iOS aplikace pro zjištění souřadnic vybraného bodu na mapě

Cestujete, sportujete, máte koníčky a našli jste nebo hledáte aplikace, které Vám pomohou strávit život aktivněji? Zde je místo pro takto zaměřené uživatele MacOS X a iOS.

Moderátoři: zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed, bradka

Odpovědět
swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

iOS aplikace pro zjištění souřadnic vybraného bodu na mapě

Příspěvek od swenak » 11 říj 2015 08:47

Zdravím.

Neznáte někdo jednoduchou aplikaci, kde si vyhledám adresu (ideálně s podklady google map), pak někde kliknu na místo a dostanu v nějakém formátu souřadnice? Možná nekoukám dobře, ale nic z toho, co běžně používám, toto neumí (Google mapy, Apple mapy, Waze, TomTom). Vše jen oklikou, poslat sám sobě odkaz např. z Google map, otevřít ho a pak si zkopírovat a upravit souřadnice. Na to, že podstatou všech navigací ja právě poloha, je to docela smutný přístup. Přes www to jde, ale taky to není nic moc extra.

Díky za rady.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: iOS aplikace pro zjištění souřadnic vybraného bodu na ma

Příspěvek od Hajnejch » 11 říj 2015 09:49

Ahoj, v Sygicu se dá navigovat podle fotek které mají souřadnice v sobě. Cokoliv vyfotíš tak tam tě navigace dotáhne, Ale Here, Google, Apple mapy ani Waze to neumí u Tom Toma nevím ten nemám. Občas taky bývají souřadnice na webu v kontaktech dané firmy.
v Americkém App storu jsem našel třeba tohle https://itunes.apple.com/us/app/coordin ... 86614?mt=8

Souřadnice = coordinates = slovíčko do app storu
Přílohy
IMG_0252.PNG

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: iOS aplikace pro zjištění souřadnic vybraného bodu na ma

Příspěvek od swenak » 11 říj 2015 11:03

Ahoj, díky, ale mně jde opravdu hlavně o to, kliknout a získat souřadnice a ty dáloe použít. Např. teď jsem to potřeboval pro to, abych mohlo do Launcheru Pro vložit souřadnice pro Waze pro okamžitou navigaci. Musel jsem nakonec přes google maps na webu dohledat 10souřadnic, ale naštvalo mně, že to musím dělat tak složitě a ne poprvé.

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

Re: iOS aplikace pro zjištění souřadnic vybraného bodu na ma

Příspěvek od Maaara » 11 říj 2015 11:38

Mapy.cz pro iOS to umi - pridrzis prst na mape a zobrazi se ti souradnice.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: iOS aplikace pro zjištění souřadnic vybraného bodu na ma

Příspěvek od swenak » 11 říj 2015 13:33

Ano, to tam je, jen to nezkopíruju. Zatím nejpoužitelnější se zdá sdílet pozici z googlu, zkopírovat odkaz do safari, otevřít a pak zkopírovat souřadnice.

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

iOS aplikace pro zjištění souřadnic vybraného bodu na mapě

Příspěvek od Maaara » 11 říj 2015 16:27

Ale zkopirujes, klikni na bublinu se souradnicema a nahore v tom okne pridrz prst na souradnicich, das Copy a mas to tam ...
ImageUploadedByTapatalk1444577308.848325.jpg

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: iOS aplikace pro zjištění souřadnic vybraného bodu na ma

Příspěvek od swenak » 11 říj 2015 16:59

Tam to ale pouze, když není adresa známá.
ImageUploadedByTapatalk1444579078.000800.jpg

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

Re: iOS aplikace pro zjištění souřadnic vybraného bodu na ma

Příspěvek od Maaara » 11 říj 2015 18:02

Moje nervy :-) Vyhledas si tu adresu a pridrzis na tom cervenym cudlu prst a mas GPS ty adresy ...
ImageUploadedByTapatalk1444582974.145422.jpg

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: iOS aplikace pro zjištění souřadnic vybraného bodu na ma

Příspěvek od swenak » 11 říj 2015 18:54

A co moje nervy :-) Ano, tam to je, ale vracíme se k tomu, co jsem psal o pár příspěvků nahoře, z totoho místa to nezkopíruješ (nebo ano?) :-) A přepisování souřadnic mezi 2 mi aplikacemi je pakárna, přepínat se mezi nima, nesplést se (můžu tuto chybovost přenést posláním screenu příjemci, ale to není cesta).

Ono se to zdá možná jako prkotina, aktuálně mně to nepálí, jenom díky Waze se mi vybavilo, jak mně to nasralo před pár týdny. Jedu na chatu do jiného státu, chata v lese, příjezdovka "neviditelná" a chci poslat pozici chaty někomu jinému, kdo nemá data roaming (takže sdílení přes google nemožné). Kdybych alespoň byl už na chatě, na to aplikace jsou a ty umí zobrazit a poslat aktuální pozici. Ale já tam taky ještě nebyl. Nebo jiná situace. Chci si dodatečně zapsat ke kontaktu do adresy souřadnice, protože vždy bloudím, když tam jedu a k místu sice je adresa, ale ta vede jinam, nebo není roky zanesena v mapě. Na mapě si to umím najít a chci už pouze souřadnice místa. Neříkám, že to není řešitelné (viz co jsem psal), ale hledám elegantní řešení, abych napříště neměl chuť iPhone hodit z auta, když to zrovna potřebuju:-)

Ale asi jsem našel řešení, aplikace se jmenuje Maps+ (https://itunes.apple.com/us/app/maps+/id416753449?mt=8). Sice to taky není dokonalé (při kopírování to zkopíruje i název míste - to dělá i Mapy.cz, pokud to to dá v tom druhém kroku souřadnice), ale je to cca to, co potřebuju. Možná taky Geo Location - Searching GPS Coordinates (https://itunes.apple.com/us/app/geo-loc ... 06192?mt=8), ale to jsem ještě nezkoušel, ale zkusím.

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

iOS aplikace pro zjištění souřadnic vybraného bodu na mapě

Příspěvek od Maaara » 11 říj 2015 18:58

Zkopirujes :-) to rozklikni a v detailu zkopiruj.

EDIT mas pravdu s adresou to nejde ... Nasel jsem zpusob - vyhledej adresu a v detailu dej share, zkopiruje se ti tam GPS.
ImageUploadedByTapatalk1444586527.539210.jpg

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: iOS aplikace pro zjištění souřadnic vybraného bodu na ma

Příspěvek od swenak » 11 říj 2015 19:12

JJ, toto asi jde, ale už jsem to dal pryč, to Maps+ je lepší řešení i proto, že to používá Google maps a zápis je v rozumnější formátu. Ale díky moc za snahu :-)

Odpovědět