uplne zakladni dotaz

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

uplne zakladni dotaz

Příspěvek od MartyM » 02 lis 2016 23:20

ahoj lidi, mám takovou představu o fungování zařízení typu apple TV, a nevím zda je je to reálné nebo má představa je příliš předčasná
-
je možné používat to jako jediné zařízení na filmy a na aTV, např. nějakou placenou , ktera by jela přes aplikaci v apple TV?, nebo prostě bych musel mít TV kanály řešeny jinak (setupbox nebo tuner v TV)
-
druhý dotaz: pochopil jsem, že nejlepší je , když filym budou v itunes , dobře, to by ještě šlo, ale dotaz:
->
na běžný disk se to nevejde, mám nyní 3TB filmů, jak to tedy udělat, nechat to na externím disku v itunes formátu a library tam jen nasměřovat např. na mac mini, ke kterému to je nyní připojeno, nebude problém s uspáváním disku? bude to fungovat takto? nebo existuje jiné spolehlivé řešení? jednou jsem zkoušel NAS, a moc dobře to nefungovalo, tak nevím
čili dotaz zní, jaké řešení je nejlepší pokud bych chtěl mít vše v itunes , kde mám i část kupovaných filmů a zbytek bych tam naimportoval, prototže na mac mini ani žádný jiný mac se to nevejde
-
chci hlavně řešení které bude spolehlivé, jak tu čtu na foru různé trable tu s oním programem, pak s jiným, to nechci, proto bych byl ochoten ty filmy převést do itunes, navíc mám dost filmů koupených na itunes storu, ale co s tím dál, jak to řešit, kde je mít uloženy fyzicky
díky všem

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

uplne zakladni dotaz

Příspěvek od swenak » 02 lis 2016 23:44

Filmy > NAS > Infuse Pro

Deyw
Příspěvky: 14
Registrován: 30 lis 2012 01:03

Re: uplne zakladni dotaz

Příspěvek od Deyw » 03 lis 2016 00:52

filmy co ma koupene na itunes budes mit v appletv automaticky..nemusis ostatni filmy co nemas v itunes prevadet, nech je jak jsou a pomoci aplikace infuse si je najdes.. :)

takze jednoduse ten 3TB disk co mas sdilis a pak si ho v atv najdes. nevim zda je to externi, ale myslim ze i kdyz bude uspanej tak ti to pujde prehrat. jinak infuse si nacte obrazky a popisky filmu presne jako v itunes, takze to vypada bombove a rozdelis si to na filmy a serialy a mas to krasne prehledny.

Ja to pouzivam takhle - prez mobil si zapnu pc, ktery se zapne a po 5ti min se da rezim spanku, pak zapnu atv pustim si infuse a zobrazi se mi filmy,serialy..pustim serial - a koukam :) Uz sem si tak zvyknul stahovat titulky primo prez infuse, sjedes tim touchbarem dolu najedes na informace titulky, dalsi a automaticky podle nastaveni jazyku v atv ti to vyhleda cesky titulky vyberes si rip a jedes..sou tam titulky i fakt na dost neznamy filmy, ktery maj treba jen 7stazeni.. :D titulky ti bere ze subtitles.org... kdyby si potreboval poradit tak napis.. :)

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: uplne zakladni dotaz

Příspěvek od Jirka_S » 03 lis 2016 10:21

swenak píše:Filmy > NAS > Infuse Pro
Přesně tak. :)
Doplním, že názvy je třeba mít podle IMDB nebo TMDB, jinak Infuse nahodí nesmysly. Pak ale gunguje skvěle, Mac nemusí být vůbec puštěný.
Titulky z Infuse jsou fajn, ale když mám ty ATV4 doma dvě, tak to radši řeším centrálně na tom NASu.

zdenal_cz
Příspěvky: 96
Registrován: 20 bře 2015 11:53

Re: uplne zakladni dotaz

Příspěvek od zdenal_cz » 03 lis 2016 10:58

swenak píše:Filmy > NAS > Infuse Pro

Pripadne sehnat airport extreme a pripojit stavajici disk / airport time capsule a pripojit stavajici disk nebo zkopirovat na TC disk > Infuse Pro

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: uplne zakladni dotaz

Příspěvek od swenak » 03 lis 2016 11:18

Já mám 2 disky připojeny k Asus routeru a nemám ani NAS:)

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: uplne zakladni dotaz

Příspěvek od Jirka_S » 03 lis 2016 11:34

@swenak: tam je ale hrozně pomalý zápis, měl jsem to taky, ale nebavilo mě přenášet HDD k Macu, když jsem chtěl něco vložit.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

uplne zakladni dotaz

Příspěvek od swenak » 03 lis 2016 12:12

Jj, je:( I čtení, ale nějak jsem se s tím smířil, 95% využití je pouze sledování videa, kde to nevadí bičemu a zbytek zálohování relativně malého množství dat. Mám připojeny 2 SSD disky (1TB a 750GB), menší pouze na seriály a kopii části zálohy, druhý na filmy, pořady, hudbu, soukromá videa, zálohování a případně přenos dat a pokud je potřeba, tak ho odpojím a data přesunu přes kabel.

