HomeKit produkty - zkušenosti?

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od jurast » 25 říj 2016 08:06

Zdravím.
Používáte někdo nějaké homekit produkty?
Řeším, čím si udělat radost.
Pochlubte se prosím se svými zkušenostmi.
Díky.

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od Mailo » 25 lis 2016 14:45

Máme doma již téměř vše napojeno na HomeKit. Takové malé seznámení o našem snažení najdete v aktuálním čísle SuperApple magazínu. V dalším čísle pak budou podrobné recenze.

Zkušeností si myslím už máme hodně. Klidně se ptejte ;) Pokud nevíte čím začít, určitě kupte startovací sadu od Hue, to si myslím je takový slušný začátek na osahání 8-)
hue.png
eve.png
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od Hnata » 25 lis 2016 15:07

mohu jen doporučit Eve Thermo ... dobře se to ovládá, spolehlivě funguje a v tomto chladnějším podnebí je skutečně nedocenitelná tepelná pohoda vždy tak jak doma požadujeme podle automatického plánu ... skvělý výmysl ...
Máme doma také Philips Hue žárovky, ale stejně jako se píše ve výše zmíněném článku, tak ani u nás jsme si na to moc nezvykli a spíš to byly vyhozené peníze (a autor promine, ale na záchod dojdu raději po tmě s pootevřeným jedním okem než se probouzet a zapínat světlo :-) ) ... hold klasické klepnutí do vypínače je jednodužší ... Nakonec to využívám pouze u doplňkových světel jako jsou lampičky a podobně pro dotvoření atmosféry, nebo před spaním a podobně ...

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od MICKI2701000 » 25 lis 2016 16:53

Hem protoze mne je to jedno ja klidne dojdu po tme ale resim kdyz me v noci deti budej ze chtej nazachod ci pit abych enmusel zbytecne vztavat nad nejakym osvetlenim ktere bych zapl/vypl telefonem, ale sem v tom uplny like, takze rada se tez hodi.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od rony » 25 lis 2016 17:08

ja silne uprednostnujem klasicke dialkove ovladace ako lovenie mobilu a hladanie appky. (tie mozu byt tradicne alebo aj rozne nastenne, ci ovladane pohybom, pritomnostou, ci podnetom z ineho zariadenia a pod.)

aj tak si pod pojmom smarthome resp. homekit predstavuje trosicku viac ako virtualne bitmapove tlacitka v akejsi appke.

to znamena, ze tie veci _MUSIA_ hodne makat samy podla intuitivnych ukonov, ktore robim - to znamena, ze ked vstanem, NECHCEM zapinat svetlo ja ale ono zisti, ze som vstal a zapne ho :)

naviac som silne sklamany, ze drviva vacsina tychto homekitov, co ako tak funguje su vlastne len svetla :-) a pritom si viem predstavit cely komplex suvisiacich systemov podla profilov (co robim, aka je denna doba, atd.) -> a zaroven to nechcem patlat v roznych nedorobenych systemoch :)

ked pozeram tie fotky, tak ma urcite zaujima avizo ne vsetky clanky, ktore k tomu napisete.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od Hnata » 25 lis 2016 19:23

Ano klasicke ovladani svetla skrz aplikaci by me taky nijak nenadchlo, ale kouzlo to ma pri pouziti Siri ... sednu na gauc a na Siri houknu aby zhasla hlavni svetlo a zapnula cteci lampu - pripadne v loznici stejny pokyn ... ale je fakt ze jine pouziti jsme si nezvykli. U thermo je to neco jineho - to funguje samo podle nastaveneho planu a lze to ladit na dalku mimo domov - napriklad kdyz si prodlouzime vikend mimo domov, tak jen pres net dam domu pokyn aby se zbytecne nezapinalo topeni.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od Jirka_S » 26 lis 2016 07:38

Eve Thermo, hezká hračka, kdybych si měl ale takhle vybavit celý barák, tak mě to přijde na zhruba roční náklady topení plynem. Tož to asi ještě počkám. :D

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od Hnata » 26 lis 2016 09:46

no jasne ze je to hlavne hracka - ostatne to cely homekit - nedovedu si predstavit ze by philips hue nekomu neco usetril - proste nesmi byt cloveku lito vyhozenych penez za hracku ...

