aTV4 - jak na audio?

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od swenak » 08 bře 2016 07:24

Zdravím.

Chci z aTV4 dostat audio a to i k filmům. Jak to řešíte? Nechci receiver. Ideální by bylo něco se vstupen HDMI a podporou HDMI CEC, ale nic jsem nenašel. Pak možnost Kanex extraktoru, nebo jiných značek, ale je to další krabička a napájení.

U bezdrátu je zpoždění audia vůči videu a to nechci.

Díky.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od SharkeeCZ » 08 bře 2016 07:42

A kam má mít to audio výstup?
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od swenak » 08 bře 2016 07:55

Jsem to nenapsal srozumitelně, chci i to audio:) Teď mám aktivní monitory Behringer, ale chci to vyměnit, jen není tak nějak za co:( Buď něco moderní s HDMI, nebo pak nemoderní a k tomu extraktor audia z HDMI na optiku, nebo nějaký analog. Určitě tak, abych nemusel audio tahat z TV, jako teď a zároveň nechci další krabici ala receiver, to jsem zrušil před časem a nechci. Takže něco aktivní.

Abych i něco konkrétní uvedl, tak jako extraktor jde použít http://www.kanex.com/hdmi-optical-audio , nebo http://www.conrad.cz/hdmi-arc-konvertor ... -konvertor , nebo http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00Y ... ge_o00_s00 no a k tomu pak nějaký 2.0, nebo 2.1 systém s optickým/analogovým vstupem. Zkoušel jsem třeba ONKYO HTX-22HDX, ale moc mně to neoslnilo. Asi by nebylo špatné mít kvalitnější 2.0 a k tomu pak samostatný sub.

No a pokud bych chtěl "all in one" s HDMI, tak jsem prostě nenašel nic rozumné :-(

Bezdrát je pro hudbu použitelný, ač mi přijde přes BT zvuk horší, ale hlavně jeproblém pak při video, kdy, pokud jsem se dočetl všude možně, je zvuk pozadu. Někdo to snad řeši přes Airport Express, ale podobný výsledek.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od SharkeeCZ » 08 bře 2016 20:39

Pak tedy kvalitní HiFi stereo s HDMI a kvalitní repro. Doporučuji nějaké HiFi studio.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od swenak » 09 bře 2016 20:18

To žel není cesta, kterou chci jít. Jsem na jednoduchá řešení, málo krabiček a čím neviditelnějších, tím lépe.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od SharkeeCZ » 09 bře 2016 21:37

Jenže aTV není zesilovač, takže jiná cesta neexistuje.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od swenak » 10 bře 2016 01:16

Proč by ne, vždyť už teď mám aktivní monitory. Chci jenom lepší, to je vlastně vše.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od swenak » 01 pro 2016 08:40

Oživím to tady, rozhoupal jsem se a řeším to dál:) Na cestě je Kanex extractor (ani po 3/4roce jej Apple nemá v shopu, v evropě se to taky nedá sehnat, tak jde z USA).

Taky jsem pořídil (ač asi budu vracet) Denon DRA-N4, do něj pustím výstup z aTV přes Kanex extractor, nebo i přímo z TV. Je možné, že to nakonec nahradím za Yamahu NX-N500, což jsou aktivní repro s integrovaným zesilovačem s podporou síťového přehrávání, AirPlay a podobně, ale to už je jenom detail.

To podstatné, co bych teď potřeboval, je app pro aTV na přehrávání hudby. Tu mám na NASu. Používám teď nějaký placený FileExplorer, co hudbu přehrává, ale velive nekomfortně, ale hlavně, abych hudbu pustil, musím zapnout TV.

Mě by se nejvíce líbilo, kdybych v iPhonu měl aplikaci, kde bych pustil hudbu v aTV. Viděl bych obsah složek v NAS, pustím co chci. Nechci používat AirPlay z iPhonu do aTV, to mi moc na delší poslech nevyhovuje, často ho při tom používám.

Nevíte o nějaké takové aplikaci?

