Mobee the Magic Charger

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Faramir

Mobee the Magic Charger

Příspěvek od Faramir » 15 lis 2012 20:50

Máte někdo zkušenosti s tímto -> http://www.istyle.eu/cz/prislusenstvi-k ... arger.html <-?

Od začátku jsem s Magic Mouse spokojený až na jednu věc a to je neskutečná žravost. Používám kvalitní akumulátory Sanyo 2800 mAh a nabíjím je cca jednou měsíčně, což mi přijde dost špatné, když ty samé aku dokáží pohánět mnohem starší myš Logitech MX520 7 měsíců a Microsoft Wireless Mouse 5000 dokonce 14 měsíců (a to s tou MS myší dokonce hraji hry, takže je zatížená více než Magic Mouse). No a toto indukční nabíjení mě zaujalo, že prostě myšku odložím na nabíjecí plochu a ona se dobíjí. Jen by mne zajímalo, kolik hodin/dnů/týdnů vydrží bez nabíjení.
Děkuji.

MIKER65
Příspěvky: 26
Registrován: 02 srp 2012 18:57

Re: Mobee the Magic Charger

Příspěvek od MIKER65 » 15 lis 2012 21:31

Používám již několik měsíců. Uživatelsky velmi příjemné řešení. Neočekávej však výdrž v měsících, spíše ve dnech. Mě vydrží cca 14 dnů bez nabití.

Faramir

Re: Mobee the Magic Charger

Příspěvek od Faramir » 15 lis 2012 21:51

Vzhledem ke snadnosti nabíjení je 14 dnů dostatečná doba, děkuji za informace.

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: Mobee the Magic Charger

Příspěvek od musashi » 15 lis 2012 22:10

Rovnez pouzivam, zatim jsem nenarazil na zadny problem. Spokojenost.

Uživatelský avatar
zmiy
Příspěvky: 302
Registrován: 31 črc 2012 09:36
Bydliště: internety

Re: Mobee the Magic Charger

Příspěvek od zmiy » 20 lis 2012 12:10

Také o tom už dlouho přemýšlím a tak se chci zeptat, jak přesně to funguje, jak to používáte?
1. Máte USB kabel pořád zastrčený v MACu a když myš nepoužíváte (např.přes noc), tak dobíjíte nebo až když baterie hlásí slabý stav? (Nevím, zda je to bateriemi nebo myší, ale mě myš pořád ukazuje 100% a pak až kolem 15% a najednou, že je nízký stav :-s )
2. Jsou u toho baterie / akumulátory nebo je třeba koupit a pokud ne, tak jaké lze použít?


Mám myš asi 11 měsíců, používám Energizer Ultimate Lithium a vydrží cca 3 - 4 měsíce, takže návratnost nabíječky mi vychází docela za dlouho :(


PS: Koukám, že Apple je trošičku levnější http://store.apple.com/cz/product/H4825 ... e?fnode=56

Uživatelský avatar
zmiy
Příspěvky: 302
Registrován: 31 črc 2012 09:36
Bydliště: internety

Re: Mobee the Magic Charger

Příspěvek od zmiy » 21 lis 2012 14:54

Tak jsem se byl dneska přeptat v iStyle na Zličíně. Neměli skladem, moc o tom pán nevěděl, místo toho mi nabízel totok: http://store.apple.com/cz/product/MC500 ... ry-charger , že prý to lidé kupují víc a víc si chválí. Tak ti nevím

Faramir

Re: Mobee the Magic Charger

Příspěvek od Faramir » 21 lis 2012 16:02

To je ale úplně něco jiného. To co linkuješ je obyčejná nabíječka tužkových baterií, Mobee Magic Charger je akumulátor do Magic Mouse a ploška připojená k počítači nebo do nabíječky (přes USB), přes kterou probíhá bezkontaktní dobíjení pokud myšku na tu plošku položíš. Tedy úplně něco jiného.

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: Mobee the Magic Charger

Příspěvek od musashi » 21 lis 2012 16:51

Ja to mam resene tak, ze Mobee je zapojen do Cinema displeje, tudiz mys dobiji bez ohledu na to, zda je MBP pripojen ci nikoliv.

