Quo vadis Apple?

Máte téma nebo dotaz, který nevíte, kam zařadit? Vložte jej do této sekce a my pro něj najdeme správné zařazení a snad i odpověď.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Schumi, Hallfdann

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od lulu » 11 pro 2015 22:01

Asi nam nezbyva, nez znovu cekat na dalsiho syrskeho migranta, co da decko k adopci a posune svet dal.
Ale u nas to urcite nebude :roll:

Aktualne Banksy v Callais:
Unknown.jpeg
Unknown-1.jpeg

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od Demonicus » 11 pro 2015 22:37

Je to jen síla toho, co všechno si necháme jako uživatelé líbit. První produkt, který mne neoslovil u apple byly hodinky - přišli poslední a čekla jsem fakt vymazlený HW, který bude dávát smysl. No, místo toho přestavili něco, co už mají ostatní (tak jako to dělali vždy), ale bez toho "něčeho" co tomu uměl vždy dát Apple (tak jako to dělali vždy). Velký iPhone s gestem na stažení obrazovky na půl, nebo iPad, který má 12" a navíc má pozor...fanfáry...pero !

Prostě před pár lety přešlapovali, teď už ani to ne. Nedávno mi umřel iPad Mini a tak nějak už koukám po jiných značkách. Pravděpodobně půjdu směrem k Windows - Yoga s W10 je docela fajn - už jsem si to ochytal (mám kus v práci) a docela se mi to líbí. Mobil pak vyměním za Blackberry a až umře Macbook Air, koupím prostě další notebook.

Btw... 2TB Time Capsuli prodávám - viz sekce bazar :D

Když jsem přešel na mac, iOS i Mac OS byli hezčí. Na iPhone a iPadu jsem měl 6.x a ten systém mi vyhovoval graficky víc, než to co tu je teď.
Věřím, že za 4, možná 5 let zase přejdu zpět, protože někdo v Apple pozná, že by měli jít zpět tou svou původní cestou.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od tlacenka » 12 pro 2015 07:10

@demonicus mobil za blackberry je sice hezka myslenka, nicmene i to je slepa vetev :)

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od lipon » 12 pro 2015 09:41

nevidim v soucasny dobe podobne dotazenej ekosystem jako celek-to je to, co me porad drzi u japka

telefon mi porad staci 5s, klidne bych downgradoval na neco mensiho, ale neni
btw. tudle sem mel v ruce staricky 3GS (pouzivam jako iPod v aute, ma uz v haji baterku) a porad mi prijde jako ergonomicky nejpovedenejsi iPhone - skvele se drzi v ruce, sbira ze stolu, palcem se dostanu pohodlne po celym displeji ...
na praci mam postarsi MBP (s vlastnim SSDckem a 16GB RAMky porad vse stiha)
docela si pohravam s myslenkou Hackintoshe jako pristiho pocitace - s licenci osobni problem nemam, doma mi lezi staricky MBA, ktery kvuli mechanicke vade na displeji neni pouzitelny - byt to neni uplne v souladu s aplovskymi licencnimi podminkami (jen na jejich HW)
ale iMac nechci kvuli displeji a cene, chci mit vlastni volbu displeje; premyslel jsem i nad mac mini, ale od doby, kdy vsechno paji natvrdo na desku a nejde upgradovat do toho nejdu a MacPro je uz zas jak kanonem na vrabcaky
ceny za upgrade uz pri koupi jsou dost ujety

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Quo vadis Apple?

Příspěvek od mberdych » 12 pro 2015 11:55

Taky me Apple moc netesi, ale zrovna ted jsem zkusil kombinaci Windows 10 a Lumia 950XL a i kdyz pominu, ze Windows v telefonu jsou nedodelane, tak bohuzel one system filozofie je stale daleko od apple ekosystemu. V podstate je jen velmi malo duvodu mit windows phone k windows PC.