Díky moc.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od rony » 01 pro 2016 15:51

to mas trosku protichodne a zmatene poziadavky :) (neber to osobne)

airplay na hudbu je podla mna to najspravnejsie riesenie. Koniec koncov, ved ten telefon mozes stale pouzivat - nie je nikam pridratovany, s tym predsa nie je problem, dokonca bonus, pretoze pocas hovoru sa hudba sama stisi. Ja sam celodenne mam pustenu hudbu z iPhone do aktivnych reprakov cez bezdrotovy prenos do nich.

samozrejme asi najdes nejaku appku podobnu Infuse, ktora ti nacita z NAS zlozkus hudbou ale toto zasa mne pride neprakticke a tym padom nedokazem poradit aku appku.

Ked nad tym premyslam, stiahni si Kodi pre aTV, presnejsie tu komercnu verziu (vola sa MC2 ci tak nejako), aspon o KODI viem, ze dokaze prehravat hudbu (a samozrejme zo zloziek na NAS). Nepouzivam to vsak, kedze hudobna kniznica iTunes v aTV (ikonka Pocitace v aTV) mi pride najlepsie mozne riesenie.. a to prave preto, ze na ovladanie hudby nepotrebujem mat zapnuty cely televizor :)

Takze: v iTunes na pocitaci si zorganizuj hudbu (fyzicky tie subory mozu byt na NAS, to je fuk). No a aTV vie tuto kniznicu pozerat a mozes tu hudbu z aTV pustat. Pripadne mozes pouzit Remote.app na iPhone miesto dialkoveho k aTV - tato splna tvoju poziadavku aby sa z iPhone len na dialku ovladala hudba v aTV - ale tu musis mat zapnuty TV!!!)

Osobne by som pri tvojej poziadavke "pocuvat hudbu" siel cestou airplay repraku (presnejsie za tie iste prachy ako ten Kanex by si kupil airplay zostavu, kam si pripojis tie tvoje oblubene repracky).

Moc uz si nepamatam tu diskusiu, ten Kanex si kupoval len preto, ze na tvoj TV nedokazes pripojit tie tvoje repracky? Lebo ak by sli, tak klasika: aTV -> hdmi kabel -> TV -> repracky.


V kazdom pripade mas celkom dobru zabavu na volny cas toto takto vsetko prepajat a ozivovat :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od swenak » 01 pro 2016 16:09

Nemyslím, že mám protichůdné požadavky. AirPlay je fajn, mám i vhodnou App, která přehrává tak, jak potřebuju (jetAudio). Jenomže, co když mi přijde email, viber, hangouts. Dále, nezřídka si pustím video na iPhonu jenom v něm, když je v článku, nebo něco hledám. To mi bude dělat problémy při přehrávání hudby. Dále, žere to energii. Takže jsem doma, přehrávám hudbu, zároveň si čtu a podobně, takže nejsem na zdroji a pak najednou jdu pryč. O tom, že bych si "odnesl hudbu sebou" nemluvě.

Co se týče ovládání, Remote.app je k "prdu". S tím ovládám, ale nevidím, co dělám. Dále, opravdu nebudu používat music.app ani iTunes, prostě je to prasárna. Na iPhonu jsem to vyřešil přesně, jak jsem chtěl, tedy nejsem zjevně jediný, co má podobné požadavky :-) Apikace pro různé receivery dělají taky to, co od toho čekám, tedy, co do funkčnosti, ale co do komfortu je to bída, protože např. to, co udělal Denon, to je tragedie. Kdyby ale toto uměla aTV, tedy, že na iPhonu v app prostě mám knihovnu DLNA, dám play a hraje to v aTV, tak by to bylo super.

Kanex jsem pořizoval proto, že jsem chtěl právě z aTV dostat ven zvuk bez TV. Má TV má analog i digital výstup, tak to teď i používám, ale když jsem doteď (bez "receiveru") poslouchal hudbu, znamenalo to, že musí běžet TV. Díky Kanex extraktoru toto odpadne a hudba i audio k filmům nepůjde přes TV (pokud někdo namítne, že nebudu mít zvuk k Nově a dalším sr..., tak já léta nemám v TV ani napojenou anténu:-) ).