Uživatelský avatar
zmiy
Příspěvky: 302
Registrován: 31 črc 2012 09:36
Bydliště: internety

Re: Mobee the Magic Charger

Příspěvek od zmiy » 21 lis 2012 17:38

to Faramir
Já vím. Jak jsem psal, chtěl jsem se v iStyle podívat, jak to vypadá v reálu a popř.si ji v pátek koupit. Neměli skladem, takže jsem nic neviděl a prodavač mi tvrdil, že víc lidí kupují to, co je v druhém linku. Nevím, zda je to pravda nebo kvůli tomu, abych si něco koupil.

Faramir

Re: Mobee the Magic Charger

Příspěvek od Faramir » 21 lis 2012 17:55

Ono je ale jedno, co kupuje více lidí, ten prodavač se podle mě nezachoval správně. Já se byl také podívat v iStylu, dnes na Arkádách, ukázal mi to, vysvětlil jak to funguje a já si to hned po výplatě koupím, je to lepší než jednou měsíčně měnit baterky :-)

Uživatelský avatar
zmiy
Příspěvky: 302
Registrován: 31 črc 2012 09:36
Bydliště: internety

Re: Mobee the Magic Charger

Příspěvek od zmiy » 21 lis 2012 20:09

Mě ty Energizer vydrží 3-4 měsíce, takže jsem pořád na vážkách, zda to není pro mě zbytečné, až skoro hogo fogo :lol:


OT Zličín je asi prokletý - dneska prázdný obchod, ukázal mi ze sklem tu nabíječku (jak jsem psal výše) a pak jsem chtěl koupit Supper Apple Maggazín. A jako vždycky, stejně jsem tam byl skoro 15 minut. Nejdřív ten časopis někde vzadu hledal a pak přinesl starý číslo. Svatá prostato, tohle se mi v Revoluční ani Palladiu nestává. :o

Faramir

Re: Mobee the Magic Charger

Příspěvek od Faramir » 21 lis 2012 20:21

Jestli ti vydrží takhle dlouho, tak to asi nemá smysl. Ale mě vydrží s aku Sanyo 2800 mAh pouhý měsíc, někdy méně a to je na můj vkus opravdu trochu málo. Ono když to srovnám s myškou k PC, kterou mám momentálně tuším 29 měsíc a baterky jsem měnil jednou a teď mi hlásí ještě 23% a odhadovaná doba výdrže 164 dnů, přijde mi, že by to chtělo Magic Mouse poněkud optimalizovat co do spotřeby :-) Na druhou stranu, gesta to vyvažují, zvykl jsem si a teď mám problém, když mám ovládat počítač obyčejnou myší, bez gest :-)

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: Mobee the Magic Charger

Příspěvek od Mailo » 28 dub 2014 07:54

Oživím tady toto starší vlákno, dotazem...

Jak vám kolegové funguje zobrazení stavu akumulátoru? Zmiy již nastínil, že to není úplně ideální. V pátek (kdy jsme si nabíječku koupil) jsem šel z práce, dal myš na nabíječku (stav baterie dle OS 37%), podložka začala blikat, že se akumulátor nabíjí. Dnes dojdu do kanclu, podložka svítí zeleně = myška je nabitá, ale OS stále ukazuje stav 37%. Myš jsem vypnul a zapnul a po jejím přihlášení OS ukazuje stav 77% a to cca po hodině používání. Za tu dobu co tu píšu ten dotaz, kapacita klesla o další 5% dolů ...

Kde by mohla být chybička? Že by reklamace?
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: Mobee the Magic Charger

Příspěvek od Mailo » 28 dub 2014 10:50

tak nyní po pár hodinách práce, jsem stále na 72% :evil:
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 657
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: Mobee the Magic Charger

