel (HDMI, případně redukce do MAC s výstupem na HDMI).

Jako poslední, trochu krkolomnou cestou je použít aTV a sdílení domácí knihovny přes iTunes. Má to výhodu v tom, že se to velice dobře používá a je to rychlé. Funguje to i když je mac uspaný (u stolního iMac). Nevýhoda je v tom, že je potřeba videa konvertovat do MP4. Tady je program, který je rychlý a doporučuji >
http://www.iskysoft.us/lp/video-convert ... wwod2aEBMw

PS: ještě mě napadla varianta DLNA, ale záleží jakou máte TV a zdali to podporuje. Stačí si pak stáhnout program který vytvoří DLNA server z MACu

snad se vám tipy budou hodit:-)
MBP, iPhone, aTV...

pocked
Příspěvky: 78
Registrován: 26 čer 2014 11:42

Re: Bezdrátové přenášení z macu na TV

Příspěvek od pocked » 01 zář 2015 12:04

crazyboydom: moc děkuju za tolik tipů. Teď jsem v práci. Zkusím to doma večer nějak vyřešit. Jen se bojím (jelikož jsem technický antitalent :lol: ) že budu mít určitě nějaké dotazy :-D Mohu se kdyžtak ještě ozvat? ;)

crazyboydom
Příspěvky: 93
Registrován: 13 črc 2015 15:24

Re: Bezdrátové přenášení z macu na TV

Příspěvek od crazyboydom » 01 zář 2015 13:15

jo jo určitě ;)
MBP, iPhone, aTV...

Tomas1334cz
Příspěvky: 379
Registrován: 22 pro 2013 17:40

Re: Bezdrátové přenášení z macu na TV

Příspěvek od Tomas1334cz » 01 zář 2015 17:41

Myslím si, že bohatě poslouží aplikace jménem Beamer. Myslím, že nejede přes Airplay a já jsem s ní spokojený...

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Bezdrátové přenášení z macu na TV

Příspěvek od mberdych » 01 zář 2015 18:01

Beamer jede pres airplay

Tomas1334cz
Příspěvky: 379
Registrován: 22 pro 2013 17:40

Re: Bezdrátové přenášení z macu na TV

Příspěvek od Tomas1334cz » 01 zář 2015 18:34

To právě nevím. Na jejich stránkách píší, že jedinými požadavky jsou ATV a Mavericks a vyšší. Navíc píši něco v tom smyslu, že se uživatel nemá nechat omezovat Airplayem a ať používá Beamer.

PatkaJR
Příspěvky: 813
Registrován: 30 bře 2014 12:49
Bydliště: Praha

Re: Bezdrátové přenášení z macu na TV

Příspěvek od PatkaJR » 01 zář 2015 18:39

Kdyby to nebylo přes Airplay jak jinak by se ta aplikace připojila na ATV?
Macbook Air 2014, 4GB RAM, 128GB SSD, i5 - macOS Sierra
Apple iPhone 6S Plus 16GB - iOS 10
iPhone 4 16GB White - iOS 7.1.2
Beats SOLO 2 Wireless
🔜Apple Watch Gold

Křemíkové nebe:
iPad 2 16GB
iPhone 5 16GB

Tomas1334cz
Příspěvky: 379
Registrován: 22 pro 2013 17:40

Re: Bezdrátové přenášení z macu na TV

Příspěvek od Tomas1334cz » 01 zář 2015 18:44

Netuším ... V tom se nevyznám. Každopádně na jejich stránkách je, že stroj musí podporovat Mavericks a novější, přičemž Mavericks podporuje Mac Mini 2009 a novější. Z toho bych si logicky vyvodil, že by to mělo jít. Navíc je zde sedmidenní zkušební verze.

Upřímně mi to přijde jako mnohem lepší volba než řešit nějaký konvertování a domácí sdílení a všemožné přehrávače a konvertory.

Za sebe bych to rozhodně vyzkoušel.

PatkaJR
Příspěvky: 813
Registrován: 30 bře 2014 12:49
Bydliště: Praha

Re: Bezdrátové přenášení z macu na TV

Příspěvek od PatkaJR » 01 zář 2015 18:45

Akorát full verze stojí asi 500,-

A je to na to abys nemusel konvertovat filmy a dávat je do iTunes aby ti to ATV přehrála. Přehrává skoro všechny formáty..
Macbook Air 2014, 4GB RAM, 128GB SSD, i5 - macOS Sierra
Apple iPhone 6S Plus 16GB - iOS 10
iPhone 4 16GB White - iOS 7.1.2
Beats SOLO 2 Wireless
🔜Apple Watch Gold

Křemíkové nebe:
iPad 2 16GB
iPhone 5 16GB

Tomas1334cz
Příspěvky: 379
Registrován: 22 pro 2013 17:40

Re: Bezdrátové přenášení z macu na TV

Příspěvek od Tomas1334cz » 01 zář 2015 18:51

To já ale přeci vím, když píši, že jej používám. Jen trochu poopravím, nestojí 500, ale 380, což je, dle mého, celkem přijatelná cena za program, díky kterému nemusím nic jiného řešit a ušetří mi spoustu času a nervů.