Teoreticky, pokud budu mít (jako že teď ano) receiver s AirPlay, tak zvuk dostanu z aTV i bez Kanexu, ale jelikož nevím, který receiver nakonec nevrátím, budu mít záložní plán.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od rony » 01 pro 2016 17:14

1. odstavec: jasne chapem, povazujem to vo vacsine za vyhodu, to zranie energie, mne ide iphone asi osem hodin, hra hudbu, polozeny na stole, napojeny na toe aktivne repro bezdrotovo. podvecer uz doma mi ubudnlo cca 20 percent baterky vratane dalsieho pouzivania. cize ocakavatelna nizka spotreba. ostatne namietky chapem, to s tym prerusovanim.

2. ale naco do toho prehravania hudby vobec tlacis atv??? najma ak hovoris, ze nechces mat zapnuty tv. to potom je vazne lepsi hocijaky mp3 prehravac, menej drotov, menej krabiciek.. najma ak atv by v tomto figurovala podla tvojej predstavy len ako mp3 player a bez grafockeho ovladania (UI totiz chces v iphone alebo inde).

3. tak mi vlastne unika zmysel vlastne ia tej aTV :-)

4. odstavec, ak budes mat receiver s airplay, tak stale nechapem tu snahu aby hudbu prehraval aTV. nema ani vlastny storage na mp3 ani nechces pouzivat itunes, takze hladas nejake prilepene udelatko vo forme nejakej tebe na mieru urobenej apoky :-)

Raspberry Pi a na nom nahrany specializovamy music player ti to vsetko spravi lepsie a tie krabicky aTV, Kamex a dalsie to len komplikuju - prave tym mnzostvom krabiciek, kablov a vcelku podovnych rieseni ciest ako prehrat hudobny subor :-)))) najma ak odmietas to itunes :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od swenak » 01 pro 2016 22:53

1) Super, snad si tedy rozumíme :-)

2) Ani omylem pro mně není lepší mp3 přehrávač, ten mi nepřehraje video. Dále, ten musíš taky ovládat, dát si jinou hudbu a tak dále. Takže potřebuješ prostě něco, co Ti mp3 přehraje, ovládáš to a nemusím k tomu chodit. Takže proč tam cpu aTV? No proto, že aTV umí přehrávat mp3, můžu ji ovládat a umí hrát hudbu i s vypnutou TV. Je to přece zařízení, které umí mnoho věcí, je co "centrum" obýváku, proč bych mp3 nehrál na něm? Mít další zdroj znamená ovládat jinak další zdroj, přepnínat receiver na jiný vstup. Mít ale video i audio z aTV, nemusím nic řešit a pouze si jednou pustím hudbu a jindy Infuse, jindy Stream, .... . Stejné GUI, stejné ovládání. Pro mně velice milé a přijemné. Aby bylo jasno, tady sice řeším audio, ale aTV nemám pouze na audio.

3) Tady nevím, co tím myslíš :-)

4) Receiver s AirPlay je pořád receiver. Ten Ti neumí přehrávat. Takže do něj pustím přes AirPlay hudbu (nebo samozřejmě i jinak, AirPlay je pouze přibalená funkce, nikoliv jediná), OK. Ale z jakeho zdroje? Jak už jsme se snad shodli, viz bod 1), z iPhonu to nebude, resp. někdy ano, ale málo kdy. Takže buď z aTV (a jsme u toho, co řeším), z jiného zdroje (další zařízení), nebo budu mít receiver, který umí hudbu přehrát (viz uvedený Denon, Yamaha a další jiná obdobná zařízení - síťové receivery), ale ten je taky potřeba ovladát. No a o tom to je.

