Video k iPadu Pro /Klávesnice Logitech/Apple Pencil/Gamepad

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
czjojo
Příspěvky: 7
Registrován: 05 pro 2013 14:01

Video k iPadu Pro /Klávesnice Logitech/Apple Pencil/Gamepad

Příspěvek od czjojo » 15 lis 2015 21:54

Naposledy upravil(a) czjojo dne 08 led 2016 13:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: Video první dojmy a zkušenosti iPadu Pro

Příspěvek od Schumi » 17 lis 2015 10:55

Logitech create pro iPad Pro, krátká CZ video recenze.
https://m.youtube.com/watch?v=_ZVv1xPqOoA

czjojo
Příspěvky: 7
Registrován: 05 pro 2013 14:01

Re: Video první dojmy a zkušenosti iPadu Pro

Příspěvek od czjojo » 08 led 2016 13:01

Přidána recenze na Apple Pencil

https://www.youtube.com/watch?v=D-4oTgXCEQk

Zde Gamepad SteelSeries Nimbus

https://www.youtube.com/watch?v=EECYNf-7NDI

insoul
Příspěvky: 7
Registrován: 20 lis 2015 19:37

Re: Video k iPadu Pro /Klávesnice Logitech/Apple Pencil/Game

Příspěvek od insoul » 28 led 2016 20:48

Ahoj apple fandovia. Po 3 mesacnom aktivnom pouzivani ipadu pro 128gb wifi cellular, by som rad napisal par viet pre tych, co premyslaju nad jeho kupou, planuju ho zamenit za notebook, pripadne prejst z ipad air na pro. necakajte cisla, ci porovnania s konkurenciou. Napisem iba to co ipad pro naozaj ponuka a co mozete od neho naozaj ocakavat. Oplati sa kupa ci prechod zo starsieho ipadu air ? Tato otazka trapila aj mna... a na konci tejte recenzie sa odpovedi aj dockate.
Hned na uvod Vas chcem upozornit, nad kupou 32gb verzie ani neuvazujte. Tato verzia je ako superb combi bez kufra ! tie saka a obleky predsa musite niekam dat a 32gb je pri ipade pro naozaj malo. Dajte na moju radu a 32gb modelu za vyhnite z velkej dialky.

Zacnem tradicne konstrukciou.
Ipad je na svoju velkost prekvapivo lahky , tenky a vyborne sa drzi. ( Necakajte ale ze ho budete drzat jednou rukou pri vareni a druhou miesat gulas. ) Ked ho po prvy krat vyberiete z krabice, chytite do ruky, budete prekvapeny jeho neuveritelne malou hrubkou a urcite sa budete ako ja cudovat, kam ten vsetok vykon panove z kalifornie schovali ! Po par dnoch pouzivania si na velkost uhlopriecky urcite zvyknete a pocit ze drzite v ruke obrazovku macbooku pro sa uplne strati. Vsetky tlacidla a konektory su umiestnene na tom spravnom mieste, tam kde by ste ich intuitivne hladali a dobre sa stlacaju. Touch ID ukryty v home buttone nieje sice najnovsiou verziou aku apple vyuziva v iphone 6s ktory je rychlejsi aj presnejsi, avsak jeho pouzivanie nieje take caste ako pri iphone, takze ako minus by som to rozhodne neuvadzal. Reproduktory su umiestnene v rohoch a teda sa Vam nemoze stat ze ich zakryjete pri drzani tabletu vsetky.

Zvuk je proste famozny ! Na ziadnom tablete ani notebooku ktory som doposial mal , a bolo toho naozaj dost, som taky krasny zvuk este nepocul. Zvuk je hlasny a hlbky su na mobilne zariadenie nadstandartne. Snad ani raz som nevyuzil jeho plnu hlasitost. Je to naozaj velke plus tohoto zariadenia.
Pisanie je na ipade pohodlne, rychle a citelne lepsie ako na ipade air. Avsak hardwarovu klavesnicu to nenahradi. Urcite ju odporucam prikupit. Ocenite hlavne riadok naviac s diakritikou , tabulator a dalsie uzitocne "klavesi". Ide skratka o plnohodnotnu klavesnicu obsahovo aj rozmermi. Asi najuzitocnejsia vec aku ponuka nova klavesnica je takzvany touchpad mod , podrzanim dvoch prstov na klavesnici aktivujete funkciu touchpadu a kurzorom volne behate po obrazovke tak ako na notebooku mysou a rychlejsie sa dostanete na miesto ktore potrebujete. Vyborne napr. pri pisani textu a jeho uprav .