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od MICKI2701000 » 29 lis 2016 08:13

NO asi takhle v byte moc toho clkovek nevyuzije takze max jen ty svetla. Co se tyce reakce na pohyb nechal sem na zachode udelat vetrak ktery se spusti jakmile pryjdete na zachod protoze to v tu danou dobu uz neslo jinak udelat. Hezka vec, ale neumim si predstavit, ze by takhle reagovalo svetlo stacilo by se treba jen nejak blbe pohnout a rozsvitilo by se.
Co se tyce vypinacu slo by to ale je to dalsi navrtavani a potazmo vedeni kabelu to mi prijde mit nejakou zarovku ktere z postele dam prikmaz aby se rozsvitila.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od Mailo » 29 lis 2016 09:55

Já teď doma testuji Elgato Eve Motion a nefunguje to moc dobře. Jednak je problém s nastavením automatizace, kdy jednu část lze vytvořit pohodlně v Home, ale druhou musíte dělat v Elgato Eve aplikaci, ale vem to čert, nastavuje se to jen jednou. Nicméně systém je dost pomalý. Ač v aplikaci Eve vidím že čidlo zaznamenalo pohyb, trvá několik vteřin než se světlo rozsvítí. Budu si s tím ještě muset pohrát 8-)
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od jurast » 08 pro 2016 11:00

Děkuji moc za odpovědi. Pročetl jsem i článek v SuperApple magazínu. Zatím mi to trochu přijde jako vyhazování peněz pro hračičky. Navíc u spousty produktů s problémy. Možná si dle rady udělám radost Philips Hue, ale vzhledem k tomu, že by člověk musel koupit ještě speciální vypínače na zapnutí světel bez telefonu ... Budu HomeKit produkty dále sledovat a uvidíme. ;-)

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od Mailo » 27 pro 2016 10:53

NOVINKY:
Alza začala nabízet příslušenství od Fibaro kompatibilní s HK, konkrétně záplavové čidlo a senzory oken/dveří.

RECENZE:
Po měsíci testování Elgato Eve Motion, jsem se rozhodl jej vrátit. Skutečně ten produkt nefunguje dobře. Mám jej nastaven na spínání světla na chodbě a funguje tak se 70% úspěšností a člověka to fakt moc nebaví. takže jde z domu a zkusil jsme objednat Hue Motion. Ten sice není kompatibilní i HomeKitem na přímo, ale světla v rámci Hue rodiny ovládat umí, jestli informace z něj přeloží dál Hue Bridge 2.0 se uvidí.
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

alfareklama
Příspěvky: 9
Registrován: 02 kvě 2018 21:00

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od alfareklama » 02 kvě 2018 21:04

jurast píše:Zdravím.
Používáte někdo nějaké homekit produkty?
Řeším, čím si udělat radost.
Pochlubte se prosím se svými zkušenostmi.
Díky.
Zdravím, máte někdo zkušenost s nedostatečným pokrytím signálem bluethoot? V rodinném domku mi Apple TV nepokryje všechny místnosti, čidla pak nemají dosah a fungují pouze když jsem v dosahu s telefonem. Vyřešil by to nákup další Apple TV, nebo něčeho jiného? Poradí někdo?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od rony » 03 kvě 2018 06:26

ano, bran mozes mat viacej.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Petr Zeman
Příspěvky: 35
Registrován: 04 srp 2012 21:26

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od Petr Zeman » 05 kvě 2018 08:41

Zdravím
řeším taky problémy s dosahem. Nevíte jestli má dosah bluethootu apple tv 4k větší než apple tv 4? 4 k má bluethooth 5. Nechce se mi mít zbytečne 2 apple tv.
Iphone 12 pro, apple watch 5 lte
Ipad Pro 12.9 2020
Imac 21 4K 2015
Apple tv4, Airport Extreme, Airport Express