Příspěvek od looke » 26 lis 2017 23:28

Kdyz uz toto vlakno existuje, zeptam se tady, at nezakladam nove... Mam tuto nabijecku u dvou Macu par let a obe mysi zacaly pred nejakou dobu neskutecne blbnout (jedna uz asi pred rokem, druha tak poslednich par mesicu)... Neustale se odpojuji a pripojuji az se odpoji uplne a to i kdyz porad, kdyz je nepouzivam, lezi na nabijecce... Pomuze je znovu sparovat s Macem, ale zase jen na chvili... U te, co zacala blbnout driv jsem uz presel zpet na baterky a funguje zase spolehlive, ta druha dlouho slapala jak mela az se jednou presne jak pisu odpojila a od te doby to je porod :/ Prijde mi v obou pripadech, ze jsou haklive na urcity pohyb, ktery ale bohuzel delam hodne casto. Driv na to haklive nebyly. Otazka je jednoducha - meli jste nekdo stejny problem a vyresili ho nejak? Zajimalo by mne, jestli to je chyba chargeru (ze proste vydrzi nekolik malo let) nebo jsem mel smulu pri koupi (kupoval jsem obe najednou z maczone.cz) a nebo jestli to je necim uplne jinym...

Diky
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

lucnikonik
Příspěvky: 167
Registrován: 13 črc 2014 17:14
Bydliště: Praha

Re: Mobee the Magic Charger

Příspěvek od lucnikonik » 30 lis 2017 01:34

spíš bych to viděl na unavený akumulátor, přeci jen pár let už má za sebou, nejspíš blbne kapacita, tím kolísá i napětí a proud akumulátorem dodávaný do zařízení a to se může chovat dost nestandartně - otestoval jste tu zlobivou s obyč baterkama ?

aku do myši (k "dědkovi" mám Lenovo Bluetooth Laser mouse) jsem zkoušel Sanyo Eneloop, kapacitu už si nepamatuju, průměrně vydržely cca měsíc, po roce bylo po obou sadách, od té doby jedu na obyčejné alkalické baterky (aerocell z lidlu) a měním je, jak si myš řekne (rozsvítí oranžovou ledku), výdrž mají tyhle obyčejné baterky cca 5-7 měsíců (cca 10h denně je myš zapnutá a pracuju s ní), u myši k "prckovi" (MS BT Notebook Laser Mouse 5000) jsou AAAčka, taky tam dávám Aerocell a vydrží průměrně půl roku, aneb roční provoz dvou BT myší mě vychází cca na 60 Kč :-D

ještě mě napadlo - zkuste se ve svém okolí poptat, zda někdo nemá v práci/doma zařízení jménem Cadex resp. ekvivalent - je to tester/regenerátor akumulátorů, který dokáže i dosti odepsaný aku zachránit i na dlouhou dobu - kdysi mi kamarádi dávali dohromady li-ion baterku na Siemens S10 a S25, nové baterky tehdy nebyly ani neoriginály a ty původní vydržely tak půl dne, po regeneraci na cadexu opět týdenní výdrž a umřely definitivně po dalších cca 3 letech :-)
MBP 15" Late 2007, C2D, 6GB, 1TB SSD, 750GB WD 7200ot., OS X El Cap. (A1226) - "Dědek"
MBA 13" Late 2012, i5, 8GB, 250 GB, Monterey (A1466) - "Prcek"
MBP 15" 2018, i9, 32GB, 1TB, Sonoma (A1990) - "Pracant"

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: Mobee the Magic Charger

Příspěvek od jurast » 02 pro 2017 11:00

Doporučuji dovniř koupit nové baterie a vyměnit. Je to tuším o jednom nebo dvou šroubcích. Sám mám 2 ks a v obou jsem již měnil.

Uživatelský avatar
looke
Příspěvky: 657
Registrován: 23 čer 2014 15:42

Re: Mobee the Magic Charger

Příspěvek od looke » 02 pro 2017 11:56

jak jsem psal, ta mys, co zacala blbnout driv uz jede na baterky a slape jak ma... Napadlo mne ten odlozeny akumulator z te prvni dat do te, ktera zacala blbnout pozdeji a zda se, ze to pomohlo... Mozna staci nechat ten akumulator "odpocinout" :) Ale cekal jsem vic tedy, mam ty chargery neco pres dva roky...
iMac 21,5" late 2015 i5 / 16 GB - Mojave / Monterey
iPhone SE 32 GB

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: Mobee the Magic Charger

Příspěvek od jurast » 06 pro 2017 14:21

Nevím, jestli jsme se pochopili. V tom "akumulátoru jsou po rozebrání 2*AAA baterie. Stačí vyměnit.

Odpovědět