Já teď nemám problém, ale chci to zefektivnit a mít to pohodlnější. Teď mi stačí přes FileExplorer pustit hudbu, ovládání dělám na velké TV, vše vidím a je to. Připravím hudbu, pustím, vypnu TV. Chci jinou hudbu, musím zapnout TV, pustím něco jiné, vypnu TV. Jde to, dře to. No a má poptávka byla jediná. Jestli existuje app pro iPhone, která by mi nahradila zapnutí TV. Nic více. Mimo jiné, důvodem je, že tento HW mám daleko od očí a ani nejsem schopen číst ty titěrné displaye. Je to úplně stejný princip, jako jsou app pro receivery, např. Hi-Fi Remote od Denon, CA Connect od CambridgeAudio, NP Controller od Yamahy, Sonos od Sonos a další. App je "prodloužená ruka" síťového receiveru. Ovládám tím komplet audio výstup, přepínám vstupy a podobně, ale hlavně, podívám se např. přes DLNA na hudbu, vyberu, co chci, dám play a receiver to přehrává, na telefonu vidím art, název, .... Přehrávání ale nejde z iPhonu, ten byl pouze ovladačem, ale přímo z NAS. Mít stejnou app pro aTV, tak nepotřebuju síťový receiver (tedy nepotřebuju, aby uměl přehrávat cokoliv) a ani jejich app (když se podíváš, co to jsou za app, tak zjistíš, jaká to je často tragedie, viz Hi-Fi remote od Denon). Např. i Apple Remote.app umí zobrazit název filmu a pozici, když hraje film v Infuse. Tedy nejde o žádné basletní, prostě to je možné, jenom jsem nic takové nenašel a možná zatím ani není.

Rpi mi nic neřeší. Ano, mohl bych jím nahradit aTV. Stejně tak můžu pořídit jiný přehrávač. Ale přijdu o možnost někdy si uží AirPlay, o šikovný ovladač, apps z iOS a tak dále.

Uff, tak snad jsem ozřejmil vše potřebné :-)

Edit: Jinak např. nějaká forma (ač zdá se opačná) propojení iPhonu a aTV je v Music Paradise Player. Takž to lidi řeší, ač to spíše vypadá, že si v aTV ovládám hudbu puštěnou v iPhonu, což je mi nanic:) Pak tře 8player umí na aTV i Sambu, DLNA, FTP. Takže nejsem exot:)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od rony » 02 pro 2016 14:57

preto som spominal, mrkni sa na KODI resp to MC2, KODI ma totiz remote appku pre iOS.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od swenak » 02 pro 2016 15:19

MC2 mi nic neříká, nemyslísš XBMC Remote (tak se Kodi jmenovalo předtím)? Ano, to jsem svého času používal, kdyže jsem namísto aTV měl HTPC s Windows a Kodi. To asi zkusím taky, ale dnes jsem objednal ještě další 2 síťové receivery (Sonos Connect:Amp a ONKYO R-N855), takže o víkendu vyzkouším a porovnám ještě s tím Denonem, jestli nebudou třeba fungovat lépe a když tak se pak vrhnu i na Kodi:)

Každopádně díky :-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od rony » 02 pro 2016 15:43

toto je pre iOS ako remote pre Kodi
https://itunes.apple.com/us/app/officia ... 80364?mt=8

mohlo by fungovat aj pre aTV verziu KODI, ktora sa nevola KODI ale vola sa MrMC (mc2 som skomolil, musel som sa pozriet na moju aTV4).

KODI je aktualny nazov

Odhliadnuc od toho ,ze KODI je viac zamerany na VIDEO, tak vie prehravat hudbu ale HLAVNE ma solidny vyber iOS apiek na ovladanie rozhrania KODI. Ak zistis, ze dobre funguju aj voci MrMC, tak mas asi to, co potrebujes.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od swenak » 02 pro 2016 15:53

JJ, to je je ta App pro Remote, původně sejmenovala právě XBMC Remote myslím, to mám i instalováno a používal jsem to, MrMc to i podporuje, ale na aTV jsem to nezkoušel. Jak jsem psal, Kodi znám a používal jsem ho přes rok na Windows a myslím, že pak i na nějakém Androidím zařízení na testování. MrMc na aTV kouknu, díky.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od swenak » 02 pro 2016 19:39

Tak jsem tom narychlo zkusil a funguje to zdá se tak, jak jsem potřeboval:) Jinak MrMC má pro iPhone vlastní app MrMC Touch, tu taky zkusím.

Sice je ovládáni Kodi/MrMC přes ovladač trošku těžkopádné, ale to se myslím bude dát doladit.