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od Demonicus » 12 pro 2015 19:16

tlacenka píše:@demonicus mobil za blackberry je sice hezka myslenka, nicmene i to je slepa vetev :)
Už jsem BB měl a už tehdy se to říklo, že je to slepá větev. Měl jsem BB 8910. Šel do servisu a vrátili mi peníze. Tak jsem se dostal k prvnímu iPhone :)
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od tlacenka » 12 pro 2015 20:19

o to nejde, bbos 10 konci, budoucnost vidi Chenda v androidu a timpadem je to uz jen "dalsi android" nic extra navic neprinasi...
mel jsem 8910,9810, classica a passporta... priv me neoslovil a nemyslim si, ze by oslovil nejake uzivatele bbos 10..., respektive urcite ne vetsinu :D

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od Demonicus » 12 pro 2015 20:47

To je bohužel pravda, že by se z BB mohl stát jen další android a byla by to velká ztráta. Každá konkurence je pozitivní (pokud jí není příliš). Teď už jde jen o to, jak překlenout to období, než zase Apple dostane rozum :D
BB Classic se mi líbí. Koukám teď i po Moicrosoft sufrace 4, tak uvidíme, kdy se rozkývám :D
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od tlacenka » 13 pro 2015 09:27

z bb uz se dalsi android stal - bbos prakticky prestal vyvoj pred cca rokem a pul :(

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od sallvator » 13 pro 2015 11:02

Vite problem je v tom ze apple (at uz jobsovou zasluhou nebo nekoho jineho, ja treba nektere cookovy produkty beru jako lepsi nez jobsovo) se dostal neskutecne pred konkurenci a ikdyz ted zacne delat preslapy a nepovedene experimenty tak odejit ke konkurenci dlouho nepude protoze ta je sekla jeste v horsim stavu daleko za applem

A jeste musim reagovat na uzivatele nademnou co si rypl do ipadu pro s pencil, vcera jsem si asi hodinu kreslil s apple pencil - genialni produkt, presne to co od applu cekam(e)

Co se telefonů tyce tam proste neni kam jit, nedavno sem cekal asi 8 dni na iphone 6s tak sem si koupil nejnadupanejsi sony a to je extra pruser, to v jakem stavu je androud (o hw a zpracovani radeji ani nemluvim) to je fakt pruser iOS ma monopol protoze android nemuze clovek s normalnim dusevnim stavem brat vubec vazne..a tento vikend sem u kamose co ma novou lumii 950, testujem ji celej vikend (on je hardcore MS fanboy a ja zas apple :-D) a taky me to nepresvecilo, neni to zadna hitparada az na fotak tam se apple muze jit klouzat to jak ta lumie foti je neskutecne

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od lulu » 13 pro 2015 14:58

Jj, Apple Pencil je špička. Definuje úplně novej rozměr práce s tužkou na tabletu. Akorát vázne kvalitní podpora v aplikacích třetích stran (tužka jako tužka je stále nepřekonatelná v systémových poznámkách - Procreate se tomu blíží v posledním update) a zatím není kvalitní výškově stavitelný case s držákem na tužku, aby se dalo rychle pracovat a ne nejdříve vše vybalovat z obalů a krabiček. Ale to je otázka času.

Uživatelský avatar
Matiniela
Příspěvky: 46
Registrován: 13 srp 2012 11:52

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od Matiniela » 14 pro 2015 21:40

Myslím, že tento rok Apple představil perfektní produkty. Nový Macbook je boží jen to chce čas, aby "uzral" jako Air. iPad PRO je taky super jen díky restrikcím (více uživatelských účtu, chybí PROFI aplikace, ...) v iOSu je to taková nevyužitá příležitost. iOS 9 a OS X 10.11 se taky povedli. Určitě souhlasím s příspěvky co jsou zde napsány, ale neviděl bych to tak kriticky. Apple přešlapuje na místě, ale je stále před konkurencí a ještě pár let bude. Co mi určitě u současného Applu nejvíce vadí je roztříštěnost jejich nabídky produktů. X iPadů, X iPhonů atd nedává to smysl. Dále jsem zvědavý co udělají s Macbooky Air zda tuto řadu kompletně zruší nebo přiští rok bude nějaký upgrade.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Quo vadis Apple?