George K
Příspěvky: 2
Registrován: 18 led 2019 15:27

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od George K » 18 led 2019 15:39

Řešil jsem stejný problém se zámkem dveří Danalock kde už dosah Apple TV nebyl a nezbylo nic jiného než koupit ještě jednu Apple TV a vytvořit další domácnost a tu si s ostatními členy rodiny nazdílet. Celou dobu jsem si myslel,že to bude řešitelné nějakým Bluetooth repeatrem,ale po hovoru s US podporou to nelze jinak vyřešit...???
Je dost s podivem,že firma Danalock podporující (jako jedinná,kterou lze v ČR koupit) Homekit zámek dělá spojení přes Bluetooth a ne Wifi.
Je to opravdu škoda,protože potom musíte pořád přepínat v aplikaci mezi domácnostmi.

marvvincz
Příspěvky: 1
Registrován: 08 bře 2019 13:34

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od marvvincz » 08 bře 2019 13:49

nevite nekdo, jestli se to sdileni da nejak podrobneji delit? treba ze nechci sdilet celou domacnost, ale jen vybrane zarizeni. Napr doma nechci, kdyz detem nasdilim domacnost, aby si mohli hrat s vecmi v loznici ...
A taky me stve slucovani vice zarizeni do jednoho. Mam nekolik barevnych LED lampicek pro dokresleni atmosfery. Kdyz je spojim do jednoho zarizeni, tak uz nemuzu ovladat i kazde zvlast.

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od jurast » 23 bře 2019 06:38

Tak už jsem do toho spadl a příležitostně si dělám radost homekit produkty. Aktuálně všude Philips HUe žárovky. Na záchodě a koupelně s pohybovými čidly. Plus několik ovládaných zásuvek. Většinou řeší Koogeek prodlužky. Pohrál jsem si trochu i s automatizací a zkratkami pro Siri. Např. po vyslovení kouzelného slova se probudí notebook, přihlásí se, zapne externí displej, tiskárna a lampičky na stole. Jsou to hlouposti, ale je třeba si dělat drobné radosti. :D
Teď jsem u kolegy objevil značku Sonoff. Zatím bez podpory Homekit. Existuje dle internetu možnost alternativního firmware. https://github.com/Gruppio/Sonoff-Homekit . Má někdo osobní zkušenost?
Díky.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od sallvator » 29 říj 2019 00:33

Zdeavim prosim o radu s eve thermo, mam nastaveno ze chci topit na 23C a teplota cidla je 25C ale stejne furt topi a neuzavre uplne uzaver. Az kdyz dam npr ze chci 20C a je na cidle 25 tak predtane topit.

Cekal bych ze kdyz dosahne cidlo teploty co sem si nastavil tak proste vypne.

Bohuzel radiator je u nas docela silnej a ikdyz je podle appky otevrenej zavit treba jen na 10% je topeni uplne rozhavene.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od mberdych » 29 říj 2019 06:12

Je tam nastavení temperature offset. Nastavit +2 stupně by mohlo pomoci.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od sallvator » 29 říj 2019 07:32

Ptesne to sem zkusil. Ale rano zase opacnej problem 😂 mel sem nastaveno aby mi to rano topilo na 25C ale cidla vnimala 23C a vubec nesepla.

A teda automatizace mi hodne blbne mel sem nastaveno aby zacalo v 6 hodin oboje topit na 25 ale seplo jen jedno, a jedno uplne ignorovalo.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od mberdych » 29 říj 2019 08:39

Musím říct, že také nejsem z Eve thermo nadšený. Dost často to reaguje pozdě, třeba na sensor otevřeného okna.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od sallvator » 29 říj 2019 09:22

Ja stim zatim bojuju, jeden senzor de a druhej me ignoruje, zkusim ho resetovat. Nereaguje na automatizace ani sceny jen kdyz ho rucne nastavim v eve appce. Pritom druhej senzor bezi.

