Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hallfdann
Příspěvky: 73
Registrován: 12 srp 2012 21:58

Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od Hallfdann » 10 pro 2015 18:50

Streamovací služby jsem nikdy dříve nevyužíval, ale samotný iTunes Store už mě začínalo tlačit, protože mám rád spoustu kapel a kupovat tolik hudby prostě nejde utáhnout.

A zrovna do mých dilemat do pár měsíců Apple vydal Apple music. Supr. Přihlásil se a nyní proplácím asi 3-měsíc (?).
No.
Ale má to strašný mouchy. Tak je vám teď popíšu.

1. First love - (srdíčko, první "like")
Zapnul jsem Apple music na iMacu, Macbooku, iPhonu a iPadu. Na hlavním stroji iMacu jsem si natahal nenažraně vše co jsem kdy chtěl.
A párkrát poklikal i na ty "srdíčka" a hodnocení abych nějak taky začal.
Přičemž při prvním kliku vám to gratuluje k první oblíbené písničce.

Když jsem si hrál s iPhonem zjistil jsem že nějaký song od Avenged Sevenfold už jsem likoval..no nic...kliknu na srdíčko..

"FIRST LOVE - congratulations"
Podruhé první like? Ok.
Tak jsem schválně zapnul ještě iPada a Maca, ale né ihned, říkal jsem si že tomu třeba chvilku trvá než se tyhle detaily různě přenesou přes ty internety.
No..ale když klikám za týden na iPadu a Macu svůj 3 tí a 4tý PRVNÍ srdíčko (first love) tak je to už trochu divný....

2. This playlist contains songs ..bla bla.... nelze jej synchronizovat přes Apple Music.
Aneb prostě mám playlist kde mám "nelegální" pisničky co Apple Music nepozná a tak to zahlásí,že máte smůlu a prostě to nebudete moci synchronizovat na svá ostatní zařízení.
Logický.
Sestra chtěla vypálit zrovna nějaký koledy na CD.
Vytvořím playlist, z flashky přetáhnu ty nejvetší hity, zahlásí to hlášku, že mám fakt smůlu ale na ostatních zařízeních to nebude.

Dnes ráno, když jsem zapnul iPhone tak si říkám co je to tam zas za kravinu.
No to víte že tam byl celej playlist těch nejlepších koled hezky aj s Artworkem a všecky šly přehrát....
Ach bože...

3. Pomalejší internet je zlo...takle si představuju peklo
No, někdy to vlastně nemusí bejt ani tim pomalým netem ale prostě má iTunes svůj den.
Tím chci říct, že si chci udělat pohodu, zapnu iTunes. Kliknu na song,.....kliknu na song....louding..louding....louding..
Stihnul jsem si zapnout stopky a naměřit 48 sekund než se písnička spustila.
Co to ověřuje?
Jesi sem zaplatil?!! Nebo co teda.
Bůh ví jak je to s tím ověřovacím algoritmem ale při pomalejším netu, se dost často stává, že celý alba mám zašedlý a nejde je přehrát.
Příklad co se mi stalo. Ráno v sobotu si pouštím vesele Best of Limp Bizkit, odpoledne to CD je zašednutý a hlásí mi to že prej "Not available in your country" - to jako že nejni dostupný v mojí zemi.
Bloody fcuking hell!!!!
Načež já jdu přímo na Apple Music store jakoby - a vyhledávám si to CD. Z Apple Music vyhledávání to hraje.
Dokonce u CD je takový malý "+", jakože si ho můžu přidat do svá iTunes Apple Music library.
Oukej. Klikám "+".
Načež CD se vmáčkne do současnýho zašedlýho cd a jsou všechny písničky 2 krát.
Jedna písnička vás posílá doháje a druhá normálně jde spustit.

Obrázek

4. Vytváření playlistu - ověřeno v iPhonu
Nejvetěí zlo. Vždycky jsem fandil Apple týmům, že se snaží to udělat user friendly...no ale tohle je teda fakt průser.
Vytvořím si playlist v iPhonu.
Dám editovat - a nyní klikám zelený "+" jako přidat písničky.
Na tom není nic špatně.

Obrázek
Tak a teď bacha.
Vyhledám si Alice Coopera kliknu si na "+" jako přidat a teď sem si to rázem rozmyslel, že ho tam nechci.
Co s tim?:
Obrázek

Nic.
Prostě v tomhle bodě jak by se zdálo logické, zkoušíte kliknout na tu fajfku, třeba se to od-škrtne a nebude v playlistu.
Ne. Tak tahem doleva nebo doprava nějaký "odebrat"..."remove"..nebo ja nevim.
Podržet palec na tom.
Taky ne. No tak takhle na to párkrát kliknete a pak když se vracíte do playlistu zjistíte že máte hafo Alice Cooperů přidaných do playlistu.
Obrázek

A můžete začít mazat pojednom tím minusem, což je dost otravný.