Příspěvek od SharkeeCZ » 14 pro 2015 22:12

V čem, konkrétně, je Apple před konkurencí? Vše co letos Apple představil konkurence ma taky. Snad jen ten touch display mě napadá. Jinak bych řekl, že Apple právě začal dotahovat to, co už má koberce nějakou tu dobu. Velký tablet, SmartWatch, pencil, AppleMusic, aTV... Nehodnotím u nás nedostupné služby.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
Matiniela
Příspěvky: 46
Registrován: 13 srp 2012 11:52

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od Matiniela » 14 pro 2015 22:35

To je sice pravda, ale souhlasím jen s tím velkým tabletem, který je fakt promarněná příležitost. Nahradit macbook s tím ještě nejde a mít macbook a 13' iPad je podle mě nesmysl. Apple Pencil je skvělý doplněk pro psaní na iPadu PRO, Apple Watch jsou první výrobek takže musíme počkat až se odladí chyby jak to u Apple bývá u prvních produktů (iPad, iPhone, Macbook Air). Jinak jsou Watch perfektní. Mají nejlépe propracovaný systém ze všech chytrých hodinek. Jediný konkurent je Samsung Gear S2 a ty vyšly teď na podzim. AppleMusic je tragédie a aTV se povedla ne? Služby jako Health jak můžete komunikovat se svým doktorem nebo Apple Pay, Siri na ty si musíme chvilku počkat.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od rony » 14 pro 2015 23:21

g2 nekonkuruju AW ani vo sne. a to ani hlinikovym, je to o uroven nizsie ale za skoro tu istu cenu. celkovo ich hodnotim ako omyl A hlavni vinnici su: pocit elektrofiriem, ze dizajn nikto nevidi a Tizen.

som v klude co sa tyka Apple a to aj ked maju celkom zrejme obdobie bez prevratnych veci a akosi sa "musia" venovat vsetkemu moznemu mimo technologii.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od Mironet » 15 pro 2015 10:11

SharkeeCZ píše: Vše co letos Apple představil konkurence ma taky.
Promiň, ale to je právě ten rozdíl mezi srovnáváním na papíře a v reálném použití.

Příklad: Zhruba před pěti lety jsem koupil notebook Acer, který dorazil s nálepkou, kde se vychvaloval jeho touchpad s multitouch gestures. Na papíře to vypadá stejně jako touchpad na Macbooku, ale v reálu? Acer touchpad naprosto nepoužitelný, zatímco Macbook jsem roky obsluhoval bez myši a naprosto bez problémů.

Další příklad: Samsung Bada. Pamatuje někdo? Samsung se před lety rozhodl jít do vývoje vlastního mobilního OS, tzn. mohl si s tím dělat CO CHTĚL, všechno bylo pod jeho střechou, HW is SW. Výsledek? Neuvěřitelnej průser. (omlouvám se, ale je to adekvátní výraz) A opět na papíře ten telefon měl všechno, ale v reálu buď nic nefungovalo, nebo to bylo tak user unfriendly, že se to ani nedalo používat. (vlastní zkušenost)

A podobně to vidím u mnoha věcí. Vážně to nění o nějakém náboženském Apple "feelingu," ale prostě jen o tom, že u jedné značky to funguje a u jiných ne.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od MichalJ » 15 pro 2015 10:25

Z mého pohledu má Apple následující problémy:
- přestal dotahovat věci do konce, chce vydávat nový os každý rok a ani nestihne ten minulý vyladit.
- tříští síly, místo několika málo kvalitnícjh produktů má totální chaos (několik verzí ipadů, iphonů, idiotské hodinky
- hodil přes palubu profíky a náročnější uživatele a cílí na masy. V cílení na masy není nic špatného, pokud to neznamená že hodí přes palubu jiné své zákazníky kteří mu byli loajální a v podstatě vytvořili pověst applu jako výrobve věcí co fungují.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od mberdych » 15 pro 2015 10:39

Je to presne tak. Apple dela ty same chyby co uz udelal pred lety a tristi portfolio, coz ma za nasledek nedodelane produkty.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od Jadro » 15 pro 2015 11:36

