Apple Watch SMS notifikace

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od pheek » 08 lis 2016 07:47

Dobrý den, chci se zeptat na způsob nastavení notifikací SMS na Apple Watch. Stává se mi že normální SMS mi na hodinky dorazí, ale nenotifikují se haptikou a náhledem SMS. Zjistím to jen tak že si pustím Zprávy a tam vidím novou SMS označenou modrou tečkou. Nevím zda to dělá jen u SMS a nebo i iMessages. Zprávy mám nastaveny v Apple Watch "vlastní" a vše default, jen vypnutý zvuk. Můžete mi prosím poradit co je špatně?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od rony » 08 lis 2016 07:50

nestihne sa znotifikovat na obrazovke mobilu? ono si to vybera pristroj na ktorom sa notifikuje. ak si v dany moment drzal mobil alebo ho mal v pohybe ako posledny (a Watch sa nepohli), tak sa notifikuje na mobil a Watch to vynecha. Nebude to tento pripad?

Mozes len to, ze si to v tomto zmysle vysledujes a urobis si aj modelove situacie, ktore by to potvrdili.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od pheek » 08 lis 2016 08:53

Na toto jsem si dával pozor. Věděl jsem že mi má přijít potvrzovací SMS z banky pro přihlášení. Hodinky na ruce v očekávání SMS. Mobil na stole. Zamknutý, display tmavý, nepohybuje se sním. Hodinky mlčí, haptika nic neoznamuje. Na display hodinek nic. Ťuknu na display hodinek, vyberu zprávy a SMS je tam. Nestalo se mi to poprvé. Proto po tom pátrám kde je problém.

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od pheek » 08 lis 2016 08:59

teď jsem si to vyzkoušel. Poslal jsem si freesms z internetu. Mobil nic nenotifikoval. Hodinky taky ne. Ale na hodinkách SMS ve Zprávách je. Záhada. Co je kde špatně nastavené?

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od pheek » 08 lis 2016 09:15

Může to prosím někdo vyzkoušet. Zapnout si Zprávy v Apple Watch na vlastní, vypnout pouze zvuk v nastavení. Telefon nastavit na vypnutý zvuk HW přepínačem a vypnuté vibrace když je vypnutý zvuk. Poslat si klasickou SMS ne iMessege, zda mu hodinky zavibrují?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od rony » 08 lis 2016 10:06

no a ked si ty vypnes to Vlastni, tak sa to ako sprava?

skontroluj ale aj ako mas nastavene notifikacie priamo v Settings iPhone a zaroven v appke Watch, moze to kolidovat. Ja by som nechal nastavenie v telefone tak, aby pipali a aj aby sa ZOBRAZOVALI. Vo Watch appke by som vypol len zvuk. Ale hlavne to skus dat na defaultne nastavenia, ci sa stav zmeni. Ak ano, potom po _jednom_ vypinaj parametre smerom k zelanemu stavu a zistis, ci a kde je ten problem.

ps: mne normalne SMS normalne pipaju vo Watch
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od pheek » 08 lis 2016 10:08

Třeba teď jsem byl pár metrů od telefonu, přišla mi klasická SMS a hodinky zavibrovali, záhada. V nastavení jsem nic nemělnil. Mám Apple Watch 2. Vše aktuální.

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od pheek » 08 lis 2016 10:28

Poslal jsem si ze stránek freesms.cz několik SMS, celkem ze dvou počítačů a z různým číslem odesílatele. Tak polovina notifikovala a polovina ne. Ale i přesto SMS ve Zprávách v telefonu i hodinkách je. Během tohoto jsem neměnil nastavení a ani nesahal na telefon. Zajímavé.

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od Hnata » 08 lis 2016 10:52

tak jsem taky vyzkoušel a možná bude problém s tou sms přes tu internetovou bránu - mě se totiž nejen že nenotifikuje ale rovnou se mi označí i jako přečtená :-) :-) :-) Hodně divný ... ale sms i imessage z jiných telefonů mi normálně jdou a notifikujou se ...

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od pheek » 08 lis 2016 10:58

Tomu bych rozuměl, ale proč to jednou jde a jednou ne. Tohle se mi děje i se SMS z banky, kde čekám na potvrzovací kód. V hodinkách SMS najdu, jako nepřečtenou, ale nenotifikuje se.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od rony » 08 lis 2016 11:02

cislo odosielatela tych sms?

preco nevyskusas NORMALNU SMS poslanu niekym, kto ma normalny mobil? Tieto brany mozu mat rozne nastavenia. Este mam napad, zadaj si cislo internet bankingove do kontaktov a SPECIALNE nastav pren vsetky moznosti (vibrovanie, zvuky atd).

ale vyssie som napisal, co VYSKUSAJ ako prve - nastavit vsetko na default a skumat postupne. Podla mna ale povazujes rozne freesms brany za ekvivalent poslania normalnej SMS z mobilu a to nemusi byt pravda :)

nemas nastavene nevyrusovat? :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od pheek » 08 lis 2016 11:16

Rozhodně nepovažuji tuto SMS za něco extra, ale využil jsem ji jako free. Když odpojím hodinky, nastavím vibrace a dám zvonění nahlas na telefonu, tak to občas notifikuje a občas ne. Takže problém bude buď v SMS z Free portálu a nebo chyby u Applu. Bohužel bych to viděl na chybu u Apple protože mi to dělá i s normálníma SMS odeslanýma z telefonu přes klasického operátora.
To byl důvod proč jsem to začal řešit. Protože jsem zjistil že se mi nenotifikují všechny SMS :(

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od pheek » 08 lis 2016 11:21

Podotýkám že můj telefon je 6S.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od rony » 08 lis 2016 12:23

tak znova, skus si prezriet sledovat cisla odosielatelov tych sms. Som si isty tym, ze Apple ma moznost priradovat cislam MENA odosielatelov, takze iOS si pri prijme SMS pozrie cislo odosielatela a ak ho pozna, tak ti napr. miesto cisla zobrazi "Google".