O displeji by sa dal napisat kludne samostatny clanok na dve strany, tak len takto zatial v skratke. Tazko by ste v nejakom tablete alebo notebooku hladali krajsiu obrazovku. Na tych 13" napchatych pixelmi je radost pozerat. Ci uz surfujete v safari , pozerate full hd filmy , fotky ktore ste odfotili na svojom iphone, vsetko vyzera na nom dokonale ! Farby su prirodzene , ostre a rozlisenie super jemne. Ziadne nadmerne odlesky a problem mu nerobia ani , inak velakrat dadmerne rusive otlacky prstov. Podsvietenie je rovnomerne a nezaznamenal som ani ziadne prezltnute miesta. Vyblednutiu farieb ci deformacie obrazu sa nedockate ani pri extremnych naklonoch a displej je 100% citatelny z akehokolvek uhlu. Skratka displej pouzity v ipade pro je to najlepsie co aktualne trh ponuka.

Rychlost tabletu a sviznost systemu ios je opat bezkonkurencna. Nestretol som sa s nicim, co by mu robilo co i len najmensi problem. Ani najnarocnejsia hra, streamovany full hd film, strihanie 4k obsahu, vsetko bezi plynulo bez jedineho seknutia. Multitasking plne vyuziva 4gb ram a je to naozaj postacujuce. Mozete strihat video, byt na Facebooku , prezerat web a upravovat vo photoshope fotky , vsetko je v okamziku otvorene bez dodatocneho nacitavania. Ipad reaguje na Vase povely okamzite v zlomku sekundy. Za 3 mesiace pouzivania mi tablet ani raz nezamrzol, nesekol a nebolo ho potrebne vypinat alebo restartovat.
Vydrz tabletu je taktiez chvalihodna a v dnesnej dobe stale nadstandartna. Mozete robit na nom cokolvek, ten tablet nie a nie vybit. Papierove hodnoty vyrobcu tentokrat opat neklamu a vydrz tabletu velakrat dosiahne pri beznom zatazeni prekvapivych hodnot. Ziadne super rychle nabijanie ako je to pri niektorych android tabletoch necakajte, tablet sa nabija standartne dlho ako vsetky apple zariadenia. Revolucia sa zatial nekona.

Dost bolo ale chvaly. Je sice pekne vsetko to co som vyssie napisal : pekny zvuk, rychlost, dokonaly displej ... bez aplikacii je to len prerasteny tablet. A prave to je vec, ktoru apple naozaj odflakol a urobil z tohoto tabletu len prerastenu placku bez vyuzitia ! Vyvojari neprinasaju ziadne nove aplikacie, ba ani len tie stavajuce neprisposobuju pre velkost displeja ipadu pro. Takze takmer vsetky aplikacie su iba zvacsene a roztiahnute na velkost obrazovky ipadu pro. Najma klavesnica je v mnohych aplikaciach priserna. I movie funguje rovnako, ako aj na ipade air a neprinasa ziadne nove funkcie ci vylepsenia. Toto Cookovi len tak lahko neprejde. Potencial a vykonnost nieje vyuzita ani na 50% . Zbytocne sa apple chvali ze je ipad pro vykonnejsi ako vacsina stolnych pocitacov, dokonca prekona aj 12" macbook, ked nan nieje jedina aplikacia ktora by tejto vyhody naplno vyuzila.

Takze naco je ipad pro vlastne dobry ? Ak pouzivate Vas ipad na "sofa browsing" , pozeranie filmov , fotografii ... na ipade pro je to omnoho krajsie , lepsie, vacsie, komfortnejsie. Na 13" obrazovke vyzera vsetok obsah naozaj vyborne. Ale tu to bohuzial aj konci . Pokial vyvojari alebo priamo apple neprinesu plnohodnotne aplikacie prisposobene obrazovke a vykonu ipadu pro, zostane z neho z mojho pohladu doposial "najzbytocnejsie" zariadenie ake apple kedy predstavilo a jeho vyuzitie skonci iba pri konzumovani obsahu a nie tak, ako mr. Cook hlasil do sveta pri predstavovani tohoto tabletu, jeho tvorbe.

Odpovědět