Myslim, ze to neni tim, ze by Apple na nekoho kaslal. Ale stava se z nej tuctovka, ve smyslu zpusobu vyroby a prodeje. Driv delal telefon, ktery byl popularni, mel jmeno a mela ho nejaka mensi cast lidi. Takze vyrabel mensi mnozstvi a mohl se soustredit na kvalitu. Takze produkty byly vynikajici. Ted se propada do bahna vsech korporaci, kdy ma velke mnozstvi produktu, vyrabi je jako masovku, hledi se jen na cisla. Takze kvalita produktu upada.
Kdyz na to koukam obecne, mam pocit, ze bezne se bud ridi lide, nebo se ridi cisla. To prvni chce vice umeni, duvery a odvahy. Nebyva to tak caste. Nekolik malo firem, mezi ktere Apple patril, ridi pres produkt. Produkce je mensi, kvalita vysoka a tim si firma dokaze vybudovat jmeno a solidni zisk. Jenze je to o tom, kdo je v cele te firmy. Dokud tam byl Jobs, bylo to pro produkt super, protoze byl clovek, ktery byl extremne zamereny na produkt (soudim podle knizek, videi, apod.) Cook je jiny clovek, ma jine priority a pravdepodobne take jiny vztah k akcionarum...
Berte to jen jako muj pohled na vec. Nejsem zadny odbornik na ekonomii, rizeni podniku a jine. Jen mi to takhle nejak pripada

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od majkom » 15 pro 2015 17:06

tak zase, len aby sem si to tu nemalovali tak ruzovo, ono tie produkty apple neboli bezchybne ani kde este boli relativne maly.. praskajuce plasty na bielych macbookoch (nikdy nebolo uznane jako vyrobna vada), apple mighty mouse a slavne kolecko, praskajuce plasty na iphone 3g/3gs.. atd...

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od SharkeeCZ » 15 pro 2015 19:20

Matiniela píše:To je sice pravda, ale souhlasím jen s tím velkým tabletem, který je fakt promarněná příležitost. Nahradit macbook s tím ještě nejde a mít macbook a 13' iPad je podle mě nesmysl. Apple Pencil je skvělý doplněk pro psaní na iPadu PRO, Apple Watch jsou první výrobek takže musíme počkat až se odladí chyby jak to u Apple bývá u prvních produktů (iPad, iPhone, Macbook Air). Jinak jsou Watch perfektní. Mají nejlépe propracovaný systém ze všech chytrých hodinek. Jediný konkurent je Samsung Gear S2 a ty vyšly teď na podzim. AppleMusic je tragédie a aTV se povedla ne? Služby jako Health jak můžete komunikovat se svým doktorem nebo Apple Pay, Siri na ty si musíme chvilku počkat.
Myslel jsem to tak, že tyto produkty má již konkurence déle a že tedy nemůže mít logicky Apple náskok. Srovnávat prudukty nebudu, neboť neznám dobře ty konkurenční. Já jsem spokojen jak s AW tak s aTV4.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od SharkeeCZ » 15 pro 2015 19:23

@ mironet: opět nemohu porovnávat s tím co neznám. Já myš k notebooku nepoužívám snad 10 let. Vždy jsem si vystačil s trackpointem nebo touchpadem (IBM a Lenovo)
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od tlacenka » 15 pro 2015 19:24

@jadro - to je jen o zkusenostech - apple proste sere na uzivatele, kteri ho drzeli nad vodou v dobach krize - nemyslim financni, ale v dobach, kdy opravdu balancoval na hranici preziti. na ty uzivatele, kteri ho diky investicim udrzovali nad hladinou v dobach, kdy mel namale. jasne, dneska ma x miliard v cashi, s tim se neda potopit, ale neznamena to nutne inovace - kdo stoji v cele je uplne burt - je to dane centralizaci "uspechu" ve spojeni s osobou, ktera predstavuje - neni to smutne, ze se to koncentruje na jedince a ne na team, ktery za tim ve skutecnosti stoji ?
takova je realita. doby, kdy to "fungovalo" jsou nenavratne pryc, zustava jen myslet "jinak" a mezitim neni zadna prima umera.
ano, je to mozna subjektivni nazor, ale takhle to na me proste po x letech pusobi - nic "lepsiho neni", je to evolucni vetev - to bez debat. jen neni nutne zapominat, ze i evoluce ma slepe vetve.
samozrejme, zhe uzivatele se "dobrovolne" zamykaji do systemu (vendor lock in), ale to porad neznamena, ze u systemu zustanou jen proto "ze to maji dlouho".
spousta veci je v jinych os vyresena lepe (opet subjektivni nazor), ale da se rici jinak - proste mi to vyhovuje vice.
a to, ze mam nakoupeno x aplikaci v jinych systemech neznamena nutne, ze mac os x je nejlepsi.
to jen tak na okraj a silne OT