A nebo můžete udělat to co já. Zkusit dát jednoho přehrát:
Obrázek

Hmm :) to je Poisonů co?

5. Ani nevim jak pojmenovat tuhle část - snad jen WTF?
Ráno jsem jel do práce a neměl jsem chuť ani na rádio ani na CD, tak jsem si dal na nano podložku iphona a pustil playlist.
Normálně hrál.
Když jsem někde stál na červenej, chtěl jsem si znovu překliknout na jednu pěknou písničku.
A ejhle.
Půlka playlistu prostě je šedá a nazdar.
Obrázek

To že celej playlist jsem večer stáhnul pro offline. A i sám se jeví jako stáhlej pro offline, tak prostě půlka písniček nejde spustit.
Když rozbalím menu tý písničky tak ani nenabízí volbu "Stáhnout pro offline/Make available offline" - DYT JE KRUCI UŽ STÁHLÁ!!!

A jedna zas moje zajímavost.
Kliknu na poslední možnou písničku která jde přehrát. Což je Anxiety od B.E.P.
Obrázek

A pak dám tlačítko "další písnička".
No a ta co nejde prostě přehrát normálně hraje...TO je co?
Obrázek

By se z toho člověk zbláznil.....


Co si o tom myslíte?
Awww maaan!

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od Demonicus » 10 pro 2015 20:54

Nejen tohle je pro mě jeden z desítky důkazů, že už bych měl jít od apple pryč.
Já podobně nechápu mnoho dalších věcí. Například design systémů - dříve byla první funkčnost, pak vzhled. Nyní je to první vzhled a pak teprve funkčnost (tedy pokud se zrovna nebavíme o super pouzdru pro iPhone 6S). Podobně bytostně nesnáším aplikaci Photos, která neumí ani změnit základní data fotografií, jako třeba přidat GPS lokaci místa, kde byla fotografie vytvořená, přitom dříve to "stará a hloupá" aplikace iPhoto uměla.

Jsou toho hromady a jen se to vrší.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Uživatelský avatar
Hallfdann
Příspěvky: 73
Registrován: 12 srp 2012 21:58

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od Hallfdann » 10 pro 2015 22:00

Je to mrzutý.
Nadruhou stranu jako ajťák mám v práci nastarosti zhruba 300 PC v kanceláři a 100 PC ve výrobě/dílny.
Vše na Win7.

A ta práce mě témeř každý den utvrzuje v tom, že moje problémy a nedokonalosti s Applem jsou jen jednotky promile v porovnání s tim příšerným Microsoftem
Awww maaan!

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od Zeggjk » 13 pro 2015 09:48

Demonicus píše:..... jako třeba přidat GPS lokaci místa, kde byla fotografie vytvořená, přitom dříve to "stará a hloupá" aplikace iPhoto uměla.
V aplikaci Photos stačí kliknout na ten symbol v levém dolním rohu fotky.... a máte třeba New York z Rychnova :-) Možná je to trochu jinde, ale jde to.
Obrázek
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od Zeggjk » 13 pro 2015 10:05

Hallfdann píše: Nejvetěí zlo. Vždycky jsem fandil Apple týmům, že se snaží to udělat user friendly...no ale tohle je teda fakt průser.
Vytvořím si playlist v iPhonu.
Dám editovat - a nyní klikám zelený "+" jako přidat písničky.
Na tom není nic špatně.


Tak a teď bacha.
Vyhledám si Alice Coopera kliknu si na "+" jako přidat a teď sem si to rázem rozmyslel, že ho tam nechci.
Co s tim?:
Možná trochu myslet.... píšete klikám na zelený přidat písničku. Jste tedy v režimu přidávání!. Proto každý klik na písničku znamená přidání. Když ukončíte režim přidání, je u každé přidané písně zase možnost ji odebrat. A že se dívíte, že tam máte tu píseň X krát? Vždyt po každém kliku to nahoře píše....Do NAZEV_PLAYLISTU byly přidány skladby (X). A když na jednu skladbu kliknete 5x, budete mít v závorce 5.