Nevim zda je problem z dosahem nebo co, ale mam apple tv jako most nastavenou tak by to melo bezet.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od sallvator » 30 říj 2019 08:44

Tak EDIT toho Eve Therma. Po resteu a znovu nastavení zlobiveho senoru uz oba fungují i na dalku pres apple TV. To je OK.

S čím bojuju a zajímá mě zda někdo má podobné problemy je sync. a automatizace

1. Udaje ze senzero o teplotě se mi v aplikace Domácnost nechce aktualizovat, musím vzdy jít do aplikace EVe která se zaktualizuje a pošle data do Domácnosti. A na pozadí se to samo moc neaktualizuje, musím proste do appky tam se chvilku aktualizuje, načte a za pak to vidim v Domácnosti.

2. Automatizace nefungue vubec. At nastavim co chci tak to ignoruje, zatim mi neseplo nic z toho co sem nastavil...


Někdo stejne problemy? A případně zkušenost s jiným ovladačem radiátoru který v praxi funguje jak má...zatím totiz s tímto mám víc starostí než užitku a "smart" domásnot to fakt není, spíše je jeste hloupější než byla. O to víc me stve ze sem si Eve thermo koupil v nemecku v kamene prodejne a ne tady online kde bych mohl vrátit do 14ti dnu...

Mekac89
Příspěvky: 4
Registrován: 02 srp 2020 10:51

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od Mekac89 » 02 lis 2020 13:11

Zdravím úplně přesně si nedokážu představit co je to ten homekit, jako má to něco společného s chytrou domácností? A nebo je to jen nějaká sada třeba stejných vypínačů do místnosti? Jako my bylime v takové podobné novostavbě, a třeba v ložnici máme stravovací osvětlení na ovládání prostě podle potřeby si člověk nastaví intenzitu světla. Ale asi žádný ten homekit nemáme teda nevím o tom.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od rony » 02 lis 2020 14:43

homekit je realizacia chytre domacnosti u Apple.

takze chytre zarizeni ak ma logo homekit, tak mozne ho pouzit s apple zariadeniami a pospajat ich.

homekit je teda centralny mozog, ktory to pospaja.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

LiborG
Příspěvky: 1
Registrován: 30 pro 2020 12:26

Re: HomeKit produkty - zkušenosti?

Příspěvek od LiborG » 30 pro 2020 12:51

Zdravím ve spolek, momentálně taky testuji Eve motion, ale pojal jsem to trochu jinak - mám zatím 2 čidla a 1 Eve button. Jako jednotka slouží Apple TV, + Eve Extend (byl špatný dosah v domě). Chci to využívat a využívám jako zabezpečovačku, která mi dá ihned notifikaci o případném pohybu např. zloděje (pracuji kousek a doma jsem cobydup), má to ale několik háčků.

Čidla jsou trvale zapnutá a v nastavení nejdou vypnout, řeším to tím, že když jsem doma, tak v moji domácnosti musím ručně otevřít místnost a nastavení čidla a vypnout stav a oznámení notifikací na iphone. Jde to samozřejmě vyřešit časovým rozvrhem, ale není to 100% (manželka chodí do práce každý týden jinak, někdy je doma s prckem atd)
Ještě v tomto nastavení pod časovým rozvrhem mám kolonku lidé - vypnuto (nejde mi to vůbec editovat)?

Chtěl bych docílit toho, že když poslední člen rodiny odejde z domu zmáčkne 1x Eve button a automaticky se nastaví zapnutí notifikací z čidel pohybu, po příchodu zmáčkne 2x button a zase se notif. vypnou.

Otázka zní, jak toho mám docílit?

V nastavení domácnosti je prd, a v nastavení app Eve je toho sice víc, ale nevím jak.
Napadlo mě přes zkratky, ale programování tohoto typu je pro mě španělská vesnice

Odpovědět