ja konkurencni produkty vetsinou znam, nerikam, ze 100%, ale neznamena to, ze apple udava smer - ano, apple vsichni kopiruji, ale jen proto, ze ma financni uspechy, ne proto, ze by ve skutecnosti neco inovoval...

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od MichalJ » 15 pro 2015 20:30

Jadro píše:Myslim, ze to neni tim, ze by Apple na nekoho kaslal.
Ale ano. Spousta profíků používaůa Aperture, to zařízli a nahradili dětským Photos. Vydali super nabušený Mac Pro, le ani po několika leytech k němu nemají odpovídající monitor, i když technologii mají. Bezdrátová klávesnice bez numerické části. Z nového Mcbooku mám hrůzu, protože si neumím představit nemít magsafe, thunderbolt apod. Nový iPad a za pár měsíců ten samý, akorát s jiným konektorem, WTF? Pages a Numbers - z výkonného balíků opět zkriplená zjednodušená verze.

A jako vrchol nefungující Appstore a výpadku icloudu.

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od Demonicus » 15 pro 2015 23:41

Já bych to tak shrnul...
Obrázek


Neustálými obměnami ikonek ve všech systémech, v bazírování na tloušťce a prostě hloupostech mě už vytáčí Apple do ruda.

Zaplatil jsem si iTunes Match - nefunkční synchronizace seznamů a skladeb v nich.
Zaplatil jsem si iCloud 200GB - všechna zařízení neustále otravovala, že synchronizaci nelze dokončit, nebo že není místo na iCloudu

Teď se mi pokazil iPad (mrtvola), takže se koukám, co nabízí konkurence.
Například Microsoft surface 4 mi přijde na práci výrazně lepší zařízení, než iPad, iPad Pro a všechny jeho další deriváty
http://technet.idnes.cz/microsoft-surfa ... ternet_vse

Jakmile mě ještě trochu vytočí Macbook Air, nebo se nedejbože pokazí, tak to bude moje nové zařízení. Zatím co Apple pořád řeší blbosti, tak konkurence rozhodně nespí.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od SharkeeCZ » 16 pro 2015 06:50

Amen
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

matko882
Příspěvky: 208
Registrován: 30 srp 2012 06:48
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od matko882 » 16 pro 2015 08:32

Apple zďaleka nie je dokonalý a robí v poslednej dobe veľa prešľapov ale konkurencia ani náhodou neponúka ekosystém na takej úrovni ako Apple. 90% úspechu tvoria aplikácie a tých ma najviac iOS. iPhone nie je dokonalý ale čo ma Microsoft? Lumiu 950 koľko by ste s ňou vydržali? Či lepšie je kombinovať systémy? Ani náhodou. Ak prídu konkurenti s niečim použiteľným potom budem o prechode premýšľať no teraz to zmysel nedáva.
iPhone 6S 128GB, Space Gray, iOS 9.0.2 / iPad Mini 3 16GB, Wifi, Gold, iOS 9.0.2 / Apple TV3 / MacBook Pro 13-inch, Early 2015, i5 2,7 GHz, 8GB, 256GB SSD, OS X 10.11

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od lulu » 16 pro 2015 10:22

2Demonicus:

Mel jsem vedle sebe Surface 4 13 a iPad Pro.

Musel jsem odpustit Apple, co jsem o nem rikal - Surface 4 i po 30 minutach prace byl nekonecnej opruz - kompromis takrka ve vsem.

Hnusny zpracovani, smesnej lacinej stojanek, jejich stylus to samy. System schizofrenni, potreba se s Photoshopem nebo Illustratorem neustale trefovat na pidi polozky v menu (klavesove zkratky na dotykaci nejsou to pravy). Vsechno nesmirne pomaly, ospaly, nedodelany.