Díky:)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od rony » 02 pro 2016 19:58

hlavne tych remote aplikacii je voac, da sa vybrat, ja nepouzivam ich oficialnu ale od ineho vyvojara. ta ale nie na hidbu viac zamerana na filmy
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od swenak » 02 pro 2016 20:07

Jj, já koukám teď ty, co jsem používal v minulosti, abych nemusel objevovat to, co už jsem objevil:)

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od Jirka_S » 03 pro 2016 16:19

Tohle vlákno mě zajímá, potýkám se s něčím podobným. Apple k mému rozčarování neosadil ATV4 optickým výstupem, můj letitý, ale skvělý Marantz zesilovač má zase jen cinche, takže mám ještě A/D převodník od CambridgeAudio, mj. skvělá věc. Zkoušel jsem špičkový síťový přehrávač stejného výrobce, nedostal jsem se však do složky s hudbou na NASu, tak jsem jej vrátil známému do VO. Momentálně hudbu doma přes "velké" bedny praktikuji iPhonem přes Remote Files a AirPlay. Jasně, TV je puštěná, ale obraz s uzamčením iPhonu zčerná. Nevýhoda - musím zapnout několik přístrojů, aby to hrálo. Taky nesmím s iPhonem odejít, že. :)

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od swenak » 03 pro 2016 17:06

Já se teď doma "hraju" a jsem docela nešťasten. Vyzvednul jsem dnes Sonos Connect:AMP i Onkyo R-N855, k tomu pár dnů ten Denon DRA-N4. No a opravdu dostávám pocit, že jsem buď divný, nebo nežijeme v roce 2016. Ani jedno z těch zařízení nepokládám za použitelné tak, jak bych pořeboval. Nakonec se zdá, že nejvhodnější je opravdu MrMc a k tomu remote aplikace pro iOS (Kodi remote, Kodi/Music remote, ...).

1) Sonos Connect:AMP - aplikace nic moc, bez iOS zařízení nepoužitelné zřízení (nemá display, nemá ani dálkové ovládání). Výhoda je, že se dostanu na NAS přímo přes Sambu (ač tedy jsem musel hledat v návodu, jak na to a nutnost zadávat cestu ručně je směšná). Umí ale řadit audio soubory dle názvu souboru. V app sice lze procházet složky, ale po výběru písničky hraje jenom ona, takže ve složkách s mixem je potřeba dát play all a až ve vytvořeném playlistu vybrat, kde chci začít, Nemá opticky vstup. Zařízení je opravdu určeno hlavně na to, poslouchat hudbu ze služeb/disku pro uživatele iOS. Umí alarmy/budíky. Zvukové kvality nemůžu hodnotit, mám teď pouze chrlátka a čekám na KEF Q300. Zařízení zpracováno dobře, ale nemám z něj extra pocit "kvality". Dioda na čením panelu svítí docela výrazně, což může v noci vadit, jde ale úplně vypnout. Vadí mi světlé barevné provedení.

2) Onkyo R-N855 - z uvedených to má být co do zvukové zážitku top, opět, nejde posoudit, ale hmotnost napovídá, že se nešetřilo, zpracování perfektní, mám z toho pocit kvality a bytelnosti, až na terminály a to jak materiálově, tak způsobem napojení. Dále, nejde úplně vypnout osvětlení panelu (jou tam 3 úrovně), naštěstí alespoň jde vypnout osvětlení ovládače hlasitosti /to je jinak dost výrazné). Aplikace je relativně příjemná (Onkyo Controller). Neumí ale řadit audio soubory dle názvu souboru a to mi vadí dost. Nepovedlo se mi vůbec rozchodit AirPlay. Při přehrávaní ze serveru (DLNA) dlouho trvá, než začné hrát písnička (mám GB router, propojení LAN, disky jsou SSD). Mám optický vstup, ale něoc je špatně a ač do něj jde pořád signál, tak se Onkyou co 30minut chce uspat a musím něco udělat s dálkou, aby se odpočet přerušil (standby je na čas a ignoruje, že je přítomen signál).

3) DRA-N4 - kvalitativně nejhorší, tělo plast. Výhoda je, že jde úplně vypnout display a ten se zapne jenom, když se něco děje (volume, ..). Umí zobrazovat na displayi čas, což je fajn. Umí se dle nataveného času vypnout, jsou tam i nějaké funkce pro alarm. Jak jsem asi už psal, aplikace je jedním slovem tragedie, chová se to vše nějak podivně, někdy hraje něco jiné (jiný zdroj), než bych očekával. Ovládání nepřehledné. AirPlay rozjedu pouze pře saplikaci, kde ho musím zapnout a pak jdu do přehrávače a tam pustím hudbu a ani to ne vždy hraje, někdy to musím různě přepínat, no, podivné a nejasné chování. Aplikace neřadí dle názvu souboru a umí DLNA, nikoliv Sambu.