Deyw
Příspěvky: 14
Registrován: 30 lis 2012 01:03

Re: uplne zakladni dotaz

Příspěvek od Deyw » 04 lis 2016 12:35

me tedka docela zacal lakat externi disk bez kabelu..neco jako ma air capsuly..ze bych proste vsechno nandal na nej a jen ho zapnul nekde na policce a mel bych vse tam..nez furt saskovat s kabelama a pc.. :-) dost pohodlny me to prijde.. :-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: uplne zakladni dotaz

Příspěvek od rony » 04 lis 2016 12:39

tak to radsej NAS ppripojeny k routru a gigabit ethernet vsetko samozrejme. takisto atv4 na kabli k routru.

potom infuse slape skvele.

live TV je u nas skor teoroa. ak ma niektora TV appku do atv4 - napr. slovenska TV ma.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: uplne zakladni dotaz

Příspěvek od Jirka_S » 04 lis 2016 18:18

Já se bál, že budu muset tahat kabel přes půl baráku mezi routerem a ATV4, ale kupodivu mně to tahá i HD filmy přes 30 giga po wifi a bez jediného klopýtnutí. Alespoň zatím. :)

xjelen
Příspěvky: 8
Registrován: 21 pro 2015 12:04

Re: uplne zakladni dotaz

Příspěvek od xjelen » 05 úno 2017 12:59

Ahoj, nechce se mi zakládat nové vlákno a u apple jsem teprve začátečník.
Potřeboval bych vědět, jestli je moje představa reálná. Viděl jsem někde atv v akci a líbilo se mi "zobrazení ipadu" na tv. Když např. pouštím čt Déčko přes iVysílání, popř. vida z Youtube nebo jiné streamy na ipadu, líbilo by se mi, resp. juniorovi, že by to bylo na velké televizi. V iTunes víceméně nic nemám, takže ostatní funkce jsou pro mě asi zatím k ničemu, ale ten mirror obrazovky by mi stačil. Měla by mi na to stačit Atv2? Telefon a mac jsou pro mě hlavně v práci, doma je iPad hlavně pro juniora a pro mě občas zábava.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: uplne zakladni dotaz

Příspěvek od rony » 05 úno 2017 13:34

ta funkcia sa vola Airplay. Ano, je sucastou funkcii aj starsich ATV. Tu 2 ti nepotvrdim ale ATV3 to vedela.

Naviac maju uz interny prehliadac Youtube, takze ak ste zvyknuti ho pozeravat, tak nebudete obsadzovat este aj iPad ale na atv si to priamo vsetko popozera.

Samozrejme ATV4 je uz daleko inde a niektore funkcie by ta zaujimali (moznost hrat hry, moznost aplikacii), ale to je uz mimo temu.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

xjelen
Příspěvky: 8
Registrován: 21 pro 2015 12:04

Re: uplne zakladni dotaz

Příspěvek od xjelen » 05 úno 2017 16:10

Díky za zprávu. Ta 2 se dá pořídit do 30€ a pokud to zvládne ten mirror, víc od ní asi nebudu potřebovat.
Ještě jeden dotaz, u některých je již jailbreak KODI a XBMC. Má to nějaký význam i v ČR?

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: uplne zakladni dotaz

Příspěvek od Schumi » 05 úno 2017 16:14

Díky Kodi, XBMC můžeš třeba přehrávat filmy z lokálních disků, což oficiálně umí až ATV 4.


Sent from my iPad using Tapatalk

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: uplne zakladni dotaz

Příspěvek od rony » 05 úno 2017 18:42

xjelen skor pocitaj ze jailbreak do toho nedostanes.usetris si prekvapenie ze to nejde. takisto opatrne s tou atv2 neviem iste ci je na dnesne moznosti vobec funkcna.

atv3 ti mozem potvrdit, ze na airplay v pohode.

atv4 mozem len odporucit ako aktualne riesenie s nadhodnotou


ak ta atv2 nevyjde viac nez tych 30 (a vazne nie viac) tak naco tu spekulujeme, kup, uvidis, nepojde, vyhodis
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

xjelen
Příspěvky: 8
Registrován: 21 pro 2015 12:04

Re: uplne zakladni dotaz

Příspěvek od xjelen » 03 bře 2017 08:29

Tak ATV2 Airplay jede, odzkoušeno na MBP iPad 2mini a iPhone SE. Nakonec jsem se vešel do 40e, ale splnilo to co jsem od toho čekal. Zrcadlení funguje, dokonce si myslím, že přehrávání přes Airplay z iPadu je trošku lepší. Když jsem měl Primu puštěnou na celou obrazovku na tabletu, nevyskakovaly tam reklamy. A Junior samosebou unešen z Youtube na 125cm uhlopříčce :lol:

Deyw
Příspěvky: 14
Registrován: 30 lis 2012 01:03

Re: uplne zakladni dotaz

Příspěvek od Deyw » 30 kvě 2017 16:14

mam dotaz: kdyz jsem si koupil film na itunes a pustim si ho na appletv - lze nejak presunou titulky do cerneho pruhu ? docela me to sere takhle jak je to :D

Odpovědět