Takisto viem, ze typ SMS sa da na brane nastavit, preto by som sledoval ROZDIEL v tom, KTO posiela danu SMS. Ak najdes "vzorec", tak uz zistis, kde je problem a konecne budes miesto pozicie "asi to robi iPhone" v istejsej pozicii.

teda, ak sa ti chce skumat :)

Ja by som urobil to, co pisem vyssie., Dal nastavenia do defaultu, tj. tak ako je to po nainstalovani a prepojeni Watch a iPhone. Vysledoval ci sa stav zmenil. A potom sledoval postupne tj. zmenim jeden parameter, prejdem vsetky testovacie typy SMS a odosielatelov ci sa stav nezmenil.

pokial chces moje pozorovanie, tak mozem ti znovu potvrdit, ze mne notifikuje vsetky SMSky.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od pheek » 08 lis 2016 12:43

Děkuji ti za tvůj čas a rady. Ale jak jsem spal.
Odpojil jsem hodinky od telefonu. Vyresetoval jsem nastavení síťí. Spároval hodinky s telefonem, vše nechal v defaultu. Občas to sms notifikuje a občas ne.
Odpojil jsem hodinky. Zapnul zvonění a vibrace na telefonu. Telefon občas SMS notifikuje a občas ne. Ale vždy na telefon přijde. Zkusím ještě smazat komplet telefon a obnovit ze zálohy.

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od pheek » 08 lis 2016 12:56

Poslal jsem si SMS pomocí toho portálu z Safari a Chrome. Jedna ze čtyř SMS byla notifikovaná na hodinkách. Vypnul jsem hodinky. Poslal znovu SMS znovu a telefon nic nenotifikoval. SMS po zvednutí na display byla. Zapnul jsem zvovění. Poslal další a opět nic. Telefon nevibroval, neozval se zvuk příchozí SMS. Po zvednutí telefonu je sms na display. Problém v hodinkách nebude. Vše bude asi dělat telefon.

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od pheek » 08 lis 2016 12:58

Odesílatel se liší v čísle ze kterého to odešlo. Vždy je to 990009023386 a konec je jiný. Nechápu proč to neoznámí, když to přijde jako SMS.

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od pheek » 08 lis 2016 13:37

Zdá se že problém vyřešen. Obnovil jsem všechna nastavení v telefonu, vše přenastavil jak potřebuji a notifikace fungují jak na telefonu, tak i v hodinkách. Všechny SMS z portálu co jsem si teď poslal, bylo jich asi dvacet, se bez problému notifikovali na hodinkách.
Zvláštní problém, kdy se některé SMS od jednoho čísla notifikovali a jindy ne. Myslím tím normální číslo ne tento portál.

Vyřešeno.

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od pheek » 23 lis 2016 06:59

Po nějaké době jsem se posunul dál. Pokud obnovím všechna nastavení telefonu, tak vše chodí na jedničku. Problém nastane pokud mobil vypnu, nebo se vypne když se vybije. Po opětovném zapnutí SMS na hodinky dorazí, stejně jako na telefon, ale na hodinkách se nenotifikují. Před, ani po, se v nastavení nic nezměnilo. Jak se vypnul telefon. Restart telefonu mu nevadí (power + home button).
Teď jsem telefon kompletně smazal a obnovuji ho ze zálohy v iTunes, uvidím, zda to pomůže. Opravdu nikdo nemá podobný problém s tím že by mu nechodili notifikace na hodinky? Je to otravné, spoléhám na hodinky jako na zdroj notifikací, takto musím kontrolovat ještě i telefon :(

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1606
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od SharkeeCZ » 23 lis 2016 08:01

Ne, nemám ten problém.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od pheek » 23 lis 2016 08:49

Tak smazání telefonu a jeho obnova ze zálohy absolutně ničemu nepomohla. Obnovil jsem ještě znovu všechna nastavení a přidávám postupně různá nastavení hodinek a telefonu. Vždy vyzkouším notifikaci a vypnutí telefonu, a zatím to drží. To jsem zvědavý kdy zase zjistím že nenotifikují. :(

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od pheek » 28 lis 2016 08:34

Tak už je to tu zase. Včer jsem dal hodinky na nabíječku. Mobil vedle. Do toho večera hodinky notifikovali OK. Dnes hodinky nasadím. Platím na bance a čekám na SMS. Na hodinkách i telefonu byla. Jen se nenotifikovala. Pošlu si nějaké freesms z netu a opravdu zase nenotifikují. Vím že když udělám obnovu nastavení tak to bude fungovat.
Může mi prosím říct co může/je špatně? Nic jsem v hodinkách neměnil. Ani v nastavení telefonu :( Pořád se opakuje stejný problém. Jen jsem si myslel že to udělalo to vypnutí telefonu, ale asi náhoda.

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Apple Watch SMS notifikace

Příspěvek od pheek » 28 lis 2016 11:18

Tak jsem telefon přihlásil do veřejné bety, nainstaloval a zatím se vše notifikuje jak má.

Odpovědět