4) aTV jako přehrávač - MrMC je použitelné, jenom buď není dobře odladěné, nebo nestíhá aTV, protože např. pokud hraje hudba a zároveň hledám jinou skladbu a skáču po souborech, seká se přehrávání. Jako u Kodi jde hodně věcí nastavit, jsou tam doplňky a podobně. Nevýhoda je, že vše funguje pouze, pokud je app zapnutá, Pokud se ale po usnutí aTV a jejím probuzení app vypne, nelze nic dělat a dálková ovládání na iPhonu jsou nefunkční. Nejhorší je samotné ovládání, se Siri remote si to moc nerozumí, nelze moc přenšně ovládát slidováním, lepšíje tedy ťapat na hraje dotekové plochy a tím simulovat kurzorová tlačítka. Další možnost je použít jiné ovládání (já mám Harmony). Samozřejmě, problém je taky vytažení zvuku. Toto jde řešit extrahováním zvuku z HDMI (již uvedený Kanex, nebo jsou i jiné - pár jich má Conrad.cz). Taky jde zvuk poslat jinam přes AirPlay, ale zde jsem zo zkoušel např. s Denon DRA-N4 a pokud jsem zapnul aTV a až pak Receiver, tak jsem usel aktivovat AirPlay v aTV ručně. Jo a MrMc Touch není remote app, jak sjem si myslel, ale prostě MrMc pro dotekové displaye. A ještě tedy podivně udělané, je to více méně jenom lehce upravená "velká" verze pro dotykový display.


To jsou zatím mé zkušenosti. Radost z toho ale nemám, čekal jsem trošku jiný zážitek. Má představa byla o dost optimičtější, ad aplikací jsem čekal více (řeším to mimo jiné i proto, že prostě nevidím na receivery a na jejich displaye, mám to tak 3-4m daleko). Je to vše nějaké krkolomné, ne vždy exaktní, jak bylo psáno nade mnou, samé zapínání, přepínání a podobně. Přes aTV je to asi nejmenší zlo, ale např. pokud přijdu domů, tak bez toho, abych nezpanul aTV a pak MrMC si hudbu nepřehraju. Když regulovat hlasitost, tak musím bud přes další app, nebo přeš dálkové a tedy musím být v dohledu. Sice přes ty remote app na iPhonu jde v MrMC snížit hlasitost, je to jenom útlum, ne přímo ovladání hlasitosti.

Jinak, samozřejmě, určité řešení by bylo použít multikanálový receiver s HDMI vstupem, podporou HDMI-CEC. Ale ty jsou ještě složitější, velké a audio výstupem míň kvalitní. Tím se pár věci vyřeší (tahání audia z aTV, automatické zapínání), ale nevyřeší to problém s potřebou zdroje zvuku, tam opět buď multikanál receiver se síťovým přhrávačem, nebo další krabici s přehrávačem...

Jirka_S: Co to bylo za model?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od rony » 03 pro 2016 19:31

Obdivujem vasu zarputilost :-) moj setup sa vykrystalizoval tak, ze mam uplne oddelene prehravanie hudby a videa. aTV4 a dalsie krabicky okolo TV su na video a to aj za cenu toho, ze hudba nehra do reprakov - tie su pre priestorovy zvuk z filmov. Na hudbu teda mam prenosny bluetooth "chrchlak" pripojeny k iPhone alebo (v praci) aktivne repro na ktorych je pripojeny cinsky bluetooth aby som nemusel iPhone nakablovat. Oproti vam mam teda vyhodu v tom, ze hudbu pocuvam mimo domova viac a doma naopak daleko menej. Je to aj preto, ze pod TV uz nedrzim ziadne tradicne zariadenia ako CD ci stereo zosilnovace :)

Z vasich pokusov je snad najzaujimavejsie poznanie, ze hudobne prehravace pre aTV su v uplnom minime a kto nechce pouzit ikonku Pocitace na prehravanie z iTunes, tak ten nema skoro ziadne moznosti.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od swenak » 03 pro 2016 20:10

Ano, zarputilost, ale to proto, že vím co chci a jsem ochoten tomu věnovat "léta" :-) Pokud si chci vychutnat hudbu, tak BT je nanic. Nejde mi o to, mít nějaké zvuky, ale chci mít radost a to se skládá nejenom z kvality (rozumné, samozřejmě, nedám 200tis za zesilovač), ale i komfortu použití. A pak radši nic, než něco, co mi radost nepřinese.