A nevím, plno ostatních vámi popisovaných nefunkčností jsem zaznamenal po spuštění služby, to je pravda, ale tuším, že snad od verze iOS 9.1 je vše OK. A od verze 9.2 je to ještě lepší. To, že jste někde na špatném připojení k internetu, tím pádem to znamená nedostupnost některých funkcí, z toho nemůžete přece obviňovat Apple.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od Demonicus » 13 pro 2015 10:16

Zeggjk píše:
Demonicus píše:..... jako třeba přidat GPS lokaci místa, kde byla fotografie vytvořená, přitom dříve to "stará a hloupá" aplikace iPhoto uměla.
V aplikaci Photos stačí kliknout na ten symbol v levém dolním rohu fotky.... a máte třeba New York z Rychnova :-) Možná je to trochu jinde, ale jde to.
Obrázek
Nefunguje - máte fotku bez GPS a zkuste přidat polohu.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od Zeggjk » 13 pro 2015 17:28

Ach jo, no máte pravdu, že u fotek bez GPS ten symbol není. Ale zjistit jak se přidá k těm co GPS nemají mi zabralo asi 15 sekund ;)
Zabrousil jsem tedy v aplikaci Foto do roku 2004, kdy jsem fotil na Olympus C-720UZ. Tak tedy první možnost, že chcete označit jen jednu fotku. Máte ji zobrazenu ve Foto a kliknete na ikonu toho písmena I v kroužku...a přidáte polohu:
Obrázek

Nebo si označíte více fotografií a stisknete cmd+i a opět doplníte polohu do řádku "Přiřadit polohu"
Obrázek
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od Demonicus » 13 pro 2015 18:13

Super, nová fíčura :-D
Nevadí, Zoner to jistí.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

eboss
Příspěvky: 21
Registrován: 06 čer 2014 18:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od eboss » 13 pro 2015 19:22

Velice podobné zážitky. Tak na 95%. :-(

Uživatelský avatar
Hallfdann
Příspěvky: 73
Registrován: 12 srp 2012 21:58

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od Hallfdann » 18 pro 2015 14:18

Zeggjk píše:
Hallfdann píše: Nejvetěí zlo. Vždycky jsem fandil Apple týmům, že se snaží to udělat user friendly...no ale tohle je teda fakt průser.
Vytvořím si playlist v iPhonu.
Dám editovat - a nyní klikám zelený "+" jako přidat písničky.
Na tom není nic špatně.


Tak a teď bacha.
Vyhledám si Alice Coopera kliknu si na "+" jako přidat a teď sem si to rázem rozmyslel, že ho tam nechci.
Co s tim?:
Možná trochu myslet.... píšete klikám na zelený přidat písničku. Jste tedy v režimu přidávání!. Proto každý klik na písničku znamená přidání. Když ukončíte režim přidání, je u každé přidané písně zase možnost ji odebrat. A že se dívíte, že tam máte tu píseň X krát? Vždyt po každém kliku to nahoře píše....Do NAZEV_PLAYLISTU byly přidány skladby (X). A když na jednu skladbu kliknete 5x, budete mít v závorce 5.

A nevím, plno ostatních vámi popisovaných nefunkčností jsem zaznamenal po spuštění služby, to je pravda, ale tuším, že snad od verze iOS 9.1 je vše OK. A od verze 9.2 je to ještě lepší. To, že jste někde na špatném připojení k internetu, tím pádem to znamená nedostupnost některých funkcí, z toho nemůžete přece obviňovat Apple.
Dobrá tedy.
Bohužel obrázky už asi zmizely, což je škoda.
Každopádně jak tu písničku odeberu?

Ve staré "Hudbě" to šlo tak že človek kliknul a byla v playlistu. Pak ji na tom samém místě mohl hned odebrat pokud už ji tam nechtěl.
Ale toto nešťastné řešení, kdy jí v playlistu můžete mít kolikrát chcete asi zamezuje tomu jí ihned vyškrtnout při tom přidání. Už jí prostě neodškrtnete. Jedine až v tom playlistu pak.
Zároveň trochu asi nedodělek, že když hraje ta jedna písnička tak se ukazuje že hrajou všechny její výskyty - tj. že svítí play u všech těch písniček. Jo je logický že programově to asi ukazuje na jednu a tu samou písničku ale je to matoucí prootže člověk neví kde konkrétně to teď v playlistu hraje.

čistě user-experience je špatně.
Awww maaan!

Uživatelský avatar
Hallfdann
Příspěvky: 73
Registrován: 12 srp 2012 21:58

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od Hallfdann » 18 pro 2015 14:25

Ten zážitek z toho používání není tak "smooth" a příjemný jak by se od Applu čekalo.
Nejspíše ušito horkou jehlou takže nezbyl čas to pořádně probrat s lidma co by to upravili po te user stránce.