PatkaJR
Příspěvky: 813
Registrován: 30 bře 2014 12:49
Bydliště: Praha

Re: Bezdrátové přenášení z macu na TV

Příspěvek od PatkaJR » 01 zář 2015 18:53

Aha, tak to asi zlevnili. Co jsem koukal naposledy tak bylo něco kolem 500,-
Macbook Air 2014, 4GB RAM, 128GB SSD, i5 - macOS Sierra
Apple iPhone 6S Plus 16GB - iOS 10
iPhone 4 16GB White - iOS 7.1.2
Beats SOLO 2 Wireless
🔜Apple Watch Gold

Křemíkové nebe:
iPad 2 16GB
iPhone 5 16GB

pocked
Příspěvky: 78
Registrován: 26 čer 2014 11:42

Re: Bezdrátové přenášení z macu na TV

Příspěvek od pocked » 02 zář 2015 06:48

Všechny zdravím, moc vám děkuju za rady a tipy :-) pomohli jste mi.
Nejdříve jsem nainstalovala AirParrot - bohužel se obraz na TV začal sekat.
Tak jsem zkusila 5KPlayer - sice se mi ho povedlo nainstalovat, ale bohužel vůbec nenalezl moji apple TV, takže jsem ho nakonec nevyzkoušela.
Pak jsem nainstalovala Beamer - jen zkušební verzi kde se mi přehraje vždy jen prvních 15 minut z filmu. Za celých 15 minut se film ani jednou nesekl tak zřejmě koupím plnou verzi a budu doufat, že program taky nezačne zlobit.
U AirParrotu se mi ovšem líbilo, že zrcadlí celou plochu počítače, že můžete na TV ukazovat např. fotky atd. Beamer zřejmě přehrává jen filmy. Tak se chci zeptat - když koupím obě aplikace - nebudou si v počítače nějak navzájem vadit?

Ještě jednou děkuju za pomoc - myslela jsem, že budu muset apple TV vrátit a díky vám nakonec vše snad bude fungovat tak jak má :-)

T.

crazyboydom
Příspěvky: 93
Registrován: 13 črc 2015 15:24

Re: Bezdrátové přenášení z macu na TV

Příspěvek od crazyboydom » 02 zář 2015 07:57

ahoj, ten Airparrot dokáže také přehrávat jen film, je potřeba kliknout na ikonu v notifikacích kde vyberete program, přes který přehráváte videa. Pak se spustí jen ten bez plochy.
Ale k dotazu, nemyslím si, že by to mělo nějak vadit. Určitě můžete používat oba programy.
MBP, iPhone, aTV...

pocked
Příspěvky: 78
Registrován: 26 čer 2014 11:42

Re: Bezdrátové přenášení z macu na TV

Příspěvek od pocked » 02 zář 2015 08:42

A myslíš, že když tedy v AirParrotu pustím jen film bez plochy - že se přestane film na TV sekat? Určitě budu radši když koupím jen jednu aplikaci :-) Takže si rozkliknu nahoře v liště toho papoucha a pak dám prosím co přesně abych si mohla zvolit program v kterém přehrávám filmy? Já jsem se v tom programu ještě nestihla dostatečně zorientovat jak jsem instalovala včera všechny tři :-(

crazyboydom
Příspěvky: 93
Registrován: 13 črc 2015 15:24

Re: Bezdrátové přenášení z macu na TV

Příspěvek od crazyboydom » 02 zář 2015 09:20

pokud se pustí jen film, tak je to bez sekání. Bratr dřív taky používal airplay s plochou, kde přehrával film a sekalo se mu to, pokud se ale sdílí jen to medium, je to nejlepší.

Jinak když klikneš na toho papoucha, tak je tam záložka FROM, což znamená odkud chceš streamovat. Lze zvolit přímo aplikaci (třeba VLC) nebo rovnou media (filmy). Pokud chceš sdílet aplikaci, tak ji musíš samozřejmě prvně zapnout, aby ji ten papouch viděl.

Nevím jak ten beamer program, ale u parrota jsem nepřišel na to jak přímo z medií přehrát i titulky. Ale asi to nějak půjde jelikož volba je přímo v nastavení.

Jinak postup je > zvolit z medií nějaký film > kliknout na aTV
Přílohy
Snímek obrazovky 2015-09-02 v 9.51.27.png
MBP, iPhone, aTV...

pocked
Příspěvky: 78
Registrován: 26 čer 2014 11:42

Re: Bezdrátové přenášení z macu na TV

Příspěvek od pocked » 02 zář 2015 09:35

Moc děkuju, jsem v práci tak se nemůžu do programu podívat, ale chtěla jsem to všechno už vědět abych na tom mohla opět pracovat až přijdu domů. Podlé tvého návodu to už snad zvládnu a vše pošlape tak jak má :-)

Odpovědět