Toto téma sice bylo pouze o hudbě a aTV, ale v podstatě řeším 2 věci. Jak komfortně a adekvátně ozvučit filmy a poslouchat hudbu. Ono je obecně fuk, jestli to bude aTV, nebo jiný zdroj pro Video a k tomu potřeba hudby. Podstata je stejná.

No, uvidíme, jak to dopadne :-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od rony » 03 pro 2016 20:14

Ano rozumiem, pre filmy som rad, ze sa mi podarilo riesenie s priestorovym zvukom z aTV (aj ked nateraz pouzivam na filmy ine zariadenie), tak obcas spustim Infuse a chcem mat poruke aj zvuk, ktory ide cez receiver. Na velke stastie mi vsak v pohode zvuk preleti cez TV do neho, takze nepotrebujem ziadnu krabicku naviac.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
tvrabec
Příspěvky: 126
Registrován: 17 srp 2012 14:48
Bydliště: CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od tvrabec » 10 pro 2016 11:18

Taky jsem to řešil kvůli poctivému Marantzu PM-78 na který nedám dopustit a dopadlo to takhle.
Extraktor za 1000-1500 teď už nevím přesně.
Jasně není to na flac a nevyrovná se to přenosu z CD / SACD ale lepší řešení v poměru k ceně jsem nenašel.
Napájení řeším chytrou zásuvkou která to vypne pokud je ATV vyplá.
Přílohy
IMG_3200.JPG
Apple platform user since 2011
Atlassian Solution Architect & Consultant

db.
Příspěvky: 107
Registrován: 05 srp 2012 07:34

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od db. » 10 pro 2016 12:54

Mimo to, že je to extraktor, vidím že je to taky DAC. Neznám přesně tenhle model, ale pokud se to nevyrovná CD jak píšeš, nebylo rozumnější pořídit Airport Express? Ten sice stojí 3ti ale udělal by lepší službu. Na bazaru cca 2ti. Nebo šlo především o co nejlevnější řešení?
☕ kavárenský povaleč - Certified Trainer
*Gorenie K337 *Elektrolux EWT1000 *Eta Compact *Tefal Aquaspeed 250

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od Jirka_S » 10 pro 2016 16:45

Jo, PM 78 mám už taky dobrých 20 let a stále bezvadně šlape. Z ATV jdu s HDMI do velké TV a z ní optikou do DacMagic převodníku od Cambridge a pak teprve do Marantze. Nebo přímo do sluchátek. U TV se dá vypnout obraz, když chci jen poslouchat. Je to trochu krkolomné, ale zas nemusím vstávat a měnit CD. :)
Včera jsem řešil 2 hodiny, proč mi jde jen jeden zvukový kanál, až jsem zjistil, že jeden z HDMI vstupů u té Sony bere jen pravý, no považte! Reklamovat ji nebudu, vstupů je víc, ale i tak, nic levného to není, aby to prošlo výstupní kontrolou.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

aTV4 - jak na audio?

Příspěvek od swenak » 10 pro 2016 17:00

Sony je poslední léta tragedie a už od nich osobně nic nevemu. A jejich podpora, alespoň ta česká, to je k pláči (komunikace s podporou je jako komunikace s postiženými - bez urážky postižených). Před 2mi lety mi tvrdili, že se má TV neumí sama vypnout, když není na HDMI signál, protože toto už řeší přes Bravia Sync (HDMI CEC). No a jelikož to nefungovalo u zařízení, co jsem si kvůli tomu pořídil a ani u aTV, tak jsem to na jejich doporučení reklamoval. Po 2 servisech a 1,5 měsíci bez TV jsem se nakonec dověděl, že to má TV neumí (ač to v cca 70% případů udělala).

Odpovědět