Je jediné štěstí že zaměstnanci Applu ty věci používaj v reálném životě a tak je šance že se k tomu sami dostanou a bude je to štvát a pak dají impuls vývojářům. (klasické požadavky od uživatelů asi nemají takovou prioritu) Tak je zde šance že se to časem snad zlepší.


Zapomněl jsem dodat

Dlouhou dobu mě taky štval ten problém se stahováním písniček...člově kdal stáhnout 50 songů psalo to že je vše staženo.
Vypla se wifi a půlka písniček hlásila že není offline.

A takle jsem stahoval 120 písniček na 4 krát než se to OPRAVDU celý stáhlo.
Awww maaan!

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od SharkeeCZ » 18 pro 2015 15:01

Po updatu na 9.2 se automaticky stahuje všechna hudba, kterou si přidám do MOJE HUDBA. Dříve tomu tak nebylo, což byl stav, který očekávám. Pozorujete stejný problém také? Vypnout to nikde nejde, nebo jsem to alespoň nenašel.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od SharkeeCZ » 18 pro 2015 18:23

Po kontaktování Apple podpory, jak se dozvěděl, že je to nová vlastnost. Evidentně nechtěná, neboť jsem byl hned sepsán na seznam těch, co to tak nechtějí. Hlásil jsem i bug s přehráváním ne stažené hudby.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

PatkaJR
Příspěvky: 813
Registrován: 30 bře 2014 12:49
Bydliště: Praha

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od PatkaJR » 18 pro 2015 18:28

Zlatý Spotify :D :D
Macbook Air 2014, 4GB RAM, 128GB SSD, i5 - macOS Sierra
Apple iPhone 6S Plus 16GB - iOS 10
iPhone 4 16GB White - iOS 7.1.2
Beats SOLO 2 Wireless
🔜Apple Watch Gold

Křemíkové nebe:
iPad 2 16GB
iPhone 5 16GB

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od SharkeeCZ » 18 pro 2015 19:00

Výhodu být u AM vidím jen v tom, že tam můžu mít hudbu co mám koupenou a není ve streamech.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
Classic
Příspěvky: 410
Registrován: 01 srp 2012 09:08
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od Classic » 20 pro 2015 14:54

SharkeeCZ píše:Po updatu na 9.2 se automaticky stahuje všechna hudba, kterou si přidám do MOJE HUDBA. Dříve tomu tak nebylo, což byl stav, který očekávám. Pozorujete stejný problém také? Vypnout to nikde nejde, nebo jsem to alespoň nenašel.
Zdravím, taky to nyní pozoruji, že co přidám do iTunes Match knihovny na iMacu, tak se mi to stahuje do iPhone i iPadu. Taky mně to docela s€r€.
Emulátor SPECTRE128 - http://bit.do/_mac, s Apple od roku 1988.  Think Different 

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od MartyM » 29 pro 2015 14:04

bohuzel to tak je
nejhorsi je to pomale nacitani
spotify mam nastavene na 320 kbit rate a jede okamzite nebim co delaji v applu
zustal jsem u spotify a rodina pouziva apple music

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od SharkeeCZ » 29 pro 2015 14:05

Teď je akce Spotify na 3 měsíce za EURo, tak zase chvíli budu Spotify. Uvidíme jak to bude vypadat po půl skoro roku co jsem na AM.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od casey » 29 pro 2015 15:52

Řešením problémů s Apple Music je Hudba Google :-)

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od mberdych » 29 pro 2015 16:46

No ne uplne. Nahral jsem si do Google music krome predplatneho take svoji knihovnu vcetne playlistu z itunes a po case se me v playlistech zacaly skladby duplikovat. Proste jsem tam nejakou mel treba 3x za sebou. Delo se to az po case a v podstate se to nedalo pouzivat. Kdyz jsem to smazal a udelal znovu, tak za cas zase.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od casey » 29 pro 2015 16:57

Je fakt, že já to nahrával bez playlistů. Ale jinak jsem, zatím po třech měsících používání, překvapivě spokojený.

adelinka2412
Příspěvky: 1
Registrován: 28 úno 2018 16:27

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od adelinka2412 » 28 úno 2018 16:30

Dobrý den, potřebovala bych radu. Vždy, když si chci dát písničky do Iphonu, tak jedu přes počítač, ale problém je, že jak mile tam dám nějaké písničky, tak se mi nějaké smažou. Nevím čím to je. Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Apple Music - aneb jeden velkej bug!

Příspěvek od SteveJSF » 28 úno 2018 17:23

To bude asi tím, že tam ty písničky nahráváš cestou synchronizace. V počítači si označíš písničky, které tam chceš mít a provedeš synchronizaci, takže v iPhonu pak budeš mít všechno to, co sis označila, nic víc (ani nic navíc).

Odpovědět