Za sebe muzu rict - jak jsem o Surface uvazoval - tak po tyhle osobni zkusenosti NIKDY NIKDY NIKDY. Bylo to jak ve spatnym snu. Proste jako mit u ospalyho desktopu 13 monitor a nemit mys ani klavesnici, jen tuzku. S tim moc parady nenadelam.
Naposledy upravil(a) lulu dne 16 pro 2015 11:16, celkem upraveno 1 x.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od sallvator » 16 pro 2015 10:26

lulu píše:2Demonicus:

Mel jsem vedle sebe Surface 4 13 a iPad Pro.

Musel jsem odpustit Apple, co jsem o nem rikal - Surface 4 i po 30 minutach prace byl nekonecnej opruz - kompromis takrka ve vsem.

Hnusny zpracovani, smesnej lacinej stojanek, jejich stylus to samy. System schizofrenni, potreba se s Photoshopem nebo Illustratorem nestale trefovat na pidi polozky v menu (klavesove zkratky na dotykaci nejsou to pravy). Vsechno nesmirne pomaly, ospaly, nedodelany.

Za sebe muzu rict - jak jsem o Surface uvazoval - tak po tyhle osobni zkusenosti NIKDY NIKDY NIKDY. Bylo to jak ve spatnym snu. Proste jako mit u ospalyho desktopu 13 monitor a nemit mys ani klavesnici, jen tuzku. S tim moc parady nenadelam.

to je prave to co si hodne lidí/fanoušku neuvědomuje, apple ted polevil v tempu "revolucí" ale protože ví že muže, má nakovej náskok před konkurencí na prakticky všech segementech trhu že prostě muže zkoušet a experimentovat...

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od majkom » 16 pro 2015 11:16

s poslednou vetou tazko suhlasit, icloud, apple music - tam apple ziaden naskok nemá, tam je apple absolutne tragicke...

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od sallvator » 16 pro 2015 11:32

Maj sve mušky, ale když si vzpomenu jak začínaly apple mapy a kde jsou ted, tak se nebojím.

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od majkom » 16 pro 2015 12:11

tak schvalne, kde su apple mapy? ano, v usa su super, londyn taky, u nas? naprd... vela adries nepoznaju, POI slabe, neintegrovana socka, doprava slaba...

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od sallvator » 16 pro 2015 13:03

majkom píše:tak schvalne, kde su apple mapy? ano, v usa su super, londyn taky, u nas? naprd... vela adries nepoznaju, POI slabe, neintegrovana socka, doprava slaba...

Já sme je třeba už před delší dobou nahradil i u nás za Google který měli mnohem více problému než ty apple mapy, s hledáním adres, firem, služeb problém nemám už delší dobu (je fakt že tohle se zlepšilo až v posledních měsících). MHD je asi jediné co mi fakt chybí, nadruhou stranu hlášení o zácpách a problémech v dopravě je supr, jsme skoro ve všem až na to MHD spokojenější než s googlem, kterej se mi odpojoval, měl problem udržet se při sebeměnším zhoršení signálu atd a dostkrát sem sním bloudil.

Další věc je integrace v apple watch která mě opravdu baví při řízení i na kole atd...

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od lipon » 16 pro 2015 13:18

je fakt, ze treba v Londyne jsem mel pocit, ze iPhone je 2x tak praktictejsi
listek na vlak z Heathrow do mesta-rovnou nabidne nahrani do Wallet
mapy-navigace az do hotelu, vc. vlaku z letiste, podzemky a pesi navigace
vecer jsme hledali hospodu pobliz hotelu na pifko-v okoli to ukazalo vsechny a hodnoceni z yelp k tomu

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Quo vadis Apple?

Příspěvek od majkom » 16 pro 2015 13:32

ano, v londyne sa z apple map stava spickova aplikace, v prahe je to na zaplakanie.. neviem teda jako kolega vyssie podla toho jazdi, ale spoliehat na apple mapy v prahe co sa tyka dopravy, to mozem ist rovno na nahodu.. poi som spominal, nulove.... atd atd...

Odpovědět